Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 60, 61, 62  Następny
Rozkład jazdy 2019/2020
Autor Wiadomość

abc19870702 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2018
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 12-06-2020, 15:40    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy tylko ja uważam to za żenujące ale pojutrze wchodzi wakacyjny rozkład a zestawienia pociągów pojawiły się tylko dla 3 stacji: Gdynia Główna,Poznań i Wrocław....no ładnie ktoś tam przysnął....
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-06-2020, 16:29    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych

W związku z otwarciem granic dla połączeń kolejowych, PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych od 22 czerwca - poinformował przewoźnik w piątkowym komunikacie.

Więcej:
https://regiony.tvp.pl/48501345/pkp-intercity-wznawia-kursowanie-pociagow-miedzynarodowych

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 13-06-2020, 09:07    Odpowiedz z cytatem

[ Dodano: 13-06-2020, 09:07 ]
abc19870702 napisał/a:
Nie wiem czy tylko ja uważam to za żenujące ale pojutrze wchodzi wakacyjny rozkład a zestawienia pociągów pojawiły się tylko dla 3 stacji: Gdynia Główna,Poznań i Wrocław....no ładnie ktoś tam przysnął....

Dziś sobota i dalej zestawień nie ma.Na część pociągów nie można też z chociażby tygodniowym wyprzedzeniem kupić bilety.

[ Dodano: 13-06-2020, 09:19 ]
Auderman napisał/a:
Gdzie tam
IC po prostu wywalają zbędne pociągi co nie cieszą się zainteresowaniem. Przynajmniej wszystkie mi znane na tej liście są niepotrzebne ale po kolei:
EIC Paderewski - pociąg do pijaru. Typowy ekspres co został uruchomiony tylko to by IC mogło pokazać że jest w stanie realizować wygodne i szybkie połączenia na linii Poznań - Warszawa bez pomocy DB.
IC Przemyślanin - tu akurat nic do dodania bo na jego miejsce na wakacje dojdzie Orkan
TLK Bachus - pociąg bez sensu, nikt nim nie jeździ bo jest i w nieatrakcyjnych godzinach i prowadzony starym taborem
TLK Lednica - Od zawsze to było wsparcie do Bałtyka, śmiga na 3 wagonach frekwencja 50%. Biorąc pod uwagę epidemię że znikają pasażerowie to raczej nie cieszyłby się zbyt dużym zainteresowaniem
TLK Pułaski - w zeszłym rozkładzie jazdy jak z Poznania odjeżdżał o 17 był pociągiem dla typowym pociągiem dla studenciaków. Teraz jak jeździ o 15 to miał frekwencję znikomą to go usunęli bo gryzł się z Barbakanem i Zefirem.
TLK Wielkopolanin - jak ktoś będzie chciał dojechać to albo pojedzie KW do Kępna albo jak dalej to Ślązakiem. A jak do Krakowa to pojedzie regio i po sprawie.
TLK Jamno - pociąg co miał zastąpić Łebsko na krótszą trasę jednak oleśnica, Krotoszyn i Jarocin jedynie w Soboty i niedziele nie wygenerują dużego potoku ludzi. A od Poznania to mają już Korsarza i Orkana więc niepotrzebny, tylko po to by upchać.
Wniosek tej wypowiedzi jest taki że te pociągi są nikomu niepotrzebne i pod przykrywką pandemii zostaną wycofane a w następnym rozkładzie znikną. A jak na następny rozkład przetrasuje się obecne pociągi oraz uruchomi nowe równie bezsensowne tylko by dotacje zgarnąć i ludzie zapomną.

TLK BACHUS-nikt nim nie jeździł ? Człowieku w weekendy był tak zawalony że ciężko było do niego wejść np. w Bydgoszczy czy Gnieźnie w kierunku Poznania.Kilkakrotnie na własne oczy to widziałem.Fakt pociąg całkowicie pusty robił się w Poznaniu i do ZG nie musiał jechać ale relacja Gdynia-Poznań jak najbardziej potrzebna.W tygodniu nigdy go nie widziałem także nie wiem jak tam było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 13-06-2020, 10:02    Odpowiedz z cytatem

Te odwołania niektórych pociągów z góry są kompletnie bezsensowne. Skoro TLK Rozewie ma wrócić do relacji Żylina - Gdynia, to co stoi na przeszkodzie, aby używać te wagony do zorganizowania jakiegoś połączenia? To samo te kołobrzeskie z TLK Pirat. Nie przypominam sobie, żeby je mieli puszczać za dnia. Dalekobieżny obieg dzienny na czeskich związany z wakacyjnymi pociągami miał być bodajże tylko jeden: TLK Wolin -> TLK Barnim, a też nie jest powiedziane, że będzie. Pozostałe to typowe ogryzki. Ogólnie chyba się pośpieszyli z tymi odwołaniami. W przypadku niektórych dziennych połączeń nic nie stoi na przeszkodzie, aby je uruchomić, jeśli pojawią się wagony czeskie i słowackie. W dobie ograniczeń każde połączenie przyda się, aby odciążyć choćby takie pociągi jak IC Zefir, IC Malczewski, czy IC Swarożyc, które na 100% będą przeciążone pasażerami z całego Śląska + częściowo Małopolski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-06-2020, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Postój TLK Hańcza skrócony do 34 minut po interwencji posła

Przed tygodniem informowaliśmy o interpelacji posła Jarosława Zielińskiego, który zwrócił uwagę na dramatyczne pogorszenie czasu przejazdu pociągu TLK Hańcza na podlaskim odcinku. Jak się okazuje, ostatecznie udało się skrócić postój pociągu w Białymstoku z 69 do 34 minut.

Czytaj więcej na rynek-kolejowy.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 13-06-2020, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj (12.06.2020 r.) - widziałem na stacji w Krakowie przyjazd IC Barbakan. Z pierwszej klasy wysiadły 2 osoby. Co do TLK Pułaski, przed pandemią 1 i 2 klasa była pełna, ale zapełnienie było około 5 minut przed odjazdem, więc jak ktoś był nawet 8 minut wcześniej to faktycznie mógł stwierdzić, że szału nie ma w pociągu. Tylko, że można było wygodnie siedzieć a z a chwilę być wyproszonym z miejsca faktycznie przed samym odjazdem. Większość to ludzie z przesiadki którzy szukali lub biegli na peron 4a w Poznaniu, gdzie odjeżdżał TLK Pułaski. Frekwencja TLK Pułaski po godzinie 17 było dużo mniejsza, teraz po godzinie 15 było dużo różnorodności - dużo osób z biznesu (Targi Poznańskie oraz osoby które przyjechały rano do Poznania i wracały po 3 godzinach do Krakowa). Tak samo było na przyjazd z Krakowa TLK Pułaski, w 1 klasie były z dwa wolne przedziały na przyjazd.

Ogólnie biorąc PKP IC, to wielki chaos. W dniu 12.06.2020 r. jechałem IC Przemyślanin z Rzeszowa.Pomijając fakt problemy z siecią trakcyjna i chaosem na dworcu w Rzeszowie w tym dniu. Więc, pociąg który na stronie PKP IC nie kursuje a jechał. Na plakatach stacyjnych daty też różne i zestawienie. Więc pociąg był zestawiony z 6 wagonów do Świnoujścia i tak samo do Przemyśla (mijanka w Lublińcu). Z megafonów w Rzeszowie można było usłyszeć, że pociąg jedzie też do Słupska, tylko tych wagonów to on nie miał. Na plakatach stacyjnych kursuje tylko 2 klasa a pociąg w sprzedaży miał 1 klasę i taki bilet dostałem, nawet na portalu pasażera była 1 klasa jak sprawdziłem. Faktycznie jako jedyny wagon nie był obklejony kartkami 2 klasa. Frekwencja tak z 70 %, chociaż mało kto wie, że ten pociąg jeździ. Nawet ludzie nie wiedzieli czy to jest do końca 1 klasa (dla zainteresowanych wagon nr 18). To co się dzieje w PKP IC to masakra, podejście do klienta, informacja, zestawienie pociągów, standard wagonów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

abc19870702 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2018
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 14-06-2020, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Ręce i nogi opadają....wszedł nowy rozkład a biletu nadal nie idzie kupić....poza tym nie wiem co za kretyn wstawia te dane do zestawienia pociągów ale dla stacji Częstochowa nie widnieje pociąg TLK Wydmy :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 14-06-2020, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Ogólnie biletów nie da się kupić chociażby na EIP 6104 Wrocław - Warszawa, a więc na jedyny szybki pociąg rano do Warszawy. Ja rozumiem, że Wrocław aż tak masowo nie jeździ do Warszawy, czego dowodem są wycięcia Pendolino, ale wobec tego, że rok temu aż wydłużano EIC Ślęża do Gdyni, a w tym roku go zupełnie wycięto, jestem naprawdę mocno zdziwiony. Coś "ulepszyli" jak zwykle i to raczej na dobre nie wyjdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przemek2029 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2014
Skąd: jaworzno

PostWysłany: 14-06-2020, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Jutro wracam Porta Morivca ale tylko z Graz do Bohumin Wiem że Dalej pociągi Międzynarodowe na Węgry nie pojadą https://dopravacek.eu/2020/06/13/v-pondeli-se-rozjedou-dalsi-mezistatni-spoje-omezeni-provozu-nadale-zustava-do-polska-a-madarska/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 14-06-2020, 23:11    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, czy jakiś poseł wstawi się za tlk Nogat, jak za Hańczą - od 10 sierpnia wcześniejszy wyjazd z Olsztyna i potem 50-minutowy postój w Elblągu...

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 15-06-2020, 07:42    Odpowiedz z cytatem

Co z Rozwiem? Nadal nie można kupić biletu? Nawet na 30.06?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 15-06-2020, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Nie wiadomo kiedy Słowacy otworzą granice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 15-06-2020, 09:23    Odpowiedz z cytatem

calsberg napisał/a:
Co z Rozwiem? Nadal nie można kupić biletu? Nawet na 30.06?

Sprawdź dzisiaj popołudniu bo w poniedziałki odblokowują połączenia.Ja też nie mogłem tydzień temu w niedzielę pobrać miejscówki na Mewę.Była dostępna w poniedziałek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miecio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Maj 2020
Skąd: Sulechów

PostWysłany: 15-06-2020, 09:28    Odpowiedz z cytatem

W Poznaniu w sobotę znów była awaria sterowania ruchem.Coś za często to tam się zdarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

abc19870702 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2018
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 15-06-2020, 10:43    Odpowiedz z cytatem

jajo31 napisał/a:
calsberg napisał/a:
Co z Rozwiem? Nadal nie można kupić biletu? Nawet na 30.06?

Sprawdź dzisiaj popołudniu bo w poniedziałki odblokowują połączenia.Ja też nie mogłem tydzień temu w niedzielę pobrać miejscówki na Mewę.Była dostępna w poniedziałek.



Tak samo z TLK Wydmy.....za 10 dni rusza pierwszy kurs a sprzedaży biletów dalej nie ma :/ Kpina,skandal !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 52 z 62 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 60, 61, 62  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl