Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Pokaźne premie w centrali PKP Cargo
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-03-2009, 16:17   Pokaźne premie w centrali PKP Cargo Odpowiedz z cytatem

Premie w PKP Cargo pod lupą prasy

Skandal w PKP Cargo - donoszą rzeszowskie "Super Nowości". PKP Cargo pada, zwalnia ludzi i przyznaje zaufanym pracownikom pokaźne nagrody - twierdzi gazeta. - To szarganie reputacji firmy - odpowiada rzecznik prasowy spółki.

7 tysięcy pracowników PKP Cargo może wkrótce stracić pracę, bo firmę dotknął kryzys gospodarczy i rosną straty. Tymczasem władze PKP Cargo przyznały niedawno części pracowników sowite nagrody. Za co? Na pewno nie za wyniki finansowe - twierdzi dziennikarz "Super Nowości".

Władze PKP Cargo tłumaczą, że muszą zwalniać pracowników z powodu kryzysu ekonomicznego. Tymczasem "Super Nowości" dotarły do poufnej listy osób, którym przyznano dodatkowe gratyfikacje finansowe. 400 osób (na ponad 30 tys. zatrudnionych) dostało w lutym premie w łącznej wysokości ponad miliona złotych!

Nagradzają siebie, zwalniają innych

Dyrektor biura PKP Cargo - jak wynika z listy - dostał 19 tysięcy złotych nagrody. 16,9 tys. otrzymała osoba zatrudniona na stanowisku starszego specjalisty. Niemal 15 tys. dostał kierowca. To mniej więcej tyle, ile rocznie zarabia zwykły pracownik PKP Cargo, zagrożony obecnie zwolnieniem - czytamy w "Super Nowościach".

Zwolnienia w PKP Cargo, które ostatnio tak hojnie rozdaje nagrody, dotkną bardzo mocno również Podkarpacie. W Przemyślu pracę ma stracić ok. 500 osób. Planowana jest również likwidacja należącej do tej firmy lokomotywowni w Dębicy, która zatrudnia ok. 200 osób.

Rzecznik nie wie o premiach?

Rzecznik PKP Cargo Ryszard Wnukowski, z którym się w czwartek skontaktowaliśmy twierdzi, że jak na razie nie ma podjętej konkretnej decyzji o skali zwolnień - donosi rzeszowska gazeta.

- Traktujmy na razie te cyfry jako informację medialną - mówi Ryszard Wnukowski. Nie ukrywa zdumienia, gdy pytamy go o premie dla wybranych pracowników i listę nagrodzonych, w której posiadanie weszliśmy.

- Nic o tym nie wiem. Takiej listy nie ma - mówi rzecznik. Po chwili dodaje:

- Ale w ogóle skąd pan ją ma?

Po pewnym czasie rzecznik zadzwonił do redakcji i poinformował, że owe nagrody przewidziane były w budżecie firmy i są przeznaczone dla najlepszych pracowników - czytamy w "Super Nowościach".

Nie udało nam się, niestety, dowiedzieć, czy lutowe premie były jednorazowe, czy też przyznawane są systematycznie - pisze dziennikarz rzeszowskiej gazety. Według jednej z wersji, która do nas dotarła może to być wynagrodzenie za... udział w przygotowaniu programu restrukturyzacji firmy zakładającego zwolnienia pracowników.


Komentarz PKP CARGO S.A.

Jest to dobitny przykład, jak w naszym kraju, zwłaszcza podczas kryzysu gospodarczego, gdzie fachowcy szacują 20-procentowe bezrobocie, po wypracowanych w pocie czoła przez związkowców i zarząd spółki porozumieniach, można bezkarnie szargać reputację firmy. Co więcej, prowadzi to wprost do skłócenia zatrudnionych w naszej firmie ludzi!

Autor tekstu „Przyznali sobie milion złotych nagród” postanowił skorzystać z list nagród i premii z dwunastu miesięcy 2008 roku i ogłosić, że, no proszę, „milionowe nagrody!”. A to przecież przewidziane Układem Zbiorowym Pracy premie i nagrody za dobrze wykonaną pracę, stanowiące element motywacyjnego systemu pracy.

Pan Redaktor postanowił wykryć „aferę” na podstawie tego, że zliczono na koniec roku miesięczne premie i nagrody, również ze stycznia, lutego, marca 2008 roku, i wyszło dla pracownika np. 19 000 albo 11 000 zł w skali całego roku. Proszę bardzo, ponad 1000 zł brutto premii czy nagrody za miesiąc pracy – to dopiero „krezusi” w PKP CARGO!

Jednocześnie chciałem podkreślić, że premie i nagrody przyznano w ramach wydzielonego funduszu wynagrodzeń za 2008 rok, który nie został w całości wykorzystany.

Jacek Wnukowski
Rzecznik Prasowy
PKP CARGO S.A.



źródło: Rynek Kolejowy


Na naszym forum pełna lista nagrodzonych pracowników centrali PKP Cargo:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=61539#61539

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 27-03-2009, 16:39    Odpowiedz z cytatem

LISTA PREMII

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/1.jpg

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/2.jpg

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/3.jpg

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/4.jpg

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/5.jpg

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/6.jpg

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/7.jpg

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/8.jpg

http://www.pressmedia.com.pl/sn/images/pkp/9.jpg

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

qwerty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sty 2009

PostWysłany: 27-03-2009, 16:48    Odpowiedz z cytatem

Proszę o powtórne zamieszczenie skanów bo coś zapaskudziło lewą stronę Smile Smile Smile

A tak na poważnie jeżeli to prawda to co na to pan minister infrastruktury, któremu tak się podoba restrukturyzacja firmy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

finek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2009

PostWysłany: 27-03-2009, 17:31    Odpowiedz z cytatem

Tak sobie czytam i mam pytanko.

Sami specjaliści inni podobnej maści a gdzie są maszyniści a gdzie jest obsługa lokomotywowni itd

Oni nie dostali nic czy dostali tyle żeby zapić i zapomnieć że coś im sie też należy????!!!!!!

Co to za firma jak są premie to chyba dla wszystkich a nie tylko dla wymienionych. Myslę że jakby tych specjalistów troszke bardziej "przyciął" to pewnie i straty by się zmniejszyły. Ciekaw jestem jaki bedzie ostateczny wynik cargo za 2008 rok i jaki procent tegoż zysku te nagrody stanowią . Ciekaw jestem jak wygląda regulamin wypłacania nagród.

A na koniec Panowie maszyniści, obsługa lokomotywowni itd (nie uwierzę że Wasze wynagrodzenia są tak niskie że nie załapalibyście sie na tą listę a moze jest więcej list ale i tak można policzyć z nich ile poszło z funduszu nagród) moze czas zatrzymac swoją prace skoro nie dostaliści nagród (a z tego tak wynika) to Wasza praca jest zbędna - idźcie do domu na kilka dni skoro jesteście niepotrzebni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 27-03-2009, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Te premie musiała przyklepać związkowa wierchuszka! Ciekawe ile skapło "absolwentom" styropianu bujającym się na związkowych etatach w PKP Cargo?

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-03-2009, 17:57    Odpowiedz z cytatem

Choć nazwiska na liście premii są zamazane to jednak niektóre da się rozszyfrować. I tak na przykład 10 tysięcy zł dostał dyr. biura Bogusław Ney, jeden z bohaterów wątku "Szpion-biznes w PKP Cargo":
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=6187

Ogólnie jest to jeden wielki skandal i totalna żenada! Ludzi z linii zwalniają i wysyłają na nieświadczenie pracy za 60% wynagrodzenia, każą nam na wszystkim oszczędzać, brakuje pieniędzy na wypłaty dla załogi, a biurwa z centrali wypłaca sobie średnio po kilka tysięcy zł premii.
Beton

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 27-03-2009, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Ta lista pokazuje jaki jest kryzys w państwie i w Cargo. Od dzisiaj zaczęło się wręczanie wypowiedzeń z pracy z dniem 1 kwietnia (ZT Karsznice).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-03-2009, 18:26    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=6643

Skarb państwa musi pomóc PKP

Posłowie chcą dać grupie PKP 5,5 mld zł. Trzem spółkom z grupy grozi utrata płynności finansowej. (...)

PKP Cargo w najbliższym czasie zwolni ok. 7 tys. z 35-tysięcznej załogi. Strata spółki w tym roku może wynieść nawet 500 mln zł. – Przyznanie nam kwoty 1,5 mld zł dotacji jest uzasadnione. Pójdzie ona m.in. na inwestycje w tabor – powiedział Wojciech Balczun, prezes PKP Cargo.


I tak oto za premie dla cargowskiej biurwy zapłacimy my, podatnicy! Najtragiczniejsze jest to, że sowite nagrody finansowe otrzymują ci, którzy najbardziej przyczynili się do upadku spółki.

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gizald Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2009

PostWysłany: 27-03-2009, 18:28   Re: Pokaźne premie w centrali PKP Cargo Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pan Redaktor postanowił wykryć „aferę” na podstawie tego, że zliczono na koniec roku miesięczne premie i nagrody, również ze stycznia, lutego, marca 2008 roku, i wyszło dla pracownika np. 19 000 albo 11 000 zł w skali całego roku. Proszę bardzo, ponad 1000 zł brutto premii czy nagrody za miesiąc pracy – to dopiero „krezusi” w PKP CARGO!
Jednocześnie chciałem podkreślić, że premie i nagrody przyznano w ramach wydzielonego funduszu wynagrodzeń za 2008 rok, który nie został w całości wykorzystany.

Jacek Wnukowski
Rzecznik Prasowy
PKP CARGO S.A.


Ciekawe tłumaczenie, premie stałe i dodatkowe są wypłacane co miesiąc, widać są to "extra dodatkowe" premie za poprzedni minusowy rok.... tylko ciekawi Mnie czym tacy kierowcy się aż tak zasłużyli..... żeby dostac 14 tys premii, lub 11 tys. , to są zarobki roczne niektórych pracowników w PKP CARGO S.A.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 27-03-2009, 18:44    Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo, ponad 1000 zł brutto premii czy nagrody za miesiąc pracy – to dopiero „krezusi” w PKP CARGO!

Po prostu brakuje słów ! Pan rzecznik widać nie ma zielonego pojęcia o wysokości miesięcznej premii w zakładach. Fakt - kierowcy to dopiero mają klawe życie ! To po prostu nie mieści się w głowie !!!!!!!
Związkowa wierchuszka - jak sądzę - także swoje dostała tyle, że z osobnej listy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hakun Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2007
Skąd: Poznań

PostWysłany: 27-03-2009, 18:54    Odpowiedz z cytatem

To są duperele! Wink

_________________
PKP - Przedsiębiorstwo Kolesi Polskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 27-03-2009, 19:34   Re: Pokaźne premie w centrali PKP Cargo Odpowiedz z cytatem

gizald napisał/a:
Ciekawe tłumaczenie, premie stałe i dodatkowe są wypłacane co miesiąc, widać są to "extra dodatkowe" premie za poprzedni minusowy rok.


Oczywiście, ze są to premie dodatkowe- prawdopodobnie to te uruchomione przez prezesa natomiast wygląda na to, że rzeczywiście wypłacone w 2008 roku. Co nie zmienia faktu, ze 2008 też był kiepski.
Ja osobiście bardzo cieszę się, że nie jestem na tej liście, ale widocznie zbyt beznadziejny jestem ;-)

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-03-2009, 19:54   

Ręce opadają. Po prostu nawet nie wiem, jak to opisać. Może tak skomentuję: w słowniku ludzi kulturalnych nie ma okresleń, by wyrazić, co teraz myślę. Wulgaryzmów na forum publicznym stosować nie chcę.
Pytanie: czy ktoś do cholery jasnej (przepraszam, ale mnie trafia) za to odpowie? Czy ktoś wreszcie za to wszystko pierdnie? Tłumaczenia Pana rzecznika PKP Cargo to farsa. Z kogo Pan robi idiotę? Ja taki głupi nie jestem, by te słowa kupić.
Jednym słowem: kolejny skandal i skompromitowanie się PKP Cargo. Do reszty. Żałosne to po prostu Panie prezesie B. I Pan ma czelność wołać o państwowe pieniędze? Gratuluję odwagi.
Pytanie do innych użytkowników: prezes A. Wach też za to odpowiada? Wiedzę o tym posiadał?
Powrót do góry

Wytrych Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Maj 2008

PostWysłany: 27-03-2009, 20:03   Re: Pokaźne premie w centrali PKP Cargo Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pan Redaktor postanowił wykryć „aferę” na podstawie tego, że zliczono na koniec roku miesięczne premie i nagrody, również ze stycznia, lutego, marca 2008 roku, i wyszło dla pracownika np. 19 000 albo 11 000 zł w skali całego roku. Proszę bardzo, ponad 1000 zł brutto premii czy nagrody za miesiąc pracy – to dopiero „krezusi” w PKP CARGO!
Jednocześnie chciałem podkreślić, że premie i nagrody przyznano w ramach wydzielonego funduszu wynagrodzeń za 2008 rok, który nie został w całości wykorzystany.

Jacek Wnukowski
Rzecznik Prasowy
PKP CARGO S.A.


Drodzy forumowicze, nasuwa mi sie jedno stwierdzenie, ten styl pisania to nie styl Ryszarda Wnukowskiego! Znamy jego różne odpowiedzi i jest to Betonek, ale on nigdy nie napisałby takich bzdur "ponad 1000 zł brutto premii czy nagrody za miesiąc pracy – to dopiero „krezusi” w PKP CARGO!"- przecież ten rzecznik zna Spółkę, ludzi i zarobki w niej panujące, więc nie strzeliłby sobie takiego samobója! Coś mi się wydaje, że to pewnie jakiś tekst stworzony pewnie przez jakiegoś pseudo specjaliste ds. mediów. CYRK NA KÓŁKACH, niczym w AIG. Szkoda zwykłych pracowników, szanujących i rzetelnie wykonujących swoją prace Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 27-03-2009, 20:45    Odpowiedz z cytatem

W sytuacji jakiej znalazła się spółka "Cargo" i inne spółki PKP S.A. te bardzo wysokie i zróżnicowane kwoty premii należy zaliczyć jako skandal i oszukanie pracowników spółki "Cargo" (dyżurni ruchu, maszyniści, rewidenci, służba manewrowa, itd.), którzy dzięki ich pracy, mimo zmniejszonych w ostatnim okresie czasu przewozów utrzymują decydentów z centrali!!!
SZANOWNE ZWIĄZKI działające w spółce "Cargo" - należy jak najszybciej zorganizować wspólne spotkanie i ustalić jednoznaczne stanowisko o przyznanych nagrodach i złożyć ostry protest na piśmie do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury, Rady Nadzorczej, Telewizji, Prasy o wyciągnięcie konsekwencji służbowych i wyjaśnienie przyznanych nagród, gdzie tzw. pracownik z "dołu" o takich kwotach może tylko sobie pomarzyć, wobec Prezesa spółki, a także pana Wacha, który na pewno wiedział, że Zarząd takie premie przyznał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl