Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Bilety DB bahn
Autor Wiadomość

Domino34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sty 2011

PostWysłany: 31-01-2011, 01:30   Bilety DB bahn Odpowiedz z cytatem

Witam.

Wypadła mi nagła podróż do Hamburga. Chciałbym jechać DB bahn, jednak jestem studentem i nie mam karty debetowej (ani kredytowej, a polskie dowody nie są uznawane :C). Czy istnieje taka, możliwość, że zamawiam sobie bilet online na portalu DB bahn i w polu na numer karty identyfikacyjnej wpisuje numer karty kredytowej ojca lub matki, którzy mi jej użyczają na czas wyjazdu. Przy kontroli pokazuje tą kartę i wydrukowany bilet online. Czy takie rozwiązanie jest możliwe mimo, że karta nie jest moja?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 31-01-2011, 01:58    Odpowiedz z cytatem

Myślę że w praktyce przejdzie, choć to nie do końca zgodne z zamysłem autorów systemu (i sprzeczne z warunkami) Smile

DB akceptuje kartę płatniczą jako dowód tożsamości okaziciela (mimo że nie ma na niej zdjęcia), i nie zauważyłem by wymagał przy tym jakiegoś dodatkowego dokumentu ze zdjęciem. W razie czego idź w zaparte że nie masz dodatkowego dokumentu, bo możesz i przegrać bilet, i zapłacić karę. A wtedy już nic nie pomoże...

Aby nie wzbudzać podejrzeń, na Twoim miejscu brałbym kartę ojca raczej niż matki - możesz trafić na konduktora ze znajomością polskich imion Śmiech

Natomiast moje doświadczenia są takie, że oni są o wiele mniej skrupulatni przy sprawdzaniu niż w PL - nie spodziewają się tak jak u nas, że "wszyscy kradno, oszukujo"... Mnie na przykład każdorazowo rozczula drobny druk najwyraźniej zabezpieczający bilety przed nielegalnym kopiowaniem: nachdruck verboten!.

[ Dodano: 31-01-2011, 02:14 ]
Swoją drogą, student bez konta bankowego i karty? Zamierzasz zostać premierem IV RP? Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kempi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2009
Skąd: Opole

PostWysłany: 31-01-2011, 12:40   cd biletów DB Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czytając poprzedni wątek mam pytanie.
Planuję podróż do Mannheim, bilety chcę kupić poprzez stronę dbahn; jednak za bilety będę płacił kartą kredytową koleżanki (ja nie posiadam), z drugiej strony nie ma możliwości wpisania polskiego dokumentu tożsamości. Co zrobić??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 31-01-2011, 14:42    Odpowiedz z cytatem

kempi, musisz mieć jakąś własną kartę płatniczą. Może być nieaktywna (nie musi być ta, którą płacisz!), być może nawet da radę taka po dacie ważności. Najprostszą kartę można bezpłatnie, bez żadnych zobowiązań finansowych uzyskać, choćby w mBanku czy GetInBanku (kurier przyjeżdża pod wskazany adres podpisać umowę, karta przychodzi pocztą) - ale to trochę trwa i jest żmudne.


Niestety polskie dowody osobiste nie są obecnie uznawane przez DB jako dokument tożsamości do biletu internetowego. Swoją drogą, może moglibyśmy w parę osób do nich skrobnąć w tej sprawie, skoro któryś raz okazuje się że to problem. Nawet można to zrobić po polsku - VBB bardzo ładnie odpisuje po polsku na moje zapytania, to może i DB potrafi Smile

Oczywiście powyższe dotyczy opcji samodzielnego wydruku biletu. Jeśli zamawiasz przez Internet bilety które przyjdą pocztą (za dopłatą), to zdaje się że takiego problemu nie ma.

[ Dodano: 31-01-2011, 14:55 ]
Jest jeszcze coś takiego jak karta bahn.bonus (niestety brak opisu po polsku lub angielsku), przypuszczalnie do dostania bezpłatnie - nadaje się jako identyfikator. Muszę tę opcję obczaić, chyba że ktoś już ją zna i mnie ubiegnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Domino34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sty 2011

PostWysłany: 31-01-2011, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Ja ominąłem ten problem, kupując bilety w filii DB w Poznaniu

wpisz sobie w google: TSS Touristic Service Polska i tam na stronie jest opcja rezerwacji biletu DB. Płaci się przelewem, a bilety przysyłają kurierem.

[ Dodano: 03-02-2011, 21:57 ]
Piszę nowego posta, aby został zauważony.


Jeśli jadę trasą Warszawa - Hamburg z przesiadką w Berlinie Hbf (mając bilety na konkretne połączenie), to jeśli nie zdążę się przesiąść w Berlinie. Czy będę mógł kontynuować podróż następnym połączeniem? Czy trzeba to załatwić to np w kasie, czy gdzie indziej?? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: 174

PostWysłany: 27-03-2011, 15:43   Bilet online DB Odpowiedz z cytatem

Witam !!!

Mam do was takie pytanie. Jak niemiecki konduktor podczas kontroli biletów online sprawdzi czy to jest karta kredytowa czy nie ?. Pytam się dlatego, iż w ramach testu postanowiłem to sprawdzić. Jak wiadomo jedną z możliwości załącznika do biletu jest (bilet+karta identyfikacyjna) karta kredytowa. Wpisałem numer mojej katy płatniczej debetowej Visa do konta Direct w ING i żaden błąd nie wyskoczył ?. Mógłby ktoś z szanownych użytkowników mi to wyjaśnić ?. Czy jest to możliwe ?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 27-03-2011, 16:39    Odpowiedz z cytatem

@koolejarz
Żaden błąd nie wyskoczył, bo karta identyfikacyjna dla biletu online DB to tylko karta identyfikacyjna. Płatność za bilet, można przecież dokonać inną kartą niż identyfikacyjna. Kontrolera nie interesuje czy dana karta jest czy nie jest kredytowa. Sprawdza on tylko zgodność karty identyfikacyjnej (ustawionej w momencie zakupu biletu) na bilecie z tą przedłożoną podczas kontroli.

@Domino34
W każdym przypadku "zerwania" skomunikowania udajesz się do "DB Service" - zazwyczaj w centralnym przejściu między kasami biletowymi a dojściem na wszystkie perony. Tam uzyskujesz potwierdzenie na bilecie o zerwaniu skomunikowania oraz wydruk z nowym "planem podróży" na reszte trasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tor 3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2011

PostWysłany: 09-04-2011, 15:29    Odpowiedz z cytatem

witam

za tydzień w piątek będę jechał (+1 os) z Winschoten (NL) do Hamburga a następnego dnia do Polski (Szczecin)
wychodzi że najtaniej będzie na bilety landowe i w związku z tym mam 2 pytania

czy w pociągu Groningen - Leer (Ostfriesl) można u konduktora kupić Niedersachsen-Ticket?
czy musimy najpierw nabyć mdzynarodowy na odcinek Winschoten - Leer i dopiero w Leer na stacji lub w automacie bilet landowy?

natomiast druga sprawa dotyczy Mecklenburg-Vorpommern-Ticket
kojarzę że na interesującym mnie odcinku jest ważny na trasie z Hamburga ale tylko jak się jedzie określoną relacją (bodajże na trasie przez Lubekę nie jest honorowany), niestety nie mogę znaleźć dokłądnej informacji na ten temat
tak samo wyszukując na bahn.de (nawet tylko do stacji granicznej Grambow) w promocyjnych ofertach pokazuje tylko bilet wekendowy za 39 eu zamiast dwuosobowego Mecklenburg-Vorpommern-Ticket za 23 eu

być może jest to związane z tym że na odcinku Schwerin Hbf - Bad Kleinen jest zastępczo komunikacja busowa i dlatego nie honoruje biletu landowego?

dźwięczny będę mocno za jakiekolwiek wyjaśnienia w w/w kwestiach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 09-04-2011, 16:54    Odpowiedz z cytatem

1) Bilety Landowe w wyjątkowych przypadkach obowiązują na odcinkach międzynarodowych. Tutaj broszura o zakresie obowiązywania Niedersachsen-Ticket (.pdf)

2) Nie mogę znaleźć broszury o Mecklenburg-Vorpommern-Ticket ale wszystkie szczegółowe informacje masz podane w tabelce w zakładce "Angebotskonditionen".
Zgodnie z tabelą bilet jest ważny:
- na odcinku "Schwanheide - Büchen- Hamburg - Bergedorf - Hamburg Hbf" (teren landu Schleswig-Holstein i samego Hamburga) zgodnie z rozkładem jazdy w tabeli 100
- na odcinku "Grambow - Szczecin Gumience - Szczecin Glowny" także przed godz. 9:00 w poc. Pasewalk -> Szczecin o nr "RE 5351 , 5353" oraz Szczecin -> Pasewalk w poc. o nr "RE 5350, 5352, 5354".
Komunikacja zastępcza (SEV) nie powoduje utraty ważności jakiegokolwiek biletu na przejazd.
Sieć połączeń na terenie Mecklenburg-Vorpommern (.pdf)

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tor 3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2011

PostWysłany: 09-04-2011, 18:30    Odpowiedz z cytatem

melocot, wielkie dzięki za zacne info!

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz odnośnie pierwszego pytania, otóż w broszurce stoi

Mit dem Niedersachsen-Ticket und dem Niedersachsen-Ticket
Single fahren Sie mit den DB-Zügen sowie den Zügen der EVB,
eurobahn, metronom, NordWestBahn, Arriva, WestfalenBahn
und cantus in der 2. Klasse in Niedersachsen, Bremen und
Hamburg. In den Verbünden VBN (Bremen), GVH (Hannover),
HVV (Tarifgebiet HVV-Großbereich Hamburg), VRB (Braunschweig)
und VSN (Süd-Niedersachsen, Göttingen) können Sie
auch die übrigen Verbundverkehrsmittel benutzen.


jak sprawdzałem to pociągi w relacji Groningen - Leer są obsługiwane przez Arrivę właśnie ale wydaje mi się, że jest to Arriva niderlandzka a nie niemiecka? (może błądzę ale przynajmniej na mapce w broszurce tej linii nie ma narysowanej i jak kilkanaście lat temu jechałem w tej relacji to pamiętam że załoga na całej trasie była z NL choć może wtedy jeszcze to nie było realizowane przez Arrive?)
i czy w kasie dworcowej w Winschoten albo w Groningen można kupić bilet landowy?
ew. czy oprócz standartowych automatów Nederlandse Spoorwegen są tam jeszcze automaty biletowe Arrivy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 09-04-2011, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Przykro mi, ale nie wiem która Arriva (NL czy DE) obsługuje ten odcinek. Nie sądzę, aby bilet landowy był dostępny na terenie Holandii, ale mogę się mylić bo jeszcze nie byłem w tym kraju. Odcinek którym będziesz podróżował jest na mapie obowiązywania Niedersachsen-Ticket ale obejmuje tylko Leer - Weener, a więc już od Weener masz prawo podróżować na Niedersachsen-Ticket. Oznacza to, że obsługa w tym pociągu powinna mieć możliwość sprzedaży tego biletu. Najprościej byłoby zakupić przez internet w serwisie bahn.de oba bilety: Niedersachsen-Ticket oraz Mecklenburg-Vorpommern-Ticket.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tor 3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2011

PostWysłany: 10-04-2011, 11:42    Odpowiedz z cytatem

dzięki, jak tylko znajdę kogoś z drukarką to chyba się będę musiał przemóc do zakupu przez stronę internetową choć nigdy takiej nie praktykowalem to i podejście doń mam jak do jeża ale wychodzi że tak będzie najsensowniej bo co do Arrivy na tym odcinku to raczej obsługa jest nadal z NL

w takim wypadku jak rozumiem w automacie NS kupuję bilet do Nieuweschans a na odcinek do Weener jakąś przejściówkę u obsługi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 11-04-2011, 05:47    Odpowiedz z cytatem

Na stacjach granicznych w Holandii są automaty biletowe DB. Można w nich kupić bilety landowe.
Co do przejściówek - w zeszłym roku jak wracałem do Berlina z Amsterdamu w Venlo kupowałem w automacie bilet. Za żadne skarby nie mogłem kupić biletu na którym byłaby stacja początkowa Venlo- bilet był ważny dopiero od pierwszej stacji za granicą. Był to jakiś bilet regionalny ważny na określonym terenie - teraz sobie nie przypomnę co to za bilet ( jak będę w domu to sprawdzę czy jeszcze mam go ). W kasie NS odesłano mnie do automatu DB.
Żeby było ciekawiej - jak jechałem do Amsterdamu bez problemu kupiłem w automacie bilet do Venlo.
Z rozmowy z Polka która spotkałem na stacji wiem że przynajmniej Ona tak samo nie miała biletu na odcinek Venlo - pierwsza stacja za granica.
Tak więc z tymi przejściówkami na granicy Holendersko - Niemieckiej jest ciekawie.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tor 3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2011

PostWysłany: 17-04-2011, 14:33    Odpowiedz z cytatem

wygląda że opanowali sytuację z przejściówkami, mimo że w Nieuweschans nie było innego automatu niż NS to jednak można w nich kupić bilety do stacji przygranicznych w Niemczech i Belgii (np do Leer za 7,40 eu)

a troche zbaczając z tematu na bilety NS to mile zaskoczyła mnie pani w kasie która na przejazd z Delft do Nieuweschans zaproponowała zakup tańszego o kilka euro NS Lentetoer na przejazd w 1 klasie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

franekswoboda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2010

PostWysłany: 18-04-2011, 16:24   Niemcy - pytania o bilety i nie tylko Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Planuję w niedługim czasie wybrać się na jednodniową przejażdżkę na ww. trasie. Chciałbym wyjechać ze Schwedt o 11:07 (pociąg RE18349 bez przesiadek) i wrócić tego samego dnia z Berlina Hbf - wyjazd o 15:34 (pociąg RE18352 także bez przesiadek). W związku z tym chciałbym Was poprosić o odpowiedzi na kilka pytań:
1. Ile kosztuje bilet na takiej trasie dla jednej osoby bez zniżek i gdzie można to sprawdzić (tak na przyszłość, żeby więcej o to nie pytać Smile)? Na stronie bahn.de nie znalazłem takiej możliwości.
2. Czy są jakieś możliwości tańszego przejazdu niż kupno dwóch biletów na ten odcinek? Czy w Niemczech, w pociągach kategorii Regional Express funkcjonuje coś w rodzaju oferty 'tam i z powrotem'? Chciałbym wiedzieć, jak można najmniejszym kosztem przejechać trasę ze Schwedt do Berlina i z powrotem. Smile
3. Zamierzam zabrać ze sobą rower. Na stronie bahn.de można przeczytać, że w obydwu wzmiankowanych pociągach "przewóz rowerów możliwy w ograniczonym zakresie". Jak mam to rozumieć - można zabrać rower czy nie? Jaka będzie dopłata za przewiezienie roweru?

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi, które mogłyby przydać się osobie wyjeżdżającej pociągiem do Niemiec po raz pierwszy z rowerem, to piszcie śmiało. Smile Co wolno, a czego nie i na co uważać podczas przejazdu - będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

_________________
2010: 15631 km | Stargard - Pyrzyce (- Lipiany) http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=158528
2011: 9939 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 12 Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl