Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Następny
Pociągi Wrocław - Drezno
Autor Wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 10-02-2016, 01:45    Odpowiedz z cytatem

Pirat chyba zbyt pochopny wpis nie związany z realiami ,KD jest przewoźnikiem w Polsce a dalej do Drezna to już inny przewoźnik który współdecyduje jako tabor wjedzie do Polski

_________________
bert
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-02-2016, 02:09    Odpowiedz z cytatem

bert, składy można dzielić/łączyć w Gorlitz lub w Węglińcu. Za czasów PR do Drezna jechał podwójny skład, z czego jeden do Drezna a drugi był odłączany Gorlitz. KD lecą w kulki, bo na polskim odcinku puszczają pojedyncze składy mając o dyspozycji taką ilość taboru, aby na każdym kursie był podwójny skład. Tabor opłacony a nie jeździ! KD robią sobie oszczędności na paliwie kosztem wygody pasażerów.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-02-2016, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Z tego co się orientuję ten pociąg jeździ na podwójnym Desiro tylko w piątki, soboty i niedziele. Jest to absurdalne, bo jedno Desiro stoi bezczynnie przez 4 dni robocze, gdy więcej ludzi wraca z pracy i szkoły.

Widocznie w KD doszli do wniosku, że jedno Desiro wystarczy, skoro popołudniowy pociąg z Drezna jest "obstawiony" pociągami z Lubania i Bolesławca.

Zgadzam się jednak z opinią, że KD wyrzucają pieniądze w niemieckie błoto. Bo płacą za tabor, który więcej stoi niż jeździ. Wróć, to płacimy my - podatnicy.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 29-03-2016, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Wrocław – Drezno: Reaktywacja z sukcesem?

Koleje Dolnośląskie podsumowują pierwszy kwartał funkcjonowania połączeń transgranicznych do Niemiec uruchomionych w związku z reaktywacją przejścia granicznego Zgorzelec – Görlitz. Przewoźnik jest zadowolony z osiągniętych wyników i uważa wznowienie ruchu za sukces. Najwięcej podróżnych dojeżdża koleją aż do Drezna.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/wroclaw--drezno-reaktywacja-z-sukcesem-75987.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-04-2016, 17:18    Odpowiedz z cytatem

W odniesieniu do postu Noemy, a propos pojedynczych składów:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=356934#356934

Władze KD chyba wyciągnęły konstruktywne wnioski, bo dziś popołudniowy pociąg Drezno - Wrocław miał dwa Desira (dotąd poza weekendami jeździły pojedyncze składy). Trochę się zdziwiłam. Ciekawe czy to już tak na stałe, czy po prostu był to "wypadek" przy pracy?

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-04-2016, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, tylko patrzeć jak na „Rynsztoku Kolejowym” sfrustrowane KD Trolle zaczną bredzić, że dobra zmiana to efekt mojego szantażu, któremu uległ prezes Rachwalski. Śmiech

Dajcie znać na PW jak zaczną pluć jadem na mnie i na - rzecz jasna - puste pociągi do/z Drezna. Zrobię popcorn i zasiądę do lektury. Ostatnio gdy wracałam z Wrocławia to wieczorny pociąg do Drezna był tak pusty, że ledwo znalazłam wolne miejsce, 10 minut przed odjazdem.

PS
A propos „Rynsztoka”. Czy ja dobrze widzę, że artykuły dotyczące pociągów do/z Drezna są niedostępne? Ze względu na chamskie komentarze, jak domniemam. Sami zobaczcie:

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/kd-inauguruja-ruch-do-niemiec-oferta-ma-byc-jeszcze-lepsza-73990.html

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/kd-sukces-reaktywacji-polaczen-do-niemiec-73731.html

Skądinąd wiem, że do policji i prokuratury wpłynęło parę zawiadomień na hejterów z „Rynsztoka”. Może wreszcie ktoś zrobi porządek z mikolskim chamstwem w internecie. Mnie udało się to tylko połowicznie... Jak widać mikolskie chamstwo trzeba wypalić gorącym żelazem, do gołej ziemi.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=347799#347799

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 13-04-2016, 05:34    Odpowiedz z cytatem

Pytanie do pasażerów pociągów na linii "zgorzeleckiej":
-czy frekfencja na odcinku Wrocław Gł.-Zgorzelec (Görlitz) jest tak duża że muszą jechać 2xDesiro?
Chodzi mi dokładnie o odcinek Węgliniec-Zgorzelec.Z tego co się orientuje to na relacji Węgliniec-Görlitz jeździ SA135 a granice przekracza statystycznie ok 5-10 pasażerów.
Dlaczego więc KD nie zrobią coś na wzór "niemiecki" czyli 2xDesiro -jesnostka nr 1 Wrocław-Drezno ,jednostka nr 2 Wrocław-Węgliniec oczywiście w przeciwnym kierunku podobnie Drezno-Węgliniec pojedyńcze Desiro,Węgliniec-Wrocław 2xDesiro.
Wiem wiem zaraz będzie ujadanie że potrzebny drugi mechanik,manewry itp. ale myśle że mógłby to być dobry pomysł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 13-04-2016, 07:57    Odpowiedz z cytatem

Dopuszcenie do Niemiec jest klopot. Niemci niechca ni Pesa. W Czechach byl pomyszl czeske Pesy klase 844 odpowiedzalnik SA 139 polski. Niemci prosto niedaja dopuszcenie jechac inym taborem...

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Cubush Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2010
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-04-2016, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Torczes napisał/a:
Dlaczego więc KD nie zrobią coś na wzór "niemiecki" czyli 2xDesiro -jesnostka nr 1 Wrocław-Drezno ,jednostka nr 2 Wrocław-Węgliniec oczywiście w przeciwnym kierunku podobnie Drezno-Węgliniec pojedyńcze Desiro,Węgliniec-Wrocław 2xDesiro.
Wiem wiem zaraz będzie ujadanie że potrzebny drugi mechanik,manewry itp. ale myśle że mógłby to być dobry pomysł.

Ja poujadam. Zły pomysł! Zdarzyło mi sie już stać do samego Drezna. Z powrotem też się ciężko wbić. To nie są pociągi "Nur für Polen"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-04-2016, 14:38    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Władze KD chyba wyciągnęły konstruktywne wnioski, bo dziś popołudniowy pociąg Drezno - Wrocław miał dwa Desira (dotąd poza weekendami jeździły pojedyncze składy). Trochę się zdziwiłam. Ciekawe czy to już tak na stałe, czy po prostu był to "wypadek" przy pracy?

Chyba był to „wypadek przy pracy”, bo dziś pojechał pojedynczy skład (donos od siostry, która jechała tym pociągiem do Węglińca).

Torczes, nie przytaczaj statystyk, bo one nie mają nic wspólnego z rzeczywistością (statystyka to taki wyrafinowany rodzaj kłamstwa i ogłupiania ludzi). Piszesz, że granicę przekracza statystycznie ok. 5-10 pasażerów. Nie wiem skąd te dane, jeśli pochodzą z KD to raczej są niepełne, bo nie obejmują pasażerów np. z biletami Euro-Nysa. KD mogą policzyć tylko tych pasażerów, którzy kupią bilety w ich systemie. No ale załóżmy, że te dane są jednak prawdziwe. Trzeba zważyć na fakt, że dotyczą one wszystkich pociągów, które przekraczają granicę, a nie tylko tych do/z Drezna. No bo jeśli pociągi Görlitz - Jelenia Góra - Görlitz jeżdżą puste (widziałam naocznie!), a w pociągach do/z Drezna jest całkiem sporo pasażerów (jeżdżę parę razy w miesiącu i obserwuję) to średnia na pociąg jest jaka jest. Trzeba więc w statystykach oddzielić lokalne osobówki do/z Jeleniej Góry i Węglińca od stricte międzynarodowych pociągów do/z Drezna, które z natury rzeczy generują większe potoki pasażerów.

KD popełniają pożałowania godny pijarowy błąd, bo z jednej strony chwalą się, że reaktywacja połączeń Wrocław - Drezno odniosła sukces, z drugiej strony podają dane statystyczne obejmujące wszystkie pociągi przekraczające granicę, które zaniżają średnią kosztem pociągów do/z Drezna. No i hejterzy mają używanie na „Rynsztoku Kolejowym” i nieustannie bredzą o pustych pociągach z Wrocławia do Drezna, choć dobrze wiedzą jak jest naprawdę, bo aż takimi idiotami nie są.

Co do łączenia/dzielenia składów w Węglińcu to pomysł jest logiczny, ale z punktu widzenia przewoźnika niepraktyczny. Po pierwsze wygeneruje dodatkowe koszty (za manewry policzy sobie PKP PLK plus drugi mechanik), po drugie wydłuży to czas przejazdu o kilkanaście minut. PR praktykowały tak, że podwójny skład jechał z Wrocławia do Görlitz i tam dzielono składy.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 27-04-2016, 00:56    Odpowiedz z cytatem

Jak wygląda sprawa z dojazdem do Gorlitz? Bo z tego co pamiętam przed powrotem tych połączeń były jakieś szumne zapowiedzi, że nie będzie zadnych przejściówek granicznych czy tam za symboliczne 2zł. Jak to wygląda w praktyce? Kupię normalnie bez problemow w pociągu bilet do Gorlitz ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-04-2016, 12:31    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff, kupujesz bilet do Zgorzelca. Na odcinku Zgorzelec - Gorlitz przejazd jest bezpłatny.

https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/przejazdy-na-odcinku-zgorzelec-g%C3%B6rlitz.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-07-2016, 14:28    Odpowiedz z cytatem

Jest "Pociąg do kultury" z Berlina, będzie "Pociąg do sztuki" z Drezna:

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/55527/Pociag-do-sztuki

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-07-2016, 22:40    Odpowiedz z cytatem

„Pociąg do sztuki”, czyli niekonwencjonalne połączenia do Wrocławia:
http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/pociag-do-sztuki-czyli-niekonwencjonalne-polaczenia-do,3784464,art,t,id,tm.html

Strona internetowa „Pociągu do sztuki”:
http://www.kunstzug.eu

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 05-07-2016, 14:39    Odpowiedz z cytatem

Spotkanie w sprawie kolejowego połączenia Drezna z Wrocławiem.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego miało miejsce spotkanie deputowanych do Bundestagu ze stroną polską, którego tematem było dalsze funkcjonowanie i rozwój połączenia Drezno – Wrocław. Ponowne uruchomienie, w grudniu 2015 r., wspomnianego połączenia spotkało się z dużym zainteresowaniem podróżnych.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/28165/spotkanie-w-sprawie-kolejowego-polaczenia-drezna-z-wroclawiem.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 59 z 61 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl