Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Fałszowanie badań lekarskich w IZ Opole
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-06-2008, 20:08    Odpowiedz z cytatem

robol, sam możesz założyć nowy wątek. Wykaż się inicjatywą, zamiast ciągle liczyć na innych.

Powiedz o jakie procedury Ci chodzi? Powtarzasz to słowo (procedury) jak mantrę. Czy pracodawca ma Cię wziąć za rączkę, wsadzić w służbowe auto, zawieść do Wrocławia i pilnować, żebyś po kolei obszedł wszystkich lekarzy? Jesteś dzieckiem czy dorosłym facetem z jajami?

Czy do robienia dzieci też potrzebujesz procedur na piśmie, np. od swojej żony? Wink

Bądźmy poważni. Ja dojeżdżam własnym autem (pociągu brak) i mam zwracane za dojazd (ryczałt wliczony w delegację). Wpisuję to w odpowiednią rubrykę delegacji. Raz jechałam PKS-em i też mi zwrócili za bilet. Jakoś z tego powodu pracodawca nie suszy mi głowy. Termin badań sama ustalam z naczelnikiem, tak aby mi to pasowało i jednocześnie nie rozwalało grafiku służb.

Ty natomiast piszesz jakieś niestworzone rzeczy i wydziwiasz. Marudzisz gorzej niż "baba", jak jakaś życiowa niedojda. Wink

Jak Ci nie pasuje PKP, idź do prywatnej firmy. Prywaciarz nie będzie się z Tobą tak cackał i rozpieszczał jakimiś procedurami. Nie stwarzaj sztucznych problemów!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

semafor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2008

PostWysłany: 04-06-2008, 20:23    Odpowiedz z cytatem

kinga napisał/a:
Dziwnym trafem afera wybucha w terminie złożenia nakazu przez PIP i dziwnym trafem semafor rozpoczął temat wtedy kiedy nikt z nas,szeregowych pracowników o nim nie wiedział.

Kinga termin zbieżności dat to czysty przypadek.Rozpocząłem temat, kiedy juz huczało w sekcjach po odsunięciu od czynności obwinnionych.To można sprawdzić. Ja z kolei nie miałem pojęcia o PIP.Spiskowa teoria dziejów nie wchodzi więc w rachubę.
Kinga dlaczego pracodawca po niedopełnieniu formalności i przegraniu sprawy ma iść na ugodę z pracownikiem? Może naprawic błąd i ponownie rozwiązać umowę o pracę zachowując procedury.Nie wyobrażm sobie sytucjii np. aby przestępca został zwolniony z odpowiedzialności karnej, z uwagi na błędy sądu..Sąd wyższej instancji w takim przypadku przekaże sprawę do ponownego rozpoznania.Proszę sobie w googlach poszukać, wszystko jest.
To co pisze Robol o procedurach to chyba jakiś żart. Nie potrzeba unormowań w tym zakresie i naprawdę niejednokrotnie obserwowałem,że osoby szczególnie starsze,często posiadające wykształcenie podstawowe, dawały sobie z badaniami bez problemu.
I na koniec- jeśli uznamy,że to co stało się powinno być tajemnicą jak sugeruje Kinga w pięknej sentencji, to prawda nigdy nie ujrzałaby światła dziennego.Owszem, milczene jest złotem,ale nie zawsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 14-06-2008, 17:11    Odpowiedz z cytatem

Ciąg dalszy afery w IZ Opole. Docierają do mnie zaskakujące informacje. Oto jedna z nich (dane nadawcy do mojej wiadomości):

Prezes przysłał kolejne pismo, które nie tylko nakazuje przyjęcie wcześniej opisanego "towarzystwa" do pracy (czyli zmiana art. 52 na 42 w części dotyczącej stanowiska, miejsca pracy i uposażenia), ale również na poprzednio zajmowane stanowiska. Jedyną karą ma być obniżenie pensji (grupy). Chcę wierzyć, że prezes nie wie o aferze, nie czyta forum i że w ogóle jest uczciwy, w przeciwnym wypadku trzeba szukać innej pracy, bo na kolei nigdy nie będzie dobrze dopóki rządzi mafia związkowa. (...)
Podejrzewam, że informacje na ten temat są skutecznie blokowane przez panią dyrektor biura pracowniczego w centrali PKP PLK, która prawdopodobnie jest więcej niż tylko dobrą znajomą p. Szurgota. Być może ona podłożyła pismo do podpisu w stosie innych różnych mało ważnych pism podpisywanych przez prezesa spółki? (...)
Może jakiś list otwarty do prezesa, a w odpisie do ministerstwa, posłów itp.? Być może cisza, jaka zapanowała od 4 czerwca na forum zachęciła szefostwo w Warszawie do takich kroków?


Cisza na forum rzeczywiście zapanowała, co nie oznacza, że my sprawę odpuszczamy. Wręcz przeciwnie! Temat będziemy drążyć i nagłaśniać, do skutku! Osoby zamieszane w aferę jak i usiłujące ją zatuszować na pewno nie zaznają spokoju!

-----

Dyrektorem Biura Spraw Pracowniczych w centrali PKP PLK jest Grażyna Blicharz. Jest ona również członkiem (sekretarzem) Rady Głównej Związku Pracodawców Kolejowych.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 23-06-2008, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Próbowałam zweryfikować wiadomość, którą otrzymałam kilka dni temu (cytat powyżej).

Powiem tak, strach przed mafią związkową w IZ Opole jest tak wielki, że wszyscy nabrali wody w usta! Z tego co udało mi się ustalić, dyrekcja IZ Opole poszła z Markiem Sz. (szef ZZDR w Opolu) na "ugodę" i ten wróci do pracy. Wcześniej Marek Sz. został zwolniony dyscyplinarnie, jak wszyscy umoczeni w aferę z fałszowaniem okresowych badań lekarskich. Ponoć po zwolnieniu z PLK Marek Sz. został do razu zatrudniony w Cargo (CZ Opole), teraz znów jest w PLK - jak ćwierkają wróble, dzięki bliskiej znajomej z centrali PKP PLK, Grażynie Blicharz, która od początku odpowiada za tuszowanie tej afery, a szczególnie za ratowanie d... Markowi Sz.

Marek Sz. od początku był tak pewny swego, że nawet nie składał do sądu odwołania. Wiedział, że trzyma wszystkich w garści i że układy w centrali PKP PLK pozwolą mu uniknąć odpowiedzialności za proceder, który uprawiał przez kilka lat! No cóż, nie pierwszy to przypadek kiedy działacze kolejowych związków zawodowych są całkowicie bezkarni.

Za fałszowanie podpisów Renatę B. z Samoobrony skazali niedawno na 1,5 roku, a tu za hurtowe fałszowanie dokumentacji medycznej nawet docelowo nie zwalnia się z pracy jednego z głównych winowajców, pomimo iż zachodzi zagrożenie dla zdrowia i życia pracownika oraz zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego (z powodu niewiadomego stanu zdrowia pracownika).

Są też podejrzenia, że podrabiane badania okresowe to tylko uboczny efekt procederu uprawianego przez Marka Sz., a głównym celem posiadania pieczątek lekarzy było fałszowanie zaświadczeń o zdrowiu dla wyciągnięcia zapomóg z ZFŚS, skierowań do sanatoriów, itp. Może w tym kierunku też warto powęszyć - to sugestia dla naczalstwa IZ Opole.

Sprawę badam. Grażynę Blicharz z centrali PKP PLK, dyrekcję IZ Opole oraz szefostwo Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP (w tym Marka Sz.) informuję, że wszystkich w/w biorę na celownik! A to oznacza, że w przypadku zatuszowania afery i przywrócenia Marka Sz. do pracy, będę wyciągać na światło dzienne wszystkie brudy i przekręty o jakich się dowiem! Przez jednego nietykalnego związkowca będziecie zbierać baty na forum publicznym i nawet GIODO wam nie pomoże!

Proszę do mnie pisać (adres poniżej), wszystkim zapewniam pełną dyskrecję.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 25-06-2008, 00:16    Odpowiedz z cytatem

Wiadomość z ostatniej chwili:

Marek Sz. został przywrócony do pracy z dniem 12.06.2008 i pracuje na stacji Goświnowice i Nysa jako ISDR. Nosi się bardzo wysoko, bo jest nietykalny. Chce ponoć poczekać aż sprawa ucichnie i powrócić na swoje miejsce w Opolu. Można sprawdzić czy to prawda dzwoniąc na numer dyż. ruchu w Nysie.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 25-06-2008, 02:13    Odpowiedz z cytatem

Niewdzięcznik jeden....

A to dla niego (nie wiem jakim cudem) UMWO przesunęło odjazd pierwszego szynobusa z Nysy do Kędzierzyna, aby zdążał rano człek na Icka "Górnika" do Warszawy. Ech!

A najbardziej efektywny to był wtedy, kiedy dziarscy i bojowi związkowcy mieli przyjść na - uwaga - sesję sejmiku UM, aby gromko zagrzmieć w proteście przeciwko wycinaniu pociągów i linii (to było na początku 2007). Nie przyszedł (nikt ze związkowców nie przyszedł). Ponoć - jako wielki wódz - zachorował Razz

Chwała bohaterom Śmiech

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iceman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2008

PostWysłany: 25-06-2008, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Przewodniczący ZZ są oddelegowywani z sekcji (zakładów) do pracy związkowej i oprócz niej nie robią nic innego Ale jako pracownik sekcji żąda obuwia, odzieży i dodatków za jej pranie, środków czystości itp. Dlaczego?! Przecież on zajmuje się sprawami związkowymi i pewno nie pamięta jak się normalnie pracuje?? Bo jest dalej na stanie sekcji (zakładu), mimo, że jest wirtualny przez co najmniej 4lata. Śmieszne ale prawdziwe i jak dla mnie bardzo wk...

To ogólnie Co się tyczy pana Sz., to pracuje czy tylko figuruje jako ISDR?? Bo przyznam szczerze nie słyszałem żeby zz odwołały go z przewodniczącego a skoro nie to pewno to co napisałem wyżej niestety go dotyczy. Ale mówię z góry - nie wiem, to tylko moje przypuszczenia. Tak poza tym. Bywając w Opolu widuję panów Sz. urzędujących dalej w swoim biurze, może nie tak często jak kiedyś ale jednak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 31-07-2008, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Z mojej poczty:

Ostatnio widziałem pisma z podpisem (parafka) i pieczątką młodego Szurgota jako przewodniczącego ZZDR. Podobno pracuje jako dyżurny ruchu w ISE Nysa. Czyżby nadal był przewodniczącym ZZDR? Słyszałem też, że Kasicz chce wrócić na kolej jako dyżurny ruchu, a Gawin załapał się do CARGO. To ostatnie to chyba wierutna bzdura, bo z innych stron słyszałem, że oddał sprawę do sądu i chce przywrócenia na stanowisko, dotychczasowej pensji i odszkodowania za szkody moralne bo "przecież ja jestem niewinny, a Gajny mnie zwolnił jak jakiegoś przestepcę". Najgorzej jak przestępca nie może zrozumieć swojego błędu. (...)
Wiem, że nie piszę nic nowego, ale cisza na forum mnie przeraża. (...)


No właśnie, co nowego w IZ Opole? Czekam na wieści.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2008

PostWysłany: 13-08-2008, 18:20    Odpowiedz z cytatem

Ciekawwe czego dotyczyły te pisma " z parafką i pieczątką młodego Szurgota"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 11-09-2008, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Z mojej poczty:

Janusz K., były naczelnik ISE Opole Groszowice został przywrócony i pracuje w ISE Opole Główne jako... to chyba tylko dyrekcja wie (ale na pewno nie jako naczelnik, bardziej jako ktoś w stylu przynieś, podaj, pozamiataj). Co do reszty to ponoć też zostali przywróceni, ale od kiedy i czy wszyscy wrócili do IZ Opole tego też dokładnie nie wiem.

Jeśli ktoś zna bliższe szczegóły, proszę o kontakt ze mną.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 14-09-2008, 15:19    Odpowiedz z cytatem

Kolejne wieści z IZ Opole...

Kasicz pracuje w biurze ISE Opole Główne jako referendarz. Prawdopodobnie zajmuje się tym co robiła zwolniona za kradzież jego poprzedniczka, czyli regulacją służb - ogólnie w inżynierii ruchu.

Gawin sądzi się z dyrektorem, bo chce powrotu na stanowisko naczelnika sekcji i odszkodowania za tzw. krzywdy moralne i straty materialne. Poskarżył się też do PIP, że nie miał wolnego za kontrole i wydarzenia. Wszyscy wiedzą, że wolne to on sobie odebrał na kilka lat do przodu, bo rzadkością była możliwość zastania go w biurze bądź dodzwonienia się do niego na telefon kolejowy - ciągle był "w terenie", tzn. załatwiał własne sprawy na mieście, często bywał prywatnie w Opolu, bądź po prostu siedział w domu.

Młody Szurgot pracuje jako dyż. ruchu w ISE Nysa i nadal pełni funkcję przewodniczącego ZZDR. Pod naciskiem Warszawki (tzn. dyrektorki biura pracowniczego Grażyny Blicharz) kto chciał ten mógł wrócić do pracy (na niższe stanowisko) po... złożeniu "samokrytyki". Co ciekawe, jak donoszą wiewiórki, Szurgot od ok. roku czy półtorej jest w ogóle dyżurnym, po bardzo krótkim czasie dostał starszego dyżurnego, być może na użytek afery - bo wiadomo, że aby być starszym dyżurnym to trzeba mieć chyba 3 lub nawet 5 lat dyżurnego a dopiero potem starszego. Szurgot dostał starszego dyżurnego w trybie ekspresowym, by móc być przyjętym na tzw. niższe stanowisko, czyli na dyżurnego ruchu.

I tak to się kręci...

W naszym plebiscycie Beton roku - wróg kolei nominowałam:
- dyrekcję IZ Opole,
- dyr. Biura Spraw Pracowniczych PKP PLK Grażynę Blicharz,
- przewodniczącego ZZDR PKP w Opolu Marka Szurgota.

Nominuję:
Dyrekcję Zakładu Linii Kolejowych w Opolu za aferę z fałszowaniem okresowych badań lekarskich.
Wprawdzie dyrekcja zwolniła z pracy "delikwentów" (dopiero po nagłośnieniu afery), ale głównemu winowajcy (związkowiec z ZZDR PKP) dzięki układom z dyrektorem zakładu oraz z Grażyną Blicharz z centrali PKP PLK do dziś włos z głowy nie spadł i pan Szurgot bezczelnie śmieje się wszystkim w twarz.
To nieprawda, że działacza związkowego nie można ruszyć! Można! Jeśli łamie on prawo, a fałszowanie dokumentacji medycznej jest przestępstwem ściganym z urzędu to takiego związkowca jak najbardziej można wypierzyć z pracy dyscyplinarnie i żaden sąd pracy mu nie pomoże!
Dlatego nominuję dyrekcję ZLK w Opolu za to, że pan Szurgot nadal bezkarnie panoszy się po zakładzie.

Za to samo nominuję Grażynę Blicharz - dyr. Biura Spraw Pracowniczych w centrali PKP PLK, która od początku robiła wszystko, aby aferę z fałszowaniem badań lekarskich zatuszować i która osobiście wstawiła się za Szurgotem i nie tylko.

No i wreszcie nominuję samego Marka Szurgota - przewodniczącego opolskiego oddziału Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP. Każdy taki związkowiec to kolejny gwóźdź do trumny PKP.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 26-10-2008, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Co nowego w IZ Opole?

Szurgot pracuje jako dyż. ruchu i mocno udziela się w związkach zawodowych. Ostatnio w związku z planowaną likwidacją Zakładu Przewozów Towarowych w Opolu razem ze swoim kolesiem Czesławem Kudem (przewodniczący Międzyzakładowego Związku Kolejarzy Śląskich w Opolu) wygraża się zarządowi PKP CARGO strajkiem głodowym:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=45642#45642

Smaczku sprawie dodaje fakt, że w administracji CZ Opole pracuje bliska znajoma Szurgota, a prywatnie żona Kuda. Cóż, prywata i zakłamanie dygnitarzy związkowych sięga zenitu...

Były naczelnik ISE Kluczbork nie chce już powrotu do pracy w IZ Opole. Gawin żąda bodajże 50 czy 55 tys. zł odszkodowania za rzekome dyżury i/lub krzywdy moralne. Natomiast Kasicz (były naczelnik ISE Opole Groszowice) pracuje w Opolu Gł. jako pracownik techniczny w inżynierii ruchu. Czy fakt, że w 2006 r. Kasicz startował w wyborach samorządowych z listy będącego przy władzy PSL miał jakieś znaczenie, że włos mu z głowy nie spadł?

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

peelkowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 31-10-2008, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Gawin swoje odszkodowanie odebrał już z nawiązką - poprzez korzystanie ze sprzętu sekcji na budowie swojego domu, samochodu służbowego do zakupów w hurtowniach nie wspominając o zatrudnianiu pracowników sekcji do pracy na budowie, zbieraniu grzybów za premie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

heinrich Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Wrz 2008

PostWysłany: 15-11-2008, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Co nowego w IZ Opole?

Czy fakt, że w 2006 r. Kasicz startował w wyborach samorządowych z listy będącego przy władzy PSL miał jakieś znaczenie, że włos mu z głowy nie spadł?


Biorąc pod uwagę obecne nastawienie Zarządu PLK wobec najbardziej płynnej partii politycznej jaką jest PSL można domniemywać iż bardzo mu to pomogło. Centrala z bardzo duża doza delikatności podchodzi do spraw w która zamieszani są PSL-owcy. Takie świadome działanie zarządu w większości przypadków wychodzi bokiem PLK. Dlaczego bo
1. traci autorytet - "w PLK można robi wszystko i kara cie nie spotka"
2. traci pieniądze - wysokie pensje i awanse zarezerwowane są dla kombinatorów, pseudo specjalistów powiązanych z pewnymi partami i związkami zawodowymi.

Pani Dyrektor w znaczący sposób wspomaga działalność tych nieformalnych grup maskując niepożądane zachowania w spółce. Co otrzymuje w zamian pani "B"wystarczy popatrzeć na negocjacje płacowe w PLK. Trzy największe centrale związkowe nie wiedząc czemu zgodziły się na niewprowadzanie II transzy podwyżki wynagrodzeń w 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nomikame Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 29 Mar 2009

PostWysłany: 29-03-2009, 16:45    Odpowiedz z cytatem

,,...kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem..."
No proszę 13 stron wypocin i sami prawi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl