Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zapytanie o elementy wagonu
Autor Wiadomość

kazikkowalski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2016

PostWysłany: 11-03-2016, 19:56   Zapytanie o elementy wagonu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałbym zapytać was o kilka rzeczy które związane są z elementami budowy wagonu pasażerskiego. Otóż:

1. Gdzie znajduje się mikrołącznik i do czego służy, czy znajduje się w każdym wagonie bez znaczenia na wiek/rodzaj wagonu ??
2. W jaki sposób można najłatwiej oznaczyć drzwi wejściowe do wagonu, widziałem gdzieś na jakiejś kartce która leżała w wagonie oznaczenia typu 1L, 2P chciałbym wiedzieć w jaki sposób/jak takie coś się oznacza. Oznaczenia te chyba stosuje się w każdym wagonie zarówno starszym jak i nowym ??
3. Co to jest i na czym polega mostkowanie hamulca bo pytałem kiedyś konduktora z KM i nie umiał mi tego wytłumaczyć ?? czy to mostkowanie występuje również w każdym wagonie czy jest zależne od czegoś wiek/rodzaj ??

ps znana mi jest definicja mostkowania z Wiki Smile.

dziękuje za odpowiedzi i wyjaśnienia.

[ Dodano: 17-03-2016, 18:57 ]
Czy nikt nie jest w stanie wyjaśnić mi tych kwestii ??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 20-03-2016, 20:32   Re: Zapytanie o elementy wagonu Odpowiedz z cytatem

kazikkowalski napisał/a:
W jaki sposób można najłatwiej oznaczyć drzwi wejściowe do wagonu,
O co właściwie pytasz? Najłatwiej oznaczyć naklejając kartkę, ale czy naprawde o to Ci chodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 21-03-2016, 09:05    Odpowiedz z cytatem

Mostkowanie hamulca bezpieczeństwa występuje w nowych wagonach i pozwala "zignorować użycie hamulca bezpieczeństwa" Np jeśli hamulec zostanie zaciągnięty na moście, w tunelu, lub innym miejscu uniemożliwiającym ewakuacje podróżnych maszynista może użyć zaplombowanego przycisku i opóźnić moment wdrożenia hamowania. Podczas jazdy na 1- szym poziomie ETCS miejsca gdzie nie powinno się zatrzymywać składu są oznaczone w systemie.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 21-03-2016, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Borys_q napisał/a:
Mostkowanie hamulca bezpieczeństwa występuje w nowych wagonach
Domyślam się, że masz na mysli EZTy, SZTy czy szynobusy. Ale czy nie ma w lokomotywach? Tez by sie przydało z tych samych powodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 21-03-2016, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Jeśli lokomotywa jest połączona z wagonami kablem UIC i zarówno wagony jak i lokomotywa to obsługuje to wszystko działa. W ramach ciekawostki Siemensy IC mogą sterować hamulcem EP na wyposażonych w niego wagonach, lub udzielać pozwolenia otwarcia drzwi na dana stronę i zamykać drzwi.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kazikkowalski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2016

PostWysłany: 23-03-2016, 22:01   Re: Zapytanie o elementy wagonu Odpowiedz z cytatem

tender napisał/a:
kazikkowalski napisał/a:
W jaki sposób można najłatwiej oznaczyć drzwi wejściowe do wagonu,
O co właściwie pytasz? Najłatwiej oznaczyć naklejając kartkę, ale czy naprawde o to Ci chodzi?


Chodzi mi o oznaczenia 1L/P i 2L/P. W jaki sposób jest to oznaczane, jak to poznać, na co zwracać uwagę etc. Kiedyś gdzieś słyszałem że 1 L/P jest tam gdzie hamulec ręczny, natomiast jakiś czas temu widziałem oznaczenia na czeskim wagonie gdzie przy hamulcu ręcznym były naklejki na drzwiach z 2.
Czy ktoś wie coś o tym mikrołączniku ??
Ok czyli mostkowanie występuje w każdym wagonie (stary ? nowy ?) i polega na czymś w rodzaju ignorowania hamulca jeśli ktoś zaciągnie np ten w przedziale, ten ręczny (kręcony) i mostkowanie ma zastosowanie tylko w takich miejscach jak tunele ? nasypy ? czy w każdym miejscu ?? EZT/SZTy wydaje mi się że mają mostkowanie, ale tylko te nowsze, EN57 chyba nie ma, a może w starszych wagonach i jednostkach starszych typu EN57 mostkowanie ma coś wspólnego z zaworem Ackermana ?? jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 23-03-2016, 22:44    Odpowiedz z cytatem

kazikkowalski, Napisal Ci Borys, ze mostkowanie dotyczy nowych wagonow oraz miejsc gdzie trudno ewakuowac pasazerow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 14-08-2016, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio o mostkowaniu hamulców była mowa w kontekście nowego dworca Łódź Fabryczna.
Z taboru Intercity w takie rozwiązanie wyposażone są nowe EZT i wagony typu Z.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl