Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Likwidacja kolejnych kas biletowych
Autor Wiadomość

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 09-10-2009, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Dziwne, bo dzisiaj sprawdzałem to w Leszczynach i kasa jest czynna jak zawsze na 8 godzin od 6:00 do 14:00. Nie było żadnej informacji o planowanym zamknięciu. Ale zamknięto kasę w Czerwionce, gdzie również wsiada sporo podróżnych i w tej kwesti trzeba podjąć interwencję. Pismo do burmistrza Czerwionki (jako SRKGŚ) już wysłaliśmy. Jak upewnimy się co się stało z Orzeszem to wyślemy pismo do UM, Śląskiego Zakładu PR no i oczywiście powiadomimy wszystkie regionalne media.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 09-10-2009, 23:02    Odpowiedz z cytatem

No to jak Leszczyny są J E S Z C Z E otwarte, to warto jak najszybciej się tam wybrać, żeby kupić bilet pamiątkowy w dowolnej relacji z ostatniego roku funkcjonowania kasy. Nie chodzi o to że czarnowidzem jestem, ale przyznacie-sytuacja ostatnio zupełnie wymyka się spod kontroli i przkracza wszelkie wyobrażenia Hmm To co dzieje się na naszych oczach jest prawie niemożliwe i sam bym w to nie uwierzył jak bym nie widział... Bang
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-10-2009, 10:09   

gajdzik, działajcie i to szybko, bo coś mi się zdaje, że nasze województwo czeka prawdziwa rzeź kas biletowych.

UMWŚ i PR Katowice szukają oszczędności poprzez likwidację kas, a nie redukcję etatów biurowych!
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2009, 21:25   

Właśnie dostałem informację, że w środę zostaną zlikwidowane kasy w Cieszynie i Skoczowie.
Powrót do góry

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 27-10-2009, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Likwidacja kasy biletowej w budynku stacji bardzo często oznacza poważne niebezpieczeństwo dla istnienia budynku. Zamknięta poczekalnia, budynek pozbawiony obsługi jest łakomym kąskiem dla wszelkiego rodzaju bezmóżdża, które szybko namierza takie obiekty, "przyozdabia" graffiti, kruszy szyby, wyłamuje wszystko co się da i kilka miesięcy po zamknięciu kasy budynek stacji nadaje się do rozbiórki. Przypominam sobie że taki właśnie los spotkał stację Knurów Kopalnia - dzisiaj nie pozostał po niej kamień na kamieniu a kiedyś... Tak samo może być z Leszczynami. Już widać efekty pracy tych, którzy niszczą wszstko co napotkają na swojej drodze a jak jeszcze kasy znikną... Samorząd będzie przejmował budynki stacyjne do 2050 roku a w tym czasie miejsca po nich staną się tylko pamiątką historii z kilkoma kamieniami porozrzucanymi po rozbiórce planowej albo nieplanowej. Czasami wydaje mi się, że niektóre działania Samorządu Wojewódzkiego zrobią z kolei zwykłą kolejkę podmiejską albo jakiś tramwaj, który mknie po szkalach kolejowych. Bez dworców bo po co, bez kas bo za drogie, bez zapowiadania pociągów bo nie trzeba, na peronach z małą wiatą rodem z przystanku autobusowego pod jedną zapaloną latarnią będą czekali "odważni tego świata" aż coś może przyjedzie. ehhhhhhhhhhh Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 28-10-2009, 00:31    Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj kasy nie ma w

- SKOCZOWIE
- CIESZYNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

vetostop Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Maj 2009

PostWysłany: 28-10-2009, 04:03    Odpowiedz z cytatem

Przewozy Regionalne ponoszą koszty wynajęcia kas i poczekalni, dlatego za kasie gdzie sprzedaje się 20-30 biletów dziennie płaci się 5 tysięcy miesięcznie za czynsz. Niech dalej PLK i Nieruchomości żądają taką cenę za wynajęcie kas od Przewozów to wszystkie kasy będą zlikwidowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-10-2009, 10:27    Odpowiedz z cytatem

Jak sprzedaje się poniżej 100 dziennie, to kasa nie ma sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-10-2009, 20:34   

Od 1 listopada likwidacja kas na odcinku Żywiec-Bielsko. Pod nóż idą: Lipnik, Pietrzykowice, Wilkowice.

Jest też dobra wiadomość: wiem z pewnego źródła, że pojawią się wreszcie terminale biletowe na wyposażeniu drużyn konduktorskich. I to nie są plany, lecz bardzo realne rzeczy.
Powrót do góry

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-10-2009, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Mam już w swojej kolekcji sporo biletów z tych terminali PR. Dla wszystkich konduktorów to drogo, ale jakby każdy kierownik miał, to sprzedaż będzie o wiele łatwiejsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 28-10-2009, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21 napisał/a:


Jest też dobra wiadomość: wiem z pewnego źródła, że pojawią się wreszcie terminale biletowe na wyposażeniu drużyn konduktorskich. I to nie są plany, lecz bardzo realne rzeczy.


Najprawdopodobniej, od listopada na pociągach "InterRegio" mają się pojawić już pierwsze terminale biletowe, a na pozostałych pociągach Spółki "Przewozy Regionalne" sukcesywnie począwszy od grudnia 2009r. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 28-10-2009, 23:55    Odpowiedz z cytatem

Terminale podobno już jeżdżą na IR od dłuższego czasu. I o ile dobrze pamiętam to tych terminali miało być w przybliżeniu tyle ile dziennie uruchamia pociągów PR Wink

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 29-10-2009, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Byłem, widziałem, zapłakałem - kasa w Leszczynach zamknięta, poczekalnia zamknięta... Na drzwiach kartka że od 30.09 kasa nieczynna - a na początku października jeszcze była otwarta od 6.00 do 14.00. Jedno co zauważyłem dobrego to prace prowadzone na stacji. Cała stacja zamieniła się w jeden wielki plac budowy, wymieniają tory, remontują kładkę nad torami.... miło tylko że tej kasy szkoda... bo jej zamknięcie to tak jakby stację duszy pozbawić Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 30-10-2009, 18:19    Odpowiedz z cytatem

w Żorach również zlikwidowali Sad Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 31-10-2009, 12:10    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się od 27 października w Żorach nieczynna jest kasa biletowa !! Sad Jestem ciekaw czy całkowicie została zlikwidowana ? Czy z wejściem nowego rozkładu zostanie otwarta . TO SKANDAL !!! Sad Miasto posiadające 60.938 mieszkańców zostało pozbawione kasy biletowej ! Z Żorskiego dworca nic już nie zostało SadSad .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl