Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Linia Chabówka - Nowy Sącz
Autor Wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 26-09-2008, 00:50    Odpowiedz z cytatem

A ja jechałem 7 września pociagiem towarowym z Chabówki do Dobrej i z powrotem - Ty2 - 911 posuwał 40 km/h - nie stwierdziłem jakiegoś tragicznego stanu torów. Nie jest to CMK ale na ruch szynobusowy się jak najbardziej nadaje. Tam przeszkodą są bardziej ostre łuki i strome pochylenia, niż stan torów.

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-09-2008, 07:14   

Rozumiem Robert, że ten przejazd miał miejsce z okazji Parowozjady 2008. Smile Co do tych stromych pochyleń na trasie: podobno to właśnie był powód, dla którego szynobusy nie radziły sobie tutaj.
Powrót do góry

jóśko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Cze 2008

PostWysłany: 16-11-2008, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Wówczas kiedy kursowały szynobusy jedyną przeszkodą była ich awaryjność
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ALIVE23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2008
Skąd: Bielsko Biała

PostWysłany: 25-11-2008, 00:05    Odpowiedz z cytatem

co sądzicie gdyby tą trasą jechał jakiś dalekobieżny pociąg? miałbym plan aby był to pociąg kursujący rano, trasą:
Jelenia Góra-Wrocław-Opole-K.Koźle-Rybnik-BielskoBiała-Żywiec-SuchaBeskidzka-Chabówka-Rabka Zdrój-MszanaDolna-Tymbark-Limanowa-NowySącz i dalej do Krynicy bądź Sanoka??? trasa kosmiczna ale sądzę że pociąg miałby dobrą frekwencje, pozatym trasa wiodłaby malowniczymi trasami Polski zarówno cała trasa Chabówka-Nowy Sącz(i dalej) jak i Żywiec-SuchaBeskidzka i Jelenia Góra-Wrocław. Pozatym szynobus kursujący ze skomunikowaniami w Chabówce na Kraków i w Nowym Sączu na Tarnów i to co najważniejsze REKLAMA!!!! jak w przypadku linii Bydgoszcz-Chełmża...co o Tym sądzicie?

_________________
R-88220/88221 Bielsko Biała Główna - Czechowice Dziedzice - Pszczyna - Żory - Rybnik - Racibórz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 25-11-2008, 23:30    Odpowiedz z cytatem

ALIVE23 napisał/a:
co sądzicie gdyby tą trasą jechał jakiś dalekobieżny pociąg? miałbym plan aby był to pociąg kursujący rano, trasą:
Jelenia Góra-Wrocław-Opole-K.Koźle-Rybnik-BielskoBiała-Żywiec-SuchaBeskidzka-Chabówka-Rabka Zdrój-MszanaDolna-Tymbark-Limanowa-NowySącz i dalej do Krynicy bądź Sanoka??? trasa kosmiczna ale sądzę że pociąg miałby dobrą frekwencje, pozatym trasa wiodłaby malowniczymi trasami Polski


POPIERAM! Ale jak już by jechał tak kosmiczną trasą i tyle czasu, to NIECH ZAJEDZIE TE 20KM. DO RACIBORZA (tam zmiana czoła). Pół godzinki dłużej przy ponad połowie doby jazdy i tak nie zrobi mu większej różnicy;-).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ALIVE23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2008
Skąd: Bielsko Biała

PostWysłany: 25-11-2008, 23:36    Odpowiedz z cytatem

bardziej przeszlaby grupa wagonow z/do Raciborza, tylko hmmmmmm relacji Raciborz-Jelenia Góra, czy Racibórz-Zagórz/Krynica, raczej zmiana czoła w Raciborzu by nie preszła...co nie znaczy ze nie jestem za:)) mam sentyment do Raciborza:))

_________________
R-88220/88221 Bielsko Biała Główna - Czechowice Dziedzice - Pszczyna - Żory - Rybnik - Racibórz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

b182 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2007

PostWysłany: 26-11-2008, 12:17    Odpowiedz z cytatem

JA CAŁE ŻYCIE SIĘ DZIWIĘ DLACZEGO TAKI POCIĄG NIE KURSUJE? Jeśli możesz działaj coś w tym względzie. Piękna linia na samym południu Polski!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-11-2008, 12:56   

Alive23, przyznam się szczerze, ze propozycje pociągów, jakie dajesz tutaj na forum coraz badziej mi się podobają. Jestem jak najbardziej za takową relacją. Tym bardziej, że pociąg ten jedzie przez Żywiec i Suchą. Osobiście zaproponowałbym sezonowy pociąg (kursujący wieczorem, przyśpieszony) relacji: Zakopane-Chabówka-Nowy Sącz-Krynica
(i oczywiście w odwrotną stronę, także wieczorem). W Chabówce i Nowym Sączu oczywiście dogodne skomunikowania. Co o tym myślicie?
Powrót do góry

b182 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2007

PostWysłany: 27-11-2008, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Super, tylko co z tego! Zaje.... PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-11-2008, 13:51   

B182, myślimy podobnie. My możemy sobie tutaj pisać nasze relacje marzeń. A PKP i tak robi to, co robi. Zresztą zobaczycie, od nowego rozkładu jazdy będzie prawdziwy koszmar.
Powrót do góry

b182 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2007

PostWysłany: 01-12-2008, 08:10    Odpowiedz z cytatem

Mam taką nadzieje. Może gdy wszystko busiarze zgarną, związkowcy się obudzą i zaczną walczyć o to o co trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-12-2008, 08:17   

Wątpię szczerze mówiąc, by związki się obudziły i by zrobiły coś dobrego, z pożytkiem dla nas wszystkich. Zresztą, tutaj ratunek jest jeden: wpuszczenie na tory konkurencji.
Powrót do góry

Woojtek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2008
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: 19-01-2009, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Jaka jest frekwencja na odcinku Nowy Sącz - Nowy Sącz Miasto ?
Kto wpadł na pomysł żeby pociąg dojeżdżał tylko do Miasta a nie do Chełmca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prezes11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Kraków / Wrocław

PostWysłany: 19-01-2009, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Na pewno nikt mądry..!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-01-2009, 10:36   

Mądrych - co to na kolei się znają- wszak u nas nie brakuje. Fachowców co niemiara. Całe zastępy. Wystarczy nieco głębsza lektura rozkładu jazdy, by przekonać się o mądrości tychże "fachowców".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl