Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
O krok od tragedii. Przez awarię.
Autor Wiadomość

daro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2010

PostWysłany: 14-05-2013, 09:23   O krok od tragedii. Przez awarię. Odpowiedz z cytatem

O krok od tragedii. Przez awarię (Wideo)

Okazuje się jednak, że taka sytuacja ma miejsce nie pierwszy raz.

O sprawie poinformował nas Słuchacz. W Iłowej, miejscowości leżącej na styku województw lubuskiego i dolnośląskiego co jakiś czas mieszkańcom i kierowcom włos jeży się na głowie.

- Na drodze wojewódzkiej nr 300 po raz kolejny bezpieczeństwa pilnuje niesprawna automatyka odpowiedzialna za sygnały świetlne, dźwiękowe oraz zapory. Mieszkańcy już na tyle zdążyli się do tego przyzwyczaić, że niektórzy kierowcy lekceważą sobie znak "STOP" postawiony przy przejeździe. Taki jest oto rezultat oszczędności PKP i likwidacji kilka lat temu budki dróżnika - pisze nasz Słuchacz i przesyła film.

Widać na nim, jak tuż przed przejazdem pociągu relacji Kraków Główny - Wrocław - Berlin - Hamburg kierowcy przejeżdżają przez rogatki nie zważając na niebezpieczeństwo.

O komentarz poprosiliśmy Mirosława Siemieńca z PKP PLK:

- Kilka dni temu na tym odcinku doszło do dewastacji urządzeń sterowania. Maszyniści wiedzą o tym, zwalniają do 20 km/h i dają sygnały dźwiękowe. Nie zmienia to jednak faktu, że przejazd jest oznakowany, a kierowcy muszą przestrzegać zasad ruchu drogowego - tłumaczy Siemieniec.

Film na stronie Radia Wrocław, źródło: prw.pl.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 14-05-2013, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Ale numer, nie sądziłem że to co nakręcę zacznie żyć własnym życiem. Smile

Odpowiedź z innego wątku:
wodkangazico napisał/a:
O jakiej tragedii piszesz?
PLK nie wprowadziła tam "dwudziestki"?
Jeśli wprowadziła, odpowiedzialność za zderzenie spoczywać będzie i na maszyniście - po to ma zwolnienie w wykazie albo rozkazie.
I to nie do 20km/h, tylko do tak niewielkiej prędkości, ale nie przekraczającej 20, która pozwoli mu zatrzymać się przed przeszkodą.

Dla całości obrazu, kto sprowadza katastrofę, napisz może z jakich przyczyn i jak długo już ta rogatka, a własciwie SSP, jest uszkodzona. Przecież to całkiem nowe - bodajże trzy-, czy czteroletnie - urządzenia.
Nie jest przypadkiem tak, że TKD im padło i nie mają podglądu stanu na nastawni w Jankowie / Jankowej*?

Skoro tak zapamiętale filmujesz - zapuść się tam może, kiedy jeżdżą towarowe "prywaciarze".
Takie filmy pokażą drugą stronę medalu.

* - niepotrzebne skreślić.

Szczerze to na tej trasie jeszcze prywaciarza nie widziałem, głównie Cargo jeździ.
Chętnie bym też nagrywał składy towarowe, gdyby tylko był jakiś ogólnodostępny rozkład dla tych pociągów. Niestety nie mam takich znajomości, by dowiadywać się czy coś danego dnia będzie jechało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 14-05-2013, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Taa, jasne.
Czemu więc skasowałeś link do filmu, a dałeś do zbuka?
Nie ma to, jak sprawić sobie duży zoom i sprzedawać "sensacje".

Ilowa.JPG
Plik ściągnięto 62 raz(y) 63.7 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 14-05-2013, 11:52    Odpowiedz z cytatem

Żadnego linku nie kasowałem/nie edytowałem. Zwróć uwagę, że przy edycji postu byłoby to odnotowane.

Jaki jest twój zarzut? Że prewencyjnie ostrzegamy kierowców przed przejazdem kolejowym? Jest w tym coś złego?

Nie rozumiem co nazywasz sensacją. Że kierowcy lekce sobie ważą znaki? Jak już wrzucamy sobie zdjęcia to spójrz proszę na przejazd z punktu widzenia kierowcy od strony Żagania. I jaką ma widoczność na ewentualny pociąg zbliżający się z prawej strony.

googlemaps.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 78.06 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 14-05-2013, 13:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Że kierowcy lekce sobie ważą znaki?

Cytat:
Jaki jest twój zarzut? Że prewencyjnie ostrzegamy kierowców przed przejazdem kolejowym? Jest w tym coś złego?

Zanim o zarzutach - pytanie: że niby o co wam chodzi?
Obywatelu, czy obywatele? Bo nie wiem, z kim mam do czynienia i w jakiej liczbie się do was zwracać.
Poza tym, problem zoom-u wciąż aktualny. Na filmie nie widać znaków STOP, a i same one nie oznaczają, że należy zatrzymać się przed nimi.
Zaś nazywanie "włosem", czy "krokiem" dystansu trzystu metrów, jakie dzieli pociąg od przejazdu i podciąganie tego bod lekceważenie znaków jest nieuzasadnione.
Cytat:
Jak już wrzucamy sobie zdjęcia to spójrz proszę na przejazd z punktu widzenia kierowcy od strony Żagania. I jaką ma widoczność na ewentualny pociąg zbliżający się z prawej strony.

Znam ten przejazd - dla prędkości pociągu nie większej niz 20 km/h, zupełnie wystarczającą.
Cytat:
Żadnego linku nie kasowałem/nie edytowałem

To kto ci to zrobił, biedaku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 14-05-2013, 14:29    Odpowiedz z cytatem

My jako serwis i ja jako ja. Wink Zarzut jaki stawiasz to problem zoomu (?).

Uważam, że większym problemem jest rozkaz dla maszynisty zwolnienia do 20km/h (niezależnie czy składu towarowego czy EuroCity), niż naprawienie automatyki przez PKP PLK. Mam nadzieję, że zgodzisz się tu ze mną?

Drugim problemem, jest zachowanie kierowców na przejazdach. Nawet tam gdzie na stałe jest znak "STOP", często kierowcy jedynie zwalniają zanim się zatrzymać, to chyba jest też bardziej ważkie od "problemu zoomu" jaki postawiłeś?

Zresztą popytaj się maszynistów z węzła żagańskiego. Oni nie jedną taką (i gorsze) akcje widzieli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 14-05-2013, 16:57    Odpowiedz z cytatem

No to może kręć filmy, pisz i próbuj edukować dzieci systemu, żeby nie powiedzieć debili, które z braku pomysłu na dobra zabawę dewastują urządzenia srk.
Cytat:
Nawet tam gdzie na stałe jest znak "STOP", często kierowcy jedynie zwalniają zanim się zatrzymać, to chyba jest też bardziej ważkie od "problemu zoomu" jaki postawiłeś?

No i jesteśmy jak w starym, dobrym tvn-ie - co innego widzę (przejazd tymczasowo oznakowany STOP-em), o czym innym czytam (przejazd na stałe oznakowany STOP-em.
Pisałem już o tym - stały znak STOP nie obowiązuje gdy sygnalizacja jest sprawna - patrz hierarchia ważności znaków i sygnałów na drodze.

Jeśli już masz parcie na szkło, czy też w eter, podsunę ci pomysł na reportaż.
Idź na policję, zapytaj i zrób może film z ich tłumaczeniem, jak to jest z tzw. stałymi znakami STOP na przejazdach kategorii B i C, kiedy rozporządzenie wyraźnie mówi, że stawia się je na przejazdach kategorii D?
Pośmiejemy się* z psiej "logiki".

* - piszę o nas - użytkownikach forum. Jeśli są wyjątki, niech się czują - mówiąc do nich ich językiem - wykluczeni.
Z zaimka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 14-05-2013, 18:58    Odpowiedz z cytatem

Nawet tam gdzie na stałe jest znak "STOP" - nie dotyczyło akurat przejazdu w Iłowej, ale ogólnie te przejazdy, gdzie ten znak gości na stałe.

Albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo po prostu się czepiasz. Tylko czego, że się ostrzega kierowców? Albo domaga bezpieczeństwa przejazdu? Zrobiłeś sam cokolwiek dla poprawy bezpieczeństwa lokalnej (i nie tylko) społeczności? Czy potrafisz tylko udzielać wykładów o znakach drogowych i perspektywie w terenie?

A może po prostu jesteś zazdrosny, co? Smile No na to mogę polecić jedynie
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/551443_560536990657008_1318658705_n.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 14-05-2013, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Skoro doszliśmy do dobrych rad...
Idż do sołtysa.
Kiedyś mieli na wyposażeniu takie ręczne dzwonki, z któymi łazili po wsi i oznajmiali ludziom, że mają im coś do zakomunikowania.
Może w Iłowej się zachował?
Pożycz i zamiast kiblować po krzaczorach, jak paparazzi, a potem uprzejmie donosić na kierowców, stań na przejeździe i rób za dróżnika.
Wtedy z czystym sumieniem będziesz mógł sę pochwalić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 15-05-2013, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Materiałem zainteresowała się także stacja TVN24. Smile

"Zbliżający się pociąg i samochody od zderzenia dzielą sekundy - tak wygląda przejazd kolejowy w Iłowej. Film przysłał nam czytelnik. Choć do awarii sygnalizacji świetlnej doszło na początku miesiąca, PKP nie kwapią się z jej naprawieniem."

Więcej na:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/kilkanascie-sekund-od-tragedii-niebezpieczny-przejazd-w-ilowie,325746.html

Uprzedzam - to nie ja zgłaszałem do Radia Wrocław czy TVN24, gwoli ścisłości...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 15-05-2013, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uprzedzam - to nie ja zgłaszałem do Radia Wrocław czy TVN24, gwoli ścisłości...

Wierzę - mamy tu kilku innych "strażników teksasu".
A w ogóle: dzięki za link - pozwoliłem sobie na kilka słów "od siebie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 16-05-2013, 11:42    Odpowiedz z cytatem

AKTUALIZACJA:
"PKP: Wszystko już działa
Po naszej publikacji, w środę po południu, PKP poinformowały, że awaria została usunięta.

- Teraz wszystko działa już poprawnie - podał Siemieniec."

źródło: TVN24 Wrocław

Temat zamknięty. Czyli jednak opłacało się robić szum, wbrew trolowaniu co niektórych. Smile Haters gonna hate.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ACR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2008
Skąd: Niemcy

PostWysłany: 16-05-2013, 14:52    Odpowiedz z cytatem

jedyna tragedie ktora widze to jest polska prasa ktora probuje robic nawet tam sensacje gdzie jej nie ma.

film nakrecony z duzym zoom, wiec odleglosc miedzy samochodami a pociagiem jest duzo wieksza niz sie wydaje na filmie, nikt nie jedzie pociagowi przed nosem.

sam pociag jedzie z mocno zredukowana predkoscia i daje sygnal wiec tutaj nie ma niczego do zarzutul , jezeli kierowcy samowolnie lekcewaza sygnal stop to ich decyzja i ich skora, jednak z predkosci 20 kmh by wyrzucili tylko samochod a nie swoje rzycie.

strasznie tania i falszywa sensacja ten krok od tragedii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thenatanaell Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Chojnów

PostWysłany: 16-05-2013, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Ja bym się skupił bardziej na tym, że przez takie awarie wydłuża się czas jazdy pociągów i zarazem średnia ich prędkość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 16-05-2013, 19:55    Odpowiedz z cytatem

Z dwojga złego wolę porządne, uczciwe trollowanie od dennej manipulacji.

Jeśli podnieca cię szum, przyłóż ucho do muszli i pociągnij za łańcuszek.

A'propos: czy tylko mi się zdawało, żeś się odcinał od tej hecy w tvn-ie?
I co teraz sądzić - minąłeś się z prawdą dwa posty wzwyż, czy grzejesz się w blasku cudzej chwały?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl