Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Linia nr 30 Łuków - Lublin Północny
Autor Wiadomość

Arclight Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2008
Skąd: Lublin

PostWysłany: 24-09-2009, 19:29    Odpowiedz z cytatem

ibonek napisał/a:
szomiz, EZTy jeżdżą tylko na Chełm i Dęblin /Łuków., bo tam są druty. Szlaki na Kraśnik/Rozwadów, Parczew/Łuków/Lubartów oraz Rejowiec - Zamość/Bełżec są bez prądu, więc na tych trasach bardziej jest uzasadnione jeżdżenie SA.


Swego czasu w rozkładzie 2006/2007 i 2007/2008 SA103 jeździł jako pociąg Lublin - Łuków przez Dęblin.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 24-09-2009, 19:33    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie zakazu puszczania SA linia zelektryfikowaną. Po drugie jest to chyba nawet tańsze. Po trzecie może to być pomysł na zwiększenie pracy przewozowej w stopniu większym niż wynikający ze zwiększenia kwoty na przewozy regionalne. Bo ona w sposób zasadniczy nie wzrośnie.

Co do InterRegio: dopóki pewien Instytut nie zrozumie dość oczywistych kwestii - można o temacie zapomnieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 24-09-2009, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Arclight, owszem jakiś czas jeździł. Ale PR zrezygnowało z tej imprezy. I to dość szybko.
szomiz, owszem nie ma zakazu. I całkiem możliwe, że część tych połączeń faktycznie będzie wykonywana SA zamiast EZT. Nie jestem aż tak zorientowany w kwestiach opłat dla PLKi, i trudno mi stwierdzić czy twoja opcja będzie tańsza.
A i nie jestem pewien, ale wymieniony przez ciebie instytut chyba się zwinął, bo coś o nim ostatnio cicho. W UM twierdzą, że sami układają rozkład do spółki z marketingiem w PR. Nie wiem może ten sławetny instytut ma jakiś wpływ na to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 24-09-2009, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Zmroziło mnie trochę jak usłyszałem od jednego z członków zarządu województwa, że jeżeli trzeba by dopłacać do Zamościa kilka milionów rocznie, to może lepiej kupić dwa komfortowe autobusy. Ale jeszcze miesiąc temu inny członek zarządu twierdził, że Intercity powinno w Zamościu zostać. No ale sytuacja była dynamiczna. W miarę upływu czasu marszałki coraz sensowniej i z większą znajomością tematu się wypowiadają.

Instytut się nie zwinął. I jak dla mnie dopóki nie narobi tutaj głupot zwijać się nie musi. Co trzy koncepcje rozkładów i sposobów wykorzystania dopłat do przewozów regionalnych to nie jedna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 24-09-2009, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
że jeżeli trzeba by dopłacać do Zamościa kilka milionów rocznie, to może lepiej kupić dwa komfortowe autobusy.

Dotacja w tym roku to coś około 180 mln. Jeden szynobus to maksimum 5 mln. Jest to wiec kropla w morzu dotacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 05-10-2009, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
Urząd Marszałkowski rozpisał przetarg na szynobusy!
Źródło


Niestety, chyba przetarg się przeciągnie. Powód? NEWAG wniósł protest: źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Lektura w sam raz na długie jesienne wieczory. Przyznam się, że miejscami miałem problemy ze zrozumieniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 05-10-2009, 21:32    Odpowiedz z cytatem

A Newag ma jakieś SZT w ofercie? A może może mieć takowy dopuszczony do ruchu do czerwca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 06-10-2009, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Newag się wpycha w każdy przetarg ze swoją srebną strzałą 19/20 WE i jak nie jest zwycięzcą to od razu idzie protest - tak to narazie wygląda, bo z tego co wiadomo Newag nie ma żadnego SZTa jeszcze w ofercie

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 06-10-2009, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Zna ktoś kogoś ważnego w Pesie? Chyba mam pomysł jak ostudzić zapał Newagu do durnych protestów. Ewentualnie jak zna ktoś ważnego w Newagu niech mu podpowie żeby policzyli ile tak na prawdę kosztuje ich protestowanie za wszelką cęnę, bo coś mi się zdaje, że dość, żeby mieć na wkład własny do projektu w ramach PO IG skuktującego maniem własnego, dopuszczonego SZT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 07-10-2009, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
19/20 WE

Przecież to nie SZT...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 08-10-2009, 15:40    Odpowiedz z cytatem

No właśnie o tym napisałem ale jak widać lepiej się z EZTem wpychać na każdy rodzaj przetargu i protestować po porażce

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 08-10-2009, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Może chcą sprzedawać EZT z małą lokomotywa spalinową, jako SZT Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 08-10-2009, 18:12    Odpowiedz z cytatem

Przyznam się szczerze, że nie rozumiem działań NEWAGu. Jeżeli ktoś chce kupic SZT to znaczy, że niczego innego nie chce. Więc skoro nie chce EZT a ja w ofercie nie mam czegoś takiego jak SZT i nigdy nie miałem, do tego nie spełniam warunków, to nie startuję i nie mam do nikogo pretensji.
To mi przypomina działania jednego pana "a". Nie ważne o czym jest temat na forum, on i tak wyskoczy, ze busy są najlepsze. Analogicznie: Nie ważne, ze UMWL czy inny chce szynobusy ważne że ja mogę to oprotestować, bo nie chcą EZT.
Nie wiem, może ja jestem niezbyt wykształcony, ale nie potrafię zrozumieć tych panów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arclight Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2008
Skąd: Lublin

PostWysłany: 11-10-2009, 08:35    Odpowiedz z cytatem

10. Modernizacja linii kolejowej Nr 30 Łuków – Lublin Północny, odcinek Lubartów – Lublin Północny – 40,38 mln zł (34,32 mln zł).

Pieniądze będą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czy ktoś posiada jakieś szersze informacje na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

janekp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009

PostWysłany: 11-10-2009, 10:03    Odpowiedz z cytatem

A na Roztocze jak zwykle zero.
O co tutaj chodzi nie rozumiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl