Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Absurdy na dolnośląskich torach
Autor Wiadomość

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 19-08-2007, 23:57   Absurdy na dolnośląskich torach Odpowiedz z cytatem

Często bywam służbowo we Wrocławiu i jeżdżę pociągami na trasie Zgorzelec - Wrocław. Zauważyłem kilka absurdów:

- Pociągi osobowe KOWALSKI i SCHMIDT nie zatrzymują się w 6-tysięcznym Pieńsku, za to mają postoje na wioskach Malczyce i Miękinia oraz w Środzie Śląskiej gdzie stacja jest parę km za miastem.

- Pociąg pospieszny WROCŁAWIANIN zatrzymuje się w Pieńsku oraz na wiosce Miłkowice, a do lipca zatrzymywał się też w Zebrzydowej.

Niech ktoś mi teraz wytłumaczy gdzie tu jest sens i logika? Na stacjach gdzie zatrzymuje się pociąg pospieszny (Pieńsk, Zebrzydowa, Miłkowice) nie zatrzymują się pociągi osobowe! Te same pociągi osobowe, które nie zatrzymują się w mieście (Pieńsk) zatrzymują sie na wioskach (Malczyce, Miękinia).

Do Zgorzelca i tak jeździ bardzo mało pociągów i prawie połowa z nich nie staje w Pieńsku! To jest jakiś absurd! Który kretyn z DZPR za to odpowiada? Może jakiś pociot kogoś z PKP ma busy w Pieńsku?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-08-2007, 10:27    Odpowiedz z cytatem

Podobny temat już był: Plusy i minusy nowego rozkładu jazdy

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 20-08-2007, 14:20    Odpowiedz z cytatem

Pociągi, o których mówi Achib nie są w gestii Urzędu Marszałkowskiego, więc winę za te absurdy ponosi Dolnośląski Zakład Przewozów Regionalnych.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jacek228 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-08-2007, 20:42    Odpowiedz z cytatem

DZPR jest znany z takich pomysłów.

Na lini Wrocław - Poznań też kursuje taki twór: mianowicie 7620 rel. Poznań Główny - Szklarska P.G bardziej znany jako "Kamieńczyk". Podczas jazdy z Poznania do Szklarskiej P.G. zatrzymuje się w Skokowej i Osoli, natomiast w relacji powrotnej (6721) pokonuje w/w stacje na "biegu". To jedne z najpopularniejszych stacji na tej lini.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 19-08-2008, 07:36    Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się ile jeszcze pomyj wyleję na tępe łby betonu PR Wrocław, zanim rozkład jazdy na linii zgorzeleckiej zostanie doprowadzony do zadowalającego stanu? Jeśli od najbliższej korekty RJ pociągi "Kowalski" i "Schmidt" nie dostaną postoju w Pieńsku to nie ręczę za siebie! Będzie wojna na noże!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-08-2008, 13:53   Skandal przy kasie Odpowiedz z cytatem

W imieniu swoim chciałbym powiedzieć, że za pana Piecha mogę ręczyć!!! Tym wszystkim ktoś inny steruje. Z racji pełnionej funkcji nie mogę się ustosunkować do dalszej wypowiedzi. Proszę zapytać się kolejarzy z PR Wrocław (Legnica, Jelenia Góra,Kłodzko itd) kto tym wszystkim steruje.
Chciałbym nadmienić, aby Kowalski, czy Szmidt zatrzymywał się w stacji Pieńsk proszę zwrócić się na piśmie do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, który w znaczący sposób dofinansowuje "Przewozy Regionalne" w naszym województwie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-08-2008, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Roland, pociągi "Kowalski" i "Schmidt" finansuje ministerstwo, bo są to pociągi międzynarodowe. Urząd Marszałkowski nic do nich nie ma. Dyr. Piech potrafił załatwić pseudo-techniczny postój "Ślązaka" w Miłkowicach dla jednego zazwyczaj nawalonego po pracy kolejarza, ale jak trzeba zrobić coś dla ludzi to daje zarobić busiarstwu! To skandal, żeby pociągi osobowe nie zatrzymywały się w ponad 6-tys. mieście i odpowiada za to dyr. Piech!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008

PostWysłany: 19-08-2008, 16:38    Odpowiedz z cytatem

No co do Ślązaka, to ostatnio, jak jechałem, przeleciał jak widmo przez Miłkowice, bez zatrzymania.

Ciekawe, jak będzie w piątek 22.VIII, bo wtedy była sobota. Zg

Natomiast co do kasjerki, to powinna zostać przykładowo ukarana w dotkliwy dla niej sposób, ale pracę powinna zachować. Powinna dostać, moim zdaniem, taką nauczkę, żeby zaczęła odpowiednio traktować swoich klientów.

_________________
Nie chce PeKaPe ....... ? To pojedzie DeBe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 20-08-2008, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Proszę zaznajomić się z rodzajami pociągów i dowiedzieć się do jakiej kategorii są zaliczane pociągi do Gorlitz. Co oznacza skrót pociagu ROPE, MPPE, itd. I wtedy stwierdzisz do kogo te pociągi należą. Ja nadal twierdzę, że Urząd Marszałkowski może ten postój załatwić!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 20-08-2008, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja nadal twierdzę, że Urząd Marszałkowski może ten postój załatwić!!!

Może załatwić, ale nie może niczego wymusić. Wspomniane pociągi Gorlitz - Wrocław finansuje Ministerstwo Infrastruktury, a nie Urząd Marszałkowski, więc rozkład jazdy w tym przypadku jest wyłącznie w gestii centrali PKP PR, a konkretnie PR Wrocław.

Urząd Marszałkowski decyduje o rozkładzie jazdy tylko tych pociągów, które dotuje. Samorządy pociągów międzynarodowych nie dotują!

Tak więc jeśli beton PKP PR poszedł na jakiś cichy układ z busiarstwem (co wcale nie jest rzadkością) z okolic Zgorzelca i postanowiono, że pociągi osobowe nie będą zatrzymywać się w mieście liczącym ponad 6 tys. mieszkańców, to tu nawet św. Boże nie pomoże. Od dwóch lat męczymy o to PR Wrocław i jak dotąd bezskutecznie, choć od września ma to się zmienić! Przypominam, że jest to działanie na szkodę spółki, ponieważ pieniądze zamiast trafiać do kasy PKP PR, zasilają kieszenie busiarzy.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 21-08-2008, 22:10   Skandal przy kasie Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz przypominam:
Skrót np. ROPE itp w rozkładzie jazdy oznaczają pociągi regionalne!!! (pierwsza litera o tym mówi)
Skrót np. MPPE itp. w rozkładzie jazdy oznaczają pociągi międzywojewódzkie (pierwsza litera)
Skrót np. IC itp. w rozkładzie jazdy oznaczają pociągi Inter City.
Czy po tym wyjaśnieniu nadal szanowni internauci uważacie, że Samorząd nie może w te pociągi ingerować?!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 22-08-2008, 21:36    Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze raz przypominam, że Urząd Marszałkowski nie dotuje międzynarodowych pociągów Gorlitz - Wrocław! Nie wszystkie pociągi regionalne (ROPE) są dotowane przez UM!

Cytat:
Czy po tym wyjaśnieniu nadal szanowni internauci uważacie, że Samorząd nie może w te pociągi ingerować?!!!

Oczywiście, że może ingerować, a nawet musi, ale niczego na PKP PR wymusić nie może, bo nie są to pociągi dotowane przez UM.

Powtarzam po raz ostatni i mam nadzieję, że w końcu dotrze: pociągi Gorlitz - Wrocław formalnie nie są w gestii UM, a centrali PKP PR. Dotacje do tych pociągów idą z Ministerstwa Infrastruktury. MI dotuje wszystkie pociągi pospieszne i międzynarodowe (nawet osobowe).

UM decyduje tylko o rozkładzie pociągów, które dotuje. To chyba logiczne - decyduje ten kto płaci. Rozkład jazdy pociągów Gorlitz - Wrocław jest w gestii PR Wrocław i tu UM o niczym nie decyduje, co najwyżej może prosić. W której części ciała beton PKP PR ma prośby samorządów i pasażerów chyba nie muszę mówić...

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dexter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Paź 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-08-2008, 00:33    Odpowiedz z cytatem

Od września Schimdt i Kowalski będą zatrzymywać się w Pieńsku.

_________________
Moderatorzy niedowidzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 23-08-2008, 02:45    Odpowiedz z cytatem

To chyba zasluga Krychy!!
Nareszcie powroci normalnosc, pociagi beda sie zatrzymywac w Piensku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 23-08-2008, 03:18    Odpowiedz z cytatem

Znowu czytam że jakiś postój pociągu to oczywiście zasługa Krychy. Być może w jakiejś w części - owszem. Bardzo proszę, nie róbcie Kobiecie czarnego PR-u.

Co do meritum... UM danego województwa może mieć jak najbardziej wpływ na ROZKŁAD pociągu miedzynarodowego oraz na jego POSTOJE, mimo że dofinansowuje taki pociag MI. Przykładem pociąg Opole - Nysa - Ostrużna, który od grudnia pojedzie tak jak chce samorząd (układający propozycje do rozkładu) oraz potencjalni pasażerowie, a nie tak jak sobie ustaliło MI.

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
PS. Dodam... To nie moja zasługa, ale wszystkich tych którzy uparcie pisali w tej sprawie pisma do MI - w tym także mnie oraz samorządu i wielu innych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl