Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Prąd w pociągu?
Autor Wiadomość

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 14-11-2009, 11:26    Odpowiedz z cytatem

to wtedy po to co przeczytałem od matuh, to po co są te gniazdka??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 14-11-2009, 11:50    Odpowiedz z cytatem

Może trudno w to uwierzyć, ale ja na prąd w pociągu trafiam bardzo często po prostu w kibelku. Tak było w Monciak - Krupówki, Karkonoszach,TLK Zielonogórzanin i w węgierskiej części Chopina Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 14-11-2009, 15:37    Odpowiedz z cytatem

@Mirios
Sądząc po spotykanych jeszcze czasami nalepkach przy tych gniazdkach, służyć miały do... golenia się maszynką elektryczną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

plewik1985 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009
Skąd: Hajnówka/Białystok

PostWysłany: 14-11-2009, 19:51    Odpowiedz z cytatem

raz byłem świadkiem jak u mnie w przedziale (chyba to były Pieniny) dwóch pasażerów chciało korzystać z laptopów Pracowali na bateri bo nie było prądu w gniazdkach (które były przy każdym siedzeniu) W czasie kontroli biletów było zapytanie do konduktora co z prądem na co ten odpowiedział że to trzeba zgłosić do kierownika pociągu i ten coś tam gdzieś tam włączy i na pół godziny będzie a potem trzeba czynność powtórzyć Very Happy nie wiem o co chodzi ale było to dość śmieszne bo faktycznie po 30 minutach ponownie nie było prądu w żadnym gniazdku w wagonie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kms Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-11-2009, 00:52    Odpowiedz z cytatem

Kontakty w tych nowych wagonach są takie lipne, że szybko padają. Ja tak samo raz w "Pieninach" bylem świadkiem ciekawej sytuacji - facetowi padła bateria, to podłączył laptopa do gniazdka obok siedzenia i... nic. spróbował do gniazdka dalszego - też nic. Podpowiedziałem mu, żeby spróbował jeszcze do tego przy siedzeniu naprzeciwko i... był. Tak więc co najmniej 2 gniazdka w przedziale nie działały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xenocide Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: Opole

PostWysłany: 17-12-2009, 22:19    Odpowiedz z cytatem

to jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze do tematu prądu w pociągu

Z relacji żony wiem, że ostatnio śp. "Oleńka" posiadała na tyle nowoczesny skład, że w każdym przedziale (sześciomiejscowym, 2 kl.) były gniazdka i to działające.

Natomiast w listopadzie jadąc z Katowic do Warszawy EC "Sobieskim" (trafiliśmy akurat na wielką awarię trakcji elektrycznej pod Dąbrową Górniczą, więc podróż trwała 7h), chcieliśmy umilić sobie czas obejrzeniem filmu na laptopie (już po ruszeniu z długiego postoju). Przeszliśmy się więc do jedynego wagonu z gniazdkami w przedziałach, ale te niestety nie działały. Ponieważ właśnie pojawił się konduktor, zapytaliśmy go o tą kwestię, na co ten odparł, żebyśmy zaczekali, "bo muszą się skalibrować". Możliwe, że było to związane ze zmianą kolejności wagonów - po udrożnieniu przejazdu okazało się bowiem, że w ostatnim wagonie 1 kl. nie działały hamulce, więc musiano go przemieścić na początek. I faktycznie, po pewnym czasie gniazdka zadziałały, dzięki czemu podróż zrobiła się tak przyjemna, że w Warszawie nie chciało się wysiadać (a była to już prawie godz. 21. - opóźnienie wyniosło 240 min.) Wink

Z kolei w porannej "Odrze" w kierunku Wrocławia, w wagonach bezprzedziałowych 2 kl, gniazdka niby są, ale nie działają (w części pasażerskiej) albo konduktorzy przestrzegają przed ich używaniem (w toalecie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

arch Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 15 Mar 2010

PostWysłany: 15-03-2010, 12:19   szybkie pytanie Odpowiedz z cytatem

Witam, czy wie ktoś może czy w tym albo w tym pociągu znajdę działające gniazdko w wagonie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kitrak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2010

PostWysłany: 10-08-2010, 19:24   Pytanie o gniazdka 230V Odpowiedz z cytatem

Witam,

We wrześniu wybieram się pociągami do Szwajcarii i mam pytanie - czy w wagonie bezprzedziałowym drugiej klasy w BWE znajdują się gniazdka 230V? Druga sprawa - to samo pytanie, tylko odnoszące się do wagonów ICE 1 po modernizacji (też druga klasa).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 12-08-2010, 17:26    Odpowiedz z cytatem

W BWE 2kl o gniazdku raczej nie myśl.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 12-08-2010, 17:36    Odpowiedz z cytatem

A czy w bezprzedziałowych 111Arow jeżdżących na TLK są obecne gniazdka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 12-08-2010, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Tak. Nawet prąd powinien być bez problemu.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 13-08-2010, 00:21    Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Pytałem bardziej z ciekawości. Ale nie zaprzeczam, że kiedyś może mi się przydać, a wówczas nie omieszkam sprawdzić, które połączenie do celu podróży posiada bezprzedziałówki Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

vampire Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2010

PostWysłany: 05-12-2010, 19:06    Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej po prostu zabrac ze soba dodatkowa baterie do laptopa? Zawsze jak gdzies jade to wlasnie tak robie - na kazdej z nich laptop pracuje 4.5-5.5 godzin (zaleznie co robie) wiec lacznie daja one spokojnie 10h pracy. Najczesciej wystarczy na cala podroz, wliczajac przelot samolotem po Europie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 05-12-2010, 19:42    Odpowiedz z cytatem

Wiesz targanie dodatkowej baterii czasem mija się z celem. To jednak troszkę wagi ma. Z własnego doświadczenia wiem , że TLK o 15 z Katowic do Warszawy ma prąd w dwójkach. Kursuje zmodernizowany skład z wyświetlaczami. Za lokiem jedzie pekaes z granatowymi fotelami i ma dobre gniazdka a za nim dwa przedziałowe z takimi samymi fotelami i tysh mają sprawne gniazdka. Gniazdka działają też w Górniku i Korfantym. Niedawno w porannym Chopinie do Warszawy jechała austriacka 2kl i działały w przedziałach gniazdka Smile Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 05-12-2010, 22:21    Odpowiedz z cytatem

vampire napisał/a:
A nie lepiej po prostu zabrac ze soba dodatkowa baterie do laptopa? Zawsze jak gdzies jade to wlasnie tak robie - na kazdej z nich laptop pracuje 4.5-5.5 godzin (zaleznie co robie) wiec lacznie daja one spokojnie 10h pracy. Najczesciej wystarczy na cala podroz, wliczajac przelot samolotem po Europie....


A jeśli bateria trzyma 20-30 minut?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl