Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
IC KARKONOSZE
Autor Wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-07-2020, 15:27   IC KARKONOSZE Odpowiedz z cytatem

... taka ciekawostka ...
wczoraj jechałem IC KARKONOSZE do Warszawy ze Szklarskiej Poręby Górnej.
Pociąg do Warszawy 6razy zmienił kierunek jazdy:
w Jeleniej Górze, Węglińcu, Wrocławiu, Łodzi Kaliskiej, Łodzi Widzew i Lodzi Fabrycznej Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 08-07-2020, 09:15    Odpowiedz z cytatem

Akurat nocny pociąg jest jednym z niewielu przypadków gdy zmiana kierunku jazdy nie ma w zasadzie wpływu na efektywność połączenia. Od tego jest noc, by ją wykorzystać na przejazd i nie być na miejscu o 03:00. Jak jeszcze dochodzi do tego stosunkowo łatwa zmiana czoła na EZT, to już naprawdę żaden problem. Ciekawostka i tyle. Taka jak chociażby swego czasu pięć stacji zatrzymania tego pociągu we Wrocławiu (Nadodrze, Mikołajów, Główny, Nowy Dwór, Leśnica).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-07-2020, 19:38    Odpowiedz z cytatem

Piękny wywód Smile
Przecież napisałem, że to tylko ciekawostka ...
O ile przyjazd do Warszawy jest na 5 rano (tu zmiany kierunku wyszły na plus), to przyjazd do Szklarskiej jest prawie na 10 (no tu bym polemizował)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-07-2020, 22:00    Odpowiedz z cytatem

obiezykraj, a na którą godzinę chciałbyś przyjechać do Szklarskiej Poręby? Na szóstą rano? Obecna pora jest optymalna. Po pierwsze nikt z Warszawy czy z Łodzi w Karkonosze na jeden dzień nie jedzie, tylko raczej na dłuższy pobyt. A jak w grę wchodzi kwatera to tu mamy po drugie - doba hotelowa zaczyna się ok. południa. Nawet lokalsi tak wcześnie w góry nie jeżdżą. Pierwszy pociąg o 4:40 z Wrocławia do Szklarskiej Poręby świeci pustkami. Turyści z Wrocławia wyjeżdżają w góry pociągami ok. 7 rano i na miejscu są ok. 10-ej.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-07-2020, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Pirat, uważam, że optymalna godzina przyjazdu tego pociągu to 7.30 Jelenia Góra i 8.30 Szklarska Poręba Górna.
Pamiętajmy, że tu jest wybór, ponieważ można pojechać ŚNIEŻKĄ i być, jak chcesz, na dobę hotelową, albo jeszcze później ORZESZKOWĄ.
Po całej nocy spędzonej w tym nocnym tramwaju prawie każdy chce z niego jak najszybciej wysiąść Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-07-2020, 23:16    Odpowiedz z cytatem

obiezykraj, nie masz większych życiowych problemów? To że dla ciebie coś jest optymalne nie oznacza, że optymalne jest dla innych. Nie pasuje ci pociąg IC to jedź sobie samochodem.

FlixBus w Karkonosze też nie przyjeżdża skoro świt: do Szklarskiej Poręby na 9:30, a do Karpacza na 12:00. Widać takie godziny preferują turyści. Gdyby było inaczej, pociąg o 4:40 do Szklarskiej Poręby, o którym wyżej wspomniał Pirat, pękałby w szwach od turystów. Tymczasem jeździ pusty, co wielokrotnie widziałam czekając na pierwszy pociąg do Węglińca odjeżdżający w podobnej porze. Za to oblegane przez turystów pociągi w góry są te wyjeżdżające z Wrocławia w godz. 7-10, co też wiem z autopsji, bo jeżdżę do Kotliny Kłodzkiej.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-07-2020, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Ja o czym innym, Wy o czym innym.
Ja Was nie przekonam, a Wy mnie.
Wymieniliśmy swoje punkty widzenia i niech się tak zakończy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzychu_36 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2017

PostWysłany: 09-07-2020, 21:08    Odpowiedz z cytatem

Karkonosze niestety to totalna porazka. kiedys jezdzilem nimi do szklarskiej w weekendy z Warszawy ale w tym roku rozklad to jakas kompletna porazka. pociag nocny z wawy powinien byc max o 7-8 w szklarskiej a nie prawie w poludnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 10-07-2020, 00:35    Odpowiedz z cytatem

Obecne wcielenie Karkonoszy to wręcz obrazkowy przykład tego, jak spieprzyć kultową relację. A wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy to najpierw pojawiła się egzotyka w postaci jazdy z Jeleniej Góry do Warszawy przez Poznań, rok później zaoferowano horror w postaci wężykowania po kilku "Łodziach" i to taborem kompletnie niedostosowanym do podróżowania porą nocną - i niestety ten wariant przetrwał do teraz.

Pomyśleć, że 5 lat temu pociąg ten zaczynał bieg w Lublinie, kursując z wagonami przedziałowymi, jednym bezprzedziałowym, sypialnym i kuszetką, a w dodatku zapewniał za jednym zamachem skomunikowanie Lubelszczyzny, stolicy i GOP z kotliną jeleniogórską. Nie jestem w stanie przeboleć, że tego już nie ma przez idiotyczne decyzje "tych na górze".

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 10-07-2020, 04:17    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli okolice 10-tej rano nie są optimum, to dlaczego ludzie z Poznania mając nocny pociąg w góry wsiadają w zdecydowanej większości do "Kamieńczyka", który w Szklarskiej swego czasu potrafił być około 14-tej? Teraz wprawdzie po wielu remontach dojeżdża na górę znacznie wcześniej, ale ten pociąg pusty nigdy nie jechał.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10-07-2020, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Kamieńczyk dojeżdża do Szklarskiej Poręby a Rozewie idiotycznie kończy bieg w Jeleniej Górze dlatego cieszy się małym zainteresowaniem. Kamieńczyk za to cieszy się zainteresowaniem bo jest jednym z 3 bezpośrednim pociągiem z Poznania w góry i to dodatkowo porannym a pozostałe są w mniej atrakcyjnych godzinach czyli Artus do Jeleniej o 14 i Wilczka do Międzylesia o 17 ale to bardziej pociąg dla Międzylesian do Wrocławia
Wgl Po co pociąg w Szklarskiej o 7 ? I po dojeździe co można robić ? Nawet turyści z noclegiem tak wcześnie nie wychodzą na szlak nawet jeżeli chcą iść na Śnieżkę pasmem górskim

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-07-2020, 09:17    Odpowiedz z cytatem

empek, wystarczy wyjść ze swego mikolskiego kokonu i posłuchać opinii normalnych pasażerów (sorry, ale mikol normalnym pasażerem nie jest). A ludzie generalnie chwalą Darty. Składy są nowoczesne, wygodne. Jest bezpiecznie. Nie ma złodziejstwa. Moi rodzice byli wręcz zachwyceni Dartem, którym jechali z Warszawy do Zgorzelca. Myśleli, że to Pendolino (wygląd podobny).

A jak wyglądają nocne pociągi z tradycyjnymi wagonami? Cały przedział zajęty przez dwie osoby rozwalone na fotelach. Do przedziału co chwile ktoś zagląda (często złodzieje sprawdzający czy pasażerowie śpią, żeby ich okraść). Na korytarzu palarnia papierosów! Generalnie syf, kiła i mogiła. Ludzie bali się takimi pociągami jeździć. Jechał ten kto naprawdę musiał. Tak ja zapamiętałam nocne pociągi, gdy jeszcze nimi jeździłam.

Parę dni temu we Wrocławiu widziałam właśnie taki skład. To był chyba nocny pociąg Świnoujście - Bohumin. Tradycyjne, przedziałowe (czeskie) wagony. Pociąg był kompletnie pusty! Widziałam dosłownie kilku pasażerów (1-2 na wagon). A na sąsiednim peronie był podstawiony Dart, bodajże do Warszawy. I całkiem sporo ludzi jak na tak wczesną porę.

Czasy się zmieniają, tabor kolejowy i nawyki pasażerów też. Mi Dart (przez mikolstwo nazywany pogardliwie tramwajem) w niczym nie przeszkadza. We Francji już kilkanaście lat temu podróżowałam nocnymi pociągami przez cały kraj, które były złożone z wagonów bezprzedziałowych. Podobnie w Niemczech (tu jeżdżą nocne ICE, czyli też EZT).

A nasze rodzime uwstecznione mikolstwo do dziś najchętniej jeździłoby oliwkowymi wagonami, ciągniętymi przez parowóz. Dla nich to jedyna, słuszna kolej.

Reasumując... Moim skromnym zdaniem lepszy nocny Dart niż zwykły skład wagonowy, w którym grasują szajki złodziejskie, nierzadko w porozumieniu z obsługą pociągu, która w najlepszym przypadku udawała, że nic nie widzi. Na przestrzeni lat o złodziejstwie w nocnych pociągach pisaliśmy wielokrotnie, więc nie ma sensu tego tematu tutaj rozwijać.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 10-07-2020, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Noema, Wybacz ale oczekiwanie przez pasażera tego by w XXI wieku w środku Europy nocny pociąg miał do wyboru wagon bezprzedziałowy czy przedziałowy, kuszetkę czy wagon sypialny nie oznacza w żadnym calu przyspawania do mikolskiego kokona. Jednak i Ty, i ja wiemy z grubsza czego od monopolisty na długie podróże koleją w tym kraju - raju można się spodziewać Faint
Dobra, przeboleję już tych X nocnych godzin w pseudotramwaju ale na miłość boską mocne światło od zmierzchu do świtu po równo dla wszystkich jest moim zdaniem niedopuszczalnym sadyzmem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Raxo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2020
Skąd: Łużyce Górne

PostWysłany: 10-07-2020, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Wg mnie pociąg nocny z założenia powinien prowadzić kuszety i sypialne, koniec. I na to w Polsce jest duży popyt, bilety szybko się rozchodzą, wagonów tego typu jest za mało, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.

I co nas obchodzi że na Zachodzie puszczają TGV/ICE na nocne trasy? Jakby puśclili węglarki to my też bo taka moda/tendencja? Patrzmy na siebie i róbmy swoje a nie ślepo małpujmy Zachód.

Raz na próbę pojechałem nocnym Dartem (zamiast PolskimBusem/Flixbusem) na trasie Wrocław-Warszawa i z powrotem. Nigdy więcej i za żadne pieniądze. Oświetlenie jak z sali operacyjnej i głośne, upierdliwe zapowiedzi przed każdą stacją doprowadzały mnie i wszystkich w okół do furii.
Po kilkunastogodzinnej nocnej jeździe takimi Karkonoszami, mija chyba ochota na urlop w górach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 10-07-2020, 13:46    Odpowiedz z cytatem

Również się zgadzam że Dart na nocnym składzie przez całą Polskę to jakiś kabaret. Powinno zdecydowanie być kompromisowe zestawienie wagonów tj. sypialne/kuszetki oraz bezprzedziałowe.
Korzystałem też z tych wspomnianych zachodnich ICE na nocnym z Berlina do Monachium, po żadnej innej podróży nie byłem tak zmęczony jak po tamtej.

Sprawa tego pociągu była już poruszana na posiedzeniu plenarnym sejmu przez posłankę Szmajdzińską z Jeleniej Góry. W odpowiedzi minister właśnie argumentował to tym, że ludziom się podoba bo jest bezpiecznie...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl