Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Parada Parowozów 2009
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 31-03-2009, 23:37    Odpowiedz z cytatem

Gurdol1 napisał/a:

Co do Parady w Wolsztynie, to Cargo raczej jej nie sfinansuje - jak dotychczas. Tłumaczyć dlaczego nie muszę. Jeśli nie znajdą się sponsorzy (Era Parowozów, Anglicy, miasto?), to parady nie będzie.


Następnym razem pozostaw swoje domysły tak jak i np. dłubanie w nosie samemu sobie i pisz o tym co wiesz - faktach kochany Robercie!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 02-04-2009, 17:45    Odpowiedz z cytatem

No właśnie pisałem o tym, co wiedziałem. Na wtedy jeszcze nie było ostatecznej decyzji. Były jedynie przymiarki: tak lub nie? Widać - poszli po rozum do głowy. I że zbyt dużo marketingowo by stracili. Parada wisiała na włosku, mimo uprzedniego zaplanowania imprezy i pociągów (łacznie z zagranicznymi).

A może - skoro tak mnie krytykujesz - sam byś coś wcześniej napisał, jeśli wiedziałeś więcej i Twa wiedza była aktualniejsza od mojej. Bo jakoś ci rzekomo wiedzący (i teraz się czepiający) nic nie napisali mądrego w sprawie być lub nie być parady, kiedy inni o to pytali lub chcieli się czegos dowiedzieć.

Ty się nigdy nie mylisz? Bo mnie czasem wolno - jak każdemu. Nieomylności sobie nie przypisywałem, ani nie przypisuję.

Poza tym bardzo sie cieszę że jednak impreza jest!

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 02-04-2009, 22:18    Odpowiedz z cytatem

No to kto wybiera się do Wolsztyna 2 maja?

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-04-2009, 23:18   

Ja będę próbował dojechać... 2 lata już próbuję, ale zawsze jakieś atrakcje po drodze mnie zatrzymują Smile Smile
Powrót do góry

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-04-2009, 06:20    Odpowiedz z cytatem

Zed,
Ja już czwarty jadę, raczej na 100 procent chyba, że jakiś kataklizm będzie.
A co do dojazdu do jadę o 3.12 z Wrocławia do Leszna i dalej szynobusem do Wrocławia.
Ponowię swoje pytanie: czy ktoś będzie miał/albo już ma telegramy służbowe dla pociągów specjalnych 2 maja oraz dla opóźnień wtórnych dla tego dnia? To drugie to się do planowych szynobusów z tego co pamiętam odnosi.
A Wy jak kombinujecie dojazd?
Dodam tylko, że planowałem jechać dzień wcześniej, ale niestety wszystkie noclegi już są zajęte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 03-04-2009, 08:53    Odpowiedz z cytatem

Od 3 lat się na paradę wybieram i znowu się nie uda Crying or Very sad . Mam nadzieję, że za rok jeszcze będzie.

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyrafa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Stargard [Zbk/Szn]

PostWysłany: 03-04-2009, 17:40    Odpowiedz z cytatem

My - ja i syn Mikołaj - ma 6 lat a to będzie jego 4 parada. Mikołaj nie wyobraża sobie innego spędzenia majowego weekendu.

mik par.JPG
Miku na paradzie 2008
Plik ściągnięto 93 raz(y) 142.31 KB


_________________
Dyskusja polega na wymianie poglądów nie epitetów
Galeria autorska http://www.zbaszynek.stargardcom.pl zapraszam


Ostatnio zmieniony przez zyrafa dnia 03-04-2009, 18:24, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 03-04-2009, 17:53    Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś chciał się dołączyć to ja jadę tak:

Bolesławiec 6:10 - Wrocław 8:16 (osob.)
Wrocław 8:35 - Leszno 10:08 (posp.)
Leszno 11:22 - Wolsztyn 12:18 (specjalny z Poznania)

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 03-04-2009, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Ja jadę do Wolsztyna pięćdziesiąty któryś raz (włączając w to 15 parad oficjalnych plus parady na zamówienie gości zagranicznych - było kilka takich).

Autem. Bo - prócz samej parady - tylko autem można poganiać te wszystkie zajebiste parowe pociągi: każdy inny i z inną lokomotywą - istny szał pały dla nawiedzonych ciufowych świrów, do których się z pewnością zaliczam.

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-04-2009, 22:10    Odpowiedz z cytatem

Gurdol1,
też właśnie planowałem pojechać samochodem dzień wcześniej i złapać niekomercyjną cześć imprezy no i oczywiście wszystkie dodatkowe pociągi. Niestety nie załatwiłem noclegu i jestem zmuszony jechać w dzień parady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 03-04-2009, 23:48    Odpowiedz z cytatem

"Gurdol1" : Ja jadę do Wolsztyna pięćdziesiąty któryś raz (włączając w to 15 parad oficjalnych plus parady na zamówienie gości zagranicznych - było kilka takich).


Mam prośbę napisz coś więcej o tych paradach dla gości zagranicznych data, czas trwania i parowozy które brały udział!
To bardzo interesujące....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-04-2009, 10:09   

Najlepsza przecież jest ta niekomercyjna cześć imprezy. Sama parowozjada to trochę nie do końca moja bajka (a jak jeszcze jest taki prowadzący, jak podczas ostatniej parowozjady w Suchej, to dziękuję). Smile A samochód i uganianie się od bardzo, bardzo wczesnego rana za zjeżdżającymi do Suchej składami (poprzedzone wcześniej wybraniem najlepszych miejsc do fotografowania) to jest to! Smile
Powrót do góry

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-04-2009, 22:20    Odpowiedz z cytatem

Z dzisiejszej informacji uzyskanej na dworcu mogę powiedzieć dwie rzeczy:
Hefajstos jedzie i najprawdopodobniej nie będzie objęty rezerwacją miejsc.

A ja mam kilka pytań(jeśli można;]):
1) bilet podróżnika obowiązuje od 1 do 3 maja?
2) czy można kupić osobno bilet i miejscówkę, chodzi mi o sytuację: miejscówkę odbieram tydzień przed wyjazdem, ale sam druczek biletu kupuję w dniu wyjazdu, ewentualnie dzień przed?

I jeszcze może komuś się przyda informacja w sprawie cen biletów( z ulgą szkolną):
Wrocław-Leszno(pośpiech)-Wolsztyn(osobowy) 19 zł
Wolsztyn- Wrocław(pośpiech) 23 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fred77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2008
Skąd: Krapkowice

PostWysłany: 13-04-2009, 07:31    Odpowiedz z cytatem

No oczywiście, że jadę Dance .
W tym roku samochodem.
Zawsze jeździłem w dzień parady i w tym roku też tak będzie.

_________________
Miłośnik kolei z Mosznej.
Ośle mleko/mleko klaczy - zobacz sam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 15-04-2009, 16:34    Odpowiedz z cytatem

XVI Parada Parowozów coraz bliżej

W dniach 1 i 2 maja 2009 roku PKP CARGO S.A. i Fundacja Era Parowozów organizują w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) Parowozowy Show - XVI PARADĘ PAROWOZÓW. Tegoroczny piknik będzie jak zawsze obfitował w wiele atrakcji – nie tylko dla miłośników kolei.

Pierwszego dnia głównym punktem imprezy będzie wieczorne widowisko "Światło, dźwięk i para” – to jedyna taka okazja, aby być świadkiem magicznego tańca zabytkowych lokomotyw. Wcześniej zaś będzie możliwość obejrzenia z bliska parowozów.

W dniu parady parowozów (2 maja) od rana na wolsztyńską stację przybywać będą parowozy, prowadząc specjalne pociągi, w tym aż trzy z Niemiec. Zaplanowane są także tradycyjne przejazdy pociągów retro na trasach w okolicach Wolsztyna. O godzinie 13-tej nastąpi oficjalne otwarcie XVI Parady Parowozów. W imprezie wezmą udział parowozy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Czech i Słowacji.

Podczas całego dnia „Scena na rampie" zaprasza na występy, konkursy i prezentacje. Można będzie zwiedzać wszystkie obiekty parowozowni: halę, warsztaty, muzeum, składnicę opału, stację wodną oraz różne ekspozycje.

Wolsztyńska Parowozownia obchodziła dwa lata temu 100 - lecie istnienia. Oprócz Chabówki i Kościerzyny jest tym miejscem, gdzie PKP CARGO S.A. w myśl hasła „w trosce o historię” dba o zachowanie polskiego dziedzictwa kolejowego, łącząc te tradycje z procesami dynamicznych zmian w spółce.

Parowozowe Show w Wolsztynie cieszy się ogromną popularnością. W ub. roku impreza zgromadziła około 30 tys. widzów. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Wolsztyn jest jedynym miejscem w Europie, skąd codziennie wyruszają lokomotywy parowe w składach pociągów pasażerskich. O magii tego miejsca świadczy również fakt, że odwiedzają go turyści z tak odległych krajów, jak m.in. Japonia, Australia czy Nowa Zelandia.

Pieniądze uzyskane z przeprowadzonych w trakcie pikniku licytacji pamiątek kolejowych oraz z zakupu cegiełek będą przeznaczone na renowację zabytkowych parowozów.

źródło: PKP Cargo

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl