Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Przetarg PKP IC na zakup 10 lokomotyw spalinowych
Autor Wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 31-01-2013, 23:39    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Gamę to będzie potrzebne nowe świadectwo bo PKP IC zamawia lokomotywy wyłącznie spalinowe, zaś 111Ed to lok elektryczny z dodatkowym, małym agregatem spalinowym. Pesa teoretycznie ma w ofercie wersję spalinową o mocy 2200kW.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 01-02-2013, 04:58    Odpowiedz z cytatem

sphinx napisał/a:
Nie przesadzał bym z tym obrzydzeniem, ostatnie przetargi były/są w porządku i krajowe firmy mają spore szanse.


są w porządku? to zapytaj jakie były problemy z husarzami w 2010 roku i ile wynosił koszt naprawy 7 tych loków.. bo widze nie doinformowany jesteś Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 01-02-2013, 18:46    Odpowiedz z cytatem

A czytałeś w ogóle poprzednie posty? Chodziło o obrzydzenie do polskich pojazdów, a Husarze są od niemieckiego Siemensa. To raz. Dwa - ów brak obrzydzenia do krajowych wyrobów widać w SIWZ np. w postaci łągodnego warunku doświadczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 01-02-2013, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Nie ucz ojca dzieci robić .. jeszcze umiem czytać .. chyba widać jak jest..jestem przekonany, że kupią jakiś szajs z zagranicy wydzadzą dużą kasę jak w przypadku husarzy z Aluminiowymi pługami, które po zetknięciu z ciałem stałym (lód, dzika zwierzyna) ulegną uszkodzeniu.. a potem będą kwiczeć, że przeglądy za drogie..



Lekkie sprostowanie:

Husarze nie są wcale złe.. to , że są czterosystemowe.. to ok.. ale największym minusem jest to, że są z aluminium..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 01-02-2013, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1) Zmodernizowane stonki na manewrach - nie wiem czy się sprawdzą. Obecne, przynajmniej niektóre zmodernizowane stonki nie mają osobno sterowanego hamulca lokomotywy - jest system tramwajowy - do przodu jazda do tyły hamowanie hamulcem dodatkowym.

Efekt - problemy z dociskaniem.


Nie bój nie bój, maszyniści wymyślą jak to zrobić mimo wszelkich przeciwności ze strony sprzętu:).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 01-02-2013, 21:18    Odpowiedz z cytatem

@danek
Ale ja wciąż nie widzę nic (może poza terminem) co by wskazywało na parcie w stronę wyrobó zagranicznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 01-02-2013, 22:49    Odpowiedz z cytatem

sphinx napisał/a:
@danek
Ale ja wciąż nie widzę nic (może poza terminem) co by wskazywało na parcie w stronę wyrobó zagranicznych.


O władzę mi chodzi człowieku.. o władzę !!!!!! .. ech .. a Siemensy są tego przykładem.. nadal nie jarzysz ocb?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 01-02-2013, 23:00    Odpowiedz z cytatem

danek88 napisał/a:
Husarze nie są wcale złe.. to , że są czterosystemowe.. to ok.. ale największym minusem jest to, że są z aluminium..
Też mi argument. Gdyby w SIWZ był wymóg, że ma być z tektury, zrobiliby i z tektury.
Cytat:
O władzę mi chodzi człowieku.. o władzę !!!!!!
Od kiedy to w języku polskim stawia się spację przed wykrzyknikiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 01-02-2013, 23:09    Odpowiedz z cytatem

danek88 napisał/a:
O władzę mi chodzi człowieku.. o władzę !!!!!! .. ech .. a Siemensy są tego przykładem.. nadal nie jarzysz ocb?

Nie, nie jarzę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 02-02-2013, 00:00    Odpowiedz z cytatem

hmm, biorąc pod uwagę "prawicową interpunkcję" kolegi danek88, zgaduję że chodzi o jakiś ciąg skojarzeń, że jak Tusk to Kaszuby, czyli Niemcy, a jak Niemcy to Siemens Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 02-02-2013, 09:14    Odpowiedz z cytatem

jasiu napisał/a:
hmm, biorąc pod uwagę "prawicową interpunkcję" kolegi danek88, zgaduję że chodzi o jakiś ciąg skojarzeń, że jak Tusk to Kaszuby, czyli Niemcy, a jak Niemcy to Siemens Wink


Powiem krótko.. nie jestem , nie byłem i nie będe zwolennikiem Kaczki (Kaczyńskiego) ani Tuska (Kaczora) więc proszę.. odpuść sobie ten pościk , bo jest tak zabawny jak Twoje myślenie .. typowo Lemingowe Wink

Że jakby napiszę coś nie tak to już od razu muszę być Anty ? Nie sądzę..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 02-02-2013, 11:50    Odpowiedz z cytatem

cieszę się że wyczułeś moją subtelną ironię, ale my nadal czekamy na wyjaśnienie o co chodzi z tą "władzą" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pan tomasz Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 02 Lut 2013
Skąd: działdowo

PostWysłany: 02-02-2013, 11:52   Przetarg PKP IC na zakup 10 lokomotyw spalinowych Odpowiedz z cytatem

Moim marzeniem jest żeby polska przypominała Francję. A w jaki sposób to jest bardzo proste, BOMBARDIER by miał podpisano umowę z PKP IC na piętrusy i te piętrusy by przypominały Francuskie (AGV- A żi wi,) i żeby na głównych szlakach kolejowych te piętrusy wyciągały 200km/h. PESA tak samo tylko że Bydgoszcz by miała podpisaną umowę z kolejami (śląskimi, mazowieckimi, wielkopolskimi, dolnośląskimi) i z arrivo, przewozami regionalnymi żeby dostarczała Elfy (Franc. TGV-ti żi vi) które by rozwijały prędkość 150km/h na szlakach. A jeśli chodzi o szynobusy to by dostarczał by NEWAG które by rozwijały prędkość na szlakach 100km/h. Obecne składy by były zastępcze (w razie czego).

_________________
Tomasz Krysman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 02-02-2013, 12:04    Odpowiedz z cytatem

przecież wszystko w tym kierunku zmierza - samorządy kupują szynobusy i ezt, IC kupuje pendolino i "Pendolino II", czyli de facto ezt. Na składach za parę lat zostanie już naprawdę niewiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 02-02-2013, 12:46    Odpowiedz z cytatem

jasiu napisał/a:
cieszę się że wyczułeś moją subtelną ironię, ale my nadal czekamy na wyjaśnienie o co chodzi z tą "władzą" Wink


Wystarczy przyjrzeć sie jak to wygląda w perspektywie czasowej.. Picki kupują zagraniczny tabor.. Lokomotywy z zagranicy.. składy zespolone (Pendolino i prawdopodobnie Pendolino II) również spoza RP .. a nie można byłoby popracować nad jakimś planem umożliwiającym pozostawienie funduszy w Polsce? chodzi mi tutaj o projekt umożliwiający (przy współpracy z Polskimi firmami) stworzenie taboru zbudowanego w Polsce .. nie za granicą .. Spójrzcie ile nam brakowało a bylibyśmy potentatami w budowie lokomotyw.. o co mi dokładnie chodzi? a chociażby o tą rzecz, że pierwszą polską Lokomotywą na obecnych standardach była EU11(złożona w Polsce, wraz z Polskimi inżynierami) .. można powiedzieć , że matka wszystkich obecnie.. dlaczego nie polscy inżynierowie Pafawag/ADTranz nie poszli po rozum do głowy by opatentować produkt i móc rozprowadzać go po całym świecie?

i tu mnie boli fakt, że owa władza w IC nie patrzy na zasoby i fundusze firmy kupując drogi sprzęt, a przecież można byłoby sie dogadać z Polskimi firmami.. dać trochę kasy w zaprojektowaniu czegoś nowego i zrealizowaniu przedsięwzięcia.. ale cóż.. widać tak musi być, że łatwiej jest kupić z zagranicy.. niż pozwolić zbudować w Polsce..


Na koniec pozostaje mi jedynie życzyć IC dalszego rozwoju .. a co do nowych loków jakie mieliby kupić.. to wydaje mi sie(i tak jak napisałem wcześniej), że Bombardier miałby coś ciekawego do zaoferowania.. i tyle..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl