Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Osobowe z przedziałem 1 klasy
Autor Wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 13-02-2009, 07:37    Odpowiedz z cytatem

W róznycyh Regio-Plus jeżdżą też jednostki z kl. 1, która zgodnie z rozkładem jazdy ma tam być.
Tymczasem jesli chodzi o osobówki na Śląsku często się zdarza, że jedzie kibel z kl. 1 tam gdzie jest tylko kl. 2, ale wówczas na drzwiach wejściowych są naklejone karteczki "klasa 2" i jedzie tam kto chce.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wujo.Z Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 13 Sty 2009

PostWysłany: 13-02-2009, 13:51    Odpowiedz z cytatem

no właśnie ja tak kiedyś miałem jadąc z Nowego Tomyśla przyspieszonym rel. Zielona Góra - Poznań, obsługiwanym ED72, tam była kl. 1, a kiedy chciałem u pani konduktor zrobić dopłatę do biletu, ta zdziwiła się wielce i wytłumaczyła, że w pociągu jest wyłącznie kl. 2. Karteczki nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lodzianin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sie 2008

PostWysłany: 17-02-2009, 21:14    Odpowiedz z cytatem

tego typu cudaku zdażaja sie na terenie calego kraju chyba. ja widzialem pod katowicami, krakowem.
wiele juz napisano powyzej wiec wymadrzac sie nie bede, dorzuce tylko refleksję :
o ile miedzy 1 a 2 klasą w pociagach pospiesznych roznica jest jak dla mnie zadna,
o tyle w tych osobowkach komfort jazdy wydał mi sie znacząco rozniący w obu tych przypadkach. moze dlatego ze wiekszosc osobowek PR jest ogolnie w stanie agonalnym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 19-02-2009, 18:26    Odpowiedz z cytatem

witja napisał/a:
W róznycyh Regio-Plus jeżdżą też jednostki z kl. 1, która zgodnie z rozkładem jazdy ma tam być.
Tymczasem jesli chodzi o osobówki na Śląsku często się zdarza, że jedzie kibel z kl. 1 tam gdzie jest tylko kl. 2, ale wówczas na drzwiach wejściowych są naklejone karteczki "klasa 2" i jedzie tam kto chce.


Potwierdzam.Dzisiaj jechałem kibelkiem relacji Oświęcim-Katowice. Była pierwsza klasa.(odjazd 08:18 z oświęcimia)Siedzenia full plastic.W dodatku w większości drzwi wyjściowych była otwarta jedna para drzwi a na drugiej była naklejona niechlujna kartka z napisem:"nieczynne" a zdrugiej strony tej kartki były jakieś niezrozumiałe i niezindetyfikowane dla mnie druki.Toż to profesjonalizm w stylu PeKaP

[ Dodano: 22-02-2009, 21:37 ]
A dziś jeszcze widziałem pociąg z Czechowic do Trzebinii również z pierwszą klasą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 23-02-2009, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Hmm na Śląsku 1 klasę posiadają:

- Wszystkie Regio-Plusy
- Cieszynka
- wszystkie składy Bytom - Gliwice (popatrzcie sobie w SRJP)
- 2 pary Oświęcim - Katowice i na zad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 23-02-2009, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sprawa jest prosta. Jeżeli w ofercie (rozkład jazdy) istnieje w danym pociągu klasa 1 i 2 (tak mają bodaj wszystkie Regio-Plusy i niektóre dłuższe relacje osobowe), to w takim składzie (czy to wagony czy jednostki) w 1 kl. należy siadać z biletem na 1 klasę (kasa ma obowiązek takowy sprzedać), a w 2 kl. obowiązują bilety na 2 klasę i klasę dowolną.
Jeśli w rozkładzie jazdy NIE MA informacji, że w składzie znajduje się klasa 1 (tylko klasa 2), a EZT ma przedział klasy 1, siadanie tam wg mnie jest dozwolone w każdym przypadku (coś na zasadzie zdeklasowanych wagonów kl. 1 jako kl. 2 w pospiechach).
Tyle :]

Aha. Jak już było wspominane, jest sporo pociągów osobowych (głównie przyspieszonych), na których jest oficjalnie kl. 1 i kl. 2.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 02-03-2009, 21:21    Odpowiedz z cytatem

W sobotę widziałem kibla z Czechowic-Dziedzic do Trzebinii to miał pierwszą klasę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 04-03-2009, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Miał,ale możesz w nim zajmować miejsce jeśli posiadasz bilet na klasę 2. W rozkładzie wyraźnie pisze,że pociąg ma tylko klasę 2.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 04-03-2009, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Co ciekawe jak kupowałem bilety, to konduktor powiedział chłopu który chciał sobie kupić bilet, żeby sobie usiadł, i że on za chwilę przyjdzie, to gościu sobie siadł w pierwszej klasie i kondiemu to nie przeszkadzało.Tak było własnie w kibelku Czechowice-Trzebinia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 25-07-2009, 19:40    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
Celem wyjaśnienia kilku spraw.
W niektórych pociągach PKP Przewozy Regionalne w EN57 jest 1 klasa i jest w niej ważny bilet 1 klasy, bilet na "dwójkę" jest nieważny, ale można zrobić dopłatę.
Jeśli w rozkładzie jazdy, jest podane "tylko 2 klasa" wtedy jadąc w 1 klasie należy zrobić dopłatę do 1 klasy w pociągu i konduktor nie bierze opłaty za wypisanie biletu. "Jedynka" nie jest to w żadnym wypadku tym samym, co "dwójka".

Nie prawda Kolego. Mam pismo z PKP PR w którym wyraźnie jest zaznaczone że: "gdy pociąg w
rozkładzie jazdy oznaczony jest, że prowadzi wyłącznie wagony 2 klasy,
to na przejazd tym pociągiem należy nabyć bilet ważny w klasie 2 [..] pomimo zestawienia składu pociągu z
ED72 / który posiada klasę 1/, obowiązuje wyłącznie 2 klasa. Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 25-07-2009, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Czasem tak jest, ostatnio też zauważyłem, że często w jednostkach jest 1 klasa i konduktorzy mówią sami pasażerom, że ta jedynka jedzie jako dwójka.

Jednak niedawno, nawet jak na rozkładzie było napisane "tylko 2 klasa" to kondi wypraszał ludzi z biletem 2 klasy, albo żądał dopłaty.

PS A od kiedy masz to pismo? To chyba jakoś niedawno się zmieniło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 25-07-2009, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Pismo mam od 13 lipca, wydane na moją prośbę jako odpowiedź na zapytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mefistofeles Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: 26-07-2009, 22:16    Odpowiedz z cytatem

Możesz je zeskanować w wysokij rozdzilczości i zamiescic na forum?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 26-07-2009, 22:34    Odpowiedz z cytatem

To pismo mam w formie elektronicznej (e-mail), chodzi o konkretny pociąg, aczkolwiek jest tam też wyjaśniony przepis, co zacytowałem w poprzednim poście, czyli: "gdy pociąg w
rozkładzie jazdy oznaczony jest, że prowadzi wyłącznie wagony 2 klasy,
to na przejazd tym pociągiem należy nabyć bilet ważny w klasie 2".
Dalsza część brzmiała: "Tak więc w pociągu.... pomimo zestawienia składu pociągu z
ED72 / który posiada klasę 1/, obowiązuje wyłącznie 2 klasa."

Jak kogoś interesuje to na PW proszę.

[ Dodano: 27-07-2009, 21:11 ]
Jechałem dzisiaj rono do Poznania pociągiem 67430 obsługiwanym przez ED72. Kupiłm bilet na klasę 2. Pismo miałem oczywiście ze sobą. Ale nie było potrzebne. Na pytanie: "Ten wagon (klasa 1) to jedzie jako druga?", odpowiedź zabrzmiała: "Tak, tak". No i po problemie. Ja nie cierpię klasy 2 w ED72. Po paru minutach zaraz tak plecy mnie bolą że... Nie wiem czemu. W kiblu jest OK, w wolsztyńskim retro (drewniane ławki) też OK. To pewnie sprawa wyprofilowania, każdy reaguje inaczej Smile
No a z powrotem to było jeszcze lepiej bo 3 bonanzy + Ol49-59 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikolo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 28-07-2009, 09:33    Odpowiedz z cytatem

W IR nap. z Warszawy Wschodniej do Krakowa Głównego jest ED72 z 1 klasą i przy oknie wisi karteczka z napisem 2 klasa.

_________________
STOP PRZEMOCY-Co 3 dziecko ulegające przemocy w rodzinie nie ukończyło 4 roku życia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl