Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Rybnik - Pszczyna
Autor Wiadomość

gkal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2009

PostWysłany: 19-12-2009, 09:42    Odpowiedz z cytatem

@tomasso86
Cytat:
Niestety wielką porażką jest również kampania ulotkowa PR Katowice

O PR Katowice można pisać dobrze, albo wcale.

Chyba że coś w międzyczasie zmieniło się, o czym nie wiem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-12-2009, 12:02   

PiterTarnów napisał/a:
polska informacja ulotkowa na kolei to kpina , we Francji czy Niemczech na każdej większej stacji można dostać przejrzyste rozkłady liniowe dla wielu linii..tam informacja kolejowa nie próżnuje..
A IR powinno powtarzam z uporem maniaka, być w cenie R oraz dla pasażerów miesięcznych na osobówki, bo standard kiblowy to nie jest coś za co można dopłacać


Rzecz w tym, że kupując bilet na IR płacisz m.in. za czas przejazdu. A ten jest o wiele krótszy, aniżeli czas przejazdu tym samym kiblem-osobówką (tudzież REGIO). Dlatego też płacimy więcej aniżeli za "R".

Poza tym na niektórych IR-ach kursują wagony piętrowe, a co za tym idzie, ułożenie taryfy w taki sposób, aby za jazdę w piętrusach zapłacić więcej aniżeli za jazdę w kiblu jest praktycznie niewykonalne i idiotyczne.

Pamiętaj, że zawsze możesz wybrać TLK-e. Mamy konkurencję (która oczywiście rodzi się w bólach, ale jednak), dlatego masz do wyboru niski standard kibla, ale niższą cenę, lub nieco lepszy standard wagonów przedziałowych, ale za nieco wygórowaną cenę. Oczywiście pomijam takie kwiatki jak nieszczelne okna czy brak odpowiedniego ogrzewania, gdyż to w dalszym ciągu jest kulą u nogi zarówno w PKP IC jak również w PR-ach. Za coś takiego powinni zwracać 25% ceny biletu. No, ale co poradzić, skoro nie ma pieniędzy na modernizację taboru i przychodzi nam podróżować 40-letnim złomem?


Ostatnio zmieniony przez gkal dnia 19-12-2009, 16:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

leśnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Wrz 2009
Skąd: Ustroń

PostWysłany: 19-12-2009, 13:43    Odpowiedz z cytatem

Wracając do głównego wątku to wczoraj wracałem do domu i na stacji Pszczyna (koło 19.40) mijaliśmy osobówkę z Rybnika, a chwię potem do Rybnika i w obu przypadkach frekwencja znikoma-10 osób na pociąg max.
Dlaczego tak jest? Nie chcę się w to zagłębiać bo trochę by zeszło.Nie będę zdziwiony jeśli się frekfencja nie pojawi, że będą chcieli likwidować.

_________________
"Każdy trud przynosi zyski,
gadulstwo-jedynie biedę."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 19-12-2009, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, a co to ma do rzeczy czy są dotowane czy nie te IR ja piszę o czymś innym a mianowicie o braku porządnej informacji rozkładowej a nie o tym co jest dotowane a co nie.

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 19-12-2009, 16:41    Odpowiedz z cytatem

W tym temacie może lepiej skupmy się na głównym wątku czyli pociągach kursujących na lini 154 Regio ( osobowych) oraz pociągu IR Szyndzielnia relacji Bielsko Biała Glówna -Wrocław Główny .. Gdyż niektóre posty znacznie odbiegają od tematu Wink Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-12-2009, 19:38   

PiterTarnów, pisząc o tym, że IR nie są dotowane, odnosiłem się to tej części Twojej wypowiedzi:
Cytat:
A IR powinno powtarzam z uporem maniaka, być w cenie R oraz dla pasażerów miesięcznych na osobówki


A co do ulotek i promocji pociągów w woj. śląskim. Z tego co wiem, to nie są ostatnie słowa PR Katowice w tej materii. Smile
Powrót do góry

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 19-12-2009, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ulotki to widziałem je na Politechnice Śląskiej i to w znacznych ilościach. Tylko szkoda, że gdzieś pod bokiem, ale to już raczej nie wina PR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nautil1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Gru 2009

PostWysłany: 08-01-2010, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Jak jechałem na IR Szyndzielnia w poniedziałek do Opola (4.01) frekwencja wynosiła około 90%. Na pociągu opolska EN57-205, która troche "nie dała rady", wszyscy w kurtkach siedzili bo zalatywało zimnem przez szyby. Jeszcze w poprzednim roku (21.12) na Szyndzielni była podobna frekwencja, wtedy jednak była naprawdę niezła katowicka jednostka EN57-1822, w której całą drogę było ciepło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 08-01-2010, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Szydzielnia powinna być na samym początku kolejki do obsługi TRAXXem. Najlepiej jakby stało się to w okolicach wprowadzenia opłat za autostradę - idealna okazja by pokazać że koleją jest dużo taniej i wcale nie wolniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 14-08-2011, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Dziś Regio 70132 relacji Bielsko Biała Główna -> Rybnik przyj 21:03 EN57 1219 frekwencja przy odjeździe z Pszczyny 49 osób .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 18-08-2011, 15:42    Odpowiedz z cytatem

Niech mnie ktoś uszczypnie !!!!!

w Rozkładzie od 1.09.2011 wyskakuje mi pociąg IR 48111 Bielsko Biała - Żory - Zielona Góra - Kostrzyń
odjazd z Żor: 8:45
a powrót do Bielska z Żor: 17:09

Żory zyskają nowy pociąg IR ? SmileSmileSmile
byłoby cudownie...

Zbyt długi link - forum się rozjechało musiałem usunąć~kryniczanin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pavlo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2009

PostWysłany: 18-08-2011, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Przecież jest napisane że kursuje tylko 3 sierpnia - dojazd na l Woodstock
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 18-08-2011, 16:07    Odpowiedz z cytatem

echh... no tak - byłoby zbyt pięknie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 05-11-2011, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem w nowym rozkładzie jazdy linia 154 odcinek Rybnik - Pszczyna - Bielsko Biała powinien być objęty ofertą połączenie w dobrej cenie tak jak odcinek Rybnik - Wodzisław Śląski .

[ Dodano: 05-11-2011, 18:16 ]
Dziś bodajże po przyjeździe o 15 :52 awarii uległa EN57 1725 Rybnik odj 15:31 - Bielsko Biała Główna . Jednostka o 17:10 stała jeszcze w Żorach część pasażerów w pociągu reszta na peronie . Regio z Bielska Białej do Rybnika o 17 :14 EN57 1307 przyjechał planowo . 5 minut po odjeździe regio do Rybnika z kierunku Pszczyny jechał pociąg sieciowy lecz nie sądze by postój w Żorach był spowodowany kradzieżą trakcji gdyż Regio z Bielska przyjechał planowo .

[ Dodano: 14-11-2011, 19:36 ]
Dziś na lini Rybnik - Pszczyna zauważyłem 3 Spoty Smile

Rybnik odj 12:30 - Bielsko Biała Główna EN57 2050

Bielsko Biała Główna - Rybnik przyj 16:10 EN57 2007

Rybnik odj 15:31 - Bielsko Biała Główna EN57 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 21-12-2011, 23:40    Odpowiedz z cytatem

Na FB - owej stronie http://www.facebook.com/pages/Linia-kolejowa-154-159/303450683029019 pojawił się pomysł na wykorzystanie kolejowego szlaku Pszczyna - Rybnik. Jak przeczytacie, dajcie znać - czy ma to sens według Was, czy też należy odpuścić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl