Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Mniej kas biletowych na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-05-2009, 16:38    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak, czy wiesz ilu jest etatowych związkowców w PR Wrocław? A w całej spółce PKP PR? Może tu warto zacząć szukać oszczędności w zakładzie? Taki etatowy związkowiec jest typowym pasożytem, z którego zakład nie ma żadnego pożytku, a trzeba mu co miesiąc wypłacać wcale nie małą pensję, utrzymywać związkowe biuro, telefony itp. W konsekwencji pośrednio płaci za to podatnik (dotacje samorządowe), a bezpośrednio każdy pasażer (bilety)!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 30-05-2009, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Kasjerki ze stacji Marciszów zostaną niedługo przekwalifikowane na konduktorów. Znam je osobiście. Padło na nie bo nie mają średniego wykształcenia tylko zawodowe. I tak na 5 lat przed emeryturą zostaną przekazane do jazdy... kasa pewnie idzie więc do piachu

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wilchelm Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-05-2009, 19:09    Odpowiedz z cytatem

Na dworcu głównym we Wrocławiu informacja zostanie. PR będzie miał tylko 5 kas + biuro obsługi pasażera na końcu - resztę przejmie PKP IC.

_________________
Kolejowy jest tylko jeden. Kolejowy Wrocław - Inny wymiar kolei
Kolejowy Wrocław TV - zobacz prawdziwą kolej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 30-05-2009, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Lady Makbet

Doskonale wiem ilu związkowców jest na etatach w PR Wrocław. Do Twojej wypowiedzi trzeba dodać jeszcze stołki panów związkowców, gdzie mają dodatkową kasę z rad nadzorczych. Prosty przykład niesnasek między związkiem "Solidarność", a związkami branżowymi ukazuje artykuł z Wolnej Drogi (Nr chyba 10 - dotyczący konfliktu kasjerek w Kłodzku). Dlatego na samym dole i takie sytuacje mają miejsce. Żeby tych panów "związkowców" zredukować Lady Makbet, należałoby zmienić Ustawę o związkach zawodowych, PUZP, Kodeks Pracy.

Jedrek
Masz rację, kasa w Marciszowie została zlikwidowana z tego co mi wiadomo, nie mając akceptacji związków działających w PR Wrocław. Te panie rzeczywiście od pana Naczelnika z Jeleniej Góry otrzymały propozycję zmiany zatrudnienia (w drużynach konduktorskich). Tylko ten pan nie wiem dlaczego nie wziął pod uwagę lat życia tych kobiet?. A jeżeli, te panie nie zdadzą badań lekarskich, czy testu psychologicznego?. Komentarz pozostawiam, bez odpowiedzi.

Jedrek

Jedno mnie dziwi - dlaczego pan Naczelnik z Jeleniej Góry kasjerkę z Marciszowa skierował do pracy w magazynie w Jeleniej Górze, która ma mniej lat życia, od pozostałych pań, które otrzymały propozycję pracy w zespole drużyn pociągowych?
Czy może ktoś mi odpowiedzieć na te pytanie? Dlaczego tak zrobił?

I w tym momencie samo nasuwa się pytanie - Czy Pan Marszałek naszego województwa, o tym wie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-05-2009, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak, a co Ci marszałek pomoże? Naczelnik Pomieczyński podlega dyrektorowi zakładu, a ten z kolei prezesowi spółki. Prezesa zarządu wybiera rada nadzorcza, a tę Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, czyli 16 marszałków.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wrocławiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2008

PostWysłany: 31-05-2009, 14:30    Odpowiedz z cytatem

We Wrocławiu pan Naczelnik (.......PiS) w stosunku do pracowników kas biletowych i informacji w ostatnim okresie czasu przechodzi sam siebie. Tak jak wcześniej pisano wręcza się (informacja, kasy biletowe) druki na kontrolne badania lekarskie z propozycją pracy w drużynach konduktorskich. Niektóre panie mają już ponad 50 lat, ale dla pana J.K. nie ma to znaczenia!!!. Dalej posuwa się do takich słów: ...jeżeli pani nie przyjmie tej propozycji, to będę musiał panią zwolnić!!!
W poprzednim okresie czasu związki zawodowe działające w PR Wrocław byli u Dyrektora PR w sprawie traktowania pań (panów) właśnie w zespole kasjerek i informacji. Jednak pan Dyrektor nie przyjął tych zarzutów. Teraz znowu dochodzi we Wrocławiu do straszenia przez Naczelnika. O co w tym wszystkim chodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 20-06-2009, 19:21    Odpowiedz z cytatem

W załączniku decyzja dyr. PR Wrocław ws. likwidacji kas i punktów informacyjnych na dolnośląskich dworcach:

pr_wroclaw.jpg
Plik ściągnięto 247 raz(y) 213.57 KB


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 22-06-2009, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Naczelnik

Jednak nie wszystkie związki działające przy PR Wrocław są za decyzjami wprowadzającymi zmiany do Regulaminu w DZPR we Wrocławiu (likwidacja informacji).
W ostatnim okresie czasu do Prezesa spółki "Przewozy Regionalne" zostało wysłane pismo w sprawie wstrzymania zamknięcia informacji w stacji Wrocław Gł. Do wiadomości treść tego pisma, otrzymał Marszałek naszego województwa, a także Prezydent miasta Wrocław - p. Rafał Dutkiewicz.
Jaki będzie efekt? Wierzę, ze pozytywny, bo moim zdaniem Wrocław Gł. bez informacji, to tak samo, jak pociąg bez maszynisty Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 26-06-2009, 08:33    Odpowiedz z cytatem

Zamykanie informacji to idiotyzm. Pogorszy to tylko obecny stan rzeczy, a ten jest taki: Czwartek / piątek: kolosalne kolejki do kas na Głównym i ogólne rozdrażnienie większości stojących po bilet, bo osoby starsze (ale i nie tylko!) nie idą do informacji, tylko o swoje połączenia wypytują w kasie.

Brawa za pomysłowość..

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Wrocławiak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2008

PostWysłany: 07-07-2009, 19:40    Odpowiedz z cytatem

Mimo zapewnienia nowego Dyrektora PR Wrocław na spotkaniu z informatorkami i związkami zawodowymi (pełnomocnika do utworzenia oddziału przewozów regionalnych), pan Naczelnik nadal wręcza druki paniom na badania kontrolne. Z wiarygodnych źródeł wiem, że mimo kryzysu i ciężkiej sytuacji w PR Wrocław powstaje nowe stanowisko - rzemieślnik d/s. taboru, który będzie odbierał wagony, jednostki po sprzątaniu - o dziwo na te stanowisko otrzymały panie karty na badania Razz .

To co obecnie dzieje się w punkcie informacji we Wrocławiu Gł. przechodzi ludzkie pojęcie. Te panie są nadal zastraszane przez pana naczelnika, kadry. Rozmawiałem dzisiaj jedną z pań informatorek - to, co mi powiedziała nie jest przyzwoite aby o tym pisać.

Zapytam się wprost przełożonych tych pań - czy to jest zemsta za to, że ze swoimi problemami zawodowymi udali się do nowego Dyrektora Zakładu we Wrocławiu?

Panie Marszałku, panie Dyrektorze, związki zawodowe - te panie proszą o pomoc!!!.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 07-07-2009, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z wiarygodnych źródeł wiem, że mimo kryzysu i ciężkiej sytuacji w PR Wrocław powstaje nowe stanowisko - rzemieślnik d/s. taboru, który będzie odbierał wagony, jednostki po sprzątaniu

Przecież teraz robią to rewidenci! Po co tworzyć fikcję i kolejne zbędne stanowiska w firmie utrzymywanej przez podatników?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 08-07-2009, 08:52    Odpowiedz z cytatem

Noema

Bodaj od marca lub kwietnia rewidenci nie odbierają już jednostki, czy składy po sprzątaniu. Jako odbiorczynie są zatrudnione panie z zewnątrz i to prawda, że do tej grupy zespołu proponuje się pracę paniom z informacji.
Jako uwagę dodam, że te panie z wieloletnim stażem pracy w informacji, niejednokrotnie ze złym stanem zdrowia, proponuje się pracę w torach czynnych, gdzie znając specyfikę torów odstawczych we Wrocławiu Gł. nie poradzą sobie np. na wejście do wagonu z pewnej wysokości.

A rewidenci pracują w spółce "Intercity" i na dzień dzisiejszy wykonują tylko próby hamulców oraz dokonują oględzin technicznych składów Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 08-07-2009, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bodaj od marca lub kwietnia rewidenci nie odbierają już jednostki, czy składy po sprzątaniu.

Bzdury! W Legnicy odbierają, podpisują kwity, etc.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 08-07-2009, 16:49    Odpowiedz z cytatem

Zed

Tu chodzi o rewidentów w stacji Wrocław Gł. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 13-07-2009, 11:24    Odpowiedz z cytatem

To kupowanie biletów w pociągu jest bardziej uciążliwe niż myślałem.. Wsiadałem w Chojnowie i planowałem pojechać do Legnicy, tego dnia akurat w Chojnowie wsiadło ok. 20 osób - wszyscy od razu polecieli do konduktora po bilet. Ja akurat byłem jednym z ostatnich w kolejce. Konduktorzy powoli wypisywali te bilety, przy tym jeszcze mówiąc np głupie teksty.. 'oj wychodzę z tych rubryczek, bo tak patrzę na panią.. blablabla...' Ehh. Bilet udało mi się kupić niedługo przed Legnicą. Ciekawe jakbym jechał do Miłkowic to musiałbym chyba wepchać się na chama w kolejkę. :-P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl