Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
KD oszczędzają na hamulcach pociągów
Autor Wiadomość

Karol2204 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2009
Skąd: Malczyce/Legnica

PostWysłany: 23-07-2013, 09:22   KD oszczędzają na hamulcach pociągów Odpowiedz z cytatem

Koleje Dolnośląskie oszczędzają na hamulcach pociągów

Pracownicy spółki przerywają milczenie i mówią reporterowi Radia RAM o praktykach stosowanych przez pracodawcę. Okazuje się, że przynajmniej od dwóch lat w szynobusach wyłączone są systemy rappid.

- Dzięki temu mechanizmowi tor hamowania może być krótszy nawet o 125 metrów - wyjaśnia Zdzisław Stelmach maszynista, który rozstał się z dolnośląskim przewoźnikiem.

Przedstawiciele Kolei Dolnośląskich przyznają, że w firmie obowiązuje zakaz korzystania z systemu szybkiego hamowania, bo ma to wykluczyć zjawisko ścierania obręczy kół. Szefowie spółki zapewnili na antenie Radia RAM, że wydłużenie drogi hamowania... nie ma wpływu na bezpieczeństwo.

Więcej:
http://www.prw.pl/articles/view/29746/kolej-oszczedza-na-hamulcach-to-nie-zart
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rogerson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2009

PostWysłany: 23-07-2013, 09:37    Odpowiedz z cytatem

Czy któraś z instrukcji mówi o tym, że ten system obowiązkowo ma być włączony? Bo trudno jest mi sobie wyobrazić, by KD publicznie mówiły o tym, że system jest wyłączony, nie narażając się na karę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-07-2013, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Rogerson, w KD nie takie numery robią. Gdyby to wszystko opisać, nikt by nie uwierzył. Zapewniam!

Chyba wyjaśniło się dlaczego maszyniści uciekają z KD. Temat poruszyłam w innym wątku:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=296110#296110

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kulejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2013

PostWysłany: 23-07-2013, 11:15    Odpowiedz z cytatem

Dopiero teraz uciekają? Przecież tam taki raj był w KD Very Happy
Ludzie są tak traktowani, jak pozwalają się traktować. To jest bardzo przykre, ale prawdziwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-07-2013, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Kulejarz, jeśli pracujesz w KD i nie chcesz być traktowany przez beton jak śmieć to masz tylko dwa wyjścia: zwolnić się, albo czekać aż zwolnią cię dyscyplinarnie, bo w ten sposób pozbywają się niepokornych. W sądach pracy toczyło się i nadal toczy mnóstwo spraw, które KD przegrywają i muszą wypłacać byłym pracownikom wysokie odszkodowania za bezprawne zwolnienie z pracy.

Generalnie załoga KD jest zastraszona i zahukana. Mają na przykład bezwzględny zakaz udzielania się na tym forum! Moi znajomi odwalają swoje, bo gdzieś muszą zarobić na życie, ale z pracy w KD nie są zadowoleni. Dobrze ma tylko biurwistyczna sitwa na Wojska Polskiego, która oszczędza na hamulcach a tym samym na bezpieczeństwie pasażerów, ale nie żałuje publicznych pieniędzy na swoje wysokie wynagrodzenia, wypasione premie i nowe samochody służbowe!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kulejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2013

PostWysłany: 23-07-2013, 11:45    Odpowiedz z cytatem

Cóż...
Dopiero gdzieś czytałem, że jakiś dym im poszedł z Impulsa, teraz to wychodzi na jaw. Myślę, że praca pracą. Wiadomo, że teraz o nią ciężko, ale nie wyobrażam sobie, żeby siebie i ludzi narażać, bo mi każą. Gdzieś są chyba jednak granice zdrowego rozsądku. A jak by im kazali z okna skoczyć to też by skoczyli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-07-2013, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Kulejarz, nie uwierzysz, ale są tacy co by się dali pokroić za KD. To są skutki medialnej propagandy sukcesu i indoktrynacji wewnątrz KD. Przecież beton KD zorganizował sobie mikolską bojówkę, która na facebooku walczy z tym forum, ze szczególnym uwzględnieniem mojej skromnej osoby. Do tego stopnia jestem dla nich niewygodna, że wypytują w środowisku o mnie, o moją rodzinę, o dane rejestrowe mojej firmy. Mam na to dowody! Nie udało się im namierzyć mnie po adresie IP to kombinują w ten sposób...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kulejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2013

PostWysłany: 23-07-2013, 12:03    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem chyba już starej daty, ale... prawdziwa cnota krytyki się nie boi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rogerson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2009

PostWysłany: 23-07-2013, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Rogerson, w KD nie takie numery robią. Gdyby to wszystko opisać, nikt by nie uwierzył. Zapewniam!


Wiesz numery numerami, ale "grzebanie" przy układzie hamulcowym to jest bardzo poważna sprawa i dlatego chciałbym wiedzieć, czy któraś instrukcja nakazuje używanie tego systemu, czy też nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 23-07-2013, 12:51    Odpowiedz z cytatem

Nie chcę wyjść na MiKola czy fanatyka KD ale... to akurat nie jest głupi pomysł. Biorąc pod uwagę jak często są serwisowane lubuskie SZT, to UM w Zielonej Górze też powinien rozważyć opcję nakazania PR ZG wyłączenia tej funkcji. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-07-2013, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Nie znam się na taborze kolejowym, ale skoro producent zainstalował system hamowania poprawiający bezpieczeństwo to ten system powinien być używany a nie wyłączany. Na bezpieczeństwie ludzi nie wolno oszczędzać! W końcu KD to nie prywatny folwark tylko spółka samorządowa utrzymywana z naszych podatków.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kulejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2013

PostWysłany: 23-07-2013, 13:08    Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy KD uzyskało zgodę UTK na taką inicjatywę? Można tak sobie po prostu wyłączać hamulce, bo wpadło się na genialny pomysł oszczędnościowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-07-2013, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio z udziałem KD było kilka wypadków na przejazdach kolejowych:

http://www.marczow.bnx.pl/news.php?readmore=281
http://powiatowa.info/wiadomosci/aktualnosci/917-potracony-traktor

Pytanie do znawców tematu: gdyby system szybkiego hamowania (rappid) był aktywny to czy można by uniknąć tego typu zdarzeń?

Jeśli władze KD świadomie narażają życie ludzi to trzeba złożyć do prokuratury odpowiednie zawiadomienie, byleby tylko nie była to prokuratura legnicka, gdyż ta zamiast ścigać przekrętaczy z KD, ściga internautów ujawniających przekręty w KD.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

szpak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2006
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 23-07-2013, 15:23    Odpowiedz z cytatem

"Priorytetem Kolei Dolnośląskich, jako przewoźnika kolejowego, jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa."

Ja sobie tego nie wymyśliłem. To cytat ze strony internetowej KD. Śmiech

_________________
Marcin Szpakowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

AMD Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2013

PostWysłany: 23-07-2013, 16:09    Odpowiedz z cytatem

Rogerson napisał/a:
Noema napisał/a:
Rogerson, w KD nie takie numery robią. Gdyby to wszystko opisać, nikt by nie uwierzył. Zapewniam!


Wiesz numery numerami, ale "grzebanie" przy układzie hamulcowym to jest bardzo poważna sprawa i dlatego chciałbym wiedzieć, czy któraś instrukcja nakazuje używanie tego systemu, czy też nie.

Z pewnością taki obowiązek wynika z zapisów instrukcji użytkowania pojazdu sporządzonej przez producenta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl