Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Parada Parowozów 2009
Autor Wiadomość

krawczykus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Paź 2007

PostWysłany: 26-04-2009, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Ciekawa alternatywa dla osób wybierających sie do Wolsztyna:
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
serdecznie zaprasza do wycieczkę 1-2 maja 2009 roku
zabytkowym czeskim MOTORAKIEM

1-2 maja 2009 r. na XVI PAROWOZOWE SHOW WOLSZTYN 2009.
W ramach wycieczki zapewniamy przejazd na trasie
Jaworzyna Sląska-Wrocław- Wolsztyn-Wrocław- Jaworzyna Ślaska, poczęstunek oraz wspaniałą atmosferę!
W Wolsztynie w trakcie XVI Parowozowego Show będzie możliwość zwiedzania parowozowni, obejrzenia pokazów obrządzania parowozów, przejazdu drezyną na terenie parowozowni, a wieczorem niepowtarzalne widowisko "Światło, dźwięk i para" oraz wybory Miss Parowozów. Podobnie jak w innych latach na stację Wolsztyn, co chwilę będą przybywać z różnych stron pociągi prowadzone przez parowozy.
Ilość miejsc ograniczona- pojazd nas zabierze maks. 50 osób
Wyjeżdżamy rankiem 1 maja z Jaworzyny Sląskiej z postojem na Dworcu Głównym we Wrocławiu,
a wracamy 2 maja popołudniu.
Serdecznie zapraszamy !!!!!!!!
Więcej informacji:
tel/fax 0-74 856-43-30
na stronie www.muzeumtechniki.pl znajduje sie plakat
a pod liniem http://www.muzeumtechniki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=190
można zobaczyć kawałek tego pojazdu, niestety nie posiadam zdjecia całego
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 27-04-2009, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest ktoś chętny na przepisanie (przerezerwowanie) noclegów w
Wolsztynie/Karpicku w dniach 1 - 3 maja, to prosimy o zgłoszenie na
priw. Miały jechać z nami dwie osoby z rodziny, ale z racji majowej
Komunii zrezygnowały, stąd mamy do odstąpienia dwuosobowy/trzyosobowy
nocleg.

Położenie ośrodka "Elektromontaż": Karpicko (północna dzielnica
wczasowa Wolsztyna): obiekt w postaci trzech świeżo wyremontowanych
murowanych pawilonów znajduje się na skraju lasu i w pobliżu Jeziora
Wolsztyńskiego (w pobliżu campingu "Jelonek" i motelu "Montana").
Czynny plac zabaw dla dzieci, a w pobliżu mały kryty basen.

Lokal: apartament dwupokojowy (trzyosobowy) w cenie 100 zł od nocy,
wyposażony w komplet mebli, telewizor, lodówkę, kuchenkę, zestaw
garnków, talerzy i sztućców, natrysk, toaleta, ciepła woda; całość
kompleksowo wyremontowana rok temu.

Polecamy; my zresztą nocujemy w tym samym ośrodku - choć w innym
pawilonie, gdzie zresztą byliśmy już rok temu i bardzo nam się
podobało. Odległość od szopy i centrum Wolsztyna - ok. 3 km;
preferowany dojazd samochodem.

Nasza rola polega na przerezerwowaniu wpisu nazwiska, potem tylko
należy sobie telefonicznie potwierdzić przepisaną rezerwację.

Strona ośrodka: http://karpicko.pl/

Pozdrawiamy
Ania Ostrowska
Robert Wyszyński
http://okoko.cal.pl/

PS. Kontakt z nami - najchętniej poprzez e-mail, który znajduje się na
tej stronie: http://okoko.cal.pl/index.php/kontakt/
Lub na priw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 27-04-2009, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Mam ofertę.

Mam dwie miejscówki na Hefajstosa. Z powrotnej jednak nie skorzystam. W związku z tym jeżeli ktoś będzie 2 maja w Wolsztynie mogę ją odsprzedać tę na trasę powrotną Wolsztyn - Wrocław Gł. Wagon nr 8 miejsce przy oknie. Kto pierwszy ten lepszy. Mój mail przemyslaw.szczepanek@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 28-04-2009, 17:07    Odpowiedz z cytatem

UWAGA!
Dziś dowiedziałem się od dyżurnego ruchu stacji Zbąszynek, że na 80% nie przyjadą parowozy z Niemiec - zagrożenie pożarowe. W związku z tym nie ma jeszcze przygotowanego rozkładu dla tych pociągów!...
Dziś jednak na serwisie www.parowozy.com.pl można odczytać następującą wiadomość: "Ze względu na wysokie zagrożenie pożarowe w Niemczech (Brandstufe 5) na paradę nie przyjadą niemieckie parowozy 35 1019, 52 8177, 52 8079 oraz 03 2204." Można więc wywnioskować, że przyjedzie parowóz 18 201 z Cottbus. Szczegóły niebawem.. Bądźmy dobrej myśli. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alexz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2007
Skąd: Poznań

PostWysłany: 30-04-2009, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Ze względu na wysokie zagrożenie pożarowe w Niemczech (Brandstufe 5) na paradę nie przyjadą niemieckie parowozy 35 1019, 52 8177, 52 8079 oraz 03 2204."

Coś mi się obiło o uszy, szkoda... Sad

A ja jadę pociągiem retro 2 maja o 9:50 relacji Poznań Gł. - Leszno - Wolsztyn. Odjazd z peronu 4a, chyba że coś ulegnie nie planowej zmianie... A czy ktoś wie, jaki parowóz zostanie podstawiony?

_________________
Jestem nowy, uszanuj to. Wielu rzeczy mogę jeszcze nie rozumieć, lub kompletnie o nich nie wiedzieć.
Ehh... Dawno mnie tu nie było, ale już jestem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-05-2009, 08:58    Odpowiedz z cytatem

Parada pod parą w Wolsztynie

W piątek i w sobotę odbędzie się doroczna parada parowozów. Pierwszego dnia o godz. 21.30 rozpocznie się multimedialne widowisko "Światło, Para i Dźwięk" z udziałem kilkunastu parowozów. Otworzy je nowo wybrana miss świata parowozów, którą poznamy o godz. 21.00.

Na terenie parowozowni będą one gościć już od godz. 19.00, a przyjadą pociągiem retro, który wyruszy z Poznania po godz. 16.00.

W sobotę odbędzie się już po raz szesnasty parada parowozów, organizowana przez PKP Cargo SA oraz Fundację Era Parowozów, nad którą patronat objął dziennik Polska Głos Wielkopolski. W tym roku zaplanowany jest przyjazd trzech specjalnych pociągów z Niemiec. Zaplanowane są też pociągi retro na trasach w okolicy Wolsztyna. W sobotę o godzinie 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie parady.

W imprezie udział wezmą parowozy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Czech i Słowacji. Podczas całego dnia "Scena na rampie" zaprasza na występy, konkursy, prezentacje oraz inne ciekawostki. Przez cały czas będzie można zwiedzać obiekty parowozowni. Z atrakcji dla turystów warto wymienić o godz. 12:18 przyjazd pociągu relacji Poznań - Leszno - Wolsztyn, pociąg retro Wolsztyn-Stefanowo-Wolsztyn, który wyruszy o godz. 16.05, a o godz. 17:53 nastąpi wyjazd pociągu relacji Wolsztyn - Poznań prowadzonego lokomotywą trakcji parowej Ol49. O godz. 17.35 pociąg wyruszy do Berlina, o 17.50 do Wrocławia.

Źródło: POLSKA Głos Wielkopolski

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-05-2009, 13:24   

Transmisja na żywo
http://rozklad-pkp.pl/?q=pl/node/250

Dla tych co nie mogą być. Transmisja trwa od wczoraj.
Powrót do góry

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 01-05-2009, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Dziwne.. ja nie mogę oglądać.. Tylko czarny ekran mam.. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alexz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2007
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-05-2009, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Podaję alternatywne linki dla tych, którym relacja live nie działa...
Kamera nr 1: mms://82.160.70.162:8080
Kamera nr 2: mms://82.160.70.163:8080

W celu uruchomienia relacji najprościej jest włączyć przeglądarkę internetową i użyć jednego z adresów, a następnie wybrać program, którym chcemy otworzyć plik.

Polecam przeglądarkę Firefox 3, na 100% działa z Media Playerem 11 Język

_________________
Jestem nowy, uszanuj to. Wielu rzeczy mogę jeszcze nie rozumieć, lub kompletnie o nich nie wiedzieć.
Ehh... Dawno mnie tu nie było, ale już jestem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2009, 17:57   

No i po paradzie.

Paradę obserwowałem w cieniu semaforów wjazdowych.
Bardzo dobrze, że taka impreza się odbywa, ale porównując do roku 2007 (w 2008 nie byłem), to wypadła gorzej. Mniej było firmowych gadżetów oraz stanowisk wystawowych spółek kolejowych. Organizatorzy w miejscu przejścia z peronów na plac ładunkowy dali za dużą swobodę wystawcom, co spowodowało efekt "wąskiego gardła" na sporym odcinku. Natomiast dobrze zauważalne były stanowiska gastronomiczne WARS-u. Na samej paradzie zabrakło Pm36. Miałem również nadzieję na obejrzenie tego czeskiego "motoraka" z Jaworzyny Śląskiej, ale nie przyjechał. No i oczywiście SOK pokazał się z negatywnej strony.

To tyle z moich szybkich spostrzeżeń.

Pozdrowienia dla tych co byli.
Powrót do góry

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 02-05-2009, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Organizatorzy w miejscu przejścia z peronów na plac ładunkowy dali za dużą swobodę wystawcom, co spowodowało efekt "wąskiego gardła" na sporym odcinku.

Rzeczywiście był straszny ścisk.

Cytat:
No i oczywiście SOK pokazał się z negatywnej strony.

Możesz rozwinąć myśl? Ja nie mogę na SOK nic złego powiedzieć.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-05-2009, 22:52    Odpowiedz z cytatem

Wolsztyn: Parowozem w piękny rejs

Do Wolsztyna w woj. wielkopolskim ściągnęły tłumy. Wszystko z powodu uroczystej parady parowozów z Polski, Niemiec Węgier, Czech, Słowacji i Anglii.

Parowozy przyciągają tysiące ludzi, pasjonatów, turystów z różnych stron Polski, jak i z krajów Europy! - taką informację wraz ze zdjęciami z parady otrzymaliśmy od pana Jarka na platformę Kontakt TVN24.

Parowozownia w Wolsztynie, jako ostatnia na świecie - obsługuje swoimi parowozami rozkładowe pociągi.

W paradzie wzięło udział 19 parowozów, w tym dziewięć zagranicznych. Większość prezentowanych maszyny to parowozy pochodzące z lat 20. i 30. XX wieku - najstarsza była węgierska lokomotywa, która powstała w 1900 roku.

Paradę obejrzało w sumie 20 tysięcy osób. W tłumie widzów byli miłośnicy parowozów i kolei ze wszystkich kontynentów. - Tutaj wszystko jest prawdziwe, to nie jest skansen. Parowozownia i warsztaty wraz z przedwojennym wyposażeniem, nastawnie i sygnalizacja, konserwacja maszyn. Jestem zachwycony - powiedział Piotr z Siemianowic (Śląskie), jeden z widzów.

Na wszystkich, którzy przyjechali do Wolsztyna, czekały też inne atrakcje, w tym widowisko "Światło, para i dźwięk", a także występy artystyczne. Miłośnicy kolei mogli też przejechać się na trasie Wolsztyn-Nowa Wieś Mochy i Wolsztyn-Stefanowo specjalnie uruchomionymi pociągami dodatkowymi, zestawionymi z parowozu oraz odrestaurowanych wagonów historycznych z lat dwudziestych i trzydziestych.

Wolsztyn dumny z "Pięknej Heleny"

Parowozownia w Wolsztynie została zbudowana w 1907 roku na terenie trzech tysięcy metrów kwadratowych. Ma obrotnicę pruskiej konstrukcji Wischer-Stargard z 1907 roku oraz zabytkową wieżę wodną z pojemnikiem o pojemności 100 m sześciennych. To z niej w wodę zaopatrywane są parowozy.

Najstarszy znajdujący się w Wolsztynie parowóz Ok1 wyprodukowany został w 1917 roku i nadal jest sprawny. Ale to nie on jest największą dumą Wolsztyna. Tamtejsi kolejarze chwalą się "Piękną Heleną". To polski parowóz Pm36-2, zbudowany przed wojną do prowadzenia lekkich pociągów ekspresowych i rozwijający prędkość do 130 km/h. Niestety, nie brał on udziału w sobotniej paradzie.

W wolsztyńskiej parowozowni znajduje się około 30 parowozów z 15 różnych serii, z których osiem jest czynnych.

Źródło: tvn24.pl

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-05-2009, 12:07   

Zed napisał/a:
Cytat:
No i oczywiście SOK pokazał się z negatywnej strony.
Możesz rozwinąć myśl? Ja nie mogę na SOK nic złego powiedzieć.
Zależy w którym miejscu przebywałeś no i od tego, na którego funkcjonariusza trafiłeś. Ja podczas parady przebywałem w cieniu semaforów wjazdowych. Funkcjonariusz oczywiście najmądrzejszy ze wszystkich, nawet od innych f-szy.
Jeden z przykładów: "koleś" przez 3/4 parady nagrywał filmiki z bezpiecznej odległości. F-sz nic nie mówił. Nagle po 3/4 parady funkcjonariusz kazał przenieść się. Na wskazywania, że w innych miejscach strefa bezpieczeństwa jest wyznaczona bliżej torów odpowiadał bzdurnymi odpowiedziami. Podobnie na to, że ktoś wchodził na odstawiony Ty1.
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 03-05-2009, 12:19    Odpowiedz z cytatem

Picolo napisał/a:

W paradzie wzięło udział 19 parowozów

Źródło: tvn24.pl


Śmiać się czy płakać?
Raz w roku impreza w Wolsztynie i nawet przedstawienie konkretnych faktów stanowi dla "Faktów" problem!
Żałosne to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fred77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2008
Skąd: Krapkowice

PostWysłany: 04-05-2009, 12:32    Odpowiedz z cytatem

Jedno mogę powiedzieć.
To była moja czwarta parada i jak na razie najfajniejsza była w 2007 roku, o ile dobrze pamiętam to wtedy było 100-lecie parowozowni.
Może byłoby w tym roku inaczej gdyby mogły przyjechać zaplanowane niemieckie parowozy i Helena.
A tak w ogóle to czemu PM36 się "rozkraczył"? Co w nim nawaliło?

_________________
Miłośnik kolei z Mosznej.
Ośle mleko/mleko klaczy - zobacz sam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl