Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Opóźnienia pociągów w aplikacji eKonduktor na Android
Autor Wiadomość

alek6 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2016

PostWysłany: 28-09-2016, 11:25   Opóźnienia pociągów w aplikacji eKonduktor na Android Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem osobą aktywnie i na co dzień korzystającą z usług kolejowych w Polsce.
Dzisiaj wypuściłem do sklepu Play (dawny Android Market) aplikację, która ma na celu wyświetlanie opóźnień i ewentualne przyczyny utrudnień.

Aplikacja ta opiera się o nowe API infopasażera PKP i prawdopodobnie jest pierwszą taką w sklepie. Inne pozostałe aplikacje pokazujące opóźnienia pociągów ostatnio działały błędnie, a korzystanie ze strony infopasażera na telefonie jest torturą.
Stąd wziął się mój pomysł, by napisać aplikację, która jest maksymalnie prosta, korzysta z serwisu PKP i wykorzystuje ich nowe API komunikacyjne, tak aby wyświetlać podobne dane (póki co te najbardziej podstawowe).

Będę wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki.
Projekt jest w wersji beta, bo niestety nie mogłem znaleźć odpowiedniej liczby testerów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 28-09-2016, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Aplikacja spełnia swoje główne założenie, szybko się instaluje i wczytuje się bardzo szybko. Mamy oznaczenia poszczególnych przewoźników. Nie ma niepotrzebnych informacji, przez co działa bez zarzutu. Generalnie bardzo dobry pomysł i świetnie wykonana robota.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alek6 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2016

PostWysłany: 28-09-2016, 11:56    Odpowiedz z cytatem

Atoman, dzięki za pozytywną opinię Smile

Nie wiem czy można, ale daję link do aplikacji w sklepie:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.alek.android.passenger

Jeśli nie można, to proszę moda o usunięcie.

Jeśli aplikacja się podoba, to będę wdzięczny za oceny i opinie w sklepie. To pozwala wypromować aplikację.

Jeśli aplikacja będzie miała określone powodzenie to planuję jej rozbudowę o dodatkowe funkcje, typu: pobranie i wyświetlenie szczegółów na temat danego pociągu, gdzie się znajduje, itp.

Wskazane i pomocne dla mnie też są wskazówki n/t grafiki, kompozycji aplikacji, znaczy wszystko co wiąże się z jej szeroko rozumianą plastycznością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yogg Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 30 Wrz 2016

PostWysłany: 30-09-2016, 15:21    Odpowiedz z cytatem

alek6 - wspaniały pomysł, aplikacja wygląda obiecująco. Czekam na wspomniane dodatkowe funkcje, a na razie pozwolę sobie dołączyć do listy życzeń. Dojeżdżam codziennie do pracy pociągiem, więc najczęściej interesują mnie tylko opóźnienia na dwóch stacjach. Opcja zapamiętywania ostatnio wybranych stacji, żeby nie trzeba było za każdym razem wpisywać ręcznie - byłaby dużym ułatwieniem. Póki co - powiadamiam znajomych dojeżdżających. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pan Kowal Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 10 Sie 2017

PostWysłany: 10-08-2017, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że coś takiego stworzyłeś Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl