Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Zwolnienia z pracy w Przewozach Regionalnych
Autor Wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 22-10-2009, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zarząd PKP PR podjął decyzję i rozesłał ja do zakładów tj. zwolnienie pracowników świadczących usługi PKP iC

Ci akurat uzyskiwali dla PR dochód (płaciło IC) a nie tylko generowali koszty. Pewnie zostaną zatrudnieni wkrótce w IC. Tylko po co takie psztykanie po kilkunastu ludzi. Tu muszą być zwolnienia nawet w tysiącach - głównie z biur.

[ Dodano: 22-10-2009, 22:10 ]
Cytat:
W PR też trzeba zwalniać, przede wszystkim w administracji! A ponieważ związkowi bossowie chronią dupy biurwom, z którymi żyją w nieoficjalnej symbiozie, ucierpią najsłabsi,

A jak ma być inaczej jeśli te "biurwy" to krewni i kolesie liderów związkowych lub dyrektorów/naczelników.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dziku Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2009

PostWysłany: 23-10-2009, 09:12    Odpowiedz z cytatem

"Jeśli spółka tonie to obowiązkiem zarządu jest ratować firmę, najlepiej poprzez redukcję przerostu zatrudnienia."- P.Areczek

Zgadzam się z Panem, jednakże należy zwrócić uwagę, iż tego typu postępowanie może występować w firmach doskonale kierowanych w których inne działania nie miałyby sensu. Przypominam Panu, że przedsiębiorstwo o którym rozmawiamy zarządzane jest przez większą masę niekompetentnych ludzi, którzy w wyniku swojej nie wiedzy nie znają nowoczesnych mechanizmów zarządzania masami. Pragnę Panu tylko przypomniec, że restrukturyzacja rentownośći spółki nie polega tylko na zwolnieniach pracowniczych, ale równnież na innych działaniach zarządczych, które z winy władz nie są wprowadzane w procesy decyzyjne PKP od wielu lat. Aspołeczne nastawienie pracownika, a tym bardziej zwierzchnika do pracownika nie ma prawa bytu w żadnej spółce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 25-10-2009, 10:09   To nie jest sposób na redukcję zatrudnienia !!! Odpowiedz z cytatem

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

PKP oskarżyło Ziobrę o wyłudzenie i zwolniło z pracy.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 438 raz(y) 59.56 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-11-2009, 12:21    Odpowiedz z cytatem

Groźba strajku w Przewozach Regionalnych na Podlasiu

W związku z planowanymi zwolnieniami w białostockim Zakładzie Przewozów Regionalnych, związkowcy z zakładowej Solidarności ogłosili w ubiegłym tygodniu pogotowie strajkowe i przygotowują się do strajku, nie wykluczając także głodówki - poinformowało „Polskie Radio Białystok”.

W Białymstoku do zwolnienia przewidziano 90 osób, na to jednak nie chcą się zgodzić związkowcy, którzy twierdzą, że zwolnienie tylu osób uniemożliwi normalne funkcjonowanie firmy. Podkreślają także, że nie zgadzają się na redukcję również ze względu na obecne warunki odejść. „Wiele zależy od poniedziałkowych rozmów z dyrekcją. Musi być jakiś kompromis - powiedział przewodniczący Solidarności PKP PR w Białymstoku Jerzy Grodzki, przypominając jednocześnie, że w PKP Cargo zwalniani pracownicy otrzymywali jako odprawę nawet dziewięciokrotną wartość pensji i dodatkowo jeszcze 15 tysięcy złotych. W PKP Przewozy Regionalne odprawa ma stanowić równowartość trzymiesięcznego wynagrodzenia” - informuje „Polskie Radio Białystok”. W przypadku braku kompromisu, dzisiaj powinna być znana data referendum w sprawie strajku w zakładzie.

źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 16-11-2009, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Białymstoku do zwolnienia przewidziano 90 osób, na to jednak nie chcą się zgodzić związkowcy, którzy twierdzą, że zwolnienie tylu osób uniemożliwi normalne funkcjonowanie firmy.

To są jakieś kpiny! PR Białystok przy pracy eksploatacyjnej zbliżonej do Kolei Dolnośląskich zatrudnia ok. 450 osób (ile z tego to biurwa i związkowe etaty?) plus czapa administracyjna w centrali PR, w KD pracuje ok. 100 osób. W PR Białystok jest dwóch dyrektorów i kilkunastu naczelników. W KD jest tylko jeden członek zarządu.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-11-2009, 14:44    Odpowiedz z cytatem

to dlaczego nie zwolnią tego biura tylko ruszają manewrowych, rzemieśliników itp?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jaga Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Paź 2008

PostWysłany: 16-11-2009, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Bo w Białymstoku wszyscy w Zakładzie PR są w związkach zawodowych.Jeden drugiego się boi. Ten z Solidarności trzyma z Grodzkim drugi od komuchów trzyma z Carycą Iwoną. Kółeczko się zamyka a Pani Ela?
Pani Ela oddaje się Duchowi Świętemu i czeka na cud. Sokółka blisko...
Przyznaję, że sama należę do tej mafii związkowej i wstyd mi, że jeszcze nie zdecydowałam się wypisać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 16-11-2009, 18:55    Odpowiedz z cytatem

w biurach oprocz naczelników, zastępco ,itp. zatrudnione są też tgz. Referentki, są to najczęściej kasjerki kas biletowych, w dużej ilości - główne zadanie pażenie kawy, to jest skandal.
Np, takie drużyny konduktorskie, nad nimi jest : kierownik drużyn- etat potrzebny, ale już naczelnik i jego zastępca stanowiska dublowane i jest wiele takich przykładów , pokazujących przerost etatów.
Ale zwolnienia jak będą ,to oczywiście zwolnią kogoś z drużyn lub kasjerkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 16-11-2009, 19:26    Odpowiedz z cytatem

andrej, oto poprawna pisownia:

zastępco - zastępców
tgz. - tzw.

Masz rację, jak do zwolnień dojdzie, to w pierwszej kolejności polecą ludzie z "dołu". I co najgorsze, coraz głośniej o tym słychać, mimo braku "Paktu Gwarancji Pracowniczych" w PR-ach Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 16-11-2009, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Jeśli będą odprawy dla zwalnianych to mam propozycję. Jeśli komuś będą chcieli wręczyć a nie chce "odejść" to ja za niego mogę być zwolniony na ochotnika. Piszcie do mnie. Pracuję w Centrali Przewozy Regionalne w Poznaniu. Nudzę się okropnie w pracy (jak większość). Mam tego dość. Proszę o dyskrecję. Formalności załatwimy jak tylko zacznie dziać się coś konkretnego. Mnie, biurwę pewnie nie zwolnią, stąd ta moja propozycja.
Ps. Bez odprawy nie zamieniam się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 16-11-2009, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Torreador, jak cię ta praca nudzi i czekasz na zwolnienie (byle z odprawą) to czemu po prostu sam nie pójdziesz do dyrektora czy kadrowej i nie złożysz wymówienia na biurku, proste a ile czas mniej będziesz się nudził Wink

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 16-11-2009, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie otrzymałbym odprawy (jeszcze nie ma zwolnień grupowych). Po drugie już robiłem pewne podchody i powiedziano, że jeśli jeszcze raz usłyszą to, że się nudzę to zwolnią redukując etat a o odprawie nie ma mowy. Poza tym nie mogę tak rozgłaszać. W centrali PR zgodnie z regulaminem organizacyjnym wydział składa się z conajmniej 5 osób w tym naczelnik. Jeśli by mnie zwolnili to trzeba zlikwidować dział bo do 5 osób będzie brakowało. Poza tym naczelnik napisze do dyrektora pionu, że jestem bardzo potrzebny bo ... czuje, że i on poleci ze stołka w takiej sytuacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SzwagierPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Białystok

PostWysłany: 16-11-2009, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Prawie 100 osób pójdzie na bruk! kliknij tutaj A beton i "S"itwa wciąż pracują.


Ostatnio zmieniony przez SzwagierPKP dnia 16-11-2009, 21:02, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 16-11-2009, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Torreador napisał/a:
Jeśli będą odprawy dla zwalnianych to mam propozycję. Jeśli komuś będą chcieli wręczyć a nie chce "odejść" to ja za niego mogę być zwolniony na ochotnika. Piszcie do mnie. Pracuję w Centrali Przewozy Regionalne w Poznaniu. Nudzę się okropnie w pracy (jak większość). Mam tego dość. Proszę o dyskrecję. Formalności załatwimy jak tylko zacznie dziać się coś konkretnego. Mnie, biurwę pewnie nie zwolnią, stąd ta moja propozycja.
Ps. Bez odprawy nie zamieniam się.


Jestem pod wielkim wrażeniem co napisałeś Razz . Pierwszy odważny z administracji, który zdecydował się napisać, że w pracy się nudzi Smile .
Co na to powie Pan Dyrektor działu pracowniczego z Poznania p. G.W. Question Śmiech
Co na to powie Pan Prezes PR Idea .

Torreador, w zależności od ilości lat przepracowanych, to możesz zostać zwolniony i otrzymasz odprawę zgodnie z K.P.
Jeżeli chcesz otrzymać większą, to musisz czekać łaskawie na "Pakt Gwarancji Pracowniczych" lub wielki "bum" w zwolnieniach, co chyba jest już nieuniknione. Zresztą o tym ostatnio było mówione w TVP1.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SzwagierPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Białystok

PostWysłany: 16-11-2009, 23:32    Odpowiedz z cytatem

Od nas nikt by się nie odważył tak napisać! Szacuneczek. Nasz kadrowiec jest w te klocki najlepszy. Nr 1.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl