Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Dopłaty do FIP w Hiszpanii
Autor Wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 31-07-2010, 21:06    Odpowiedz z cytatem

a jak to jest w pociągach cercanias, czyli tzw. podmiejskich słyszałem że przed wejściem na perony są takie same bramki jak do metra a co z nami posiadaczami biletów FIP?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 31-07-2010, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Jak byłem w 2009 roku, to w Barcelonie były bramki i wystarczyło pokazać FIP - pracownik wpuszczał na peron. W Madrycie nie było ani bramek ani pracowników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 23-08-2010, 08:47    Odpowiedz z cytatem

Za tydzień wybieram sie na Hiszpanię i Portugalię. Przeczytałem że w Berlinie można już kupić sobie miejscówkę na pociąg z Irun do Lizbony. Czy cena miejscówki zakupionej w Berlinie różni się np. od tej kupionej w Irun?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-08-2010, 13:42    Odpowiedz z cytatem

W 2008 ceny były takie same w Berlinie i w Portugalii/Hiszpanii (wtedy za Sud Expres 7euro brali za miejsce siedzące 2 klasy). Myślę, że teraz nic się nie zmieniło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 22-09-2010, 13:24    Odpowiedz z cytatem

witam, mam pytanie co to jest pociag nrMD, chodzi mi o pociag z Jaen do Madrytu.

[ Dodano: 23-09-2010, 21:05 ]
ile kosztuje miejscowka w pociagu z Madrytu do Walencji o nazwie Alaris??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 27-09-2010, 12:13    Odpowiedz z cytatem

Zapewne chodzi tu o oznaczenie pociągu Media Distancia. Do niedawna były to często pociągi regionalne które kursowały na nie długich trasach w ciągu dnia np. z Madrytu do Avili, Toledo, Salamanki, Segovii i były bez dopłat a teraz jako MD są z dopłatą i należy dokupić do nich miejscówkę za 4 EUR. Wiem o tym bo jechałem na początku września takim pociągiem na trasie Madrid Ch.-Salamanca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 27-09-2010, 18:03    Odpowiedz z cytatem

A wiecie cos moze na temat generalnego strajku w hiszpani? jak beda funkcjonowac koleje w tym dniu? 29/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 28-09-2010, 22:17    Odpowiedz z cytatem

Te pociągi Media Distancia to jedna wielka loteria. W 2009 roku jak byłem w Hiszpanii to na linii Granada-Kordoba-Sewilla w tych pociągach była wymagana miejscówka za 4,30euro, ale na szczęście konduktorzy jej nie chcieli i na widok okładki biletu FIP nic więcej nie sprawdzali.
A na linii Barcelona-Girona-Portbou żadnych miejscówek ani dopłat nie ma. Sytuacja ta sama - okładka biletu FIP i konduktor dziękuje i sobie idzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 29-09-2010, 12:13    Odpowiedz z cytatem

Mnie z kolei, jak jechałem teraz na linii Madrid-Salamanca, konduktor pierwsze co to prosił o okazanie rezerwacji a FIP w zasadzie go nie interesował jak widział z daleka okładkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 27-10-2010, 11:21    Odpowiedz z cytatem

a co w przypadku pociagow regional express?? jest tam jakas miescowka? i czy pociag estrella posiada wagon z miejscami siedzacymi i czy trzeba jakos szybciej rezerwowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-10-2010, 16:51    Odpowiedz z cytatem

w regional-express (Regionales) nie ma rezerwacji. Estrella ma rezerwację, zaleca się zarezerwowanie miejsca przynajmniej kilka godzin przed odjazdem, a w szczycie sezonowym przynajmniej dzień wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-10-2010, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Koszt to (2009 rok):
1 klasa: 10 euro
2 klasa: 6,5 euro

Rezerwacja obowiązkowa i bez niej nie wpuszczą na peron ani do pociągu. Przypomnę, że w Hiszpanii nie ma czegoś takiego jak tłok czy jazda w korytarzu - tam bez miejscówki nie wpuszcza się ani na peron ani do pociągu (sprzedaje się tyle biletów, ile jest miejsc siedzących). I czasem można utknąć na 24 godziny nawet, jak jest jakiś super sezon i straszny tłok, a nie kupi się miejscówki wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 27-10-2010, 19:07    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, mowisz tylko o estrella czy RE takze? bo przeczytalem ze RE rozni sie tym od Media distancia wlasnie tym ze nie ma miejscowek wiec jak mialbym ja kupic? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-10-2010, 19:22    Odpowiedz z cytatem

To dotyczy tylko pociągów z obowiązkową rezerwacją - Estrella, AVE, Talgo itp.

Na pociągi MediaDistanca co prawda czasem są obowiązkowe miejscówki, ale nie ma odprawy przed wejściem na peron (czyli można wsiadać, nawet jak nie ma miejsc). Natomiast na pociągi dalekobieżne przed wejściem jest odprawa jak na lotniskach (skanowanie bagażu + kontrola biletowa) i dopiero można wejść do pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 27-10-2010, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, to zalezy od dworca bo jak wsiadalem do MD w Jaen czyli malutkiej miescinie i jechalem pociagiem na krotkiej trasie byla bramka przy ktorej nie bylo sprawdzania bagazu ale bitetu owszem Smile wlasnie wrocilem z dworca i dziwna sprawa bo pan w kasie powiedzial ze bilet estrella na FIP kosztuje mnie 50euro natomiast z karta euro26 cos kolo 30euro... chyba cos Pan namieszal i jutro pojde jeszcze raz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl