Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Wielki Wyjazd na Węgry (kolejowy)
Autor Wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 05-02-2012, 12:16   Wielki Wyjazd na Węgry (kolejowy) Odpowiedz z cytatem

Kluby "Gazety Polskiej" serdecznie zachęcają do Wielkiego Wyjazdu Na Węgry. Zademonstrujemy naszą przyjaźń, nasze poparcie dla Węgrów i polityki premiera Viktora Orbana!

Wyjeżdżamy 14 marca wieczorem (dokładną godzinę podam w terminie późniejszym) z Warszawy do Budapesztu pociągiem PKP Intercity. Jedziemy przez: Kraków, Tarnów i Nowy Sącz - w tych miastach pociąg może się dodatkowo zatrzymać. Pociąg będzie mógł zabrać 780 osób (12 wagonów + WARS).

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, a muszę z radością Państwa poinformować, że zainteresowanie wyjazdem jest olbrzymie, wtedy wynajmiemy dodatkowe składy pociągów. Wynegocjowany koszt przejazdu z Warszawy do Budapesztu i z powrotem (pełne obłożenie pociągu) wyniesie przy dzisiejszym kursie Euro 340 zł od osoby.

W zależności od Państwa decyzji możemy bez dodatkowej opłaty przedłużyć swój pobyt o jeden lub dwa dni. Nasi przyjaciele w Budapeszcie zaopiekują się nami i pomogą znaleźć nocleg.

Za wynajem pociągu będziemy musieli zapłacić do 1 marca, dlatego osoby chcące wziąć udział w WIELKIM WYJEŹDZIE NA WĘGRY prosimy o wpłaty na specjalne konto, które w ramach Niezależnego Wydawnictwa Polskiego wydawcy „Gazety Polskiej” utworzyliśmy na tę okazję:

Bank PKO SA
82 1240 5963 1111 0010 3867 3017

Proszę na przelewie dokładnie napisać swoje imię i nazwisko, oraz dodatkowo:
"WIELKI WYJAZD NA WĘGRY"

Powstała strona: www.wielkiwyjazdnawegry.pl na której na bieżąco będziemy informować o przygotowaniach do wyjazdu i relacjonować pobyt w Budapeszcie.

Proszę określić (mailem), w którym z wymienionych miast będzie Państwu najwygodniej wsiąść do pociągu. Przypominam, że pomysły i wszelką pomoc proszę zgłaszać na adres:

solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl

Zaczynajmy robić banery!

Ryszard Kapuściński
Przewodniczący Klubów Gazety Polskiej

źródło: niezalezna.pl

Sam jeszcze nie wiem, czy pojadę, ale korci mnie, i chyba warto!

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 05-02-2012, 12:52    Odpowiedz z cytatem

Wybieram się. Cena znośna, a już dawno nigdzie nie wyjeżdżałam. No i cel szczytny!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-03-2012, 03:12    Odpowiedz z cytatem

Wyjazd na Węgry - są jeszcze wolne miejsca

To ostatnie dni, by dołączyć do uczestników Wielkiego Wyjazdu na Węgry, organizowanego przez kluby „Gazety Polskiej”. Wśród gości jadących do Budapesztu będzie Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

15 marca 1848 r. rozpoczęła się rewolucja na Węgrzech, która miała doprowadzić do wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego. Dzień 15 marca stał się na Węgrzech świętem narodowym. W tym dniu odbywają się liczne uroczystości państwowe, mające upamiętnić bohaterów, w tym również Polaków, którzy zginęli w walkach o wolność. Dlatego kluby „Gazety Polskiej” organizują Wielki Wyjazd na Węgry.

Będziemy uczestniczyli w tych uroczystościach, w ten sposób zademonstrujemy naszą przyjaźń, nasze poparcie dla Węgrów i polityki premiera Viktora Orbána!

Kluby „Gazety Polskiej” zaprosiły do współpracy Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Solidarni 2010.

Z Warszawy do Budapesztu wyjeżdżamy 14 marca wieczorem pociągiem PKP Intercity. Jedziemy przez: Kraków, Tarnów i Nowy Sącz – w tych miastach możemy się zatrzymać i zabrać chętnych. Pociąg pomieści 780 osób, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, zorganizujemy dodatkowe miejsca.

Koszt przejazdu to 340 zł od osoby.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w wyjeździe, prosimy o wpłaty na specjalne konto:
PKO SA 82 1240 5963 1111 0010 3867 3017
Niezależne Wydawnictwo Polskie sp. z o.o., ul. Filtrowa 63/43, 02-056 Warszawa

W treści przelewu proszę podać: imię, nazwisko oraz dodatkowo w tytule:
WIELKI WYJAZD NA WĘGRY + miasto, w którym chcą Państwo wsiąść do pociągu.

Uwagi dotyczące wyjazdu proszę zgłaszać pod adresem: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl
Na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl na bieżąco piszemy o przygotowaniach. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 518 537 580.

Na uczestników wycieczki czekają naprawdę tanie noclegi w cenie 2000 forintów (28 zł) na jedną osobę w pokojach jedno- i dwuosobowych!

Szczegółowy program uroczystości:

Spotykamy się wszyscy o godz. 8 na placu Kossutha przed parlamentem (miejsce zbiórki Polaków, którzy przyjechali z Polski pociągiem lub indywidualnie).

8:00
Podniesienie flagi na placu Kossutha.
8:20
Przemarsz do ogrodu przed Muzeum Narodowym.
9:00
uroczystość na schodach muzeum, w miejscu, w którym Sándor Petöfi sformułował swoje „12 żądań” – tu rozpoczęło się węgierskie powstanie antyhabsburskie. Przemówienia, w tym przemówienie redaktora Tomasza Sakiewicza w imieniu Polaków uczestniczących w uroczystościach. Krótki program artystyczny z udziałem polskich artystów.
10:00
Przemarsz spod Muzeum Narodowego na Górę Zamkową.
11:00
W kilku miejscach na Górze Zamkowej: od Szent György tér (pl. św. Jerzego) do pl. Kapisztrána odbędą się występy artystów węgierskich oraz polskich. Możliwe przemówienia gości z Polski.
12:00
W trakcie pobytu na Górze Zamkowej „ludowy” obiad dla Polaków.
15:00
Przemarsz z Góry Zamkowej na plac Kossutha, gdzie rozpoczną się węgierskie uroczystości państwowe. Polacy otrzymają osobny sektor.
Przed rozpoczęciem oficjalnych przemówień wizyta delegacji z Polski w parlamencie i spotkanie z najwyższymi przedstawicielami rządu węgierskiego.

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić znajomych i przyjaciół. Jedźmy razem.

źródło: Niezalezna.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-03-2012, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Rozkład jazdy pociągu na Węgry

Znane są już dokładne godziny odjazdu i powrotu pociągu, którym 14 marca wyruszą uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry, organizowanego przez kluby „Gazety Polskiej”.

Wielki Wyjazd na Węgry ma być manifestacją poparcia dla Węgrów i polityki rządów premiera Viktora Orbána. Uczestnicy wyjazdu mają się pojawić w Budapeszcie 15 marca, w rocznicę wybuchu rewolucji z 1848 r. To święto narodowe na Węgrzech, upamiętniające bohaterów walk wyzwoleńczych, również Polaków.

Oprócz klubów „Gazety Polskiej” w akcji uczestniczą także Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Solidarni 2010.

Wśród uczestników wyjazdu udających się pociągiem do Budapesztu będzie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

ODJAZD WARSZAWA-KIELCE-KRAKÓW-TARNÓW-NOWY SĄCZ

* WARSZAWA CENTRALNA: GODZ. 13.45

* KIELCE: GODZ. 17.30-17.33

* KRAKÓW: GODZ. 19.06-19.11

* TARNÓW: GODZ. 21.08-21.10

* NOWY SĄCZ: GODZ. 22.52-22.55

POWRÓT BUDAPESZT-NOWY SĄCZ-TARNÓW-KRAKÓW-KIELCE-WARSZAWA

* BUDAPESZT: GODZ. 19.00

* NOWY SĄCZ: GODZ. 3.23-3.33

* TARNÓW: GODZ. 5.19-5.47

* KRAKÓW: GODZ. 7.17-7.57

* KIELCE: GODZ. 9.35-9.40

* WARSZAWA CENTRALNA: GODZ. 13.45

źródło: Niezalezna.pl

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-03-2012, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Wielki Wyjazd na Węgry – Warszawa Dworzec Centralny, godz. 13.45

14 marca wyjeżdżamy na Węgry do Budapesztu. Będziemy tam uczestniczyć w uroczystościach Święta Narodowego na Węgrzech.

Podaję szczegółowy plan Wielkiego Wyjazdu na Węgry do Budapesztu:
- Warszawa Dworzec Centralny, godz. 13.45
- Kielce, godz. 17.30-17.33
- Kraków – godz. 19.06-19.11
- Tarnów, godz. 21.08-21.10
- Nowy Sącz, godz. 22.52-22.55
- Budapest Nyugati, godz. 6.50

W trakcie podróży uczestnicy podróży otrzymają poczęstunek i symboliczną lampkę węgierskiego wina. W pociągu pojadą z nami przedstawiciele najważniejszych prawicowych mediów w Polsce, którzy na bieżąco będą relacjonować przebieg naszej podróży i uroczystości w Budapeszcie. Pojedzie z nami red. Tomasz Sakiewicz, z którym będzie można porozmawiać. Będzie czas na nocne Polaków rozmowy.

Program ogólny uroczystości (uzgodniony z władzami węgierskimi)

Po oficjalnym przywitaniu przez przyjaciół z Węgier, 16 autobusami wynajętymi przez stronę węgierską, w których czekać będą na nas paczki ze śniadaniem, zostaniemy zawiezieni przed Muzeum Narodowe (które mieści się na Múzeum körüt, czyli przy obwodnicy Muzeum).

Godz. 9.00 - uroczystość na schodach Muzeum, w miejscu w którym Sándor Petöfi, sformułował swoje "12 żądań". To tu rozpoczęło się węgierskie powstanie antyhabsburgskie. Przewidziane są przemówienia, w tym burmistrza Budapesztu Istvána Tarlósa, który był inicjatorem powstania w Budapeszcie pomnika upamiętniającego zbrodnię katyńską. W 2008 roku został odznaczony przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, a Rada Polskiej Fundacji Katyńskiej nadała mu Medal Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W imieniu Polaków uczestniczących w uroczystościach przemówienie wygłosi redaktor Tomasz Sakiewicz
Godz. 10.00 - przemarsz spod Muzeum Narodowego, z peszteńskiej części miasta, przez Dunaj, na Górę Zamkową (dystans 4,5 km). Osoby które przyjechały pociągiem zostaną odwiezione na chwilę do hoteli w celu zakwaterowania i krótkiego odpoczynku.
Godz. 11.00-13.00 - w kilku miejscach na Górze Zamkowej: od Szent György tér (pl. Św. Jerzego) do pl. Kapisztrána odbędą się występy artystyczne.
Godz. 13.00 – 13.15 - zbiórka na placu Dísztér (Góra Zamkowa)
Godz. 13.15 - przemarsz z Góry Zamkowej na drugą stronę Dunaju, na plac Kossutha (4 km), gdzie rozpoczną się węgierskie uroczystości państwowe. Polacy będą mieli zaszczyt iść na czele pochodu - tuż za węgierskimi huzarami.
Godz. 15.00 – rozpoczęcie uroczystości państwowych. Przemówienie premiera Viktora Orbána, powitanie Polaków.
Przed rozpoczęciem oficjalnych przemówień wizyta delegacji z Polski w Parlamencie i spotkanie z najwyższymi przedstawicielami rządu węgierskiego.
Godz. 16.30 – koniec uroczystości. Kolacja w 3 turach w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, po czym samodzielny wyjazd do hotelu
16 marca - wyjazd na dworzec kolejowy autobusami, w trakcie drogi na dworzec krótki widokowy przejazd przez Budapeszt.

Wyjeżdżamy z Budapesztu 16 marca:
- Dworzec Budapest Nyugati, godz. 19.00
- Nowy Sącz, godz. 3.23-3.33
- Tarnów, godz. 5.19-5.47
- Kraków, godz. 7.17-7.57
- Kielce, godz. 9.35-9.40
- Warszawa Centralna, godz. 13.45

Grupa niezorganizowana (nie jadąca pociągiem)
15 marca
Od 9.00 - możliwość parkowania w Budapeszcie na placu Nyugati tér - autobusy, samochody prywatne
13.00 - zbiórka i wymarsz pochodu z orkiestrą na plac Kossutha
15.00 – 16.30 - uroczystość na placu Kossutha z przemówieniem premiera Viktora Orbana
16.30 - koniec oficjalnych uroczystości

Niezależnie od tego, że zaopiekują się Państwem, w miarę możliwości, osoby z Polski (poznacie ich po kamizelkach z logo Wielkiego Wyjazdu), organizatorzy węgierscy też przygotowują przewodników miejscowych, mówiących obydwoma językami. Będą obsługiwać w pierwszym rzędzie grupy, które zostaną zapowiedziane wcześniej i przybędą w sposób zorganizowany: pociągami, autobusami. Autobusy i samochody osobowe proszę oznakować (przykleić do przedniej szyby) kartką z logo Wielkiego Wyjazdu (do pobrania ze strony: www.wielkiwyjazdnawegry.pl)
W Budapeszcie odbędą się liczne spotkania, które na najbliższe lata zapoczątkują naszą współpracę z różnymi organizacjami pozarządowymi w tej części Europy. Planowane jest podpisanie porozumienie między Radą Porozumienia Społecznego (CET) na Węgrzech i w Niecce Karpackiej reprezentującą sieć społecznych wspólnot Niecki Karpackiej oraz „Gazetą Polską” i Klubami „Gazety Polskiej”. To będzie początek naszej współpracy, która pogłębi zaufanie i przyjaźń dla dobra naszych narodów tak bardzo przywiązanych do tradycyjnych wartości.

Podczas uroczystości musimy pamiętać, że problemów z jakimi borykamy się w Polsce nie możemy przenosić do kraju, który w trudnych warunkach buduje swoją niezależność. Jedziemy tam po to, żeby poprzeć Węgrów i umocnić ich dążenia do odzyskania niezależności finansowej oraz zachowania suwerenności narodowej.
Węgierska policja pomoże Państwu i np. wskaże miejsca wyznaczone do parkowania.
Zapraszam wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić znajomych i przyjaciół.

JEDŹCIE Z NAMI
Więcej informacji na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl
Dyżur Konsularny 15 marca 2012 r.
Referat ds. konsularnych Ambasady RP w Budapeszcie czynny w godz. 8.00-18.00
W nagłych przypadkach można kontaktować się na telefon dyżurny: + 36 20 4729502
AMBASADA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W BUDAPESZCIE
REFERAT DS. KONSULARNYCH
1068 Budapeszt
Városligeti fasor 16
Numery telefonów:
+ (36 1) 413 8206
+ (36 1) 413 8208
Inne ważne telefony:
Pogotowie ratunkowe - 104
Policja - 107, 112
Pomoc drogowa (Autoklub) - 188

źródło: niepoprawni.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-03-2012, 15:09    Odpowiedz z cytatem

Wielki wyjazd na Węgry – ważne informacje

Organizatorzy Wielkiego Wyjazdu na Węgry informują, że osoby odjeżdżające z Warszawy zbierają się w holu głównym na Centralnym o godz. 13.00.

Ze względu na procedury PKP numer peronu, z którego odjedzie pociąg zostanie podany kilka godzin przed odjazdem. Będą pomagać tam wolontariusze.

Dzień 15 marca stał się Świętem Narodowym na Węgrzech, na pamiątkę rewolucji z 1848 roku, która miała doprowadzić do wyzwolenia kraju spod panowania austriackiego. W dniu tym odbywają się liczne uroczystości państwowe, mające upamiętnić krew bohaterów, którzy zginęli w walkach o wolność. Tradycyjnie świętujący Węgrzy noszą trójkolorową kokardkę w barwach narodowych przypiętą do piersi.

Kluby „Gazety Polskiej” organizują 15 marca WIELKI WYJAZD NA WĘGRY, do Budapesztu. Zademonstrujemy naszą przyjaźń, nasze poparcie dla Węgrów i polityki Pana Premiera Viktora Orbana!

- Niech Europa zobaczy, że Polacy nie zostawią Węgrów samym sobie. Niech ekipa Tuska wie że o naszych bratankach Węgrach myślimy i o nich nie zapominamy. Niech lewacka Europa zastanowi się, zanim znowu przyjdzie jej do głowy upokarzać dumnych Węgrów. Pamiętajmy, że w Budapeszcie stoi pomnik Sándora Petöfiego, jak i Józefa Bema; prawdziwy symbol naszej przyjaźni. Pamiętajmy o naszych ojcach i dziadkach, którzy - ku wściekłości komunistycznego reżimu - w roku 1956 organizowali pomoc dla bohaterów antysowieckiego powstania na Węgrzech – apeluje koordynator całej akcji Ryszard Kapuściński.

źródło: niezalezna.pl

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-03-2012, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Fotorelacja z dzisiejszego wyjazdu:

http://foto.niezalezna.pl/index.php?cat=19

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 14-03-2012, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Tytuł tego watku raczej powinien brzmieć "Wielki Polityczno - Propagandowy Wyjazd na Węgry", bo z kolejowym ma tylko tyle wspolnego, że uczestnicy wyjazdu jadą pociągiem. Natomiast cel tego wyjazdu jest zupełnie inny niż zwiedzanie Węgier koleją. Z jednego się ciesze jako MK, że w końcu ktoś odkurzy przejście kolejowe Muszyna/Plavec, bo jak czytałem rozkład to ten pociąg własnie tamtędy jedzie. To przejście jest od ponad dwóch lat nieużywane, a szkoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-03-2012, 18:56    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze jedzie tym pociągiem - dosiada się w Krakowie.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-03-2012, 20:16   

Galanonim, Twój podpis doskonale opisuje tego typu zachowania Solidarnych2010.
Pojechali by mącić i szerzyć swoją niechęć do wszystkiego i do wszystkich pod pretekstem wsparcia narodowego święta Węgier. To są ludzie którzy żyją przeszłością, którzy niby walczą o wolność Polski pod przykrywką walki ze wszystkim. W ich szeregach znalazły się osoby, którzy zachowują się jak fanatycy religijni gotowi zabijać w imię urojonego ich Pana. I takie mam odczucie, że ich duchowym przywódcą jest Pan Kaczyński, który swoim bólem, nienawiścią do ludzi o odmiennych poglądach przesłonił cały świat...
Pisałam kiedyś z jednym takim człowiekiem należącym do nich... W tej całej nienawiści zapomniał czym jest człowieczeństwo...

Jestem realistką i ateistką i osobiście nie chciałabym, być atakowana z każdej strony fanatyzmem religijnym i żeby na tym forum były poruszane takie tematy... Ale moje chciejstwo może sobie być - jestem tylko szeregowym użytkownikiem...
Powrót do góry

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 14-03-2012, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Aaalisha, kobieto, ty się dobrze czujesz? Pierdzielisz takie głupoty, że aż żal mi ciebie.

Tym pociągiem jadą moi rodzice. Obrażasz ich i mnie!

Swoje lewackie, antypatriotyczne i antyreligijne frustracje wylewaj na forum Gazety Wyborczej. Tam znajdziesz poklask.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-03-2012, 20:51   

Pirex, moje podejście nie jest ani lewackie, ani antypatriotyczne i antyreligijne. Stoję na straży zdrowego rozsądku, którego w Polsce niestety brakuje. Czy ja Ciebie i Twoich rodziców obraziłam wprost. Proszę zacytuj mi w którym momencie użyłam takich obraźliwych słów??
To Ty mnie obraziłeś pisząc "Pierdzielisz takie głupoty, że aż żal mi ciebie"...
Nie potrafisz dyskutować na odpowiednim poziomie?? No cóż jest mi bardzo przykro, że niektórzy nie potrafią wypowiedzieć swojego zdania tylko od razu atakują...
Powrót do góry

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 14-03-2012, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Cały pociąg śmieje się z "Wyborczej"

"Gazeta Wyborcza" zaatakowała inicjatywę polskich patriotów jadących do Budapesztu, publikując kuriozalny list Polaka mieszkającego na Węgrzech. - Cały nasz pociąg śmieje się z tego listu - mówią uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry.

Autor listu opublikowanego w "GW", niejaki Sławek Zabagło, nazywa wyjazd Polaków "Wielką Krucjatą", choć - jak wiadomo - "krucjata" to wyprawa wojenna przeciwko wrogom Kościoła. - Widocznie pan Zabagło za długo mieszka poza Polską i nie pamięta, co znaczą niektóre słowa - komentuje jeden z jadących pociągiem do Budapesztu.

Uczestnicy wyjazdu na Węgry śmieją się także z innych argumentów zamieszczonych w liście opublikowanym przez "GW". Jeden z tych argumentów brzmi: Polacy nie powinni mieszać się w nieswoje sprawy. - Wystarczy przypomnieć, kto bronił lewaków zapraszających niemieckich neokomunistów z Antify na polskie Święto Niepodległości - mówią uczestnicy wyjazdu na Węgry. Drwią też z porównywania rządu Viktora Orbana do "rządu polskiego" (określenie autora listu) z 1980 r.

- Reakcja "Wyborczej" na nasz wyjazd bardzo poprawiła nam humor, choć i tak jest tu wesoło. Wszędzie rozbrzmiewają piosenki i rozmowy, około północy odbędzie się specjalny koncert Pawła Piekarczyka, wrażeń więc nie brakuje - mówi Wojciech Mucha, dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie" jadący pociągiem.

Źródło: Niezależna.pl

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 15-03-2012, 07:40    Odpowiedz z cytatem

Aaalisha, twoje podejście jest za to żałosne. Wszędzie, gdzie ktoś manifestuje patriotyzm widzisz tylko medialne klisze, przedstawione przez Gazetę Wyborczą i TVN, a potem ten ogląd nazywasz zdrowym rozsądkiem.

Gadasz od rzeczy o jakichś fanatykach, których przywódcą jest "pan Kaczyński", który chyba tylko według Ciebie pozostaje jakąkolwiek centralną postacią polskiej polityki. To jest żałosne, że wyrabiasz sobie opinię na temat jakichś ludzi, znając jedynie kilka przebitek z mediów i opierając się na jednej rozmowie z jakimś (niekoniecznie kulturalnym) człowiekiem. Zwłaszcza to ostatnie szokuje - wiesz, znam wielu lewackich "racjonalistów" którzy są o wiele bardziej agresywni od katolickich patriotów. Przypomnę, kto podczas akcji z krzyżem mówił o zesłaniu "napalmu" na modlących się staruszków. Raczej nie Solidarni 2010. Ciekawe czy im teżpowiesz o potrzebie zachowania zdrowego rozsądku, czy w duchu będziesz podśmiewać się, że "dobrze ktoś tym moherom przyłożył".

Zanim zaczniesz mnie utożsamiać z tym ruchem, od razu powiem Ci dla ułatwienia, że nie jestem ani katolikiem ani czytelnikiem Gazety Polskiej. Też uważam, że jest to środowisko dość specyficzne i zamknięte na polemikę, ale jednego nie można mu odmówić: żarliwości w walce o sprawy polskie. Jeśli chcą, to jadą, jak Michnik chce zrobić swój wyjazd, też niech jedzie.

Patriotyzm to nie życie przeszłością i "mohery" właśnie to udowadniają, działając w teraźniejszości. Rząd Polski olewał długo wyciągniętą dłoń Orbana, któremu zależało na poprawieniu relacji (dobre stosunki z Polską to wyznacznik tożsamości węgierskiej). No więc jadą ci, którym zależy na tym, by pokazać że są u nas ludzie którzy tej polityki nie popierają.

Jeśli uważasz, że pojechali na Węgry, by "mącić", to znaczy że nie jesteś zdolna to uwierzenia, iż ludzie mogą mieć własne poglądy, a to Cię sytuuje niebezpiecznie blisko tantednych propagandzistów Gazety Wyboczej. To tam właśnie uważa się, że ludzie nie myślą samodzielnie, tylko przeróżni Kaczyńscy ciągle "mącą" im w głowach. I powtarzają to wszyscy po sobie, wszyscy tam myślą samodzielnie, wszyscy jednakowo. Pytanie: czy kaczyński jedzie pociągiem? czy PiS zorganizował ten wyjazd? Nie. Zrobiły to oddolne organizacje obywatelskie, które miały dość samozaparcia, żeby swoją ideą zarazić ludzi. O to chodzi w demokracji.

Kiepsko więc u Ciebie z racjonalizmem, bo racjonalizm to postawa obiektywistyczna, a Tobie obiektywizmu i szerszego spojrzenia brakuje. Jesteś bowiem zamknięta w jednej opcji światopoglądowej i medialnej i uważasz że jako ktoś taki masz prawo na dokładkę obrażać innych (napisałaś "w ich szeregach znalazły się osoby, którzy zachowują się jak fanatycy religijni gotowi zabijać w imię urojonego ich Pana" - to obraza; mówienie o "mąceniu" i niechęci do wszystkiego to też w jakiś sposób obraza).

Aksjologia medialna i publicystyczna jest w Polsce taka: lewicującym bądź lewicowym ruchom wolno wszystko, łącznie z urządzaniem zadym i biciem ludzi (przy niskim poparciu społecznym). Wszyscy inni zaś, by nie zostać objechani po całości, muszą udowodnić, że nie należą do "prawicowego ciemnogrodu". Jeśli Żakowski, Michnik albo Blumsztajn rozpoznają w nich "demona patriotyzmu", natychmiast zaczyna się obrażanie ludzi, porównywanie ich liderów do Hitlera i Stalina, do członków KPP i cholera wie do czego jeszcze.

To, że przypadkowo na tym forum dominuje inna opcja światopoglądowa, to nie znaczy, że jesteś jako rzekoma "racjonalistka" tutaj tępiona. Ty po prostu od racjonalnego myślenia wolisz klisze z mediów - i dlatego wywołujesz złość. Tutaj spotykasz (niestety) ludzi myślących, którzy na dodatek nie dali sobie wyprać mózgu medialną papką i sami potrafią określić, jakie wartości są dla nich odpowiednie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-03-2012, 08:52   

Nie zgodzę się z tym, iż wolę medialne klisze. Daleka jestem od osądów medialnych, ponieważ nie gapię się w szklany ekran, gdyż go po prostu nie posiadam. Nie czytam również wybiórczej. Programy publicystyczne te wybrane przeze mnie oglądam w necie. Nie mam wypranego mózgu tak jak powiedziałeś w końcówce swojej wypowiedzi.

Nie wiem skąd ta agresja w stosunku do mnie powiedziałam tylko parę słów, które aż tak bardzo wszystkich dotknęły. Nie uważam się za fanatycznego lewaka, tylko za osobę, która ma swoje osobiste poglądy. Nie obraziłam nikogo wprost, osobiście. A jeśli ktoś tak to odebrał no to już nie moja wina, że brak mu dystansu do moich słów…

Poza tym – nie zamierzam się tu tłumaczyć więcej ze swoich poglądów, powiem więcej – niepotrzebne zaczęłam się wypowiadać na drażliwe dla tego forum tematy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2021 infokolej.pl