Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Sezon na wagony sypialne
Autor Wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 30-06-2011, 16:18   Sezon na wagony sypialne Odpowiedz z cytatem

Sezon na wagony sypialne

Choć Wars jest kojarzony głównie z wagonami gastronomicznymi i serwowaniem w pociągach posiłków, to większość przychodów spółki pochodzi z obsługi wagonów sypialnych i kuszetek.

Dyrektor ds. rozwoju i marketingu Andrzej Buczkowski poinformował, że w sezonie wakacyjnym jest zajętych ponad 90 proc. miejsc sypialnych. Bilety np. na pociągi do Świnoujścia czy Kołobrzegu trzeba w wakacje kupować z dużym wyprzedzeniem, nawet miesiąc wcześniej.

Jak przyznał członek zarządu PKP Intercity i dyrektor ds. technicznych Tadeusz Matyla, liczba i stan techniczny należących do przewoźnika wagonów sypialnych i kuszetek nie pozwala, by podstawić ich więcej.
- Upraszczając można powiedzieć, że te wagony z miejscami do spania pracują przez pół roku, a przez drugie pół już nie - mówił Matyla.

Jak wyliczał, największe zainteresowanie podróżnych miejscami do spania występuje w trzy letnie miesiące, później dopiero podczas Bożego Narodzenia i ferii zimowych. Pasażerowie korzystają z takiej oferty także podczas wyjazdów na długie weekendy.

Wars dzierżawi od PKP Intercity 100 wagonów sypialnych, w tym 10 o najwyższym standardzie, które jeżdżą w pociągach międzynarodowych do Wiednia i Amsterdamu. Z tych stu wagonów w sezonie wakacyjnym jest wykorzystywanych ok. 76-78, a poza sezonem ok. 50. Kuszetek Wars dzierżawi ok. 40, z czego w wakacje wykorzystuje 36 - pozostałe są w rezerwie, na wypadek, gdyby któryś z wagonów się zepsuł.

Wars poza działalnością kolejową, chce rozwijać także inne formy aktywności. Spółka ma dwie stacjonarne restauracje w Warszawie - Green Patio i Piada Bar. Obie mają być zalążkami przyszłych sieci. Green Patio to restauracje ze zdrową żywnością, a Piada Bar ma działać w centrach handlowych i na dworcach kolejowych i sprzedawać przekąski. Do końca 2012 r. Wars chce uruchomić od czterech do sześciu nowych stacjonarnych restauracji.

Wars jest spółką zajmującą się obsługą wagonów gastronomicznych, a także sypialnych i kuszetek, czyli ich mniej komfortowej i tańszej wersji. Większościowy pakiet udziałów w spółce należy do PKP Intercity. Przewoźnik dzierżawi Warsowi wagony, jest również głównym odbiorcą jego usług.

źródło: KOW

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 30-06-2011, 17:45    Odpowiedz z cytatem

W pociągu nie pośpisz

Bilety na kuszetki albo miejsca sypialne w pociągach trzeba kupować z wyprzedzeniem 4-5 tygodni - poinformował dziennikarzy członek zarządu Warsu Andrzej Buczkowski. PKP Intercity przyznaje, że ma za mało wagonów, by sprostać wakacyjnemu zapotrzebowaniu.

Wars jest spółką zajmującą się obsługą wagonów gastronomicznych, a także sypialnych i kuszetek, czyli ich mniej komfortowej i tańszej wersji. Większościowy pakiet udziałów w spółce należy do PKP Intercity. Przewoźnik dzierżawi Warsowi wagony, jest również głównym odbiorcą jego usług.

Członkowie zarządu Warsu przyznali na czwartkowej konferencji prasowej, że choć Wars jest kojarzony głównie z wagonami gastronomicznymi i serwowaniem w pociągach posiłków, to większość przychodów spółki pochodzi z obsługi wagonów sypialnych i kuszetek. Buczkowski poinformował, że w sezonie wakacyjnym jest zajętych ponad 90 proc. miejsc sypialnych. Bilety np. na pociągi do Świnoujścia czy Kołobrzegu trzeba w wakacje kupować z dużym wyprzedzeniem.

Jak przyznał członek zarządu PKP Intercity i dyrektor ds. technicznych Tadeusz Matyla, liczba i stan techniczny należących do przewoźnika wagonów sypialnych i kuszetek nie pozwala, by podstawić ich więcej.

"Upraszczając można powiedzieć, że te wagony z miejscami do spania pracują przez pół roku, a przez drugie pół już nie" - mówił Matyla.

Jak wyliczał, największe zainteresowanie podróżnych miejscami do spania występuje w trzy letnie miesiące, później dopiero podczas Bożego Narodzenia i ferii zimowych. Pasażerowie korzystają z takiej oferty także podczas wyjazdów na długie weekendy.

Wars dzierżawi od PKP Intercity 100 wagonów sypialnych, w tym 10 o najwyższym standardzie, które jeżdżą w pociągach międzynarodowych do Wiednia i Amsterdamu. Z tych stu wagonów w sezonie wakacyjnym jest wykorzystywanych ok. 76-78, a poza sezonem ok. 50. Kuszetek Wars dzierżawi ok. 40, z czego w wakacje wykorzystuje 36 - pozostałe są w rezerwie, na wypadek, gdyby któryś z wagonów się zepsuł.

Motyla zadeklarował, że PKP Intercity dostrzega swoje braki taborowe i pracuje nad ich uzupełnieniem. Przyznał jednak, że priorytetem są naprawy i modernizacje wagonów z miejscami do siedzenia. "Najpierw musimy zapewnić jak najlepsze warunki podróżowania na siedząco" - powiedział.

Według tegorocznych wyliczeń Ministerstwa Infrastruktury, PKP Intercity może brakować nawet 200 wagonów. Jak mówił w kwietniu PAP prezes PKP Intercity Janusz Malinowski, w 2011 r. spółka chce wyremontować od 1 tys. do 1 tys. 50 wagonów. Na remonty wagonów i lokomotyw planuje wydać 196 mln zł.

źródło: PAP / Niezależna.pl

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 01-07-2011, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze trzeba wspomniec o wielkim złomowaniu wagonów Bc i WLAB.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 04-07-2011, 23:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak przyznał członek zarządu PKP Intercity i dyrektor ds. technicznych Tadeusz Matyla, liczba i stan techniczny należących do przewoźnika wagonów sypialnych i kuszetek nie pozwala, by podstawić ich więcej

Haha jaki kit. Jakoś Przemyślanin do Świnoujścia ciągnie tylko jedną sypialkę, mimo że spokojnie mógłby więcej bo 3 wagony nocne są odczepiane w szczecinie. Pzdr

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

susan Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Lip 2011

PostWysłany: 06-07-2011, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Te wagony sypialne to fajna sprawa, moja siostra ostatnio jechała z Warszawy nad morze i była bardzo zadowolona, żadnych problemów, wszystko na wysokim poziomie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 06-07-2011, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Niby kuszetek i sypialnych brakuje,a dziś rano w TLK Olsztyn-Szczecin jako wagon 2 klasy pojechała kuszetka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-07-2011, 20:46    Odpowiedz z cytatem

dziś chciałem zakupić sypialkę z Bielska do Kołobrzegu na 5.08.2011 i o godzinie 13 były już wszystkie wysprzedane Sad
A dzisiejszy dzień był pierwszym w sprzedaży na ten sierpniowy termin....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 06-07-2011, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niby kuszetek i sypialnych brakuje,a dziś rano w TLK Olsztyn-Szczecin jako wagon 2 klasy pojechała kuszetka


To nie jedyny przypadek, bardzo czesto widzę kuszetki w obsłudze pociągów dziennych jako 2 klasa. Ale w tych danych podano chyba ile WARS dzierżawi, a PIC może być w posiadaniu nawet 60 sprawnych kuszetek

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskarik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011

PostWysłany: 07-07-2011, 15:31    Odpowiedz z cytatem

Ja na przemyślanina kupiłem sypialki w obydwie strony ale byłem w pierwszym możliwym dniu rezerwacji o 7.00 rano. Byłem zobaczyć ten pociąg i kierownik wagonu mi powiedział, że mam wielkie szczęście że udało mi się te bilety kupić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 07-07-2011, 20:28    Odpowiedz z cytatem

ja jechalem przedwczoraj z Bielska do Kolobrzegu i na sypialce az 3 osoby Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-07-2011, 20:33    Odpowiedz z cytatem

no mi sie w końcu udało kupić na dzień wcześniejszy od planowanego, a na powrót zakupię je zaraz po północy z systemu e-IC...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hardtech Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 07-07-2011, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie zdążyłem, byłem także w pierszy dzień przedsprzedaży i to rano, i nimo tego nie zdążyłem wyprzedane, a rozwarzałem zakup o północy Confused

//nie cytuj przedmówcy. mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pasażer84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2011

PostWysłany: 07-07-2011, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Ja rok w rok korzystam z usług PKP IC i widzę, że zainteresowanie podróżą koleją wzrasta sukcesywnie. Cieszy mnie to tym bardziej ponieważ jest to najbezpieczniejszy środek transportu. Przerażają mnie statystyki ile to osób ginie w wypadkach drogowych przy każdym dłuższym weekendzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2011
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: 13-07-2011, 19:27    Odpowiedz z cytatem

Bezpieczny, ekologiczny, względnie komfortowy ( w każdej chwili możesz wstać, rozprostować kości, udać się do WC, czy do WARS'u jeśli takowy jest ), po modernizacji infrastruktury między Gdańskiem a Warszawą podróż w końcu skróci się do normalnych długości ( obecnie z Gdyni do Warszawy jeździ się około 7-8h ), no i też generalnie cenowo wychodzi o wiele taniej w przypadku gdy jedziemy sami, ew. z drugą osobą.. w porównaniu do Samochodu oczywiście, ostatnio wyrasta konkurencja Autobusowa i Busowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

susan Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Lip 2011

PostWysłany: 21-07-2011, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Za 26zł w Słonecznym mogę jechać 8h z Warszawy do Gdyni:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl