Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana dyrektora IT w Intercity
Autor Wiadomość

kolejosz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009

PostWysłany: 14-02-2009, 18:55   Wymiana dyrektora IT w Intercity Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw czy ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat? Z poczty pantoflowej płyną informacje o odwołaniu dyr. Kowalskiego i zmianie jego stanowisko na zastępce dyrektora. Stanowisko dyrektora miałby objąć obecny dyrektor biura informatyki z PLK Pan Zbigniew Cieślak.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 14-02-2009, 22:17    Odpowiedz z cytatem

To nowy zwyczaj w PKP Intercity. W PKP Przewozy Regionalne z odwołanych dyrektorów (i zastępców dyr.) w Zakładach robi się dyrektorów ds. projektu. W Intecity robi się z odwołanych dyrektorów Biura zastępcę dyrektora Biura. Jak ich zwał tak zwał a wynagrodzenie nadal otrzymują te same, nawet przez kilkadziesiat miesięcy.
W Intercity w prawie każdym Biurze jest po 2 etatowych dyrektorów. W (PKP) PR jest natomiast chmara zbędnych naczelników (też z dobrą kasą).
Istotne, że wreszcie nowy prezes cokolwiek poruszył mam nadzieję, że pozbędzie się też i tych zastępców i nie będzie tworzył dla nich przechowalni zwanych Wydziałami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejosz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009

PostWysłany: 15-02-2009, 08:17    Odpowiedz z cytatem

No akurat działy w biurach i u nas powstaną, właśnie na wzór regionalnych. Czy to zły pomysł... Chyba nie. Przy dużej infrastrukturze biura potrzebny jest podział kompetencji. Natomiast co do pieniążków, no tu się zgodzę spora część ludzi otrzymuje dosłownie za nic ogromne wynagrodzenia w przeciwieństwie niekiedy specjalistów którzy odwalają całą robotę. Co do zrzucenia dyr. Kowalskiego chciałbym przypomnieć że jest on człowiek sprowadzonym do spółki przez prezesa Prześlugę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 15-02-2009, 16:23    Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że nie powstaną.
Nie ma ludzi nie zastąpionych, ubolewać nie będziemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jarry1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2009

PostWysłany: 16-02-2009, 20:13   Re: Wymiana dyrektora IT w Intercity Odpowiedz z cytatem

kolejosz napisał/a:
Jestem ciekaw czy ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat? Z poczty pantoflowej płyną informacje o odwołaniu dyr. Kowalskiego i zmianie jego stanowisko na zastępce dyrektora. Stanowisko dyrektora miałby objąć obecny dyrektor biura informatyki z PLK Pan Zbigniew Cieślak.


Tak to w życiu bywa, że ludzie, którzy PRACUJĄ mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Metoda "przecieku kontrolowanego" do sympatycznych się nie zalicza, szczególnie gdy anonimowy użytkownik forum rozpoczyna swoją obecność na nim od takich newsów.

To w skrócie tyle. Proponuję się wziąć do pracy.

pozdrowienia, Jarosław Kowalski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 03-07-2009, 18:23    Odpowiedz z cytatem

I stało się. Kilka tygodni temu Jarosław Kowalski został odwołany ze stanowiska dyrektora biura. To efekt tajemnej nagonki zapoczątkowany jeszcze przez byłego prezesa Czesława W. a całą robotę dokończyła tzw. młodzież warsewiczowska, nadal piastująca z jego nadania kierownicze stanowiska w IC .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dj_kolejarz Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 08 Lip 2009

PostWysłany: 08-07-2009, 10:29   Re: Wymiana dyrektora IT w Intercity Odpowiedz z cytatem

Taka to jest już wędrówka pajacyków. Celińskiego przesunęli do IC to i za sobą ciągnie wazeliniarzy. Jak Cieślak pociągnie jeszcze swoje marionetki, to i w IC będzie bałagan. Czy raczej powinienem napisać burdel.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejosz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009

PostWysłany: 08-07-2009, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Podobno nie było odwołania, lecz dyr. Kowalski sam złożył rezygnacje. Jego miejsce zajął Pan Marcin Krogulec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 08-07-2009, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Tak złożył tylko, że wtedy gdy zaproponowano mu stanowisko dyrektora projektu. Propozycję tą oczywiście przyjął. I tym sposobem następny etat dyrektorski przybył. A prezes ciemnotę maszynistom wciska, że spółka nie może sobie pozwolić na zmarnowanie nawet 1 zł gdyż jest deficyt.

[ Dodano: 08-07-2009, 21:47 ]
Cytat:
To nowy zwyczaj w PKP Intercity. W PKP Przewozy Regionalne z odwołanych dyrektorów (i zastępców dyr.) w Zakładach robi się dyrektorów ds. projektu. W Intecity robi się z odwołanych dyrektorów Biura zastępcę dyrektora Biura.

Okazuje się, że w Intercity czerpią wzorce z PR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejosz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009

PostWysłany: 08-07-2009, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Rodriges napisał/a:
Tak złożył tylko, że wtedy gdy zaproponowano mu stanowisko dyrektora projektu. Propozycję tą oczywiście przyjął. I tym sposobem następny etat dyrektorski przybył. A prezes ciemnotę maszynistom wciska, że spółka nie może sobie pozwolić na zmarnowanie nawet 1 zł gdyż jest deficyt.


No nie do końca to prawda. Bo Pan Jarosław Kowalski nie jest już pracownikiem IC, a co do objęcia stanowiska dyrektora ds. projektu nic mi nie wiadomo. Poza tym osoba znajdująca się teraz na tym stanowisku wydaje mi się że nie została powołana z nadania politycznego, bądź jakichkolwiek innych koneksji. Na stanowisko dyr. IT w IC odbył się konkurs.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 08-07-2009, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Ale trochę czasu „pobył” dyrektorem projektu. Nikt tu nie sugerował, że następca jest z nowego rozdania politycznego lub innych tego typu „wałków”.
Z tego co mówiła koleżanka z IC, to jeśli jest konkurs, jest wcześniej ogłoszenie. Niestety nikt takiego ogłoszenia nie widział. A tak poza tym te ogłoszenia i konkursy są ustawiane. Wymagania w ofercie piszą w momencie kiedy już otrzymali cv tej osoby, która ma „wygrać”.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jarry1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2009

PostWysłany: 09-07-2009, 17:31    Odpowiedz z cytatem

Drodzy Państwo, zastanawiam się jaki sens ma ta dyskusja, bowiem treści poruszane w niej są po prostu nie prawdziwe i kompletnie nie rozumiem czemu mają służyć.
Czy wszystkie zmiany kadrowe mają być spiskową teorią dziejów? Czy naprawdę sądzicie, że wszystko jest z góry ustawione i manipulowane? To absurd.

Pracowałem w strukturach kolejowych prawie 10 lat; tworzyłem pierwsze systemy dla kolei jeszcze jako student Uniwersytetu Warszawskiego.
Ostatnie cztery lata pracowałem dla Intercity i cenię sobie ten okres (w całej jego rozciągłości) oraz, jak na warunki kolejowe – całkiem niezłą firmę, którą jest Intercity S.A.

W informatyce nie ma polityki; jeśli ktoś jest kiepski – odpada. Jeśli ktoś jest dobry – ma stale kilka ofert pracy.
Ja po bardzo długim namyśle przyjąłem po prostu ofertę pracy, która stanowi dla mnie nowe wyzwanie i awans. Była to dla mnie szalenie trudna decyzja po tylu latach pracy na kolei. Tak po prostu wybrałem, zrobiłem też wszystko, aby rozstać się z Intercity fair i na poziomie.

Jeśli chcecie pisać o mnie – bardzo proszę, ale najlepiej o tym co mi się udało zrobić przez te lata, oczywiście nie samemu, ale przede wszystkim dzięki doskonałemu zespołowi; oraz o tym czego ew. nie udało się zrobić.

Co do mojego następcy, o ile wiem, jest doświadczonym, doskonale wykształconym fachowcem. Jestem przekonany, że jego zatrudnienie było wyborem merytorycznym.

Pozdrawiam, Jarosław Kowalski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 09-07-2009, 17:37    Odpowiedz z cytatem

jarry1977, nie rozumiem po co się tłumaczysz. To twoja prywatna sprawa i nikomu nic do tego.

Też pracowałem w PKP jako informatyk i też się zwolniłem przechodząc do lepszej firmy.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jarry1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2009

PostWysłany: 09-07-2009, 17:44    Odpowiedz z cytatem

powód mojego postu jest w pierwszym i drugim zdaniu, nie lubię spiskowych teorii dziejów Smile pordr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl