Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zagadkowa kwestia kupna biletów PKP IC
Autor Wiadomość

Daawid Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2015

PostWysłany: 05-06-2015, 06:25   Zagadkowa kwestia kupna biletów PKP IC Odpowiedz z cytatem

Witam. Pod koniec miesiąca muszę jechać do Ciechanowa. Wybrałem pociąg TLK Ustronie o 19 z Kołobrzegu do Wawy Wschodniej i następnie pociąg TLK Krasicki o 6.40 z Wawy Wschodniej do miejsca docelowego. Chcę skorzystać z 30% zniżki, więc bilety muszę kupić już po weekendzie. Najchętniej zrobiłbym to przez eIC, ale więcej jest minusów jak plusów. Kilometraż liczy się od nowa, do tego problem ze zwrotem biletów w razie ich niewykorzystania, jedynie co przemawia na plus to możliwość wyboru miejsc, więc zostaje opcja kupienia biletów w kasie stacjonarnej. Wraz ze mną podróżować będzie osoba dorosła wraz z dwójką dzieci w wieku szkolnym. Dla siebie muszę kupić bilet ze zniżką 37%. Dla nich bilet normalny i dwa bilety ze zniżką 37%. Do tego rodzina ta posiada kartę dużej rodziny, więc jest to dodatkowa zniżka. Teraz mam problem z biletami. Czy muszę kupić jeden bilet na którym wszystkie te opcje będą zaznaczone czy muszę kupić cztery osobne bilety (KG-Wawa dla mnie i dla nich, podobnie jak z Wawa-Ciechanów)? Jeśli tak, to co z miejscówkami? Czy jest możliwa rezerwacja czterech miejsc obok siebie czy to odbywa się losowo? Nie chciałbym mieć miejscówki na drugim końcu pociągu i siedzieć z nimi na ryzyko, czy przypadkiem miejsce na którym siedzę nie zostało sprzedane i nie pojawi się pasażer.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 05-06-2015, 08:42    Odpowiedz z cytatem

Miejsca dostaniecie obok siebie,bez obaw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 06-06-2015, 22:29    Odpowiedz z cytatem

zagadki niema ,to tylko 4 bilety z ulga 37%

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 20-01-2016, 11:36    Odpowiedz z cytatem

W kwietniu planuję wyjazd porannym ICkiem z Krakowa do Częstochowy (Stradom), a stamtąd wieczorem dalsza podróż do Wrocławia również pociągiem IC.

Czy nie będzie problemy z wystawieniem jednego biletu (z dwoma miejscówkami) na całą trasę? Czy łapię się wtedy pod Taniomiastowy? Czy mogę liczyć co najwyżej na zniżkę za wcześniejszy zakup?

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 23-01-2016, 10:31    Odpowiedz z cytatem

nie ma w tym nic zagadkowego ,można kupić taki bilet i odbyć przejazd w ciągu 24 godzin

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztof.ka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2009
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 02-03-2016, 09:24   Pociąg widmo Odpowiedz z cytatem

Myślałem dotąd, że ten termin oznacza jakiś tajemniczy pociąg do zadań specjalnych, którego nie ma w rozkładzie a przejazd tego pociągu to część scenariusza filmu sensacyjnego.
Ależ pociągi widma istnieją na polskiej kolei.

Kupiłem bilet weekendowy na najbliższy weekend. Jako ostatni odcinek podróży wybrałem TLK83104 z Lublina do Rzeszowa.
6 marca pociąg niby jest w systemie, ale pobrać na niego miejscówkę niedasię.

Zadzwoniłem w poniedziałek na infolinię Intercity, zgłosiłem problem z pytaniem, czy to możliwe, że na cały pociąg od Bydgoszczy po Rzeszów są wysprzedane wszystkie miejsca? Pani podziękowała za zgłoszenie, powiedziała, że rzeczywiście nie widzi dostępności miejsc w tym pociągu, choć kursować ma. Zgłosi to do odpowiedniego działu i następnego dnia na pewno będzie można kupić miejscówkę.
Wczoraj zgłosiłem temat na fanpage FB spółki Intercity. Dziś, to samo. Nie zdziwię się gdyby ten pociąg jechał pusty, w kasach nie było biletu. A w centrali Intercity doszliby do wniosku, że pociąg ma niską frekwencję...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 13-01-2023, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Już ponad miesiąc obowiązuje nowy rozkład jazdy. Kilkukrotnie od tego czasu jechałem pociągiem "Sobieski" ma odcinkach krajowych. Za każdym razem nie da się kupić biletu w wagonie bezprzedziałowym mimo tego że pociąg prowadzi taki wagon. We wtorek były nawet dwa. PUŚCIUTKIE Shocked Czy ktoś wie o coc chodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl