Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Fałszowanie badań lekarskich w IZ Opole
Autor Wiadomość

ppp Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 19 Kwi 2008

PostWysłany: 31-05-2008, 21:11    Odpowiedz z cytatem

Spierajcie sie,spierajcie, bo chyba wam o to chodzi żeby mydlić innym oczy. A sprawy ponoć potoczyły sie dalej..... Decyzja o zwolnieniach ma być cofnięta bo ponoć popełniono błędy proceduralne przy sporządzaniu wypowiedzenia. I tak został zatoczony krąg i jesteśmy w punkcie wyjścia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 31-05-2008, 21:29    Odpowiedz z cytatem

ppp, jeśli to prawda co mówisz to rozpętam taką aferę jakiej beton IZ Opole jeszcze nie widział. Jeśli masz jakieś konkrety to proszę o kontakt na e-mail.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kurczak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2008

PostWysłany: 31-05-2008, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Krycha nie strasz, tak wszechwładna to nie jesteś możesz jedynie na tym forum brylować. Jaką aferę rozpętasz? pozwalniasz wszystkich? A Twoje straszenie wsać sobie w buty będziesz wyższa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 31-05-2008, 22:22    Odpowiedz z cytatem

kurczak, są jeszcze lokalne media cięte na nieudolne PKP, których beton dotąd nie przekupił gratisami w postaci darmowych biletów, sieciówek itd.

Poza tym nasze forum dziennie odwiedza ponad tysiąc osób, w tym dziennikarze, urzędnicy kilku ministerstw i agend rządowych oraz ludzie z central chyba wszystkich spółek PKP. Nie wiem czy taki negatywny rozgłos wyjdzie dyrekcji IZ Opole na zdrowie.

Wszelkie próby zatuszowania afery oraz (nie daj Boże) przywrócenie do pracy na dotychczasowe stanowiska umoczonych w przekręty naczelników ISE Kluczbork i ISE Groszowice oraz szefa opolskiego ZZDR będą przez nasze forum nagłośnione!

Pozdrawiam!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skyte off Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 31-05-2008, 23:12    Odpowiedz z cytatem

PPP - masz rację, też już w piątek o tym słyszałem, a jeden z naczelników jest wręcz pewien, ze wróci, wydaje mi się, że to niedopatrzenie było przewidziane,
Krycha w imieniu wszystkich trzymam Cię za słowo !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

semafor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2008

PostWysłany: 31-05-2008, 23:30    Odpowiedz z cytatem

Spokojnie! Spokojnie! Jeśli jest prawdą,że IZ Opole popełnił błędy proceduralne przy wypowiadaniu umów o pracę, nie oznacza to natychmiast powrotu pracowników do pracy.O tym zadecyduje sąd.Sąd może uznać,że taka sytuacja po popełnieniu przestepstwa byłaby niecelowa i orzec w zamian odszkodowanie dla pracowników.Jeśli nawet sąd orzeknie o przywróceniu do pracy(na Boga to nie Ameryka) to zakład pracy może naprawić błedy formalne np. skonsultować się ze związkami, dokładnie uzasadnić wypowiedzenie umowy, czy powiadomić o prawie odwołania do sądu pracy, a potem wywalić ich ponownie na zbity pysk.Jeśli sąd uzna,że celowe byłoby przywrócenie panów do pracy, to przestaję wierzyć w demokrację i sprawiedliwość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-06-2008, 01:46    Odpowiedz z cytatem

skyte off napisał/a:
PPP - masz rację, też już w piątek o tym słyszałem, a jeden z naczelników jest wręcz pewien, ze wróci, wydaje mi się, że to niedopatrzenie było przewidziane

W PKP wszystko jest możliwe i nie zdziwią mnie próby zatuszowania przekrętów panów naczelników. Podobno obaj mają niezłe układy i jakieś konotacje polityczne...

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iceman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2008

PostWysłany: 01-06-2008, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Trochę przepracowałem w Opolu i troszkę się naoglądałem i wcale bym się nie zdziwił gdyby takie numery (jeśli to co ppp pisze to prawda) były gdyby opolskim zakładem dalej rządził pan K. Tym bardziej, że mimo zawieszenia swojej działalności w zz to jednak co kumple ze związków to kumple, szczególnie jeśli z co poniektórymi wypiło się morze... Co do pana G.to pomimo, że funkcjonował w Opolu, Wrocławiu głównie jako CLEANER, nie spodziewałem się, że może sobie na coś takiego pozwolić. Kpiny z wszystkich. Jeśli to prawda a nie pogłoski, to włodarze IZ Opole powinni być tak samo potraktowani jak bohaterowie afery.
Mnie natomiast obiło się o uszy, że panowie owszem będą walczyć. Ale ich linia obrony ma niby polegać na - dlaczego my art. 52 a reszta 42?? Albo się uda i wracamy, albo idziemy wszyscy na dno. "Słuszną linię obrała nasza władza", sic

KRYCHA mam pytanie. Gro ludzi na tym forum ma podobne jak ja anty nastawienie do zz.
Wyciąganie brudów i piętnowanie cwaniaczków to jedno ale może by zrobić krok dalej? Myślałaś o czymś takim jak obywatelski projekt ustawy? Skoro rząd nie umie się zabrać za zz, to może tacy ludzie jak my powinni?? Ale przyznam, nie mam zielonego pojęcia jak to rozgryźć, stąd te pytania do Ciebie, Krycha.


P.S. 1. PPP spieramy się z Robolem na całkiem inny temat
P.S.2. Robol poczytaj moje posty z 08.05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kurczak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2008

PostWysłany: 01-06-2008, 12:03    Odpowiedz z cytatem

No właśnie Krycha, a jeżeli przywrócą do pracy ze zmianą art.52 na art. 42 to co zrobisz? zwolnisz dyr.G
Pozdrawiam i czekam na dalszy rozwój wypadków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 01-06-2008, 13:13    Odpowiedz z cytatem

kurczak, na stronie głównej forum zamieszczę odpowiednie ogłoszenie ośmieszające i piętnujące dyrekcję IZ Opole i skompromitowanych naczelników-przestępców i związkowców-przestępców. Ogłoszenie będzie "wisiało" przez miesiąc albo dłużej. Napiszę też do opolskich mediów. Cała Polska dowie się wtedy, że moralność kadry zarządzającej w IZ Opole sięgnęła dna. To tyle co mogę zrobić.

Ja rozumiem, że naczelnikom ISE Kluczbork i ISE Groszowice trudno pogodzić się z utratą wygodnych stołeczków, bo 5-6 tysięcy zł (tyle zarabiają naczelnicy sekcji w IZ Opole) drogą nie chodzi. Żal d... ściska. Ale ostrzegam, że jeśli nie poniosą służbowych konsekwencji (zwolnienie dyscyplinarne) to spokoju dyrekcja IZ Opole na pewno nie zazna!

Gdyby to szeregowy kolejarz odwalił taki numer z badaniami okresowymi to natychmiast wyleciałby z pracy na zbity pysk z art. 52 kp. A ponieważ w aferę zamieszany jest przede wszystkim związkowo-naczelnikowski beton to robi się wszystko, żeby aferę zatuszować i aby kolesiom włos z głowy nie spadł.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 01-06-2008, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Wiadomość z ostatniej chwili! Zadzwoniłam do znajomej z IZ Opole, która przekazała mi następującą wiadomość:

Otóż trzej zwolnieni tj. Marek Sz., Krzysztof G. i Henryk N. w ubiegły czwartek zostali przywróceni do pracy na kolei w IZ Opole przez samego prezesa Celińskiego. Pismo w tej sprawie jest już w IZ Opole.

Informacja jest nieoficjalna, ale z dość pewnego źródła! W tygodniu postaram się ją potwierdzić.

Jak widać mafia związkowa w PKP PLK jest bardzo silna i groźna. Nawet prezesa spółki zmusili do ustępstw, a ten w obawie o swój stołek przywraca przestępców do pracy!

Sprawę badam...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

semafor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2008

PostWysłany: 01-06-2008, 14:35    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli sąd stwierdzi,że były przesłanki do art.52 to nic panowie nie wskórają, pomimo,że inni otrzymali art.42.Sąd zawsze bada całokształt sprawy i łatwo zrozumie,że kierownictwo nie dające przykładu( popelniajace przestępstwo) należało zwolnić.,a innym dać szansę,ze wzgledu na ograniczoną możliwość popełnienia takiego przestępstwa. Poczekajcie ludzie, spokojnie.
Teraz już nie zależy to od związków i dyrektora tylko od sądu.

[ Dodano: 01-06-2008, 14:44 ]
Jeśli prezes tak uczynił o czym pisze Krycha, to będzie to porażką dla nas wszystkich i sprawiedliwości społecznej.
Wtedy rzeczywiście trzeba uderzyć i to z mocą niespotykaną.To byłby skandal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maja Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Sty 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 01-06-2008, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Otóż trzej zwolnieni tj. Marek Sz., Krzysztof G. i Henryk N. w ubiegły czwartek zostali przywróceni do pracy na kolei w IZ Opole przez samego prezesa Celińskiego. Pismo w tej sprawie jest już w IZ Opole.

Informacja jest nieoficjalna, ale z dość pewnego źródła! W tygodniu postaram się ją potwierdzić.

Jak widać mafia związkowa w PKP PLK jest bardzo silna i groźna. Nawet prezesa spółki zmusili do ustępstw, a ten w obawie o swój stołek przywraca przestępców do pracy!

Trzeba zaznaczyć, że chodzi (mafia związkowa) o Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP, żeby nie było żadnych wątpliwości. ZZDR od początku próbuje zatuszować sprawę i broni kolesi. Dwóch z trzech ww. panów (nie wiem jak ten trzeci), to osoby związane z ZZDR:
- Marek Sz. to przewodniczący MKR ZZDR w Opolu i członek Rady Krajowej ZZDR
- Krzysztof G. (naczelnik ISE Kluczbork) był współzałożycielem ZZDR.
Krzysztof G. wielokrotnie zmoczył d..., co nie jest żadną tajemnicą, ale układy w Warszawie zawsze go ratowały. Wygląda na to, że historia lubi się powtarzać i tradycyjnie nikomu włos z głowy nie spadnie.
Smaczku sprawie dodaje fakt, że wiceprzewodniczącą ZZDR, z którym Krycha bardzo zadarła, jest pani Zimmermann (CZ Legnica) z Bolesławca, więc być może znają się nawet osobiście.

_________________
Maja... ale nie pszczółka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iceman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2008

PostWysłany: 01-06-2008, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Pewno jutro, a jeśli nie jutro to na dniach, okaże się czy to faktycznie prawda. Jeśli tak to liczę na Ciebie Krycha i na to co obiecałaś zrobić.

Może warto wysłać jakiegoś maila p. Grabarczykowi i opisać całą sprawę. A nuż przeczyta, a przynajmniej będzie miał obraz tego co wyrabia się w spółce, która znajduje się pod jego pieczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Weronka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 02-06-2008, 05:51    Odpowiedz z cytatem

Cześć Krycha
Ja już wcześniej pisałam o tym że dziwne rzeczy sie dzieję sie w tejże sprawie dotyczące wyciągnięcia konsekwencji przez IZ.
Jeżeli to prawda co zostało napisane odnośnie przywrócenia i to przez prezesa to ta firma jest rządzona przez nieźle zorganizowaną mafię związkową i tu nie chodzi tylko o podkreślanie jednego związku.
Swoje słowa odnośnie obawy o wykorzystanie sztuczek prawnych aby pracownikom w/w nie spadł włos z głowy nie była bezpodstawna, gdyż zaraz po aferze do Opola przyjechało 2 panie (ponoć w tej sprawie) z centrali spółki i to od Pani dyrektor pracowniczego aby sprawę odpowiednio uciszyć. Cóż w tym czasie dzięki semaforowi sprawa ujrzało na forum większe grono, to musieli to odpowiednio inaczej zorganizować. Z tego co wiem obecna dyrektor pracowniczego w centrali w Warszawce wywodzi się ze związku dyżurnych ruchu i o dziwo jest dobrą znajomą pana Sz. , który został zwolniony.
Dalszy przebieg historii to zachowania pana dyrektora, który ogłasza konkursy na stanowiska naczelników i co się dalej dzieje.
Przeprowadza je i wygrywają obecnie pełniący obowiązki zastępcy i co robi dyrektor.
Sprawdzonych już działaniu bo mają jakiś okres wcześniej powierzone obowiązki dalej im powierza tak jakby miał pewność że może trzeba zarezerwować dla tych których rzekomo zwolnił.
Z ruchów dyrektora wynika ze to wszystko było nieźle ukartowane, on swoje zrobił tylko procedury prawne zostały niezachowane i ja myślałam ze sąd pracy ich przywróci i pan dyrektor będzie miał podstawę inną. Nie sądziłam że zamieszany w to będzie zarząd ale mafia związkowa musi być nieźle powiązana.
Powiem wam jaką wcześniej taktykę stosował dyrektor IZ Opole w stosunku do otoczenia pracowniczego i związków zawodowych. Wyciągał surowsze konsekwencje np. art52 a później ugadany zmieniał na art. inny .
Sami możecie wyciągną z tego odpowiednie wnioski.
Tu tylko Kurczak który moim zdaniem jest jednym z zainteresowanych w sprawie albo jednym z kolesiów myśli inaczej
Uważam Krycha ze trzeba wszelkimi sposobami walczyć z tym układem i hasło wnioskowania o zmianie ustawy lub utworzenie nowej ustawy o związkach zawodowych powinno być nadrzędne i dotyczyć wszystkich firm.
Partia wyfrunęła z zakładów a teraz wiele partii powinno wyfrunąć.
Jak jesteśmy w Unii moglibyśmy należeć do związków zrzeszających pracowników np w Niemczech itd. Nie ważne gdzie tylko by były one pracownicze a nie elity pewnej grupy działaczy związkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl