Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Połączenie w dobrej cenie
Autor Wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 16-11-2009, 12:16    Odpowiedz z cytatem

Takie rzeczy Kris to tylko w PKP Very Happy Normalnie strach się bać!

Tak samo połączenie w dobrej cenie z Krakowa do Bielska przy jednej parze w D to też kpina. Mogliby zrobić także przez Trzebinię. Tam jest zdecydowanie więcej pasażerów i połączeń, które aczkolwiek z przesiadką mają większe zainteresowanie niż kibel Kraków-Bielsko przez Wadowice.

Albo PKP szuka nowych argumentów do podwyższenia cen w przyszłości i likwidacji kolejnych linii tak aby łatwiej było mieć kontrolę państwa nad społeczeństwem(monopol transportu drogowego, ale nie będę się rozpisywał, bo większość rzeczy nie pasuje do tego tematu)

Zobaczycie, taki stan się długo nie utrzyma. Normalnie cyrk na torach!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-11-2009, 14:59    Odpowiedz z cytatem

Raczej chodzi o to aby udowodnić nierentowność. Sprawa prosta. Jak wczesniej bilety pokrywały np 80% teraz będą pokrywać 40/60%. Dzięki czemu będzie potrzebna większa dotacja, gdy jej nie otrzymają wytną połączenie. Co do bielska poranny także likwidują więc pozostanie 1 codzienny do Bielska ok 13.30 i 0 !! z Bielska. Nie liczę tego 1 dniowego idiotyzmu.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 16-11-2009, 17:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oj tak takie obniżanie cen, może mieć plusy ale też podnosi nierentownośc połączenia. Na przykład 1.5 zł za normalny Krynica-Muszyna. To ja sie pytam jak ten pociag ma na siebie zarobić? Chyba, że tym sposobem podwoi się liczba pasażerów


Naprawdę sądzisz że jak cena będzie o 50% większa to pociąg na tym odcinku będzie bardziej rentowny? Nic z tego kris, obniżenie ceny jest jedyną możliwością zawalczenia o pasażerów, których na tym odcinku w tej relacji praktycznie nie ma, szczególnie przy intensywnej konkurencji busów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-11-2009, 17:57   

Lepiej sprzedac pięc biletów za 2 złote, niż jeden za 5 zł....


Oj tak takie obniżanie cen, może mieć plusy ale też podnosi nierentownośc połączenia. Na przykład 1.5 zł za normalny Krynica-Muszyna

Boże, widzisz i nie grzmisz.... Co za bełkot.... Kris, ekonomie kolejową zostaw innym, błagam Rolling Eyes Zapoznaj sie z danymi, o ile wzrosły wpływy z biletów po zastosowaniu oferty Polaczenie w dobrej cenie, potem zabieraj głos Exclamation
Powrót do góry

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-11-2009, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, kto Ci kupi te 5 biletów po dwa złote w miejsce jednego za 5?? Już widzę te tłumy ludzi, którzy wsiadaja w Krynicy do pociagu i wysiadaja w Muszynie... Opamiętaj się człowieku.. To już lepiej zrobić promocję w stylu Bilet Pienniński czy jakos tak.. Obowiazuje na odc. Nowy Sacz - Krynica/Plavec i wtedy czy jedziesz z Muszyny do Krynicy czy z Nowego Sacza do Krynicy płacisz to samo...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-11-2009, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Ekonomika ekonomiką. Co do stwierdzenia, że lepsze 5 osób po 2 złote niż 1 po 10 zgadzam się. Zawsze jest szansa, że te 10 zareklamuje kolejnym osobom połączenie. Ale chodziło mi o to, że tak niska cena przy podobnej ilości podróżnych może skutkować obniżeniem dochodowości pociągu. A i mała ciekawostka. Ostatnio coraz więcej ludzi jadąc do Grybowa, czy do St. Sącza kupuje bilety do Nowego Sącza. Z zasadą im dalej tym taniej.
Ja się tak zastanawiam kiedy dojrzeją do PWDC na odc. Stróże-Biecz. Wtedy będę musiał kupowac bilety Biecz-Str i NS-Kraków.
A na marginesie martwi mnie w PWDC jedna rzecz. Często zdarza się , ze nie chca dawac biletu poza Głównym. A z tego co wiem to można wziąć bilet np z Rabki do Kr. Batowic/

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-11-2009, 18:08   

Dyzurny- to byl tylko przykład, uogólnienie Exclamation Exclamation Exclamation

Muszyna tak czy owak jest stracona- dworce na przedmiesciach, 5 polaczen na dobe.

Z polaczenia Muszyna-Krynica nikt wiecej juz nie skorzysta. Oczywiscie nie licze panów w granatowych mundurach Cool
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-11-2009, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Pułtus mam pytanko. Czy wiesz może jak będzie wyglądał ruch przygraniczny? Czy nadal tylko 2 pociągi letnie z i do Plavca? I co tam z Kosicami

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 16-11-2009, 18:11    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

A na marginesie martwi mnie w PWDC jedna rzecz. Często zdarza się , ze nie chca dawac biletu poza Głównym. A z tego co wiem to można wziąć bilet np z Rabki do Kr. Batowic/


Co to znaczy nie chcą? Kasa ma obowiązek sprzedać Ci bilet zgodnie z Twoim żądaniem. W przypadku tej promocji do dowolnej stacji na obszarze miasta objętego promocją. W tym wypadku wychodzi przypadek nieznajomości warunków oferty przez kasjera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-11-2009, 18:13   

Żadnych Koszyc nie będzie, do Plavca bez zmian. Ze względu na ciagly wzrost kosztów, w tym roku nasz MZPR będzie sie starał utrzymać obecną liczbę pociągów, nie mówiąc o uruchomieniu nowych Crying or Very sad
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-11-2009, 18:20    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Lukasz w każdym razie ja korzystam z miesięcznego normalnego rozdzielonego , bo do 100 km ponoć moga wstawić na bilecie. Mam bilet Krakow- Tarnów, Tarnów Gorlice zag.a na jednorazowych jeżdze na odc. Rabka-Batowice. Poł w d cenie.

A co do oferty wiesz co mnie nurtuje dotacja rośnie o 1/3 a pociągów nie ma więcej. Ciekawe czy top nie efekt rozszerzenia PWDC. Dzięki za info, a przy okazji poza tematem oferta do Biecza b/z?

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-11-2009, 19:57   

ROTFL Shocked to ile Ty wydajesz kasy ?!?!?!? Shocked

co do oferty wiesz co mnie nurtuje dotacja rośnie o 1/3 a pociągów nie ma więcej. Ciekawe czy top nie efekt rozszerzenia PWD


Zaufaj mi ze nie efekt rozszerzenia PWDC Smile koszty rosną- Energetyka znow podniosla oplaty za prad....
Powrót do góry

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-11-2009, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Koszty eksploatacji jednostek też rosna Wink

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-11-2009, 20:01    Odpowiedz z cytatem

I pewnie PLK opłaty za korzystanie z torowiska. Co do kasy to zaklad pracy kupuje miesięczne więc nie jest tak źle. Paliwo widac droższe Very Happy A co do pytania coś koło pareset złotych.

[ Dodano: 16-11-2009, 20:07 ]
W każdym razie od przyszłego roku kupuje sieciówkę. Ponoć 1000zł ale za to wszelkie pociągi.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 17-11-2009, 14:52    Odpowiedz z cytatem

Co do postów Krisa to ja zauważyłem taką rzecz, że jak kupuję bilet PWDC do Krakowa Łobzowa to praktycznie zawsze mi wypisują do Krakowa GŁ. Też mnie to dziwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl