Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Panowie nie ustępują miejsca paniom
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-06-2013, 13:51   Panowie nie ustępują miejsca paniom Odpowiedz z cytatem

Jestem w ciąży, ale niewiele osób proponuje mi miejsce w pociągu. Bardzo dziękuję Paniom, które to robią. Dotychczas nie zrobił tego żaden mężczyzna - pisze czytelniczka. Czy zmieniły się nasze obyczaje?

Cały tekst: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14120371,Pasazerka_zali_sie__ze_panowie_nie_ustepuja_miejsca_.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 18-06-2013, 16:54    Odpowiedz z cytatem

Ile razy jest tak, ze ustapi sie miejsca, a ta osoba: posadzi bachora albo polozy zakupy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 18-06-2013, 18:56    Odpowiedz z cytatem

Wieeeeeeeele razy tak jest, oj bardzo wiele razy. Dlatego puszczam w ostateczności.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 20-06-2013, 14:59    Odpowiedz z cytatem

Chrzanicie. Ja zawsze ustępuję, jak widzę starszą osobę albo kobietę w ciąży, i nigdy, ale to nigdy nie posadziły one zakupów na moim miejscu. Gdyby tak zrobiły, to bez wahania zająłbym miejsce z powrotem.

Raz jeden dziadek w EN57 KMów posiedział 5 minut na miejscu które mu ustąpiłem, po czym zaproponował to miejsce jakimś lachonom młodszym ode mnie, wyraźnie się do nich śliniąc i próbując je zbajerować - używając w tym celu mojego fotela!!!

Trochę śmieszno, a trochę żałosno. Cool

A z dziećmi to jest inna sprawa. Małe dzieci w pojeździe są szczególnie wrażliwe i narażone (słaba zdolność przewidywania, słaby zmysł równowagi) i jak siedzą, to są dużo bezpieczniejsze. Sadzania (małego) dzieciaka na ustąpionym miejscu - nigdy nie mam za złe.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 20-06-2013, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Wielokrotnie mialem sytuacje, ze ustapilem miejsca starszej osobie, ktora polozyla zakupy lub bachora. A bachor moze siedziec na kolanach!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-06-2013, 06:38    Odpowiedz z cytatem

Może albo nie może. Jak będziesz starszą osobą, i będziesz miał żylaki, słabe stawy, obolałe kości, to wtedy będziesz się wypowiadał czy bachor może siedzieć na kolanach, czy nie.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Znalazłeś sobie wygodną wymówkę żeby nie ruszać swoich 4-ch liter z fotela i tyle. Śmiech

A ja ktoś faktycznie "sadza" zakupy, to należy czym prędzej poinformować że to nie zakupom ustąpiono miejsca i zająć je z powrotem.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 21-06-2013, 12:14    Odpowiedz z cytatem

@rumburak
Wielu ludzi udaje, ze nie slysza jak zwracasz uwage nt.zakupow na miejscu do siedzenia. Konduktorzy udaja, ze nie widza. Nawet jak jedna torba zajmuje 2 miejsca (01/10/2012, TLK, Trojmiasto-Katowice)

Starsze osoby jak plotkuja to nie maja zylakow i swietnie czuja sie. A w komunikacji miejskiej czy pociagu sa umierajace.
Mlode matki tez sadzaja bachory, a inni niech stoja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 22-06-2013, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że tradycja ustępowania miejsca, nie tylko paniom, jest godna kontynuowania. Zdarzają się jednak wyjątki. Nie zawsze potrafię np. poznać, że dana kobieta jest w ciąży. Jeśli są natomiast wolne miejsca, ale ktoś akurat chce usiąść na moim, to niech poczeka aż wysiądę. Czasem też jestem zmęczony, czy coś mi dolega i wtedy inaczej oceniam sytuację, czy ustąpić miejsca komuś. Przede wszystkim nie lubię postawy roszczeniowej, nie tylko w tej kwestii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 22-06-2013, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko lepiej ustąpić miejsca osobom starszym, kobietom w ciąży, osobom niepełnosprawnym itd. A nagrodą może być nawet słowo "dziękuję", kiedy ta osoba jedzie blisko i nie skorzysta Smile

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Drubiks Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Lip 2013

PostWysłany: 01-07-2013, 14:04    Odpowiedz z cytatem

Dwukrotnie byłam w ciąży i zdażyło mi się, że przepuszczono mnie w kolejce ale tylko i wyłącznie przez Panie w wieku śednim, bo starsze chociaż bardzo sprawne też nie sa zbyt wyrozumiałe, na facetów wogóle nie ma co liczyć, pewnie dlatego, że nie wyobrażają sobie, jak to jest nosić taki ciężar w brzuchu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl