Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień otwarty zajezdni Bytom-Stroszek - relacja
Autor Wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 02-01-2019, 20:16   Dzień otwarty zajezdni Bytom-Stroszek - relacja Odpowiedz z cytatem

Witam

22.09.2018

Każdego roku we wrześniu odbywa się dzień otwarty jednej z zajezdni tramwajowych w GOP-ie. Ostatnią brakującą mi do zaliczenia zajezdnią był Bytom-Stroszek i właśnie w tym roku wypadła okazja, aby uzupełnić brak więc oczywiście się wybrałem. Wyruszam regio do Gliwic przed 8:00. W Gliwicach mam wybór jak dotrę do Bytomia: albo wsiąść w autobus 850 albo pojechać pociągiem do Zabrza i stamtąd tramwajem nr 5. Wybrałem opcję po szynach. Podjeżdżam więc elfem do Zabrza. Następnie przechodzę na Plac Wolności i wsiadam w tramwaj. W Bytomiu jestem ok. 10:30 i mam godzinę do rozpoczęcia parady tramwajów, którą będę mógł bezpłatnie udać się do Stroszka. Na placu transparent zapraszający na dzisiejszą imprezę. Zaglądam do galerii AGORA oraz na rynek. Przed 11:30 na Placu Sikorskiego zbiera się całkiem spora grupa osób. Kolejno przyjeżdżają wszystkie tramwaje specjalne m.in. N-ka, 13N czy 102Na. Ja ulokowałem się w 102-ce. Pół godziny później jesteśmy już w zajezdni, gdzie każdy wjeżdżający tramwaj z parady jest omawiany, a paradę wita orkiestra dęta. Rozpoczynam zwiedzanie. Tradycyjnie mamy stoisko Tramwajów Śląskich, na którym można rozwiązać krzyżówkę z nagrodami (niestety nie poszczęściło mi się w żadnym z losowań) oraz KZK GOP, gdzie można pobrać czasopismo „Komunikacja Publiczna”. Można też zwiedzać hale, w których oprócz taboru jest też wystawa podzespołów tramwajowych. W jednym z pomieszczeń można oglądać makietę kolejową przygotowaną przez grupę TT-Silesia. Tradycyjnie można skorzystać też z przejazdu tramwajem przez myjnię. Swoje stoiska mają także m.in. wojsko, policja czy straż miejska. Jak zawsze można poprowadzić tramwaj nauki jazdy pod nadzorem instruktora. Dzięci mogą pobrać specjalną kartę, na której zbierają pieczątki za "zaliczenie" poszczególnych atrakcji na imprezie. Za zebranie wszystkich pieczątek można otrzymać nagrodę. Wybieram się też na przejażdżkę tramwajami specjalnymi. Najpierw N-ką do Placu Sikorskiego i z powrotem. Po powrocie objeżdżam sobie jeszcze dookoła zajezdnię. Druga przejażdżka to 13N do pętli Bytom Szkoła Medyczna. Kursem tym można zaliczyć nieużywany w ruchu liniowym skręt w centrum Bytomia. W mieście odbywa się Festiwal Kolorów, więc wszędzie chodzi pełno umazanych dzieciaków. Po powrocie do zajezdni na zdjęcie załapują się jeszcze liniówki stojące na pętli Stroszek Zajezdnia. Pozostaje pół godziny do koncertu zespołu BACIARY, który planowo ma rozpocząć się o 17:30. Niestety nie będę mógł zostać na całym, ponieważ aby zdążyć na ostatnie regio do Kędzierzyna muszę wyjechać stąd o 18:15. W praktyce o 17:30 grupa dopiero zaczyna się rozkładać, a później jest jeszcze problem z niedziałającymi mikrofonami i koncert rozpoczyna się o 18:10, więc słyszę zaledwie jedną piosenkę i to z daleka… Ech, gdyby to był już nowy rozkład jazdy to nie miałbym takiego problemu, bo będzie uruchomione nowe regio przed 22:00 z Gliwic do Kędzierzyna, które z pewnością będzie mi bardzo przydatne do powrotów z weekendowych wycieczek w przyszłym sezonie. Specjalnym kursem obsługiwanym przez 102-kę docieram na Plac Sikorskiego. Tu przesiadam się na 5-kę do Zabrza. Z Zabrza jadę już pociągiem z 7-minutową przesiadką w Gliwicach i o 20:30 jestem w Kędzierzynie.

Fotki, skany biletów: www.kolejomania.rail.pl/zajbyt.html

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl