Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Ile kosztuje wynajęcie przedziału?
Autor Wiadomość

Piter111 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 16 Cze 2009

PostWysłany: 16-06-2009, 16:17   Ile kosztuje wynajęcie przedziału? Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje wynająć przedział na 6 osób. Będzie to dosyć długa podróż (Gorzów Wlkp.- Dębica) ponoć 11.30 godziny jazdy z jedną przesiadką. Ile będzie kosztowało wynajęcie takiego przedziału w dwóch pociągach???


Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

_________________
_~Piter~_
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 16-06-2009, 16:56    Odpowiedz z cytatem

To nie jest takie proste.
Pociąg w którym chcesz wynająć przedział musi zaczynać bieg na stacji od której chcesz jechać. Czyli pociąg musi startować z Gorzowa Wielkopolskiego. Tak samo będzie z drugim pociągiem. Jeżeli tak nie jest, to nawet nie przyjmą twojego wniosku (wiem z doświadczenia).
Zaś jeżeli spełniasz ww warunki wydrukuj wniosek z tej strony http://www.pr.pkp.pl/img_in//GALERIA/prawo/WZORY%20RPO-PR%20od%2017%2009%202007.pdf (wzór nr 13). W rubryce "Przewoźnik" wpisz "PKP InterCity Zakład Zachodni w Poznaniu Al. Niepodległości 8"

Co do kosztu to 50 zł od przedziału Wink

Chociaż nie orientuję się czy do wynajęcia przedziału nie jest potrzebna grupa ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 16-06-2009, 17:17    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pociąg w którym chcesz wynająć przedział musi zaczynać bieg na stacji od której chcesz jechać. Czyli pociąg musi startować z Gorzowa Wielkopolskiego. Tak samo będzie z drugim pociągiem.

Bzdura, wcale nie musi.
Oczywiście przedział(y) może wynająć tylko grupa, koszt jednego przedziału to 50 zł, z tym że np 15 osobowa grupa nie może sobie wynająć 15 przedziałów, tylko max. 2 przedziały 8-osobowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

micho Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 11 Cze 2009
Skąd: Kraków/Warszawa

PostWysłany: 17-06-2009, 06:54    Odpowiedz z cytatem

witja,
Zgodzę się. Nie trzeba zaczynać od stacji początkowej. Pamiętam w Warszawie pociąg relacji: Chełm/Zamość-Bydgoszcz miał jeden wagon 2 klasy z karteczką na drzwiach wagon rezerwowany od stacji Warszawa Centralna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 17-06-2009, 11:42    Odpowiedz z cytatem

witja - może jakieś argumenty ?
Proszę nie pisać czy bzdura czy nie bo sam próbowałem wynająć przedziały w pociągu relacji Suwałki-Wrocław Główny od stacji Toruń do Wrocławia. Pan w COK-u powiedział że nie ma sensu składać wniosku bo przedział musiałby być zamknięty dla podróżnych od samego początku co jest nieekonomiczne. Tak samo powiedział mi pan w CENTRALI PKP IC. Tak więc jestem pewien tego co napisałem.
Jeżeli ktoś nie wierzy - proszę dzwonić oto numer 0 801 022 007.

micho - piszemy o przedziale a nie po wagonie. Jak dobrze wiesz w Warszawie Centralnej nie ma możliwości włączenia wagonu, dlatego jedzie on od początku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 17-06-2009, 13:58    Odpowiedz z cytatem

longer1231 napisał/a:
witja - może jakieś argumenty ?

Proszę - dzisiaj w Monciaku Zakopane - Gdynia były zarezerwowane przedziały od Krakowa do Gdyni.
Dwa dni temu w nocnym poc. D Kraków - Świnoujście był zarezerwowany jeden przedział z tego co widziałem na 6 osób na trasie Kędzierzyn Koźle - Świnoujście.
Wystarczy, czy podwawać dalsze przykłady? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 17-06-2009, 14:35    Odpowiedz z cytatem

W takim razie , jako pracownik PKP IC , czy możesz wytłumaczyć mi dlaczego ja dostałem decyzję odmowną ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 17-06-2009, 17:20    Odpowiedz z cytatem

Możliwośc zarezerwowania przedziału nie jest obligatoryjna. W pociągach o niższej frekfencji zarezerwujesz taki przedział, w tych o wysokiej jest trudno.

//nie cytujemy przedmówcy. mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 17-06-2009, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Też o tym słyszałem. W pociągach, gdzie może być dużą frekwencja mogą ci odmówić takiej rezerwacji. Przypuszczam, że w Monciaku na pewno byś nie zarezerwował w piątek przedziału.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 17-06-2009, 19:13    Odpowiedz z cytatem

Owszem wiem o tej zasadzie.
Przydzielenie przedziału zależy od: frekwencji w pociągu, dnia tygodnia i w miarę nie utrudnianiu podróży innym pasażerom. W moim wypadku wszystkie 3 zasady nie miały miejsca. Pociąg jechał w środę, a frekwencja była na poziomie 30 %.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Księgarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 18-06-2009, 22:54    Odpowiedz z cytatem

longer1231: A czy rezerwowałeś podróż tylko w jedną stronę, czy powrót też?
Odmowa mogła byc również z tego powodu, ze nie miałbyś jak wrócic. A jak się spodziewam, takie zamówienie na przedział jest jedno w obie strony...
Poza tym mogło byc tak, że w tym samym terminie nie tylko Ty chciałeś jechac.

_________________
"Kolej na czytanie" - pasja i rozwój w jednym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 19-06-2009, 08:07    Odpowiedz z cytatem

W Taryfie PKP IC jest wszystko dokładnie napisane:
Rozdział 7. Paragraf 54:

1. „PKP Intercity” uwzględnia zamówienie o zarezerwowanie oddzielnych przedziałów w pociągach
„D” tylko w miarę możliwości przewozowych, na warunkach określonych w Regulaminie.
2. Ubiegający się o zarezerwowanie oddzielnego przedziału powinien, co najmniej na 14 dni przed zamierzonym
wyjazdem, zwrócić się z pisemnym wnioskiem do właściwego dla stacji wyjazdu zakładu
„PKP Intercity”.
3. Przewoźnik nie uwzględnia wniosków o zarezerwowanie oddzielnych przedziałów:
1) w pociągach o frekwencji zbliżonej do 100%;
2) od stacji pośrednich biegu pociągu, chyba że na stacjach tych włączane są grupy wagonów, rozpoczynających
bieg.
O nieuwzględnieniu zamówienia zakład zawiadamia zamawiającego.


Myślę, że pracownik IC, który odradził longerowi składania zamówienia
Pan w COK-u powiedział, a nie napisał/a:
nie ma sensu składać wniosku bo przedział musiałby być zamknięty dla podróżnych od samego początku co jest nieekonomiczne.

kierował się trzecim punktem i drugim podpunktem tego paragrafu. W praktyce jednak zdarza się inaczej, więc zawsze warto spróbować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 19-06-2009, 13:00    Odpowiedz z cytatem

Aha !
A nie mówiłem ?
Cytat:
2) od stacji pośrednich biegu pociągu, chyba że na stacjach tych włączane są grupy wagonów, rozpoczynających
bieg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 20-06-2009, 06:38    Odpowiedz z cytatem

No, ale jak widać, da się ten przepis ominąć.
Przy najbliższej okazji zrobię Ci zdjęcie takiej karteczki z rezerwacją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-07-2010, 15:23   Rezerwacja przedziału w TLK

Witam. W dniu 12 sierpnia br. planujemy z dwójką znajomych wybrać się na Hel pociągiem TLK 35509, relacji Kraków - Hel. Rzecz w tym, że chciałbym dokonać rezerwacji przedziału w wagonie klasy 2. W związku z tym prosiłbym, aby ktoś mi wytłumaczył krok po kroku, gdzie mam się zgłosić, ile to będzie kosztowało itp.

Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl