Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
Nowy tabor na małopolskich torach
Autor Wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 03-01-2011, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ile trwa produkcja nowego taboru


Ok roku, jeżeli trzeba wszystko zamawiać od zera pod konkretne zamówienie...

Cytat:
bo Traxx dla KM już jeż jedzie

Już, ale na tory wyjedzie za kilka miesięcy dopiero.
Zbudowali szybko, bo dla dużej firmy, która takich traxxów wyciska kilkadziesiąt rocznie (albo i więcej) powiększenie zamówienia jest mniejszym problemem niż zrobienie zamówienia od zera (jak Pesa, czy ogólnie rynek EZT).

Cytat:
Szkoda, że dopiero po modernizacji wyciśnie swoje 160 km/h.

??
Te loki wycisną tyle jeszcze na próbach homologacyjnych.

_________________
Le FleuR
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cezary1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2009

PostWysłany: 04-01-2011, 16:35    Odpowiedz z cytatem

Będzie prezentacja " 30 " lutego br. i będą wciagane do Krakowa SM - 42 podobnie jak inny wynalazek PESY EN - 81, które ostatnio znikły z torów. Podobnie jak inne szynobusy których konstruktorzy nie mieli pojęcia o tym, że w naszym wesołym kraju są zimy.
ps, jest takie stare powiedzenie " nie pchaj się na afisz, jak nie potrafisz ".

Czy PESIE udało się coś zrobić w terminie ? I oczywiście dalej triumf polskiej myśli technicznej.

Smutne to ale ręce i nogi opadają jak się widzi działania obecnych " wybitnych " specjalistów od transportu i kolejowego i drogowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 04-01-2011, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podobnie jak inne szynobusy których konstruktorzy nie mieli pojęcia o tym, że w naszym wesołym kraju są zimy.
Nie Laughing nie mogę uwierzyć Cool ale to prawda. Jeśli chodzi o wytrzymałość na zimę, to chyba stare dobre EN57 są najlepsze (biorąc pod uwagę odsetek uszkadzanych jednostek, prawda? Choć co chwilę słyszy się o awariach kibli, ale to chyba kwestia dużej ilości pojazdów?
Sam mam z EN81 przykre doświadczenia, także w ciepłej porze roku, i ile razy w to wsiadam, to nie mam pewności, czy dojadę. Nie chcę chwalić PR za posiadanie EN57, ale jeszcze nie udało mi się trafić na zepsuty skład (tzn. tak zepsuty że nie jedzie, bo ogrzewanie czy inne drobnostki - to się zdarza- ale przynajmniej tot jedzie), ale tym bardziej nie mogę pochwalić producentów za EN81.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 05-01-2011, 23:50    Odpowiedz z cytatem

Awarie kibli się zdarzają - np. ostatnio EN57-1282 w Płaszowie(już jeździ) i EN57-1420 w Libiążu(w zeszłym roku, też jeździ)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Woojtek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2008
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: 07-01-2011, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Taka drobna informacja - pieniądze które Urząd Marszałkowski WM ma dosztać z funduszu kolejowego poszły nie na zakup nowego taboru ale na zakup części do wagonów motorowych (szynobusów).
Natomiast Urząd Wojewódzki ma dylemat i kasy nie chce wpłacać - argumentując że części to nie nowy tabor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 08-01-2011, 23:20    Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=n1UsY95dCbU

Nie chcę być niemiły, ale brzydkie toto jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 08-01-2011, 23:35    Odpowiedz z cytatem

W tych kolorach - brzydkie. Ale mordka bardziej mi się podoba niż ELFa. No może trochę za obła.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 09-01-2011, 00:29    Odpowiedz z cytatem

Czoło ma tą samą wadę (stylistyczną) co w ED74 - nie pasujące światła, tutaj najprostsze, prostokątne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 09-01-2011, 01:18    Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że wygląd odgrywa drugorzędna rolę, najważniejsze jest aby składy jeździły bezawaryjnie a patrząc na osignięcia pesy w postaci np. ed74, mam obawy co do eksploatacji tych składów Confused .

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-01-2011, 01:47   

Jak dotąd nie powstał w Polsce szynobus ani EZT nowego typu, ktory miałby solidność i nieawaryjnośc na poziomie satysfakcjonującym, jak dotąd wszystko się psuje i przegania klientele- pamietajmy, ze to ciagle defektujace szynobusy zabily linie Nowy Sacz-Chabowka, bo ludzie stwierdzili, ze nie ma co jechac pociagiem, skoro 4 na 7 dni w tygodniu pociag sie psuje. Nie widze tez szansy zeby cos mialo sie zmienic- i juz teraz wiadomo, ze co by nie powstalo nowego, bedzie sie psuc. Smutne.
Powrót do góry

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 09-01-2011, 02:20    Odpowiedz z cytatem

Akurat 19WE w stołecznej SKM spisuje się bardzo przyzwoicie, nie słyszałem narzekań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 09-01-2011, 03:40    Odpowiedz z cytatem

Na równinach i szybkich trasach wszytsko pojedzie...
Tymczasem jechać po trasie dzie nic nie jechało od kilku-nastu godzin w czasie śnieżycy (sieć ośnieżona), do tego pagórkowanej, z ostrymi zakęrtami.

Tymczasem szkoda, że nikt nie myśli ułatwić zakupu lub najlepiej produkcji na licencji taboru od Czechów na górskie trasy, którzy cały kraj w górach mają...
http://www.vagonka.cz/20000.asp?ids=12831
Nawet zdjęcia z prezentacji w PL są...

PS. 14WE to nic innego niż stara EN57 z nowym pudłem. www.transportszynowy.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 09-01-2011, 11:44    Odpowiedz z cytatem

City Elephant nie jest pojazdem specjalnie nowoczesnym, za to bardzo drogim i trochę zbyt pojemnym jak na nasze regionalne szlaki.

Nikt nie wspominał o 14WE...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 09-01-2011, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Akurat 19WE w stołecznej SKM spisuje się bardzo przyzwoicie, nie słyszałem narzekań.


Były klasycznie problemy z systemem drzwi na poczatku, ale to była wina zwykle peronów nie spełniających skrajni (Warszawa Zachodnia). Skrajnia została przywrócona - jest OK. Awari nie widać, choć pewnie jak wszędzie od czasu do czasu któreś drzwi się zatną.
Poza tym o jakiś głębszych defektach fakycznie nie słychać. Na prawdę mało kiedy wypadały z trasy jak na razie, co można kwalifikować jako sukces (ale nie chcę zapeszać).
Ze spalinowych można chyba pochwalić szczególnie Atribo dla Zach-Pomu. I to by było na tyle.
Pamiętajcie, że w przypadku szynobusów, są one zwykle konstruowane z terminem realizacji "przed wyborami". Taki tabor nie ma prawa być bardzo dobry, co pokazaly szynobusy 220/221M, w których błędy wyszły jak zaczęły jeździć. Jakby miały 2 miesiące na próby ciągłe, to by może nie doszło do tego, co teraz mamy na Pomorzu.
Trochę inaczej jeżeli mówimy o EN81 czy ED74 i starszych szynobusach - przez kilka lat można było niektóre błędy poprawić ,albo chociaż ich nie powielać.
W ELFie i tym czymś sporo rozwiązań będzie pochodziło od ED74. Zobaczymy, czy Pesa się czegoś nauczyła (choć szczerze mówiąc wolałbym, żeby pasażerowie nie padli ofiarą tej nauki).

[ Dodano: 09-01-2011, 15:32 ]
Cytat:
Nikt nie wspominał o 14WE...


I chwała Bogu, bo te akurat z nwoczesnym pojazdem mają niewiele wspólnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 09-01-2011, 15:54    Odpowiedz z cytatem

To może małe porównanie ze zdjęć dostępnych w sieci

http://www.fotoszok.pl/upload/1491b591.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl