Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Koszalin - Mielno
Autor Wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 09-08-2013, 10:00    Odpowiedz z cytatem

czemu do Mielna nie dojeżdżają pociągi dalekobieżne?

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 09-08-2013, 11:13    Odpowiedz z cytatem

@adrian033: jest kilka powodów, każdy z osobna i wszystkie razem równie prawdopodobne:

1. Brak sieci elektrycznej na odcinku Mścice - Mielno Koszalińskie, a więc wymuszenie użycia lokomotyw spalinowych (PKP IC takich brakuje).
2. Brak możliwości oblotu składu w Mielnie Koszalińskim. Nie ma możliwości wjechania na drugi tor, gdyż rozjazd od strony Mścic został rozebrany.
3. Niska prędkość szlakowa - 60 km/h.
4. Brak jakiegokolwiek zaplecza technicznego dla pociągów, aby je wyczyścić, uzupełnić braki, etc.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 09-08-2013, 14:49    Odpowiedz z cytatem

Ja tam żadnego problemu nie widzę wystarczy zrobić trasę na SA103 z Olsztyna do Mielna i masz dalekobieżny ;p
Przewozami na linii Mścice - Mielno zajmuję się UM Koszalina i on decyduję co będzie jeździło, ile tego będzie oraz jak będzie. Więc swe zapytania kieruj do UM Koszalina oni odpowiedzą Ci na twe pytanie ;p

W właśnie podobno w lipcu tego roku 21tys osób skorzystało z połączenia do Mielna i jest to o 6 tys więcej niż w zeszłym roku ;p No cóż pogoda była piękna to i chętnych było więcej ;p

[ Dodano: 12-08-2013, 14:48 ]
Jakby kogoś interesowało
SA103-009 dziś kursuję i zapewne do środy pojeździ

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 31-08-2013, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Na pożegnanie wakacji, dziś pierwszy poranny kurs Koszalin - Mielno na SA136-008, przepraszam za jakość zdjęć, ale w ostatniej chwili udało mi się go sfotografować.
Podziękowania dla Dróżnika, za informację.

DSC08854.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 150.01 KB

DSC08853.JPG
Plik ściągnięto 21 raz(y) 160.68 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 31-08-2013, 19:12    Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek 26.08 też jeździł. Co ciekawe tylko na jednym silniku i obyło się bez opóźnień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 31-08-2013, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Na pewno jeździł 26?? A nie SA103?? Coś czuję że SA103 Smile
Fakt dziś do południa był smerf i było sporo miłośników którzy go focili Smile
Jutro SA103-010 na zakończenie sezonu.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 31-08-2013, 20:40    Odpowiedz z cytatem

A tu już SA136 po służbie na mieleńskim szlaku. Szykuje się do odjazdu jako regio do Kołobrzegu zamiast EN57.
Przed SA136 stoi SA103-010, który to planowo o 15.30 pojechał do Mielna. Jeszcze jutro i koniec sezonowego połączenia. Miejmy nadzieję, że niebieskobiałe szynobusy powrócą do Mielna w przyszłym roku.
Zdjęcie wykonane telefonem.

20130831430.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 330.21 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 01-09-2013, 09:49    Odpowiedz z cytatem

Droznik napisał/a:
Na pewno jeździł 26?? A nie SA103?? Coś czuję że SA103 Smile


No tak mi pamięć podpowiada. Czekałem na osobowego Słupsk - Szczecin o 15:40 i w międzyczasie przyjechała siódemka z żółtym ryjkiem, a później odjeżdżał Smerf do Mielna, którego miejsce zajął przy peronie kibel do Kołobrzegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 01-09-2013, 21:53    Odpowiedz z cytatem

Żółty ryjek stał cały czwartek w Lęborku i wracał z Raciborzem Smile
To we wtorek rano przyjechała 109 więc smerf musiał uciec o 5 rano. Niestety nie mam jak sprawdzić czy to aby na pewno był smerf. Zresztą w ostatnim tygodniu to tylko rekina nie było na Mielnie.

No i sezon się zakończył. Ostatnie kursy robiła 103-010 ale frekwencja była już mizerna ;p

[ Dodano: 05-09-2013, 16:43 ]
A jak wypadają wyniki szynobusu, który kursował w wakacje na trasie Koszalin – Mielno? Według szacunków, od 29 czerwca do 1 września, szynobusem przejechało 41.857 osób. W tamtym roku pasażerów było więcej (bo 52.700), ale w ratuszu podkreślają, że i wakacje 2012 były dłuższe, bo zaczynały się 23 czerwca. – W pierwszym okresie, od 4 lipca do 29 lipca, w porównaniu z poprzednimi latami, frekwencja była bardzo duża. To z uwagi m.in. na piękną pogodę – mówi Robert Grabowski, rzecznik ratusza. Przykład: do 28 lipca przejechało o ponad 6.300 więcej pasażerów niż w 2012 roku (wtedy – 39.862 osoby). – Gorzej było w sierpniu, ale wtedy pogoda była gorsza – dodaje Robert Grabowski. Miasto dopłaca do kursów około 200 tys. zł rocznie, gmina Mielno – 20 tysięcy.

Ciekawostka
29 czerwca minęło 100 lat od uruchomienia kolejki plażowej do Unieścia. W pierwszym miesiącu przewiozła ona 5.400 pasażerów.


http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130905/TURYSTYCZNEPERLYPOMORZA1103/130909869

[ Dodano: 01-09-2014, 11:29 ]
Sezon się zakończył, czas zacząć podsumowanie.
Do Mielna w tym roku kursowało SA103-008 (ono zakończyło sezon), SA103-009 na zmianę z SA103-010 (010 wycofali gdzieś ok 15 sierpnia). SA109-001 było tylko na początku sezonu, dopóki SA139-002 nie ucierpiał. SA136 niestety nikt w tym sezonie nie ujrzał.
Frekwencja jak podawali pismaki w lipcu była największa, wręcz porównywalna do tej co była gdy połączenie z reaktywowali.
Tak więc do zobaczenia Mielno za rok, o ile będzie Smile

[ Dodano: 08-09-2014, 13:41 ]
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140908/TURYSTYCZNEPERLYPOMORZA1103/140909832

Więcej pasażerów pojechało do Mielna pociągiem niż rok temu.

Liczba pasażerów, którzy skorzystali w te wakacje z kursów szynobusem z Koszalina do Mielna i z powrotem była większa od zakładanej przed sezonem o ponad 1.200 osób.

Szynobus kursował po raz siódmy, od 28 czerwca do końca sierpnia. Od poniedziałku do czwartku kursowało siedem par szynobusu (14 kursów w obie strony), a od piątku do niedzieli uruchomione były dodatkowo trzy pary szynobusu (sześć kursów z i do Mielna).

Szacunkowy łączny koszt ze strony Koszalina, który pozwolił prowadzić połączenie z Koszalina do Mielna, to ok. 265 tys. złotych. W tym roku skorzystało z tego środka transportu ponad 41.300 osób. To oznacza, że w każdym pociągu podróżowało średnio 38 osób.

Okazuje się, że to najlepszy wynik w dotychczasowej historii szynobusu. Na pewno wpływ na to miała pogoda, która dopisała w te wakacje.

Dla porównania, w 2009 roku, gdy szynobus wyjechał po raz pierwszy na tory, średnio na jeden kurs przypadało 28 osób. W kolejnych latach ta liczba rosła. Najwyraźniej mieszkańcy przekonali się, że w wakacje to najszybszy sposób na dotarcie z Koszalina nad morze. Dojazd trwa bowiem kwadrans, a autem w korkach czasami do Mielna jedzie się latem nawet godzinę.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 12-03-2015, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Koszalin szuka zarządcy linii kolejowej Mścice - Mielno.

Koszaliński samorząd, który kilka lat temu przejął linię kolejową nr 427 z Mścic do Mielna Koszalińskiego, w drodze przetargu nieograniczonego poszukuje dla niej zarządcy. Zwycięzca przetargu będzie musiał przez 4 kolejne sezony tak przygotować linie, by bezpiecznie odbywały się na niej kursy szynobusów, do których dopłaca urząd marszałkowski oraz Mielno i Koszalin. Przez ostatnie lata robiła to firma PMT.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/56290/koszalin_szuka_zarzadcy_linii_kolejowej_mscice_mielno.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 19-06-2015, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Na wakacje wróci pociąg Koszalin - Mielno.

Przez cały sezon wakacyjny, od 27 czerwca do 31 sierpnia 2015 roku kursować będzie pociąg na trasie Koszalin-Mielno. To efekt porozumienia Województwa z Gminą Koszalin i Gminą Mielno.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/24748/Na-wakacje-wroci-pociag-Koszalin-Mielno.html

Rozklad_pociagu_Koszalin_Mielno.jpg
Plik ściągnięto 115 raz(y) 119.87 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 12-07-2015, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj tj.12.07. obsługę połączeń do Mielna zapewniał rekin czyli SA109, bardzo pozytywne działanie ze strony PR, skład klimatyzowany , ludzie nie stoją w ścisku i nie ma problemów z pomieszczeniem wszystkich wsiadających jak w SA103. Jechałem tym o 16 z Mielna więc sporo ludzi przesiadało się na Radewa i pomimo dużej liczby osób na peronie nie dochodziło do scen z lat poprzednich. Na plus także konduktorzy , pisali bilety bez dopłaty z uwagi na dużą kolejkę, rozdawali rozkłady na peronie, pożartowali. Wszystko naprawdę na plus , ludzie zadowoleni , taki stan taboru i poziom obsługi tylko mogą procentować dodatnio w przyszłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 14-07-2015, 10:50    Odpowiedz z cytatem

Rekin czyli SA109 powiadasz milordzie ;p

SA139 taka mała poprawka ;p Owszem ostatnio na weekendy tylko SA139 ściągają. W sumie SA103 w tym sezonie jakoś nie często u nas gości, bo częściej widuję SA109.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 14-07-2015, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Ale wstyd, taka wtopa;p Masz rację , ale wiesz może czemu ściągnęli aż dwa SA139? Pytam bo regio do Kołobrzegu 15:27 też odjechał obsługiwany rekinem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 17-07-2015, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Klasyczna odpowiedź - bo jeden padał już. Tak jak SA109 często - choroba wieku dziecinnego ;p

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl