Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Dopłaty do konkretnych pociągów
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 18-04-2010, 17:39    Odpowiedz z cytatem

uleczka, jeśli za bardzo nie wiesz, co to jest FIP, jak działa itp. poczytaj tutaj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3232 Dodatkowo, jeden z forumowiczy, miał bardzo podobne pytania tutaj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=7585 może znajdziesz częściowo odp. na swoje pytania.

No a tak po kolei (o kolei):

uleczka napisał/a:
Pod koniec czerwca wybieram się do Aachen (...) Jak najlepiej tam dojechać posiadając bilety FIP

1. Polecam Tobie taki dojazd:
Wyjazd z Gdańska Głównego poc. TLK do Poznania. Jesteś w Poznaniu o 19:16 i z Poznania o 21:17 masz pociąg EuroNight "Jan Kiepura" do Kolonii. W Kolonii jesteś o 6:14 i stamtąd wsiadasz o 6:47 w osobowy i o 7:45 jesteś w Aachen Hbf (wcześniej masz pociąg THALYS, ale na niego trzeba dopłacić 13 euro obowiązkowej miejscówki).

uleczka napisał/a:
Czy np. jadąc z Poznania pod granicę z Niemcami muszę mieć kupiony bilet nasz polski i potem po przekroczeniu granicy wypisuję w książeczce FIP datę wjazdu na teren Niemiecki ? Czyli płacę normalnie na terenie POlski, a FIP wtedy mam za darmo?

2. Koszt takiej podróży dla Ciebie, jako rodziny pracownika to Bilet Gdańsk -> Poznań poc. D, poznań -> Kunowice(GR) pociąg C (albo E). Ze zniżką 80% to będzie z 18 zł. To jest cena biletu na odcinek polski, bo musisz kupić bilet ze zniżką 80%, FIP ważny jest za granicą, w Polsce do niczego Ciebie nie uprawnia.
Za granicą polsko-niemiecką wpisujesz na kuponie rozkładową datę, jaką pociąg przekracza granicę. Np 5 mja i Twój kupon ważny jest do dnia 6 maja do godziny 24:00 (czyli 2 dni). Na kuponie DB możesz jeździć bez ograniczeń wszystkimi pociągami DB (na niektóre wymagane są obowiązkowe dopłaty, jak np. w Polsce do EIC dopłaty są wymagane).

uleczka napisał/a:
Czy na dojazd do Koln (bo chyba nie ma z Polski bezpośrednio do Aachen) mogłabym wziąć wagon sypialny bez dopłaty ? Czy za każdy sypialny się płaci ? Czy musze jakiekolwiek dopłaty w nosic za miejscóki itd ?

Ten pociąg ma obowiązkową rezerwację. Dopłaty to:
* miejsce siedzące 2 klasy (nie ma 1 klasy) = 4 euro
* kuszetka 6 osobowa (BC-6) = 20 euro
* kuszetka 4 osobowa (BC-4) = 25 EURO
* Sypialny (T3) = 32 euro. TUTAJ znajdziesz wszystko o tym EuroNight

uleczka napisał/a:
Gdybym musiała kupić miejscówkę do Koln, to rozumiem, ze mogę ją kupić w Polsce.

Jak najbardziej, w każdej kasie międzynarodowej PKP IC. W Centrum Obsługi Klienta na dworcu Gdańsk Główny kupisz bez problemu, tylko weź ze sobą FIP, bo często kasjerki nie chcą sprzedać, póki im FIP nie pokażesz.

Udanych podróży z FIP życzę!


Ostatnio zmieniony przez Iktorn dnia 15-08-2010, 22:28, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 15-08-2010, 19:51    Odpowiedz z cytatem

Dołączę tu bo przynajmniej o sypialnych wagonach i miejscówkach na nie Smile, a mianowicie:
Ile kosztuje miejscówka dla posiadaczy FIP-ów (rodzina pracownika) w wagonie sypialnym 2 osobowym w tych pociągach:
1373 "Nesebar" na odcinku Szolnok (MAV) - Varna
462 "Romania" na odcinku Sofia - Budapeszt
Gdzie je najlepiej kupić, aby wyszło najtaniej...?
Jak źle myślę to proszę mnie wyprowadzić z błędu Międzynarodowy Bilet Sypialny nie przysługuje niestety rodzinie pracownika...?
Bardzo dziękuje za odpowiedź Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 23-11-2010, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się nie przysługuje. To jest bilet służbowy. Także nie dla rodziny pracownika. O cenę dobrze pytać w COK (Centrum Obsługi Klienta) Intercity. Tam z zasady siedzą kompetentni pracownicy którzy mogą sprawdzić ile taka dopłata wynosi. Często jest tak że w cenie nie ma różnicy.

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 14-02-2012, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy ktoś podróżował już TGV z Francji do Szwajcarii? Czy obowiązuje tam FIP, chodzi mi o książeczkę biletową ważną na Francję i Szwajcarię. Chodziło by mi o połączenie TGV 9205 Paris Lyon – Zurich HB. Jeżeli chodzi o rezerwację na TGV we Francji to można ją zrobic przez internet i kosztuje ona 1,5€, ale przy wybieraniu połączenia TGV 9205 Paris Lyon – Zurich HB opłaty rosną do ok. 60€, co mnie niezbyt cieszy.

Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-02-2012, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Kond345@ - ja za miejscówkę do FIP na pociąg TGV z Paryża do Zurichu zapłaciłem rok temu 14 Euro. Sądzę, że 60 Euro jest w przypadku Międzynarodowej Karty Zniżek FIP - 50%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

brauza Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 27 Wrz 2012

PostWysłany: 01-10-2012, 11:16    Odpowiedz z cytatem

Witajcie.

Ile kosztuje dopłata do ICE Paris Est - Frankfurt nad Menem Hbf?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl