Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 78, 79, 80  Następny
Rozkład jazdy 2021/2022
Autor Wiadomość

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 18-12-2021, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Pociąg 87532 musisz od Krzyża jechać przed 81102? Do kogo to zgłosić, żeby w kolejnej korekcie zostało to poprawione? IC 81102 obecnie stoi po stacjach Krzyż 16 minut, Wronki 6 minut i Szamotuły 4 minuty. Dodać należy że PR z Krzyża odjazd 10.30, IC odjazd 10.44 🙉
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-12-2021, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Nowe połączenia Polregio w całym kraju

Na wybranych trasach w województwach podkarpackim, opolskim, łódzkim, świętokrzyskim, wielkopolskim, lubuskim oraz kujawsko-pomorskim Polregio rozszerzyło ofertę połączeń. Od 12 grudnia pasażerowie mogą korzystać z nowych i wydłużonych kursów, a kolejne pozytywne zmiany nastąpią na początku 2022 roku - informuje przewoźnik.

Czytaj więcej na rynek-kolejowy.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 20-12-2021, 00:39    Odpowiedz z cytatem

Dodatkowa para pociągów obsługuje trasę z Wielunia Dąbrowy do Tarnowskich Gór. Nie wiem, gdzie redaktorzy RK znaleźli tą nową parę - dalej jest 5 par, owszem w weekendy jest więcej niż było - możliwe że o to im chodziło Very Happy

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-12-2021, 18:37    Odpowiedz z cytatem

PKP IC: Mniej Pendolino rankiem i wieczorem. „Są inne połączenia”

PKP Intercity ograniczyło liczbę wczesnoporannych i późnowieczornych kursów swojej kategorii Premium. Spółka zapewnia, że w tych godzinach z Warszawy do Gdańska czy Krakowa można jednak dojechać pociągami innych kategorii. W części przypadków wiąże się to ze znacznym wydłużeniem czasu przejazdu.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pkp-ic-mniej-pendolino-rankiem-i-wieczorem-sa-inne-polaczenia--105888.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 21-12-2021, 22:03    Odpowiedz z cytatem

Jechałem TLK Zamoyskim i tak jak przeczuwałem że ten skład będzie woził powietrze i wiózł... Do Gorzowa 3 osoby ze mną dojechały...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 21-12-2021, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam komu przeszkadzało skomunikowanie Uznama i Rozewia w Poznaniu, które w obu kierunkach istniało praktycznie od zawsze, a które to zostało w tym rozkładzie rozwalone.... komuś chyba bardzo zależy by wykazać nierentowność nocnych połączeń, przykładów takich działań w obecnym rozkładzie jest bardzo wiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

WRmnouz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2021
Skąd: Lublin

PostWysłany: 22-12-2021, 07:42    Odpowiedz z cytatem

jajo31 napisał/a:
Jechałem TLK Zamoyskim i tak jak przeczuwałem że ten skład będzie woził powietrze i wiózł... Do Gorzowa 3 osoby ze mną dojechały...

Nie wiem gdzie PKP IC widziały tą frekwencję "powyżej 80%" ...
Hetman też 80% w jedną, w drugą 50 -80%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Annaja5555 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Lut 2020
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-12-2021, 10:40    Odpowiedz z cytatem

Pytanie mam z innej beczki.
Mogę uzyskać informacje odnośnie postoju pociągów IC/ TLK na przystankach jak np. Bobowa Miasto czy Oborniki Wielkopolskie Miasto?
Ile jest takich przypadków że IC nie zatrzymuje się na stacji tylko na przystanku w danym mieście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 22-12-2021, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Ten Uznam jak tak szybko wyjeżdża z Warszawy, to może mógłby jechać przez Łódź, Zduńską Wolę do Poznania jak interRegio, żeby trochę dłużej jechał Smile

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

WRmnouz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2021
Skąd: Lublin

PostWysłany: 22-12-2021, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Annaja5555 napisał/a:
Pytanie mam z innej beczki.
Mogę uzyskać informacje odnośnie postoju pociągów IC/ TLK na przystankach jak np. Bobowa Miasto czy Oborniki Wielkopolskie Miasto?
Ile jest takich przypadków że IC nie zatrzymuje się na stacji tylko na przystanku w danym mieście.

Wystarczy przejrzeć plakatowy rozkład jazdy interesujących stacji, oraz stacji pośrednich przez które dany pociąg przejeżdża np. Tarnów, Tuchów dla przystanku Bobowa Miasto. Mając informacje o przystankach na danej linii, w ten sposób można się dowiedzieć które pociągi się nie zatrzymują na danym przystanku.

Sytuacji postojów na przystankach zamiast stacji jest wiele, głównie dotyczą frekwencji, odległości od centrum miasta, np. PKP IC nie zatrzymuje się na stacji Puławy, tylko p.o. Puławy Miasto, ponieważ przystanek ten ma lepsze skomunikowanie z centrum, i znajduje się bliżej (1,5 km) niż stacja Puławy (3,5 km)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

falipso Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2020

PostWysłany: 24-12-2021, 09:23    Odpowiedz z cytatem

Wyczółkowski Lublin - Świnoujście - Lublin będzie zmienił na IC dopiero od wakacji 2022, najpóźniej we wrześniu. Robią na niego wagony 111A-20MM w Mińsku Mazowieckim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 24-12-2021, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Ale zaraz, przecież Wyczółkowski ma kursować tylko w wakacje, więc coś mi się nie spina z tym od września.
Poza tym od marca, potem od czerwca w zależności od dostaw wagonów 111A-20 oraz nowych w FPS są już zaplanowane składy IC, ale w przypadku Wyczółkowskiego tego nie widać. Poza tym sezonowe, to Intercity lubi upychać na maksa, więc TLK jest dużo lepszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krystian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lut 2011
Skąd: Krk

PostWysłany: 25-12-2021, 21:34    Odpowiedz z cytatem

DarekP, Wyczółkowski jest pociągiem całorocznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 26-12-2021, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Tak, coś mi się źle popatrzyło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 06-01-2022, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Pociagi IC znow startuja z Zachodniej. Ale zeby to bylo mozliwe maja lok z przodu i lok z tylu.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 67 z 80 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 78, 79, 80  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl