Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Rower w pociągu
Autor Wiadomość

spychool1988 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Mar 2013

PostWysłany: 22-03-2013, 19:43   Rower w pociągu Odpowiedz z cytatem

Witam jestem tu nowy i jeżeli zły dział to proszę przenieść do poprawnego ok,dziekuje.Mój problemik jest mały ale może ktoś mi pomoże jadę 23 maja do nowego targu pkp z rowerem i moje pytania są następujące .
1- jak zostanie rozliczony rower bo jadę z łodzi do nowego targu i j jadę z łodzi do koluszek REGIO a z koluszek do nowego targu TLK , jak to może być policzone czy 5.50 za regio i 9,10 za TLK czy jakoś to zkumulują żeby było taniej.
2- czy mogę przewieść rower w TLK w połączeniu nocnym bo z tego co wyczytałem na intercity to nie bardzo można ale pisze w wagonach co są leżaki i łóżka itd a jak bym wpakował rower do wagonu 1 od lokomotywy ,czy cały 100% skład jest wyposażony w łóżka itd bo pani mi na stacji mówiła mi ze już nie można co wy o tym sądzicie proszę o wypowiedz.
3- to pytanie jest do osób z okolic nowego targu ,krakowa itd co się dzieje na trasie pkp z krakowa do zakopanego przez nowy targ bo na 10 połączeń 1 jest takie ze pociag dojeżdza do nowego targu a w pozostałych 9 dojazd z karkowa do chabówka pkp potem przesiadka na jakiś autobus podstawiony przez pkp i do nowego targu jedzie potem tam czeka regio i do zakopanego.Może ktoś wie o co z tym chodzi bo na tym połączeniu co chce jechać niema tego autobusy tylko jedzie pociąg do nowego targu to jest właŚnie 1 na 10 wybranych połączeń bez tego autobusu podstawionego , a jak mi nie pozwolą mi przewieść roweru w TLK w nocy to pojadę regio chyba z 5 przesiadek ale trudno ale potem jest ten autobus podstawiony i on podobno nie zabiera roweru dlatego czy ktoś wie co jest grane .
Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA ODPOWIEDZI POZDRAWIAM
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-03-2013, 21:02   Re: Rower w pociągu Odpowiedz z cytatem

1. będziesz musiał kupić odrębne bilety na REGIO i TLK - a to wiąże się z osobnymi biletami na rower.

2. z tego co się orientuje to w nocnych TLKach nie można przewozić roweru.

PS. ja bym się tłuk samymi pociągami osobowymi. będzie najtaniej. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spychool1988 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Mar 2013

PostWysłany: 22-03-2013, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Acha też myślalem o inter regio ale dziwny jest przypadek bo tuż za krakowem regio dojeżdza do chabówki i potem w zastępczy autobus pkp i to jest dziwne bo w tlk jedzie odrazu z krakowa do nowego targu a regio przesiadka na ten autobus niewiem co jest grane ,,. a pro po nocnych tlk to tylko tyczy nocnych czy dziennych tlk też , czyli mówisz ze niema obcji żeby coś kombinować w nocnym tlk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-03-2013, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Widocznie są jakieś remonty planowane i jest wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. TLKi mają teraz zrobione coś takiego, że jeżeli w pociągu nie ma wagonu przystosowanego do przewozu rowerów to nie można w nim przewozić rowerów. Nie chce wprowadzać w błąd, ale nocne TLKi nie mają chyba dostępnych wagonów rowerowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spychool1988 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Mar 2013

PostWysłany: 23-03-2013, 14:12    Odpowiedz z cytatem

no tak może i jest jakaś praca na trasie ale dziwne jest to ze autobusy są podstawiane na połączenia regio a jak jedzie tlk to nie ma autobusu tylko bezposrednio do nowego targu jedzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 25-03-2013, 08:50    Odpowiedz z cytatem

W PKP Intercity nie spodziewaj sie latwego zycia z rowerem. Oficjalnie w pociagu z calkowita rezerwacja miejsc nie wolno przewozic roweru, chyba ze jest przedzial rowerowy. A od 19 marca w kazdym TLK sa obowiazkowe miejscowki czyli tu jest lipa. No ze chyba cos po 19 marca zmienili ale w to watpie. A co do tych przedzialow to czesto sa w rozkladzie a potem ich nie ma. Czesto tak jest ze jezdzi regularnie wagon z przedzialem dla rowerow a nie ma go w skladzie. Pomysl lepiej jak dojechac pociagami Przewozow Regionalnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 25-03-2013, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do tych przedzialow to czesto sa w rozkladzie a potem ich nie ma.


No ale w takiej sytuacji to pasażera g... obchodzi, że PIC nie wpiął sobie odpowiedniego wagonu do składu. Ogłoszony rozkład jazdy to część warunków umowy przewozu. Umowa obowiązuje obie strony.

I niech tylko spróbują nałożyć mi w takiej sytuacji jakąkolwiek opłatę dodatkową.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spychool1988 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Mar 2013

PostWysłany: 25-03-2013, 18:40    Odpowiedz z cytatem

myślałem o regio ale miedzy chabówką w tym okresie coś strajk czy coś bo regio dojeżdza do chabówki a potem autobus podstawiony, a to dziwne bo tlka normalnie jedzie bez tam żadnych przesiadek....co jest grane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-03-2013, 18:50   

Nie wiem czy radośc twa nie zbyt przedczesna. Wprawdzie sitkol pokazuje, że pociąg do Nowego Targu dojeżdża, ale już rozkład publikowany przez Intercity - nie. http://intercity.pl/pl/dokumenty/RJ%20tabelki/rj_wiosna_14.04.13-tab22.pdf. Jak mniemam, roboty torowe się szykują, więc TLK też nie przefrunie.
Powrót do góry

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 25-03-2013, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Ostatni odcinek jedziemy na rowerze - to tylko 20 km ;-)

A rower należy "zdemontować" - tj. zdjąć mu koła (większość dzisiejszych rowerów ma szybkozłączki i nie powoduje to problemu), owinąć folią, i umieścić w charakterze bagażu między górnymi półkami.

Wtedy PKP nie robi żadnej łaski, i nie trzeba płacić 9,10 zł za przewóz.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tagor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2012

PostWysłany: 27-03-2013, 17:19   PKP Intercity -kolejne ułatwienia dla rowerzystów!!!!! Odpowiedz z cytatem

http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,13630615.html

Niech nam żyje PKP Intercity Śmiech


Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Juzef Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2010

PostWysłany: 28-03-2013, 11:48    Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, rowerem to tylko plebs jeździ. Szkoda na nich miejsca.
Cóż, nie chcą moich pieniędzy, to zarobią PKS-y albo stacje benzynowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-03-2013, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Zamierzasz PKS-em przewieźć rower?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spychool1988 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Mar 2013

PostWysłany: 28-03-2013, 15:54    Odpowiedz z cytatem

chyba jednak tak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-03-2013, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Chyba nie zrozumiałeś. Laughing Od kiedy w autobusie można przewozić rower? Zawsze jeżdżą autobusy przystosowane do jego przewozu? Przecież tam jest jeszcze gorzej niż będzie w IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl