Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 146, 147, 148  Następny
Rozkład jazdy 2014/15
Autor Wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 27-04-2014, 13:24    Odpowiedz z cytatem

garo, przecież kilka postów wyżej masz odpowiedź...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Garro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2013

PostWysłany: 27-04-2014, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Tylko coś o pociągach z Krakowa, a wyżej było, że po zmianie zarządu sprawa niepewna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-04-2014, 14:07   

@Garro
Sporo skróconych pociągów z Katowic, między innymi dawna Krakowianka czyli obecny Zefir Wink
Powrót do góry

Kuszeta Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Kwi 2007

PostWysłany: 27-04-2014, 14:22    Odpowiedz z cytatem

Niestety ma być jeden pociąg tylko w kategorii TLK rel Wawa-Wroclaw przez Lubliniec. Poza tym 3 albo 4 pedo i jeden EIC tez z calkiem niezlym czasem przejazdu. Karki i jakis EIC zostaja przez Katowice - Karki na szczescie CMK.
Esem floresem jest Sztygar - Lublin- Zielona przez Kielce, Włoszczowę, Kato, Opole, Wrocław Głogów.

EC Praha wraca, Polonia skrocona do Wiednia, Sobieski wydłużony do Gdyni, Varsovia - out Sad

Ciekawi mnie fakt - tu pytanie do znawcow tematu, czy wagony po modernie na Szczecin - Przemyśl mogą jeździć protezą z pominięciem Śląska...?

@ maciej Tak, masz racje, wagony bezposrednie zdaja bardzo dobrze egzamin! O takim rozwiązaniu mówiło się już pod koniec lat 90tych, że grupy wagonów włączane w poszczegolne składy to przyszłośc. Niestety już wtedy wróżono spadek przewozów kolejowych, zwłaszcza międzynarodowych, no i taki stan rzeczy właśnie obserwujemy dzisiaj: przecież Metropol, Silesia, Chopin, są mocno ze sobą powiązane Smile. Cracovia to był zbitek różnych wagonow do Lokoshazy, Burgas, Warny, a nawet Keszthely przez pewien czas... Kiepura i inne CNL tez sie wiążą ze sobą. W ogole system ten sprawdza się w sieci CNL ktora operuje głównie grupami wagonow. U nas tez juz w nocnych połączeniach obserwujemy bardzo złożoną grupowość składów. W nowym RJ będzie to jeszcze bardziej widoczne - pociągi będą się ze sobą łączyły. Ma to swoje plusy i minusy:
+ oszczędność na pracy przewozowej, za dostęp do infry płacimy raz, mniejsze zapotrzebowanie na obsługę składu i maszynistów
- duża wrażliwość na opóźnienia, koszty pracy manewrowej na stacjach przełączających wagony, mniejsza dostępność miejsc w pociągu - automatycznia spada ilość wagonów w danej grupie wagonów, by nie przekroczyć założonego brutta, co w tzw pikach sezonowych może mieć szczególnie negatywny wpływ...

_________________
Kto mi dał ten ch..jowy avatar?? Very Happy Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Kuszeta dnia 27-04-2014, 14:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-04-2014, 14:30   

@Kuszeta
Jeśli trasa przez "protezę" została ujęta w trasie jaką mają jeździć to nie będzie żadnych konsekwencji. Jeśli nie, to może PKP IC zostać pozbawione dofinansowania Wink Śmiech
Powrót do góry

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 27-04-2014, 15:48    Odpowiedz z cytatem

A może ktoś w końcu wrzuci wstępny zarys RJ 2014/2015?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ziken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 27-04-2014, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Kuszeta A jest coś może w planach dla Odrzanki oprócz TLK Sztygar? Będzie wreście pociąg który połączy Wrocław i Szczecin p Głogów , Zieloną Górę i Kostrzyn ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuszeta Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Kwi 2007

PostWysłany: 27-04-2014, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Ziken, nic mi na ten temat nie wiadomo.. Przypominam że Pirat jest przezucony na Poznan, a Uznam (w wersji weekendowej i swieta, lato) zostaje rowniez w poznaniu.. Ale pewnie we wakacje to będą jeszcze kroic po raz kolejny...

_________________
Kto mi dał ten ch..jowy avatar?? Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-04-2014, 20:42   

krzychu12231 napisał/a:
A może ktoś w końcu wrzuci wstępny zarys RJ 2014/2015?



Jak ktoś bedzie miał, to wrzuci. Takiś mądry, to załatw. I przestań pisać o tym w każdym wątku.
Powrót do góry

Kuszeta Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Kwi 2007

PostWysłany: 27-04-2014, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Chłopaki, ja myślę że nie ma się co pieklić o ten zarys - między jednym a drugim był niecały miesiąc a zmian od groma.. poza tym - przeciez co 2 miesiace mamy nowy rozklad... To samo jest z tym zarysem.. Zmienia się co chwila.
Nawiasem mówiąc wiele rzeczy z tego zarysu będzie wcielone od korekty czerwcowej - jak choćby np Pogoria wydłużona do Szczecina, likwidacja Mierzei, czy Parsęty...

_________________
Kto mi dał ten ch..jowy avatar?? Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 27-04-2014, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
krzychu12231 napisał/a:
A może ktoś w końcu wrzuci wstępny zarys RJ 2014/2015?



Jak ktoś bedzie miał, to wrzuci. Takiś mądry, to załatw. I przestań pisać o tym w każdym wątku.


Każdym wątku?? Kolega chyba coś nieuważnie czyta, do pierwszy raz od początku mojej bytności na forum poprosiłem o udostępnienie zarysu. Jakbym miał możliwość to z pewnością bym załatwił, a że nie mam, to proszę innych. Sporo osób mówi o tym co się ma zmienić więc na tej podstawie zakładam, że są osoby mające do tego dostęp. Oczywiście wiadomo że jeśli nie mogą czegoś udostępnić ze względu na możliwe konsekwencje służbowe to nikt od nich tego nie wymaga.

To że rozkład zmienia się ciągle to wiadomo, zarys zeszłoroczny też się mocno rozminął z tym co weszło w grudniu, niemniej jakieś pojęcie o całości daje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuszeta Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Kwi 2007

PostWysłany: 27-04-2014, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Krzychu, dal takie że w czerwcu będzie praktycznie rewolucja Smile I nie chodzi tu tylko o relacje, ale idace za tym zmiany chocby w dodatku B. Takiego rozpierd.lnika to ja nie pamiętam... Sad

_________________
Kto mi dał ten ch..jowy avatar?? Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-04-2014, 23:09    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
A może ktoś w końcu wrzuci wstępny zarys RJ 2014/2015?

Jeśli ktoś dysponuje oficjalnym zarysem rozkładu jazdy PKP IC, a nie chce go opublikować, bo obawia się konsekwencji służbowych, może go przesłać (anonimowo) na adres e-mail forum, wtedy ja go opublikuję na forum, jak w latach poprzednich. Mi beton PKP może skoczyć!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 28-04-2014, 08:01    Odpowiedz z cytatem

a co z lubuszaninem ? wróci od grudnia? wróble coś cwierkają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejorz91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013
Skąd: Warmia i Mazury

PostWysłany: 28-04-2014, 08:44    Odpowiedz z cytatem

Mało coś piszecie o pociągach na północy kraju. A najwięcej na południu. :/

Czy Sobieski do Gdyni pojedzie przez Bydgoszcz czy Iławę? Jakie pociągi będą w Iławie na linii E65 Wawa-Gdynia oraz linia 353 Poznań-Skandawa przez Toruń Iławę i Olsztyn? Przebiegające te dwie linie przez Iławę.

A ten TLK z Wawy do Braniewa to jaką trasą będzie jechał, przez Iławę czy Nidzicę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 148 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 146, 147, 148  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl