Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 67, 68, 69  Następny
Linia Żywiec - Sucha Beskidzka
Autor Wiadomość

tombou Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2009
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 09-07-2009, 18:29    Odpowiedz z cytatem

przepraszam,jak mogę zobaczyć tę tabelę?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-07-2009, 13:23   

Jawny sabotaż kolei w Małopolsce trwa nadal!

Wiadome instytucje szykują od nowego rozkładu jazdy mały prezent na gwiazdkę dla busiarzy. Pasażerowie po raz kolejny dostaną solidnego kopniaka. A wszystko to za kasę, jaką wydajemy na billety i podatki, z których utrzymywany jest kabaret pt: "Zgadnij, czy jutro pojedzie Twój pociąg. Jeśli nie, to nie martw się: przecież busów u nas dostatek!".

Dostałem dzisiaj od UMWŚ projekt rozkładu jazdy 2009/2010 dla woj. śląskiego. Wybaczcie mi, ale nawał pracy i obowiązków sprawia, że nie wrzucam tego od razu. Wszystko będzie niedługo dostępne na nowej stronie OKOKŚ. Wrzucę to także na forum. Zmian nie ma praktycznie żadnych Jeśli już, to na gorsze.

I tak na linii Żywiec-Sucha w C zostaną uwalone najlepsze pociągi! Wiem co mówię: znam tą linię jak własną kieszeń. Dzwoniłem także to kilku znajomych kolejarzy (konduktorów), którzy pracują na tej linii. Potwierdzają, że uwala się pociągi, które największą frekwencję mają właśnie w C!

I tak:

- pociąg 34529 relacji Kraków-Żywiec w C odwołany na odcinku Sucha-Żywiec (odjazd z Suchej 16. 20: dogodne skomunikowanie z 5030/5031 Zakopane-Kraków): tym pociągiem w C jeździli masowo turyści, studenci, sam praktycznie co drugi weekend jeździłem nim w niedziele i wiem, jaka była frekwencja!

- pociąg 43528 Żywiec (19.53)-Sucha (21.09) uwalony w C!

Tyle. Bo poza przekleństwami i bluzgami już naprawdę nie wiem, co powiedzieć! Betonowe dziady wykończą do reszty kolej w Małopolsce. I to szybciej, niż sądzicie.
Przykład Żywiec-Sucha wskazuje ewidentnie na wygaszanie popytu i szykowanie linii do zamknięcia.
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 27-07-2009, 14:04    Odpowiedz z cytatem

Aż się boję spytać o Cieszyn, ale mam nadzieję, że kolega będzie wyrozumiały i mądry i, że projekt pojawi się na forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 27-07-2009, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Paranoja Krzysiek paranoja. Wynika więc, ze pociąg który największą frekwencję ma właśnie w C to go zlikwidują. Najpierw szumnie wprowadzają Kraków-Żywiec, by go zlikwidować. ja nie wiem czym oni myślą. Piszę do nich że pociągów nie powinno być 5 tylko 8 mało tego nurtuje mnie cco czeka linię 131 Biecz- Stróże mam nadzieję, że nie zniknie te 2 osobówki. Panie Krzyśku, czy masz info jakie połączenia są zagrożone jeszcze w Malopolsce??

[ Dodano: 27-07-2009, 18:19 ]
Ja powiedziałem , że szansą na 131 jest pociąg rel Sącz-Stróże-zagórzany-Gorlice -Jasło i od razu frekwencja by wzrosła. A 1 rzecz mnie nurtuje mianowicie skoro robili do Żywca to czemu nie zrobili 1 z Żywca do Krakowa??!!

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-07-2009, 21:51   

kris123, ja nie żaden Pan. Smile
Troszkę cierpliwości i wszystko będzie. Tylko tak jak powiedziałem: to naprawdę nie różni się od tego, co mamy teraz.

Piszcie do UMWM i UMWŚ w sprawie linii Żywiec-Sucha. Dość bezkarnego niszczenia naszej kolei i wspierania interesików busiarskich!

[ Dodano: 28-07-2009, 11:18 ]
Tu jest odnośnik do strony z linkiem do nowego rozkładu dla woj. śląskiego: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=75878#75878
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 28-07-2009, 18:21    Odpowiedz z cytatem

No to pięknie zjechali linię poprostu ślicznie:( Krzysiek mam prośbę jak będziesz pisał pismo proszę pisz także nad utrzymaniem ruchu na linii Biecz -Stróże-Biecz. A ja kilkakrotnie broniłem już Żywczanki i na dzień dzisiejszy ponoć stan połączeń ma być utrzymany. A ciekawe czemu nie można 1 pociągu puścić z Krakowa do Wisły, a co myślisz o osobówce w kształcie Sącz-stróże-Zagórzany=Gorlice-Jasło? Oraz o regio + do wisły i do Gorlic??

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2009, 07:13   

Na pewno jako OKOKŚ będziemy starali się bronić tej jednej pary, jaką ograniczają w C. Przecież ten pociąg o 16. 20 z Suchej do Żywca ma największy sens właśnie w C! On jest wręcz oblegany przez turystów i studentów!

Tak jak powiedziałem: będziemy pisać, ale już przekonałem się, że to jest taka walka z wiatrakami. Dlaczego? Bo lokalne władze nie przejawiają najmniejszej nawet ochoty na włączenie się w ochronę i promocję połączeń regionalnych. Jedynie władze Żywca wykazywały kiedyś trochę zainteresowania w tej materii i mam nadzieję, że i teraz nie pozostaną obojętne.

Gdyby kiedyś PKP PR nie zablokowały wejścia na tą trasę prywatnego operatora, dzisiaj mogłoby być zupełnie inaczej.

[ Dodano: 29-07-2009, 10:41 ]
Mała poprawka: ten 0 16. 20 z Suchej kursuje w C, w C odwołano ten po 18 z Suchej do Żywca. Wychodzi na jedno, bo nim też podróżowało wielu turystów!
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 29-07-2009, 14:19    Odpowiedz z cytatem

To przecież rujnują możliwość dostania się do Żywca wieczówr. Najpierw likwidują w C potem zlikwidują. Trzeba bronić wszelkie pociągi, bo za niedługo bedziemy zamiast pociągami kursować drezynami. Czy to mądre, żeby województwo wielkie jak Małopolska miała raptem 300 pociągów osobowych z czego 30 do Balic i 60 kas. Paranoja. Poza tym wg mnie powinni ograniczyć zamiast szynobusy do Żywca czy do Biecza powinni ograniczyć Balice. Przez to, że pociągi kursują co pół godziny ich frekwencja jest nikła. Poza tym powinni dostosować taryfę do osobowej i doprowadzić bilety strefowe.
To tak jak likwidacja ulgi paranoja. To samo chcą zrobić z Bieczem. Zamiast dotować pociagi faktycznie potrzebne to dotuje się w S. Już ktoś mówił, że pociągi w Małopolsce są służbowe. Oni zamiast mieć pewne 100 pasażerów wolą mieć 2 kolejarzy, czy to nie chore?

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-07-2009, 15:11   

Tak, ten po 18 z Suchej do Żywca nie był zły. Teraz w C z Suchej do Żywca będą aż 2 pociągi. Ok. 4 rano i o 16. 20. Fajne, prawda? I najbardziej wkurza mnie to: ta linia jest objęta promocją "Połączenie w dobrej cenie". Ludzie już zaczęli wracać do pociągów, frekwencja nieznacznie wzrosła i... i politykierka z UMWM i UMWŚ i betonik PKP PR wycina w C pociągi! Brawo: dla mnie jest to skrajny idiotyzm i debilizm i przykład działania na szkodę pasażerów!
Powrót do góry

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29-07-2009, 15:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teraz w C z Suchej do Żywca będą aż 2 pociągi. Ok. 4 rano i o 16. 20. Fajne, prawda?

W sam raz dla kolejarzy pracujących w turnusie.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 29-07-2009, 17:55    Odpowiedz z cytatem

A nowłaśnie dla kolejarzy są dla podróżnych nie ma. Paranoja.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 31-07-2009, 10:55   

Tylko w Polsce linie o takim potencjale można bezkarnie uwalać! Do cholery: za to powinni kogoś przymknąć! Popatrzcie jak funkcjonują w Czechach linie o podobnym potencjale przewozowym i turystycznym.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 31-07-2009, 16:20    Odpowiedz z cytatem

Kusują o wiele lepiej, ale tam bezsensownie linii się nie likwiduje. Tam pociągi jeżdżą. A ciekawostka ktoś mówił, że plastików już nie ma w regionalnych. Otóż pomyłka. Dziś mnie zaszczyt kopnął i z Krakowa do Sedziszowa pojechał EN57 z czerwonymyi plastikami. Chodzi o kurs z Krakowa 13.35.
A co do linii do Żywca powinni dodać jeszcze ze 2 pary pociągów i może z Krakowa przedłużyć te co kursują do Suchej dać do Żywca.
a na marginesie ktoś już napisał że wiekszosc pociągów u nas to służbówki układane pod kolejarzy.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

stanley37 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2009
Skąd: woj. małopolskie

PostWysłany: 06-08-2009, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dowiedziałem się że pociągi : 34525 z Suchej Beskidzkiej do Żywca ( odj. z Suchej 11:32) , i z powrotem 43524 z Żywca do Suchej (odj. z Żywca 15:25) są obsługiwane od wczoraj czyli 05.08.2009 nie przez autobus szynowy SA-109 ,ale - autobus PKS-u. Składam szczere gratulacje dla mafii z Krakowa za to nowatorskie posunięcie, zapewne przyciągnie ta nowelizacja tłumy podróżnych - ale do kas ze zwrotami biletów.
Ktoś kto decyduje się na podróż koleją to ma ku temu powody - po prostu : lubi ten środek transportu ,jest zmuszony niego korzystać chociażby z powodu choroby lokomocyjnej, lub podróżuje z większym bagażem, albo z rowerem, a nie wspomnę już o inwalidach na wózkach .Te atrakcje są zapewnione na razie do dziesiątego sierpnia -zobaczymy.
Przyczyną zmian taboru ,, żelaznego" na ,,gumowy" jest podobno awaria SA-109 .Dziwi mnie jednak fakt że dawniej w podobnych przypadkach nie było problemu i na trasę wyruszał elektryczny zespół trakcyjny.Teraz tory rdzewieją, a podróżni klną w autobusie czekając 15 minut w Pewli Wielkiej na konduktora który się wybrał na kilometrową wycieczkę na przystanek kolejowy po czekających na pociąg podróżnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 07-08-2009, 08:04    Odpowiedz z cytatem

No to piękna paranoja. Może UM chce zniszczyć i tę linięRazz

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 69 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 67, 68, 69  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl