Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Kiedy będą wprowadzone wagony dla palących?
Autor Wiadomość

Con Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011

PostWysłany: 28-08-2011, 14:33   Kiedy będą wprowadzone wagony dla palących? Odpowiedz z cytatem

Bo palę i chciałbym palić wśród osób, które też palą w miare komfortowych warunkach. Wystarczy 1 wagon do każdego składu i będzie wystarczająco...

Przedziały dla palących w wagonach dla niepalących to nieporozumienie ale brak miejsca dla osób palących to głupota - wiadomo, że w takiej sytuacji palacze palą gdzie tylko im fantazja pozwoli - jest to sytuacja niekomfortowa dla nich i dla tych niepalących współpasażerów.

W pociągach objetych całkowitym zakazem i tak się pali i tak, palenie w przedziałach dla palących jest też straesujące - mam coś takiego w sobie, że choć uwielbiam jeździć samemu w przedziale (o ile jest to możliwe) to zawsze sie ktoś do mnie dosiada, a to kobieta po 40-tce, a to małżeństwo z dzieckiem, a to jakiś biznesmen - wszyscy niepalący, a pchają się do mojego przedziału choć inne są wolne - i ogromne ich pretensje gdy wyjmuję papierosa...kiedyś wsiadającym do mojego przedziału uświadamiałem, że to przedział dla palących - jednak potem przestałem - i tak oburzeni patrzyli na mnie i kazali mi iść na korytarz - bo oni nie palą - na pytani,e czy uiszczą za mnie karę za palenie w miejscach niedozwolonych pukali sie w czoło...

Teraz wsiadając do pociągu zapalam cygaro - i prawie nikt się nie dosiada...daje więcej dymu niż 8 osób palących papierosy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 28-08-2011, 14:58    Odpowiedz z cytatem

Palenie nie jest niezbędne do życia. Bez fajek można żyć. Więc nie wiem w czym problem. Chyba tylko w słabości palacza, którym rządzi kawałek tytoniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TomekM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Maj 2011

PostWysłany: 28-08-2011, 18:45    Odpowiedz z cytatem

CON - teraz wszystkie przedziały są dla niepalących, zmieniły się przepisy, więc na wagony dla palących nie ma co liczyć.

_________________
w pociągu:
2010: 28 000 km
2011: 35 000 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

R90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Wrz 2010
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: 28-08-2011, 19:22   Re: Kiedy będą wprowadzone wagony dla palących? Odpowiedz z cytatem

Con napisał/a:
Bo palę i chciałbym palić wśród osób, które też palą w miare komfortowych warunkach. Wystarczy 1 wagon do każdego składu i będzie wystarczająco...

Przedziały dla palących w wagonach dla niepalących to nieporozumienie ale brak miejsca dla osób palących to głupota - wiadomo, że w takiej sytuacji palacze palą gdzie tylko im fantazja pozwoli - jest to sytuacja niekomfortowa dla nich i dla tych niepalących współpasażerów.

Dla takich osób jak między innymi Ty powinny być kary minimum 1000zł. Wiesz co to jest zakaz? Jak nie to na wikipedii wpisz. Nie podoba się to jeździj prywatnym samochodem, wtedy będziesz mógl odpalać 10 cygar jednocześnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 28-08-2011, 19:51    Odpowiedz z cytatem

Twój nałóg - Twój problem

Z takim podejście powinno się jeszcze osobne wagony dla alkoholików zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 28-08-2011, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Dobrze, wiem że przepis jest martwy, ale mimo to starajmy się go przestrzegać. Nie palę, dym papierosowy strasznie mnie drażni, a jak ktoś bezczelnie zapala w przedziale papierosa mimo że jest ogólny zakaz i reszta pasażerów jest niepaląca (bądź też ma szacunek dla innych), to już mnie to naprawdę wkurza.
Ok, nic nie mam do palaczy, to ich nałóg, ich zdrowie. Ale może niech starają się palić gdzieś na korytarzach, na końcu wagonu (przy drzwiach) czy nawet po kiblach. Wtedy nie będę się spierał - palacz palić gdzieś musi.
@CON - przestań myśleć o sobie. Czy jak ktoś z naprzeciwka w przedziale zacząłby zionąć Ci w twarz alkoholem to co, nie przeszkadzałoby Ci to? Nie zrwóciłbyś uwagi?


Ostatnio zmieniony przez Emillex dnia 28-08-2011, 20:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madeinitaly Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2009
Skąd: Radymno

PostWysłany: 28-08-2011, 19:57    Odpowiedz z cytatem

sprawa jest prosta, w wielu składach brakuje wagonów dla większości czyli niepalących więc znaleźć jeszcze dodatkowy dla palących jest tym bardziej niemożliwe. Palacze tak czy inaczej palą w pociągach a najciekawiej to wygląda w EX czy EIC gdzie co chwile są wyświetlane komunikaty że wagon jest dla niepalących i jest objęty całkowitym zakazem palenia a co jakiś czas z końców wagonów można wyczuć dym Wink

_________________
http://www.youtube.com/user/pajakas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 28-08-2011, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Pozatym zakaz palenia w miejscach publicznych (czyli poniekąd też pociąg) narzuca na nas Unia, i czy chcemy, czy też nie, czy lubimy UE czy nie, musimy dostosować nasze prawo do prawa europejskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 28-08-2011, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Ja to jestem zadowolony że w pociągach nie można palić chociaż niektóre osoby w przejściach palą aż się dymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pablo2912 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 28-08-2011, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Polecam Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-08-2011, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Skoro w samolotach się da, to dlaczego w pociągach nie da się egzekwować tego zakazu?

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madeinitaly Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2009
Skąd: Radymno

PostWysłany: 28-08-2011, 20:42    Odpowiedz z cytatem

w jaki sposób chciałbyś egzekwować ten zakaz ? monitoring, czujniki dymu ?

_________________
http://www.youtube.com/user/pajakas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-08-2011, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Bardziej to kontrolować, a nie że sami konduktorzy palą w służbowych i wali na cały wagon, a jak uwagę zwrócisz to zaraz zaczynają się pluć...

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madeinitaly Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2009
Skąd: Radymno

PostWysłany: 28-08-2011, 20:54    Odpowiedz z cytatem

no to tak, bardziej kontrolować i to jest rozwiązanie ale jak sam piszesz że skoro konduktorzy palą to wątpię żeby ścigali za to innych. Na miejscu palącego konduktora osobiście bałbym się że ktoś mnie nagra i potem dopiero byłby smród Smile

_________________
http://www.youtube.com/user/pajakas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-08-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

No to mogliby częściej pojawiać się Rewizorzy. Choć... A jak oni też byliby palący? Śmiech

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl