Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 48, 49, 50  Następny
Linia Jelenia Góra - Karpacz
Autor Wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 21-05-2009, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Uważam, że wszystkie trzy linie: Gryfów Śląski- Świeradów Zdrój, Jelenia Góra- Karpacz, oraz Jelenia Góra- Jakuszyce, powinny być normalnie użytkowane i powinny wozić turystów, tym bardziej , że te miejsowości mają problem z infrastrukturą drogową i parkingami.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 21-05-2009, 23:16    Odpowiedz z cytatem

Miom zdanie do Karpacza nie pojedzie już żaden pociąg. A to z tego powodu, że stacja końcowa jest na dole wsi, a problemy, czyli drogi, parkingi i takie tam są wyżej. Krótko mówiąc, dojazd na dół niczego nie załatwia. Kolega M. chyba nigdy nie był w Karpaczu i nie wie, naczym polegają problemy komunikacyjne tam na miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 22-05-2009, 08:22    Odpowiedz z cytatem

Ja bym był za przywróceniem połączenia Jelenia Góra- Kowary. Kowary dość duże miasto 12 tys. mieszkańców a do Jeleniej Góry tylko 15 km więc mniej niż z Karpacza. Poza tym stacja prawie w centrum, a nie na uboczu miasta. Początkowo woziłbym się za tą linię bo wiadomo że PKP PLK Karpacza nie zrobi.Oni są w stanie tylko brać pieniądze i czekać aż się tory rozkraczą. Linia do Kowar na pewno wymaga mniejszych kosztów więc było by łatwiej a jak by już był zrobiony odcinek do Mysłakowic to połączenie do Karpacza było by już tylko kwestią czasu.

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piottr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2008
Skąd: Wilanów Wąsk

PostWysłany: 22-05-2009, 09:24    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem reaktywacja kolei do Karpacza ma sens wyłącznie jako grupy wagonów bezpośrednich z Warszawy i Poznania (z Krakowa czy Lublina też, czemu nie), a to właśnie ze względu na położenie dworca w Karpaczu. Dzięki temu, że będą to połączenia bezpośrednie, po prostu zmieni się punkt przesiadki na autobus jadący do Karpacza Górnego (d. Bierutowice).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endru Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2008

PostWysłany: 22-05-2009, 09:40    Odpowiedz z cytatem

doszedłem do wniosku, że ruch jaki
wykonał w tym momencie burmistrz Karpacza ma na celu doprowadzenie
zarówno do stłumienia Pana Gerstena jak i do wykazania, że kolej w
Karpaczu nie ma sensu. To z kolei doprowadzi do likwidacji torów, a co
za tym idzie każdy wie... Jeżeli kolej turystyczna będzie kursować tylko
na odcinku kilku kilometrów, bilet będzie niebotycznie drogi w stosunku
do czasu jazdy taką ciufcią to z góry inicjatywa skazana jest na
przegraną.

w tym momencie przeciwstawienie się burmistrzowi wywoła odpowiedź:
"chciałem, ale mi nie pozwolili, także to już ich wina". Zaakceptowanie
pomysłu doprowadzi z kolei do takiej: "zrobiliśmy co mogliśmy, jak widać
nie opłacało się, także rozbieramy tory"

ma ktoś jakiś pomysł jak temu zapobiec?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kingoscar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2009

PostWysłany: 22-05-2009, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Endru, a powiedz mi co pan M. wogóle zrobił dobrego dla Karpacza?? Poza tym oczywiście, że zorganizował sobie już ciepłą posadkę w Gołębiewskim???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2008
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 23-05-2009, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Krzysiu, ale dla plecakowego turysty przejście z dworca w Karpaczu do hotelu/pensjonatu, schroniska (niepotrzebne skreślić) nie jest zadaniem ponad siły. Jak ktoś przyjedzie z takiego np. Olsztyna (jak ja), to naprawdę ten kawałek do centrum nie robi na nim wrażenia. A tym bardziej, jak sie z Karpacza wyjeżdza (bo z górki) Smile. A starszy Pan z Niemiec weźmie taksówkę - wielkie mi mecyje ! Zresztą - Karpacz nie jest jedyną miejscowościa w Polsce, która ma z centrum kawałek do dworca.
Dobry rozkład, poważny przewoźnik, chętny samorząd i klient dopisze ! Aha, no i jeszcze bagatela Smile - remont.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 03-06-2009, 16:09    Odpowiedz z cytatem

Karkonoskie Drezyny Ręczne poszukują partnera samorządowego chętnego wydzierżawić linię kolejową z Mysłakowic do Karpacza.– Zależy nam na reaktywacji linii nr 340 i stworzenie w ten sposób kolejnego waloru turystycznego. Włodarze Karpacza nie są jednak zainteresowani sprawą, dlatego też postanowiłem poszukać partnera wśród innych jednostek samorządowych – mówi Rafał Gersten z KDR.

Dzierżawą linii kolejowej mogą być zainteresowane gminy Mysłakowice i Podgórzyn, bo przebiega ona bezpośrednio przez ich teren. Niewykluczone jest także, że będzie to samorząd z drugiego krańca Polski.

Na ten temat Rafał Gersten rozmawiał z Polskimi Liniami Kolejowymi i zawarł porozumienie, w ramach którego Gminę Karpacz może zastąpić inna jednostka, nawet niewłaściwa terytorialnie. W tej sprawie toczą się również rozmowy z resortem infrastruktury.

www.jelonka.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endru Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2008

PostWysłany: 08-06-2009, 18:15    Odpowiedz z cytatem

wynalazłem w sieci taki bild: http://www.elektrische-bahnen.de/modell/bild_fp.gif

Czy może mi ktoś pomóc rozszyfrować co oznacza poszczególny kolor???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krawczykus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Paź 2007

PostWysłany: 09-06-2009, 16:15    Odpowiedz z cytatem

jeden kolor dotyczy jednego składu, albo parowozu,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 03-11-2009, 10:12    Odpowiedz z cytatem

Na dworcu kolejowym w Karpaczu powstanie muzeum zabawek. Planowana jest także budowa skansenu kolejnictwa. Co z koleją lokalną? Na pewno nie do Jeleniej Góry: być może do Miłkowa.Samorządowcy z Karpacza pozyskali pieniądze na remont i przebudowę budynku dworca, wokół którego od dłuższego czasu toczą się spory dotyczące kolei lokalnych i ich przyszłości

Z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego Karpacz dostał ponad trzy miliony złotych. Docelowo dworzec ma się stać centrum kulturalno-rozrywkowym. Wiadomo także, że Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej jest zainteresowane urządzeniem w tym miejscu swojej filii. Być może znajdą się na peronach stare parowozy i wagony. Zniszczony i zaniedbany dworzec pod Śnieżką zostanie wyremontowany do 2011 roku.

Czy – jak tego chce Stowarzyszenie Karkonoskie Drezyny Ręczne – zostaną powtórnie uruchomione połączenia lokalne w ramach tzw. Kolei Karkonoskiej? Mało prawdopodobne jest, aby pociąg zaczął znów jeździć na linii Karpacz – Jelenia Góra. Ale w najbliższym czasie odbędą się spotkania dotyczące kursów spod Śnieżki do Miłkowa, które miałyby być nie tyle alternatywą komunikacyjną dla mieszkańców, ile atrakcją dla turystów.

Dziś zastępca burmistrza, Ryszard Rzepczyński będzie rozmawiał na ten temat w Urzędzie Marszałkowskim. Największy problem stanowi fakt, że PKP w maju odmówiło przekazania miastu należących do niej terenów i nie wiadomo, na jakiej zasadzie dokonałaby się ewentualna rewitalizacja. Mogą pojawić się także kłopoty związane z ogromnymi kosztami tego typu inwestycji.

żródło: www.jelonka.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-11-2009, 16:32    Odpowiedz z cytatem

... tego to chyba nigdy nie zrozumiem...
a dlaczego nie te kilka kilometrów dalej i nie do Jeleniaj Góry ?

Wariactwo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 03-11-2009, 20:34    Odpowiedz z cytatem

bo jak kolej chciała przekazać tory za symboliczne pare groszy to Burmistrz wywalił tyłek na PKP PLK S.A. teraz jest to samo tylko, że w odwrotną stronę ale myślę, że będzie dobrze bo jest w to bezposrednio zaangażowany Euroregion Nysa i Rafał Gersten. Szkoda mi tych "buraków i pseudopolityków" z karpackiego magistratu, nie obrażając oczywiście "Matki Ziemi" , że wydała takie owoce heh:Sad

//nie cytujemy przedmówcy. mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 04-11-2009, 11:42    Odpowiedz z cytatem

W Karpaczu głównym problemem jest to, że stacja znajduje się na samym dole, na granicy miasta. Stamtąd do centrum jest ponad kilometr, a do wyciągów narciarskich i większości pensjonatów kilka kilometrów pod górę. Tak więc turysta, który przyjechałby pociągiem do Karpacza, i tak byłby skazany na przesiadkę do jakiegoś busa czy taksówki. Z tego samego powodu mieszkańcy również nie są zainteresowani wznowieniem połączenia kolejowego. Brat mieszkał kilka lat w Karpaczu, więc wiem, jak to wyglądało. Autobus dowiezie szybciej, wygodniej, bez przesiadki na samą górę, prawie pod dom.

Na tę linię można postawić krzyżyk. Pociąg do Karpacza już nigdy nie będzie jeździł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 04-11-2009, 12:29    Odpowiedz z cytatem

no ciekaw jestem co zrobicie, kiedy już wogóle nastapi kompletny paraliż miasta ?? Gdyby co 5 turysta przyjechał pociagiem i przesiadł się na taksówkę Karpacz byłby wtedy cześciowo uwolniony od korków, ja jestem średnio kilka razy do roku w Karpaczu i bez względu na porę roku wciąz jest to samo. Trzeba ruszyć głową najpierw rewitalizować linię kolejową a potem pomysleć o wydrążeniu tunelu lub czegoś innego i poprowadzenie ruchu kolejowego do Górnego Karpacza takie możliwości przecież są, dawno należało to zrobić ale miasto nie było zainteresowane wogóle tym faktem, przecież były burmistrz miał w rodzinie frme busiarska z tąd nie był zaintersowany tym, żeby pod Śnieżkę wrócił pociąg. I nie piszcie mi, że poprowadzenie kolei do Górnego Karpacza to jest rzecz niemozliwa, popatrzcie na Szwajcarów tam to dopiero jest wysokość SmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 50 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 48, 49, 50  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl