Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wymagania na stanowisko kierownika pociągu
Autor Wiadomość

KondukTor98 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 02 Cze 2022

PostWysłany: 02-06-2022, 12:34   Wymagania na stanowisko kierownika pociągu Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Czy orientuje się ktoś, czy na stanowisko kierownika pociągu wymagane jest widzenie obuczone? Noszę okulary, planuję załatwić sobie specjalne okulary ze szkłami pryzmatycznymi ale nie bardzo wiem, czy medycyna kolejowa mnie przepuści.

Do tej pory pracowałem jako konduktor i lekarz orzecznik zalecił jedynie pracę w okularach (zwykłych) żebym miał pełną ostrość wzroku.

PS. Zaraz ktoś powie, jak można być kierownikiem nie widząc na jedno oko. To nie tak. Widzę i na prawe i na lewe oko, mam jedynie problem z tzw. widzeniem stereoskopowym, inaczej widzeniem 3D. Posiadam tzw. zeza ukrytego. Normalnie człowiek patrząc obuocznie na dany obiekt, skupia na nim obraz z dwóch gałek ocznych i scala go. Osoba z brakiem widzenia obuocznego nie potrafi skupić tego obrazu w dwóch gałkach ocznych przez co patrząc obuocznie widzi się dany obraz podwójnie. U mnie dwojenie obrazu występuje tylko w jednym oku.

Jeśli ktoś zna odpowiedź, będę wdzięczny

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 02-06-2022, 14:08    Odpowiedz z cytatem

Medycyna kolejowa ma milion różnych orzeczeń. Formalnie byli też nie można mieć, a jak widać różne jest podejście.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tymczasowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2012

PostWysłany: 02-06-2022, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Nie masz szans. Łatwiej zostać w Polsce pilotem niż maszynistą. Podobnie z wymaganiami na konduktora. Kolejowa Medycyna Pracy to beton. Powinni to zlikwidować. Okulista nie zgodził się na prowadzenie służbowego auta osobowego, pomimo tego że na co dzień jeżdżę od kilkunastu lat samochodem osobowym prywatnym. Więcej jest takich absurdów w kolejowej medycynie pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl