Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Picie piwa w pociągach
Autor Wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 06-06-2013, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Wiec wg Ciebie po co sa regulaminy/kodeksy/ustaw?
Moze doprowadz do tego aby w PL byla anarchia skoro masz problem aby dostosowac sie do pewnych norm.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 06-06-2013, 22:42    Odpowiedz z cytatem

@Viljar

Cytat:
Za to prośbę o wypicie piwa (istnienie zakazu, możliwość ochlapania pasażerów) porównujesz do prośby o wyjście do toalety. Tak, to było dopiero sensowne Wink


A gdzie ja coś takiego napisałem, porównałem ? Nic nie pisałem o toaletach. Może za dużo piwa piłeś Wink

Cytat:
Piwo chleje się tak samo, jak wódę. Wiem, bo nie raz widziałem, jak się zachowują ludzie po wypiciu piwa. Jeśli tobie piwo nie śmierdzi, to nie znaczy, że innym też nie.


Od kiedy piwo śmierdzi ? Jakoś w restauracjach piwem nie śmierdzi.

Cytat:
A jako że jest zakaz, to chlej u siebie w domu, a nie w pociągu. Chyba że ci współpasażerowie pozwolą. Trochę kultury nikogo nie zabiło Wink


To jest prośba czy nakaz ? Język Na szczęście prawo jest bardziej liberalne od Twoich poglądów i mogę się napić pod parasolką w knajpie na rynku czy deptaku, miejscu które jest publicznym. Albo na ogródkach działkowych u przyjaciół (oby tylko ktoś nie zabronił).
Mimo moich poglądów w tym temacie, spożywam głównie w pociągach za Olzą. Zakaz picia piwa w pociągach w Polsce istnieje bodajże od kilkunastu lat i takie złe doświadczenia masz ? To chyba wykonawcy prawa słabo się spisują.

Mam jeszcze radę, abyś nie jeździł pociągami IC, EIC, itp, tam podają gorącą kawę, możesz zostać ochlapany przez współpasażera i zaręczam że oblanie wrzątkiem jest bardziej bolesne niż zimnym piwem. I nie pisz że to się zdarza tym co wcześniej wypiją piwo w pociągu, w końcu ktoś mógł się urżnąć regulaminowo w domu godzinę przed odjazdem pociągu a kawę zamówił regulaminowo.

@pawcio1987

Ja nie mam z tym problemów, tak jak wcześniej napisałem, piję piwo w pociągach tam gdzie wolno. A swoje zdanie wyrażam bo od tego jest forum, krytykuję zakaz który jest chory i martwy. SOKiści karzą tych co mają otwarte piwo w ręce lub na stoliku a nie tych którzy zasyfiają składy.
"Bohaterzy" wypisują mandaty za picie piwa (nawet jak to piwo ma2% alc.), ale jak trzeba kiboli ukarać za zrobienie demolki wagonu to nagle ich ie ma.
Kiedyś kierpoć wezwał SOK aby interweniować bo przez okno wylatywały oderwane stoliki, to te łajzy pytali się kiboli jaki był wynik meczu... Takie jest respektowanie Waszych przepisów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 11-06-2013, 17:35    Odpowiedz z cytatem

@taurus: zakaz picia dotyczy kazdej kategorii pociagu, poza warsem (o ile oferuja alkohol). Kawa nie jest alkoholem.

Czyli zabilbys czlowieka, bo prawo zabrania lub np.powiedzial ci w ostry sposob, ze zachowujesz sie jak rozkapryszony bachor?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 11-06-2013, 21:43    Odpowiedz z cytatem

pawcio1978,
Cytat:
zakaz picia dotyczy kazdej kategorii pociagu, poza warsem (o ile oferuja alkohol).

Chodziło mi nie tyle o kategorię pociągu co o kraj przez który ten pociąg jedzie. Bo zgodnie z regulaminemi w Petrovicach u Karvine, mogę w przedziale otworzyć piwo.

Cytat:
Kawa nie jest alkoholem.

Czyli jak zostanę oblany kawą to będzie to zgodnie z regulaminem ? Wink

Cytat:
Czyli zabilbys czlowieka, bo prawo zabrania lub np.powiedzial ci w ostry sposob, ze zachowujesz sie jak rozkapryszony bachor?


Nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedzieć. Poza tym że znów mam w usta wciskane... echm, teraz jestem zakwalifikowany jako morderca ? Smile
Proszę nie interpretuj tego w ten sposób.

Dlaczego przepisy mają kąsać i karać pojedynczych, nieszkodliwych amatorów piwa, a zorganizowane grupy przestępcze (kilka wątków wcześniej "Pseudokibice rządzą w polskich pociągach") mają taryfy ulgowe i jeżdżą za darmo bez biletów, demolując składy i chlejąc jabole, zarzygując składy ? Przypomina mi to właśnie akcje Policji wyłapujące płotki gangów narkotykowych czy też drogówki wyłapującej rowerzystów po dwóch piwach, podnosząc sobie statystyki kierowców.
To mnie wkurza !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 11-06-2013, 22:02    Odpowiedz z cytatem

@taurus: to juz wina sluzb porzadkowych, ze maja problem np.z dresami.
Polski pociag, polski regulamin na calej trasie. A gdybs chcial pic od Petrovic to w czeskim skladzie.

Prawo jest dla kazdego!! Bez wzgledu na stan cywilny, zawod, rase, religie, itp.

Chodzilo mi o to, ze skoro regulamin zabrania chlac to przeciez tak samo mozna kogos zabic, bo tez jest zabronione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 12-06-2013, 05:13    Odpowiedz z cytatem

pawcio1978,

Cytat:
Polski pociag, polski regulamin na calej trasie. A gdybs chcial pic od Petrovic to w czeskim skladzie.

Czyli analogicznie w aucie z niemieckimi blachami mogę jechać po polskich autostradach bez ograniczeń ? Wink a w czeskich wagonach które jeżdżą w Kolejach Śląskich mogę pić ?
Akurat w tym stwierdzeniu jesteś w wielkim błędzie.

Cytat:
Chodzilo mi o to, ze skoro regulamin zabrania chlac to przeciez tak samo mozna kogos zabic, bo tez jest zabronione.

Trudno mi dyskutować jeżeli nie rozróżniasz wykroczenia od przestępstwa.

Ja nie nawłouję i nie demostruje łamania przepisów, lecz wykorzystuję forum dyskusyjne do zademonstrowania przeciw przepisom które są idiotyczne. Mam do tego prawo tak jak Ty do chęci ich utrzymania, tylko co to zmieni w przypadku sceptyków ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 12-06-2013, 17:56    Odpowiedz z cytatem

"Wśród nienormalnych, normalny jest nienormalny"! Pomyślcie, kto jest normalny, czy ten który ma za nic ( nie oceniam czy słusznie) przestrzeganie norm społecznych, obyczajowych itp. czy ten który do tych norm ( czy chętnie? ) się stosuje?

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 12-06-2013, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Nie będę się wdawał w niepotrzebne dyskusje, bo widzę że to bezcelowe. Powiem tylko tyle: w pełni podzielam stanowisko Taurusa w tej sprawie. Uważam, że "prohibicja" w pociągach jest sztucznym tworem, który w żadnym wypadku nie eliminuje patologii na co dzień spotykanej w polskich pociągach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-06-2013, 09:09    Odpowiedz z cytatem

To jest akurat wina tego, że zakaz nie jest respektowany, a jego nieprzestrzeganie - niekarane przez obsługi pociągów. Żeby nie wspomnieć o tym, że w tym kraju picie alkoholu zawsze i wszędzie jest społecznie akceptowane, podobnie jak łamanie wszelkich norm i zakazów odnośnie picia w miejscach publicznych itp. (co widać choćby w tym wątku).

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 13-06-2013, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Viljar napisał/a:
Żeby nie wspomnieć o tym, że w tym kraju picie alkoholu zawsze i wszędzie jest społecznie akceptowane, podobnie jak łamanie wszelkich norm i zakazów odnośnie picia w miejscach publicznych itp. (co widać choćby w tym wątku).


A w jakim innym europejskim kraju jest inaczej ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 13-06-2013, 16:04    Odpowiedz z cytatem

Społeczna akceptacja dla łamamia wszelkich norm i zakazów to wbrew pozorom nie ogólnieuropejska tendencja. Picie alkoholu jest tolerowane prawie wszędzie, ale w rożnym stopniu i na różne sposoby, w różnej skali.

U nas problem jest przede wszystkim z przywoleniem na łamanie zasad życia społecznego. Łamiemy je tak dla zasady, a inni nam przyklaskują. "Oo, aleś wykombinował!". "I dobrze, trzeba się wycwaniaczyć, nie?".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 13-06-2013, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Obywatel, ogólnie się z Tobą zgadzam. Ale są pewne szczegóły (często absurdalne) w tym wszystkim. Jak Państwo wprowadzi zakaz puszczania latawców albo jeżdżenia czarnymi autami w nocy to mamy się na to bezkrytycznie godzić ? I co z tego że będziemy jedynym takim krajem w Europie, powiemy sobie przepisy trzeba szanować...

My tutaj dyskutujemy o spożywaniu w pociągach, ale nie zapominajcie drodzy sceptycy, że ten przepis obowiązuje w wielu miejscach, m.in na... plażach.
Więc nie zapomnijcie będąc na wakacjach w Ustce, Łebie, Sarbinowie... o dostosowaniu się do przepisów.
Należy też, powiadomić odpowiednie służby w celu ukarania mandatem pijących plażowiczów. Laughing Ale trzeba z tym uważać bo przypuszczam ze Policja mogłaby zabić śmiechem takiego "donosiciela". Ewentualnie odstawić na badanie specjalistyczne. Takie jest to nasze prawo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 13-06-2013, 19:35    Odpowiedz z cytatem

To zależy, jeżeli pije sobie spokojnie nie siorpiąc, nie klnąc na całe gardło, nie śmiecąc to wtedy takiego donosiciela należy zamknąć na trzy miesiące na obserwację psychiatryczną. Za to jeżeli taki klient robi problemy to należy bezzwłocznie powiadomić najbliższy organ MO w celu podjęcia interwencji. Bo najpierw będzie darł mordę, potem publicznie nasika na piasek a dalej komuś wykopci w ryj. Wszystko zależy od danej sytuacji i od osoby spożywającej. Nieważne czy pociąg czy plaża czy inne tak zwane miejsce publiczne - jeżeli robi to w sposób kulturalny, bez szpansrestwa i bez robienia cyrku to dać takiemu spokój. Jak zaczyna świrować to wezwać MO, względnie takiego samemu uspokoić zasadzając mu z 3/4 obrotu.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 13-06-2013, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To jest akurat wina tego, że zakaz nie jest respektowany, a jego nieprzestrzeganie - niekarane przez obsługi pociągów

A może obsługa pije razem z pijakami co :>
Przecież obsługa nie może ukarać, za picie alkoholu może wezwać Policję, SOK i poświadczać, a w razie odmowy pasażera wzywanym być do sądu gdzieś w daleko na zadupiu, czy Pan pił czy nie. Przeliczyłeś już plusy i minusy?
Obsługa może grzecznie przeprosić, że przeszkadza w piciu i Poprosić, aby już nie pił postraszyć policją. Życzyć przyjemnej podróży i poprosić, aby Pan nie napisał, że obsługa była chamska i jadła w przedziale, bo zaraz w związku z taryfikatorem 50% poleci i dzieci nie zjedzą już Krakowskiej tylko Mortadele.
Śmiesznie? ale Prawdziwie facet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 14-06-2013, 06:23    Odpowiedz z cytatem

>alf1923<, masz rację, obsługa może tylko prosić... . Na własne oczy widziałem i uszy słyszałem, jak facio ubzdyngolił się w Wars-e, zaopatrzył się jeszcze w kilka flaszek chmielu i kontynuował "smakowanie" w przedziale. Jak mu kierpoc. zwrócił uwagę, to nasłuchał się określeń uchodzących za obraźliwe co nie miara. Na koniec usłyszał że " ja za 12 godzin będę trzeźwy, a ty dalej zostaniesz świnią". Pociąg to jest miejsce publiczne i tak jak na ulicach, w parkach i innych tego typu miejscach, zarówno palenie jak i picie piwa czy innego wyskokowego trunku jest słusznie zabronione! Chociażby z tego powodu iż, "daj kurze grzędę, ona rzecze -wyżej siędę".Dozwolone jest spożywanie w restauracyjnym? To niech tam siorbią sobie chętni, ale nie, oni muszą w przedziale... . Inna sprawa,że obsługa Wars nie przestrzega nakazu informowania o konsumpcji tylko w tym wagonie.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl