Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Gliwice - Rybnik
Autor Wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 13-03-2009, 17:32   Gliwice - Rybnik Odpowiedz z cytatem

Przeglądając ostatnio SRJP 97/98 natknąłem się na trasę Rybnik - Gliwice i jestem bardzo zdziwiony, że upadła, bo patrząc na potencjał tych dwóch miast siła potencjału powinna być podobna do trasy Katowice - Rybnik. Nie wiem jak inni, ale ja jestem za reaktywacją tej trasy, ale patrząc na to jak w naszym województwie likwiduje się połączenia można tylko pomarzyć, ale gdyby była możliwość proponuję:

Rybnik - Gliwice 4.50(1)(3) 5.50(1) 6.40(D) 9.50 11.50(D) 14.50 15.50(1) 18.35(3) 20.05(1)

Rybnik - Gliwice 6.25 12.20(D) 14.20(2) 15.20(2)(D) 16.45(2) 18.45(2) 20.30(4) 22.45

(1) Rybnik - Bytom
(2) Bytom - Rybnik
(3) Rybnik - Opole przez Strzelce Opolskie
(4) Opole - Rybnik przez Strzelce Opolskie

[ Dodano: 13-03-2009, 17:53 ]
Brakuje jeszcze kursu Bytom - Rybnik odjazd z Gliwic o 9.20 Embarassed
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

EP07-135 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sty 2009

PostWysłany: 15-03-2009, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Nie wiem jak inni, ale ja jestem za reaktywacją tej trasy

W tej chwili to niestety nie jest możliwe, linia z powodu szkód górniczych jest nieprzejezdna.

_________________
Pozdrawiam, EP07-135
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 15-03-2009, 21:33    Odpowiedz z cytatem

W latach 70 i 80 kursowały tą linią pośpieszne do Kołobrzegu i Świnoujścia.Niestety popatrz na czasy przejazdu.Z Rybnika do Gliwic z pominięciem Zabrza Makoszów ponad godzinę , a przy obecnych ograniczeniach może więcej (pomijam nieprzejezdność linii).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2009, 09:45   

Eximus: nie tylko Ty jesteś zdziwiony, że wiele tras padło. Pewnie jeszcze w niedalekiej przyszłości się nadziwimy, że hej... No chyba, że UMWŚ, który w tym roku dostał solidnego kopniaka od ŚZPR wreszcie czegoś się nauczył. Mam nadzieję, że lekcję odrobiono i wnioski wyciągnięto...
Powrót do góry

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 11-04-2009, 13:30    Odpowiedz z cytatem

http://kolej.wikidot.com/gliwice-rybnik - na tej stronie taki początek przekonywania do reaktywacji.
Dodam jeszcze, że kompania węglowa ogłosiła przetarg na remont tego zamkniętego odcinka, więc może coś się uda (w bliższej lub dalszej przyszłosci)?

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piottr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2008
Skąd: Wilanów Wąsk

PostWysłany: 14-04-2009, 08:37    Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie wkleić tu to, co napisałem na stronie reaktywacji:

Jako że swego czasu bywałem na Śląsku dość często i znam tam ludzi i nieco topografię, powiem w tym przypadku dokładnie to samo, co mówię w przypadku linii Bytom - Gliwice, czy Bukowno - Jaworzno Szczakowa:
Tak, reaktywacja tego połączenia ma sens, pod warunkiem, że nie będą to krótkie ogryzki relacji Gliwice - Rybnik kilka razy na dobę, a dłuższe relacje, które pozwolą na stworzenie spójnej, a zarazem zdywersyfikowanej oferty przewozowej, która trafi również do pasażerów podróżujących w dalszych relacjach. Patrząc tylko na mapę i układ sieci, to aż się prosi o co najmniej trzy pary w ruchu przygranicznym relacji (Wrocław-Opole-)Gliwice - Ostrava (rano, popołudniu i wieczorem), a patrząc w drugą stronę Rybnik - Gliwice - Opole(Wrocław), ewentualnie (ale to niestety ze zmianą kierunku w Gliwicach) Rybnik - Gliwice - Bytom…
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 14-04-2009, 08:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ewentualnie (ale to niestety ze zmianą kierunku w Gliwicach) Rybnik - Gliwice - Bytom…

To by się dało zrobić jeszcze lepiej budując przystanek w Sośnicy... Wtedy zyskuje się parę minut - przyjeżdża pociąg z Bytomia a po chwili przyjeżdża z Gliwic do Rybnika... Ale to takie małe marzenie Wink

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piottr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2008
Skąd: Wilanów Wąsk

PostWysłany: 14-04-2009, 12:21    Odpowiedz z cytatem

Połączenie bezpośrednie ZAWSZE*) będzie wybierane chętniej niż połączenie z najkorzystniejszą nawet przesiadką... Takie są jednoznaczne wyniki badań ankietowych wśród podróżnych.

*) nie licząc przypadków ekstremalnych, gdzie połączenie bezpośrednie jedzie 2 razy dłużej od połączenia z przesiadką...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

intercity30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 19-04-2009, 21:44    Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Mnie też się marzy reaktywacja linii Rybnik - Gliwice. Ale obawiam się że to pozostanie tylko w sferze marzeń. Kolej tylko patrzy które linie jeszcze wyciąć. Przykład linia Gliwice - Bytom. Tak hucznie zapowiadano reaktywacje linii. Otworzono ją z dumą. Jeździło dużo pociągów. A tu magle ciach i kolej zlikwidowała ponad połowę połączeń. Gdzie tu sens a gdzie logika. Szkoda tej linii chętnie bym ją zobaczył. Pozdrawiam

_________________
hello witam miłośników kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-04-2009, 04:14   

Intercity30: jeśli chodzi o linię Gliwice-Bytom to akurat ŚZPR najmniej zawinił. Do linii tej są niestety bardzo nieprzekonani samorządowcy i tutaj leży główny problem. Kołodziejczyk -gdy jeszcze był dyrektorem w ŚZPR- chciał nawet puścić te pociągi "na własną rękę", gdyby UMWŚ nie przedłużył umowy (tak mówił przed podpisaniem w styczniu umowy na świadczenie usług przewozowych na tej trasie). Akurat tutaj PKP PR przekonywało UMWŚ, że jednak warto dać tej linii szansę.
A Gliwice-Rybnik: nie łudźcie się. W najbliższej perspektywie nie ma na to szans. Są zagrożone takie linie jak Żywiec-Sucha, Cieszyn-Zebrzydowice, Gliwice-Bytom, Tychy Miasto-Katowice... więc naprawdę reaktywacje to rzecz mało realna. Tym bardziej, że kolejka linii do reaktywacji już jest: Szczakowa-Ząbkowice, Bielsko-Cieszyn.
Choć osobiście się przyznam, że linię Gliwice-Rybnik jak najbardziej bym widział. Obsługiwana szynobusem, przez prywatnego operatora...
Powrót do góry

danirad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 20-04-2009, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Witam Na trasie Gliwice-Knurów-Leszczyny-Rybnik obecnie większość odcinków jest w trakcie remontu lub oczekiwania na remont (na remont zniszczonego przez szkody górnicze odcinka został ogłoszony przetarg przez Kompanie Węglową S.A.). Wg wykazu prędkości na rok 2009/2010 prędkość na tej trasie (na jednym torze) będzie wynosić 70 km/h. Taka prędkość jest w sam raz do prowadzenie lokalnych przewozów osobowych. Problemem może być drugi tor, na którym ma być 30 km/h.


od Przyszowic az do granicy między Gierałtowicami a Knurowem są obecnie wymieniane całe podłoza pod nowe torowisko (1 tor)
obecnie ruch pociągów towarowych od kopalni Knurów do Gierałtowic odbywa sie po 3 torach z czego 1 jest szczegulnie uczęszczany. Od Gierałtowic ruch juz odbywa się obecnie 1 torem (w stronę Gliwic) ponieważ ten drugi o któym pisałem powyżej jest w kapitalnym remoncie na długości około 5 km. ruch odbywa się także jednym torem w stronę Mikołowa/Ornontowic

Z tego co mi wiadomo zlecienie na wymianę torowiska na trasie Przyszowice-Knurów (łącznie około 7km)dała Kompania Węglowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

intercity30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 20-04-2009, 20:55    Odpowiedz z cytatem

A dziekuję za odpowiedź na początku pozdrawiam. Szkoda tej linii ale cóż zrobić ale może kiedyś wybierzmy się do knurowa porobimy fotki a wogóle mój numer gg to 9839842. Jak chcesz możecie pisać do mnie kolej to moja pasja i podejrzewam Wasza też. Czekam na propozycje. Mam kilka filmów na youtube jak chcecie pokaże Wam. Te linie co pisałeś Krzysiu racja niestety obawiam się że czeka je smutny los. Szkoda ale na naszych rządasów nie da rady. Mają władzę i nic nie zrobi się. Pozdrawiam raz jeszcze

_________________
hello witam miłośników kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Seblit Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Wrz 2007
Skąd: z mieszkania

PostWysłany: 20-04-2009, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie ma rady? Sa wybory i wtedy kopa w d.. tym co się nie sprawdzili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-04-2009, 23:31   

Kiedyś myślałem nawet nad takim rankingiem samorządowców przyjaznych dla kolei i transportu zbiorowego i tych, którzy przyjaznymi nie są i negatywnie owemu transportowi się przysłużyli. Co myślicie nad czymś takim? Taka lista... rzucam pomysł na forum, może ktoś podłapie.

A Gliwice-Rybnk: jaka tam była frekwencja przed uwaleniem tego połączenia?
Powrót do góry

danirad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 07-05-2009, 20:05    Odpowiedz z cytatem

tutaj można zobaczyć fotki z remontu/budowy nowego TORU nr 2 na trasie Knurów-Przyszowice

http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=305&start=30
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 12 Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl