Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 200, 201, 202  Następny
Linia Kłodzko - Kudowa Zdrój
Autor Wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 12-06-2018, 14:51    Odpowiedz z cytatem

EU07-469, Lewin po wojnie nigdy nie był mijanką. Był tam tylko żuraw do napełniania parowozów wodą. Jaki sens ma robienie mijanki w Kłodzku Zagórzu skoro 2 km dalej jest już linia dwutorowa?

[ Dodano: 13-09-2018, 15:52 ]
Jakiś czas temu wybrałem się na przejażdżkę pociągiem na trasie Szczytna - Polanica Zdr. Raptem 6 czy 7 km. Na dworze było gorąco ok 30 stopni. Szynobus spóźnił się o jakieś 25 min.... lekko poddenerwowany spóźnieniem wsiadłem do środka. Do środka... SZKLARNI nagrzanej do temperatury 45 stopni!!! Ludzie zgrupowani przy małych otwartych lufcikach nerwowo łapiący powietrze niczym karpie w wannie na Boże narodzenie. Starszy Pan jadący z Kudowy chciał wysiadać bo "nie da rady, ma chore serce". Od razu zapytałem kierownika pociągu dlaczego nie działa klimatyzacja. Dostałem odp, że działa, tylko słabo. Oczywiście prawdziwy powód jest taki, że nie można włączać klimatyzacji bo grozi to przegrzaniem silnika i pożarem które to już kilkukrotnie się zdarzały. Powiem szczerze, że widząc mokrą koszulę konduktora zrobiło mi się go szkoda, tym bardziej że jechał on do Legnicy. Nie wiem, ale moim zdaniem ta sytuacja nadaje się do zgłoszenia do Państwowej Inspekcji Pracy albo do Sanepidu, za narażanie pasażerów i pracowników na niebezpieczeństwo utraty zdrowa. Nie miałem termometru ale możecie mi wierzyć, że w szynobusie było na pewno nie mniej niż 40 stopni. Mój znajomy mający wtyki w Gazecie Wrocławskiej chce to opisać, bo z tego co się dowiedziałem, takie sytuacje zdarzają się notorycznie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bart Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Paź 2009

PostWysłany: 17-09-2018, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś jakieś info na temat ostatniego zamknięcia ??? Szynobusy na przeglądzie czy dłubanina by plk ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 20-11-2018, 11:35    Odpowiedz z cytatem

Wreszcie doczekaliśmy się sensownej TLKi na naszej linii... relacja Kudowa - Bydgoszcz (najsłynniejszy, najczęściej odwiedzany w wakacje polski kurort wypoczynkowy). Czas przejazdu na odcinku Kudowa - Wrocław: 4:05 h. Fantastycznie, mniej więcej tyle ile jechał pociąg Kudowa - Wrocław przed modernizacją naszej linii. Nic tylko się cieszyć i liczyć na dużą frekwencję!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leśny Dziadek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2010

PostWysłany: 08-04-2019, 07:43    Odpowiedz z cytatem

co to za remont, że do czerwca pociągów na linii niet?

_________________
www.strzelnicahistoryczna.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-04-2019, 08:26    Odpowiedz z cytatem

Remont obiektów inżynierskich na szlaku Kłodzko Nowe - Polanica-Zdrój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 13-04-2019, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Do czerwca? A nie do Sierpnia? Remont nie tylko obiektów inżynieryjnych ale też torowiska, między innymi pomiędzy Szczytną a Polanicą w celu podniesienia prędkośći.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 13-04-2019, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Prace remontowe potrwają do sierpnia. To zapewnienie z Ministerstwa Infrastruktury.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Leśny Dziadek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2010

PostWysłany: 15-04-2019, 07:35    Odpowiedz z cytatem

pisałem o czerwcu, bo na stacjach info, że do 3 czerwca KKA jeździ, stąd ten termin

_________________
www.strzelnicahistoryczna.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-04-2019, 20:28    Odpowiedz z cytatem

W czerwcu będzie korekta rozkładu, stąd ten termin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2011

PostWysłany: 23-04-2019, 10:54    Odpowiedz z cytatem

W Szczytnej, w rejonie "środkowego" przejazdu, w miejscu gdzie zaczynała się prędkość drogowa 45 km/h i było ograniczenie do 15 km/h położono nowy tor aż do przejazdu obok Kameli. Dzięki temu ograniczenie najpewniej zniknie : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 30-01-2021, 11:20    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego TLK Kormoran dojeżdża tylko do Polanicy-Zdroju?

10 stycznia pociąg TLK Kormoran po raz pierwszy dotarł do Polanicy-Zdroju. Mógłby pojechać dalej – do Dusznik i Kudowy, ale PKP Intercity zdecydowało, że pociąg musi szybko wracać do Wrocławia. Na dojazd do innych kurortów brakuje czasu.

Więcej:

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/dlaczego-tlk-kormoran-dojezdza-tylko-do-polanicy-zdroju-100532.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 30-01-2021, 16:44    Odpowiedz z cytatem

– Pociąg TLK Kormoran z Olsztyna kończy bieg w Polanicy-Zdroju, gdzie skład tego pociągu przechodzi na TLK Rozewie do Gdyni. Ze względu na uwarunkowania dotyczące godzin kursowania pociągów Kormoran i Rozewie na stacjach węzłowych (Wrocław, Warszawa) w celu zachowania wspomnianego przejścia składu niezbędne było zakończenie biegu w Polanicy-Zdroju – odpisało biuro prasowe PKP Intercity.

Z tą Polanicą to totalny absurd. Pociągi PKP IC powinny jeździć do Kudowy, albo wcale. A skoro do Kudowy nie mogą to powinny być przekierowane do Międzylesia, z postojami w Bystrzycy Kłodzkiej i Długopolu. Miałoby to większy sens.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-05-2022, 09:47    Odpowiedz z cytatem

Krótka relacja z Lewina Kłodzkiego i Kudowy-Zdrój. Linia Kolejowa nr 309 oraz IC "Śnieżka".


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-08-2022, 08:55    Odpowiedz z cytatem

Materiał zrealizowany w sobotę 30 lipca 2022. Udało mi się złapać dość mocno opóźnionego IC Śnieżka. Dodatkowo weekendowy kurs z Jeleniej Góry do Kudowy.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KukerStonka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2023
Skąd: Szczytba

PostWysłany: 20-04-2023, 15:53    Odpowiedz z cytatem

Czy w tym roku w wakacje będzie kolejna dłubanina, czy jednak będą normalnie pociągi? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 201 z 202 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 200, 201, 202  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl