Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Mniej kas biletowych na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 15-07-2009, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak to przepraszam ja tą informacje miałem nie potwierdzoną od człowieka z drużyn konduktorskich więc nie miałem pewności napisałem co usłyszałem, tego wątku na infokolej taż nie czytałem.

Hewak

Co do kas biletowych we Wleniu i Lwówku Śląskim to się zgadzam pociągi zwłaszcza ten na odcinku do i z Jeleniej Góry jadą bardzo obłożone.
Teraz co prawda pasażerów jest trochę miej ale jest to wynik zmiany organizacji ruchu wywołanej osunięciem się skarpy. Miejmy nadzieję ze sytuacja się zmieni i pociągi znów zaczną kursować normalnie.

W czasie kiedy kursują zgodnie z rozkładem jazdy (bez konieczności przesiadek na KKZ) we Lwówku na pociągi wsiada od 30 do 70 pasażerów jest to więc bardzo dużo. A jeden kierownik nie jest w stanie wypisać wszystkich biletów

Tylko że mankamentem Lwówka jest to że na dworcu obecnie nie ma miejsca na kasę biletową bo dworzec został rozdysponowany między lumpeks, studio kosmetyczne i fryzjera

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hewak Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 15-07-2009, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Myślę że miejsce na jedną kasę by się znalazło. Wkońcu jest to budynek dworcowy, gdzie priorytetem powinna być kasa biletowa, a nie lumpeks i fryzjer.

Podejrzewam że wpływy z kas we Lwówku i Wleniu były by bardzo zadowalające.
A tak kupa ludzi jedzie za darmo i będzie kolejny pretekst do uwalenia połączeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szpak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2006
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 15-07-2009, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Jedrek, Hewak, jeśli od grudnia obsługę trasy Zebrzydowa - Lwówek - Jelenia Góra przejmą Koleje Dolnośląskie (daj Boże!) to problem braku kas i jazdy na gapę skończy się. Konduktorzy KD mają przenośne terminale drukujące bilety, a władze i pracownicy KD w przeciwieństwie do PR nie znają takich pojęć jak "niedasie" czy "niechcesie".

Zobaczycie jak od grudnia podskoczą wpływy z biletów! Pod warunkiem, że linię przejmą KD.

_________________
Marcin Szpakowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 15-07-2009, 22:20    Odpowiedz z cytatem

konduktorzy w pociągach KD nie pobierają opłaty za bilety wystawione w pociągu!!!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 15-07-2009, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Wpływy z biletów i tak są dość dobre na tym odcinku problemem jest zbyt długi czas ich wystawiania

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-07-2009, 23:39    Odpowiedz z cytatem

Jechałem pociągiem z Bolesławca o 6:10 do Wrocławia. Do Legnicy na stacjach nie ma czynnych kas, a tym pociągiem jeździ dużo ludzi. Najwięcej wsiada w Chojnowie, sporo w Miłkowicach. Konduktor nie jest w stanie wszystkim wystawić biletów! W ciągu 15 minut na trasie Chojnów - Legnica obsługa pociągu wypisze co najwyżej 20 biletów, ale jeśli zdarzy się pasażer płacący stówką to pojawia się problem z wydaniem reszty i konduktor biega po składzie, żeby rozmienić banknot. Tym sposobem większość pasażerów wysiadających w Legnicy jedzie po prostu za darmo! Dziennie tylko z tego jednego pociągu wycieka konduktorom przez palce nawet kilkaset złotych. Miesięcznie są to grube tysiące. Rocznie setki tysięcy. Pomnóżmy to jeszcze przez liczbę wszystkich pociągów i mamy miliony. A potem beton PR Wrocław usiłuje wszystkim wmówić, że pociągi jeżdżą puste. Bo nie ma wpływów z biletów.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 23-07-2009, 02:30    Odpowiedz z cytatem

to fakt że z Chojnowa do Legnicy jedzie dużo ludzi i pociąg jest pełny a konduktor nie wystawi wszystkim biletu. Na odcinku wypisze 10-15 biletów i to wszystko. Ale jak przychodzi co do czego to połączenie jest nierentowne z powodu braku frekwencji. To jest właśnie polskie myślenie

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 19-10-2009, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio kolega wsiadał w Chojnowie do pociągu do Legnicy i wsiadł gdzieś pod koniec składu, szybko do początku szedł, ale nie zdążył, konduktor mówi że "przejechali jedną stację" czy coś takiego i że mandat 150zł~ zamiast 2,83 za bilet.. Porażka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-11-2009, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Ciąg dalszy zamykania kas biletowych na dolnośląskich dworcach:

likwidacja kas.jpg
Plik ściągnięto 343 raz(y) 204.69 KB

likwidacja kas II.jpg
Plik ściągnięto 257 raz(y) 177.13 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 01-11-2009, 19:29    Odpowiedz z cytatem

myślę sobie że to jest dopiero początek likwidacji stanowisk pracy, w Legnicy zostaje zlikwidowana informacja i 4 panie które tam pracują zostaną kasjerkami, ale w Legnicy ma być likwidowana jedna kasa więc ja nie wiem jak się oni dogadają.

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 01-11-2009, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Ciąg dalszy zamykania kas biletowych na dolnośląskich dworcach

Co oznaczają poszczególne rubryki w wykazie (rubr. 4,6,7,8,9)?

Z zamieszczonego wykazu chyba nie tyle wynika likwidacja kas (poza Bardem i Międzylesiem, choć w Międzylesiu może jest/będzie kasa IC?), co zmiany (ograniczenie) godzin otwarcia?


Ostatnio zmieniony przez Rev dnia 01-11-2009, 22:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ramona71 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Mar 2009
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: 01-11-2009, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Wałbrzych Głowny - praktycznie wszystkie kasjerki dojezdne (z kierunku Jeleniej Góry). Pozostaje dojazd tylko wlasnym srodkiem transportu (ponad 30 km w jedna strone).
Policzyłam koszt dojazdu - to ok. 400 zł miesiecznie (odejmujac od zarobkow - pozostaje tyle co zasilek dal bezrobotnych).
Niektore kasjerki (bo bedzie nas przeciez za duzo) dostaja skierowania na zmiany stanowiska, najczesciej do druzyn konduktorskich. Tylko dlaczego nikt nie bierze pod uwage, ze wiekszosc z nas pracowala kiedys w druzynach i decyzja lekarza zostala zdjeta z jazdy...I potem zdziwienie - nie jestesmy zdolne do pracy na stanowisku konduktora.
Pieniadze za badania wywalone w bloto (doslaownie). Pytanie - co z nami???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wrocławiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2008

PostWysłany: 01-11-2009, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Rev Co oznaczają poszczególne rubryki w wykazie (rubr. 4,6,7,8,9)?

Pod tymi rubrykami znajdują się przypisane godziny czasu pracy oraz stanowiska zgodnie z regulaminem Zakładu Pracy PR Wrocław

ramona71 - Pieniadze za badania wywalone w bloto (doslaownie). Pytanie - co z nami???

Te pytanie skieruj do związków zawodowych Happy

Jeżeli już nikt Wam nie chce (nie może) pomóc, to czas najwyższy powiadomić prasę, telewizję o wyczynach przełożonych w PR Wrocław.
Swego czasu, Panie i Panowie z informacji w stacji Wrocław Gł.już były tak nastawione anty, na poczynania naczelnika i dyrekcji, że były zdeterminowane to uczynić. Nie wiem dlaczego z tego zrezygnowały Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 01-11-2009, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Przybywa konduktorów (konduktorek), ale pociągów raczej nie przybywa. A wręcz przeciwnie. Co w związku z tym? Pasażer będzie utrzymywał przerost zatrudnienia?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kalat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Gru 2007

PostWysłany: 01-11-2009, 23:06    Odpowiedz z cytatem

ramona71 napisał/a:

Pieniadze za badania wywalone w bloto (doslaownie). Pytanie - co z nami???

Skoro zamyka się kasy, żeby zaoszczędzić, a pociągów nie przybywa to chyba oczywiste, że należy część osób zwolnić. Osoby te będą musiały się doszkolić i podjąć pracę w całkiem innym przedsiębiorstwie.

Wrocławiak napisał/a:
Rev
Jeżeli już nikt Wam nie chce (nie może) pomóc, to czas najwyższy powiadomić prasę, telewizję o wyczynach przełożonych w PR Wrocław.


Poinformowanie mediów o wyczynach jest PKP PR jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Media zdecydowanie za mało patrzą na ręce temu zbiurokratyzowanemu przedsiębiorstwu, które zatrudnia dużo zbędnych pracowników. 16 tysięcy zatrudnionych i niecałe trzy tysiące uruchamianych pociągów dziennie to jakaś paranoja!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl