Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
RJ 2009/2010 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 22-06-2009, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Naczelnik napisał/a:
"ŚLĄZAK" ponoć ma jeździć jako TLK, w relacji Przemyśl - Poznań/Zielona Góra.


A nigdy w życiu, Ślązak nie będzie TLK i nie będzie miał styczności z wielkopolaninem. Będzie całościowy zielonogórski.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 23-06-2009, 01:06    Odpowiedz z cytatem

Czyli miałem racje zestaw 9 wagonowy do zielonej góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 23-06-2009, 02:27    Odpowiedz z cytatem

To muszę kolegę xzielaka rozczarować, bo plany są dwóch par TLK Poznań - Przemyśl w tym Ślązak relacji Poznań/Zielona Góra - Przemyśl.
Wiem, że kolega wyje na forum, że Ślązak to Ślązak i powinien jeździć z Zielonej Góry, bo to wasz pociąg, ale to niestety nie my układamy rozkłady jazdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 23-06-2009, 08:55    Odpowiedz z cytatem

empek
ŚNIEŻKĘ zostaw w spokoju dla jeleniogórzan jest to już pociąg tradycja. Niestety został on przetrasowany przez Wrocław ale może nie długo da się to zmienić. Od nowego RJ pociąg już jechać magistralą podsudecką. Co do Lublina to nic przecież nie stoi na przeszkodzie żeby właśnie do ŚNIEŻKI doczepić grupę wagonów które na stacji Kędzierzyn Koźle były by przeczepione do BYSTRZYCY. Myślę że to by była dobra alternatywa.

A z innej beczki mam nadzieję że PKP IC nie planuje przetrasowania pociągu Szczecin- Jelenia Góra (Kłodzko/ Szklarska Poręba) przez Wrocław. Czy ktoś może to potwierdzić

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 23-06-2009, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Grzesiu z tego co wiem to mieszkańcy Nysy wywalczyli sobie powrót ŚNIEŻKI na podsudecką... swego czasu moża było o tym przeczytać na kolejpodsudecka.pl więc jestem głęboko przekonany że ten pociąg pojedzie właśnie tą trasą.

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wilchelm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-06-2009, 15:55    Odpowiedz z cytatem

Jak już to gr. wagonów, a nie cały pociąg. Chyba nikt nie myśli, że ominięcie Wrocławia to rozsądny pomysł.

_________________
Kolejowy jest tylko jeden. Kolejowy Wrocław - Inny wymiar kolei
Kolejowy Wrocław TV - zobacz prawdziwą kolej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 23-06-2009, 16:23    Odpowiedz z cytatem

Tylko że dopóki ŚNIEŻKA jeździła codziennie i omijała Wrocław liczyła się wśród pociągów odjeżdżających z Jeleniej Góry, skład był zestawiony nawet z ośmiu wagonów. Nie neguje tu faktu że Wrocław generuje największe potoki, podkreślam tylko że wożenie ludzi na około zniechęca podróżnych z Jeleniej Góry i Wałbrzycha gdzie PKS zbiera żniwo nieudolności PKP. Z Jeleniej Góry do Krakowa odjeżdżają cztery autobusy... to chyba świadczy o konieczności codziennego połączenia z Krakowem nie koniecznie jeżdżąc PKS-em. Co do połączenia kolejowego to uważam że nawet gdyby miał być to osobny pociąg to mimo ominięcia Wrocławia było by zainteresowanie. Przykładem dla mnie może być pociąg Szczecin- Kłodzko który nie wjeżdża do Wrocławia a codziennie jest przyjemnie obłożony. Poza tym ŚNIEŻKA ma być pociągiem sezonowym co tym bardziej przemawia za faktem by nie jechała przez duże aglomeracje tylko żeby w miarę szybko i wygodnie zapewniła dojazd do Karkonoskich uzdrowisk. Miło by było gdyby takowy pociąg jechał np. w relacji Kraków- (Kamieniec Ząbk. lub Kłodzko Gł.)- Szklarska Poręba/ Kudowa Zdrój. A co do wieczornego pociągu z Wrocławia to przecież nic nie stoi na przeszkodzie by taki był i nie koniecznie musi mieć nazwę ŚNIEŻKA bo sam Wrocław jest mało ŚNIEŻKOWY.

A przez Wrocław ma jechać codzienny łącznik do ŚWIATOWIDA ale to już tak marginesem...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wilchelm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-06-2009, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Oddzielmy może nazwę "Śnieżka" od zamysłu pociągu jadącego przez Nysę, Kamieniec i Świdnicę. Nocny pociąg Wrocław - Przemyśl (obecnie "Śnieżka") jest nie do ruszenia ze wzg. na strategiczność tego połączenia.

_________________
Kolejowy jest tylko jeden. Kolejowy Wrocław - Inny wymiar kolei
Kolejowy Wrocław TV - zobacz prawdziwą kolej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

tomaszdydo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lip 2009
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 03-07-2009, 10:11    Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy. Mam pytanko. Jak w końcu będzie się przedstawiała sytuacja jeżeli chodzi o pociągi dalekobieżne na trasie do Jeleniej przez Wałbrzych? Widzę że najchętniej skierowano by wszystko przez legnicę ale to nie tędy droga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2008
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-07-2009, 10:49    Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytałem, to SUDETY mają jeździć przez Wałbrzych do Jeleniej Góry, gdzieś mi się obiło o uszy, że POGÓRZE ma jeździć codziennie przez Wałbrzych do Jeleniej. Ale na 100 % to nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 03-07-2009, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Na pewno będą jeździły Karkonosze, prawdopodobnie codziennie będzie kursowało Rozewie jako oddzielny skład, Sudety, a w okresach Śnieżka, nie wiadomo co będzie z Pogórzem bo niby właśnie też ma jeździć przez Wałbrzych oraz będzie łącznik wagonów od Światowida, ale nie wiem czy przez Węgliniec czy Wałbrzych

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2008
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-07-2009, 11:24    Odpowiedz z cytatem

ŚWIATOWID to przez Węgliniec, to chyba zamiast ŚLĄZAKA, który ma już nie jeździć do Zgorzelca, a do Poznania, czy Zielonej Góry... Jeszcze kolejna nie potwierdzona w 100 % informacja - Wrocławianin ma jeździć do Zgorzelca, zamiast jak dotąd tylko do Wrocławia Gł. To w zamian za SUDETY, które od przyszłego rozkładu mają jeździć jak już wcześniej napisałem do JG przez Wałbrzych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 03-07-2009, 18:59    Odpowiedz z cytatem

"Sudety" cały czas jeżdżą do JG przez Wałbrzych (w sezonie), a codziennie do Zgorzelca.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2008
Skąd: Łódź

PostWysłany: 03-07-2009, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Sorry, chodziło mi o to, że już SUDETY w ogóle nie będą jeździły do Zgorzelca..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 03-07-2009, 21:27    Odpowiedz z cytatem

EX Pogórze pozostaje w nowym RJ bez zmian. Dalej będzie pociągiem weekendowym przez Legnicę.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl