Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67, 68, 69  Następny
Linia Żywiec - Sucha Beskidzka
Autor Wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-08-2009, 03:33   

jóśko, dzięki za informację. Czyli wygaszanie popytu i szykowanie linii Żywiec-Sucha Beskidzka do zamknięcia. I nie wierzę w żadne bzdury o awariach szynobusu, naprawach torowiska, wpływie pogody, halnym, żyłach wodnych, zającach, sarnach itd. Wierzę za to w celowe niszczenie zakopianki. Zawsze to łatwiej jak się uwali wcześniej linię, która tworzyła i tworzy z zakopianką integralną całość!

Niebawem na stronie OKOKŚ pojawi się kolejny tekst na ten temat. A także -jak już pisałem- oficjalne pisma Komitetu zostaną rozesłane do UMWM, UMWŚ oraz do mediów. Do centrali PKP PR także napiszemy. Miałem wreszcie zająć się swoimi sprawami nie związanymi z koleją, ale na Żywiec-Sucha poświęcę trochę czasu. Bo to co się dzieje przekracza wszelkie możliwe granice.
Przejdź na dół

filolog Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 13-08-2009, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Szynobus kursuje, ale w obiegu jednostki. Jechałem dziś nim pociągiem o 16.22 z Suchej do Żywca. Na zwykłym obiegu szynobusu kursuje KKA (w Lachowicach nie było planowego krzyżowania). Oczywiście w Suchej nie ma o tym nawet wzmianki. W Żywcu wisi informacja na kartce wyrwanej z zeszytu. O tej samej porze w Suchej mijają się też pociągi Kraków-Zakopane i Zakopane-Kraków. Szynobus poczekał tylko na jeden z nich... Prędkość mogłaby być wyższa, chociaż i tak miałem odczucie, że od Jeleśni (od woj.śląskiego) jedzie ciut szybciej. Frekwencja: Sucha - 16 osób, Stryszawa +1, Lachowice +2, Lach.Centrum 0, Kurów +3, Hucisko +3, Pewel W. 0, Pewel W.C-m. -1, Jeleśnia +4, -5, Pewel Mł. -1, Sporysz -3. Żywiec -19. Z powrotem do pociągu wpakowało się tyle osób, że chyba wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Swoją drogą, skoro na tej linii w porównaniu z latami 80. dobudowano parę przystanków, to może warto byłoby zrobić przystanek Żywiec Miasto w okolicach ul.Zamkowej. To akurat marzenie, ale przydałoby się.

szynzywiecbezglowy.jpg
Szynobus jako pociąg o 17:44 do Suchej na stacji w Żywcu (wyciąłem twarz kondiego, bo to nigdy nie wiadomo :) )
Plik ściągnięto 9 raz(y) 112.72 KB

IMG_2243 - Kopia.JPG
Info w Żywcu
Plik ściągnięto 9 raz(y) 204.21 KB

IMG_2218 - Kopia.JPG
Sucha Beskidzka
Plik ściągnięto 8 raz(y) 219.63 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-08-2009, 22:39   

Udało mi się zainteresować sprawą KKA Kronikę Beskidzką. Jutro jadę do Bielska, żeby na miejscu z Redaktorem omówić szczegóły artykułu. Tak więc fachowcy z UMWŚ, UMWM, PR Kraków i PR Katowice: od tej pory każdy taki numer z Waszej strony będzie przez nas (OKOKŚ) nagłaśniany medialnie! Obiecuję to Wam! KKA na Żywiec-Sucha to przegięcie! Dlaczego? Bo KKA dobije tą linią i Wy dobrze o tym wiecie!
Powrót do góry

tombou Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2009
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 14-08-2009, 00:12    Odpowiedz z cytatem

filolog napisał/a:
. Prędkość mogłaby być wyższa, chociaż i tak miałem odczucie, że od Jeleśni (od woj.śląskiego) jedzie ciut szybciej.


Słusznie miałes takie odczucie bo od Jelesni do Zywca predkosc jest podniesiona z 30 do 40 kmh , i to dla en57,dla szynobusu te predkosci są o 10kmh wyzsze ale rozkład jest taki sam dla wszystkich wiec szynobus musi chyba jechac równie wolno
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

stanley37 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2009
Skąd: woj. małopolskie

PostWysłany: 14-08-2009, 08:15    Odpowiedz z cytatem

A tak przy okazji
- pragnąłbym zaprosić Szanowną Dyrekcję krakowskiego MZPR na przejażdżkę KKS 43524(odj. z Żywca 15:25).Chociażby tylko na odcinku od dworca PKP w Żywcu do stacji Żywiec Sporysz . 3 km czas przejazdu w codziennym koreczku ok.30-35min.(zapełnienie autobusu 90 do110 %) .Naprawdę rewelacja, największe doznania przy temperaturze na zewnątrz powyżej +20 stopni - polecam i dziękuje w imieniu wszystkich podróżnych, (turystów a szczególnie wracających codziennie z pracy) za tak nowatorskie rozwiązanie transportu kolejowego.
W ogóle, w ramach powszechnego wdrażania głupoty i robienia sobie jaj z podróżnych pod hasłem ,, oszczędności", proponuję na linii do Balic od samego Krakowa Głównego,z tegoż Krakowa do Tarnowa , jak też na Pociągu Papieskim również uruchomić KKS .
Jak robić jaja - to na całej południowej sieci. Ciekawe czy dożyję dnia kiedy się wam się naprawdę ktoś dobierze do dupy za to co teraz wyprawiacie ,tutaj już brakuje słów zaczynają się poważne emocje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 14-08-2009, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Patrzeć tylko jak zlikwidują EZT do Żywca z Krakowa o 16.30, ponoć ma jeździć tylko w D. W pozostałe dni do Suchej. Zagrożony jest także wieczorny do Suchej z Krakowa.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-08-2009, 01:06   

kris123, nie "ponoć", tylko na pewno. Kilka postów wcześniej o tym pisałem przecież.

Jeszcze raz. Pociąg 34529 relacji Kraków-Żywiec w C odwołany na odcinku Sucha-Żywiec;
pociąg 43528 Żywiec (19.53)-Sucha (21.09) odwołany w C.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 15-08-2009, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Krzysiek za info. paranoja, bo właśnie w C ten pociąg ma b.dobrą frekwę. Kolejna mądra decyzja. jak nic idą na rękę busiarzom. A w sprawie tych pociągów nadal EZT w D?

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-08-2009, 13:08   

I nowy artykuł OKOKŚ na temat KKA na Żywiec-Sucha: zobacz.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-08-2009, 13:06    Odpowiedz z cytatem

Dzięki przeczytałem. Paranoja i tyle. coś mam wrażenie , że szykuje się powolny koniec linii. Obym się mylił.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-08-2009, 13:59   

Udało mi się zainteresować "Kronikę Beskidzką" tym, co PKP PR wyczynia na linii Żywiec-Sucha. Będzie artykuł niebawem.

Jednocześnie świeża informacja: przedwczoraj (17 sierpnia) zamiast pociągu z Suchej do Żywca o 11.32 (nr.34525) podstawiono małego busa. Kierownik zażądał autobus z powodu przepełnienia. Opóźnienie na starcie? 30 min.
Powrót do góry

Księgarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-08-2009, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Czytając Wasze posty czekam tylko na czas, kiedy p. Cebula w Małopolskim Urzędzie dorobi się FACHOWCA od rozkładu jazdy, który pomógłby go sensownie poukładać. Bez tego ani rusz.
Dla otuchy dopowiem, że czytałem dokument Europejskiego Związku Kolei (CER), opisujący sytuację kolei państw Europy Centralnej i Wschodniej. Jednym z wniosków w nim zawartych jest taki, że przewozy pasażerskie powinny być WŁAŚCIWIE finansowane, tak aby wykonujący te przewozy do nich nie dopłacał. Ogólnie z tego dokumentu wynika, że nie tylko Polska, ale inne kraje borykają się z trudnościami wynikającymi z niedofinansowania świadczonych usług.

_________________
"Kolej na czytanie" - pasja i rozwój w jednym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-08-2009, 17:55   

Księgarz, ale bez Huciska nie ułożysz sensownego rozkładu. Fakt, wpadliśmy na pomysł, jak można to rozwiązać, ale taka innowacyjna technika znacznie przekracza możliwości PKP PR.

Masz też jak najbardziej rację. Dobra kolej kosztuje i powinna być optymalnie dotowana. Ale chodzi o sprawnie zarządzane spółki. Wtedy faktycznie kasy nie szkoda.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 19-08-2009, 18:05    Odpowiedz z cytatem

Ale na to nie mamy co liczyć niestety. Właśnie dowiedziałem się ,że faktycznie pociąg Kraków -Żywiec od grudnia będzie odwołany w C, kiedy najwięcej ludzi jeździ. Podobnie poleci stacja NSMiasto, którą tak szumnie reaktywowali.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-08-2009, 15:21   

Dzisiaj rano dostałem informację od jednego z dziennikarzy, że budynek stacji w Jeleśni został zamknięty na cztery spusty.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl