Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46
Praca na kolei
Autor Wiadomość

szubidubi Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 09 Cze 2018

PostWysłany: 09-06-2018, 14:28   Perspektywy Pracy - Infrastruktura Kolejowa Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, dziękuję za zajrzenie do mojego pytania.

Jestem studentem 5-tego roku inżynierii mechanicznej broniącym się we wrześniu, studia podjąłem w Anglii. Otrzymałem ofertę pracy w państwowej firmie zarządzającą infrastrukturą kolejową Wielkiej Brytanii (Network Rail). Firma oferuje rozwijanie umiejętności technicznych przy projektach infrastrukturalnych, jak również tzw. 'umiejętności miękkich' (komunikacja, praca w grupie, zarządzanie ludźmi, etc.). Ogólnie oferta jest na wypasie i perspektywy rozwoju bardzo dobre, jednak mam pewien dylemat i chciałbym prosić o pomoc.

Planuję zostać w Anglii i zdobyć doświadczenie przez jakieś 2-3 lata. W międzyczasie chciałbym nauczyć się języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym, by móc nim sprawnie operować w miejscu pracy. Jednak po tym okresie definitywnie chciałbym wrócić do Polski i zacząć układać sobie życie w ojczyźnie (wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej Very Happy ). Niestety o branży kolejowej w Polsce nie wiem absolutnie nic.

Moje pytanie dotyczy perspektyw pracy w sektorze kolejowym przy projektach związanych z infrastrukturą: czy mam szansę znaleźć dobrą pracę po powrocie? Najbardziej interesują mnie możliwości na Dolnym Śląsku (jestem z Wrocławia). Czy znalazłoby się miejsce dla inżyniera z 2-3 letnim doświadczeniem w tej branży? Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Czy istnieją możliwości rozwoju wraz z nabieraniem doświadczenia i awansowania na wyższe stanowiska? Z tego co słyszałem o branży kolejowej w naszym kraju, związki zawodowe mają ogromną władzę i dostęp do 'ciepłych posadek' jest ograniczony dla kolegów władz, ale nie chcę opierać się na pogłoskach.

Nie zależy mi jedynie na karierze. Chciałbym przede wszystkim wykorzystać doświadczenie zdobyte za granicą by pomóc rozbudować Polską kolej. Potrafię ciężko harować i pracuję sumiennie, nie mam zamiaru bezcelowo wspinać się po drabinie kariery po najwyższą pensję. Chciałbym tylko zarabiać adekwatnie do wysiłku by zapewnić rodzinie jak najlepszy byt Mr. Green Czy jest to możliwe w naszym kraju? Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bemol14 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2018

PostWysłany: 11-06-2018, 07:16    Odpowiedz z cytatem

Akurat we Wrocławiu masz siedzibę Regionu Śląskiego Centrum Realizacji Inwestycji. Myślę, że z doświadczeniem w Anglii przy inwestycjach kolejowych bez problemu przy jakiejś rekrutacji dostaniesz odpowiednie stanowisko. Na początek na pewno jakiś asystent kierownika (obecnie tak pracuje), potem ścieżka jest na kierownicze stanowiska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

helmutt1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2014

PostWysłany: 11-06-2018, 18:37    Odpowiedz z cytatem

Ajak to jest z castingami na dyżurnego ruchu? Najpierw przechodzi się rozmowę wstępną potem są badania i chyba 6 miesięczny kurs. Co po tym? Znowu jakieś badania? Dlaczego od kilku lat ludzi się nabiera i cały czas ich brakuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bemol14 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2018

PostWysłany: 12-06-2018, 12:12    Odpowiedz z cytatem

Widocznie mało ludzi przechodzi egzamin i autoryzacje na Dyzurnego Ruchu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

helmutt1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2014

PostWysłany: 12-06-2018, 16:20    Odpowiedz z cytatem

Czyli po np. pół roku zostają zwolnieni jeśli nie zdadzą egzaminu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pracownik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2020

PostWysłany: 10-12-2020, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Co warto wpisać w CV jeżeli chcę kandydować na ochroniarza kolei?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ujd Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 12 Lip 2009

PostWysłany: 10-12-2020, 16:17    Odpowiedz z cytatem

pracownik napisał/a:
Co warto wpisać w CV jeżeli chcę kandydować na ochroniarza kolei?

Myślę, że nikt Ci nie odpowie bo nie zna takiego stanowiska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 46 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl