Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odstawione jednostki z MZPR
Autor Wiadomość

yosujiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2012

PostWysłany: 06-11-2012, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Na pewno? A od kiedy? Chyba z 1-1,5 mies temu nim jechałem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 06-11-2012, 17:41    Odpowiedz z cytatem

z trzy miesiące już nie jeździ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

yosujiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2012

PostWysłany: 06-11-2012, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Kurczę... Może rzeczywiście Wink Czas mi tak szybko jakoś ostatnio leci. A "jelonki" to jeżdżą gdziekolwiek oprócz Kozłowa? Przecież one chyba non-stop gniją w krzakach z bezrobocia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 06-11-2012, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Jelonki na Kraków -Oświęcim przez Skawine śmigają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yosujiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2012

PostWysłany: 06-11-2012, 19:40    Odpowiedz z cytatem

No, ale to chyba tylko góra połowa z nich jest wykorzystywana?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 06-11-2012, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Co do jelonków to rzeczywiście więcej stoją niż jeżdżą, a teraz kiedy skasują Kraków-Oświęcim p/Spytkowice to z pewnością będzie tylko gorzej. Może po modernizacji linii do Balic znajdą szersze zatrudnienie.

Mam jeszcze pytanie do grzesik56. Tak jak napisałem według moich informacji EN71-024 jest też odstawiony. Dostałem jednak wiadomość z pewnymi wątpliwościami odnośnie tej jednostki. Czy można Cię prosić o stuprocentowe potwierdzenie, że już nie jeździ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 06-11-2012, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Kieleckie jelonki po modernie zaczęły jeździć regulanie.

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 06-11-2012, 21:23    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna informacja jest taka, że EN71-005 przechodzi obecnie (a może jest tuż po) rewizji w ZNTK MM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 07-11-2012, 12:43    Odpowiedz z cytatem

krk, En71-024 to ze dwa lata nie jeździ,podobno stoi w Mińsku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 08-11-2012, 20:39    Odpowiedz z cytatem

26.10.2012 EN71-005 przeszedł pomyślnie rewizję. (tak na nim pisało)

Jechałem nim dzisiaj na Regio 30116, kanapy pociągowe są dalej zielone, ale się strasznie kleją i pachną sztuczną nawierzchnią która się topi Very Happy Grzejniki ma nowe, okna też , ale reszta po staremu, nawet niedokładnie go posprzątali, dzisiaj 08.11.2012 znalazłem w nim bilet nauczycielski 6 godzinny z 24.10.2012 czyli wtedy jeszcze był na chodzie, na bilecie pisze godzina 15, kod zniżki nauczycielskiej to 72 wydany w kasie 801 PR-ów(to chyba jeszcze stara kasa w Trzebini jest, bo pisze Trzebinia, ale ta nowa ma numer 832 z tego co pamiętam, gdzieś na forum jest dokładnie napisane).
Czemu PR Kraków daje na 30116 EN71 jak powinien być EN57 natomiast na REGIO 30118 jeździ EN57 zamiast EN71? W tym drugim ludzie często nie mają miejsca do siedzenia, a w tym pierwszym EN71 ma spore luzy także za Krakowem Łobzowem.

A teraz inne ciekawostki które dzisiaj wypatrzyłem:
Regio 315 - EN71-031+EN71-028 do Krakowa Głównego 50 luda, za Głównym 3 osoby pojechały do końca.

Regio 15 dzisiaj jechał solo EN57-942. Skład miał rewizję 24.04.12 a już w środku drzwi automatyczne się zepsuły, naklejona kartka że drzwi nieczynne również po angielsku, rusku i szwabsku : ) W składzie dużo ludzi, 2 wąsatych kierpociów nie z Krakowa Płaszowa.
30116 Regio tak jak mówiłem. Kierpoć o numerze 16065 taki młody jakiś.
TLK83205 dziś ciągnięty przez EU07 221 reszta nie wiem, widziałem skład z Regio 30116.
W Zabierzowie widziałem jakiegoś towosa ciągniętego przez ET22 829 lub ET-289, skład dość długi, semafor wyjazdowy z Zabierzowa N 1/2 m aż się kiwał delikatnie na boki.
Regio 30222 dziś EN57-1772 plastik czerwony wysoki z siedzeniami z tyłu "turbosamolotowymi" Very Happy.
Siedziałem koło 3 lasek, jedna brunetka patrzyła się na mnie dwuznacznie, ja taki uśmieszek, a ona tak nieufnie się patrzy Very Happy A jak się odwróciłem do okna to ona zerka na mnie Very Happy. A na przeciwko mnie taka brunetka w ciuchach H&M ze słuchawkami a z nich jakaś monotonna muzyka której prawie w ogóle nie słychać i taka pani blondi w niebieskiej bluzeczce z Galerii Krakowskiej która sobie coś na smartfonie robiła Very Happy. No a najlepsze było jak ten skład się rozpędził przed Krakowem Łobzowem. Kiwał się strasznie na boki i wydawał ciekawe dźwięki, bowiem ja z tymi paniami siedziałem w silnikowym Very Happy Miny pań bezcenne, w przedziale jechał jakiś student z blond afro wciąż coś gadając do swojej koleżanki i 3 ludzi około 30-tki ze słuchawkami w uszach niczym nie wyróżniający się.

Ogólnie do Business Parku jeździ dużo fajnych lasek : ) Ale szczególnie w godzinach szczytu.
Na Regio 315 najczęściej jeżdżą EN71-036, EN71-031, EN71-013, EN71-014, EN-71-015, EN71-037, EN71-002, EN71-001, EN71-016, EN71-033 z tego co zauważyłem, dziś 1 raz jechał EN71-028.

na Łobzowie przed odjazdem Regio 315 kasjer wyszedł z kasy oczywiście(jedna pani musiała kupować bilet w pociągu, dużo ludzi przesiada się z REGIO 315 na Regio 15). Facet co ma reklamówkę z Lewiatana Very Happy Zauważyłem że on wychodzi z kasy i ma pustą butelkę po coli jakieś a jak wraca to ma ją do pełna uzupełnioną wodą mineralną, nie wiem skąd on ją bierze, może ma kartę zniżkową w Lewiatanie? Zapytam się go kiedyś o ceny, tak jak gadałem z tą babką w Trzebini, ciekawe co powie... Very Happy

Tak samo po odjeździe Regio 30116 też często wychodzi, wkurza mnie to czasem bo nie można kupić biletu normalnie, i trzeba się z kierpociami kłócić o to żeby 8 zł nie wziął...

W Krakowie Mydlnikach Wapiennikach jakieś antywiślackie graffiti krytykujące Policję.
W Krakowie Mydlnikach i koło tej stacji dużo panów w pomarańczowych odblaskowych koszulkach z napisem PKP Polskie Linie Kolejowe Kraków : ).

pozdrawiam

PS: 30118 dziś na EN57-1074 załadowany na maksa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 08-11-2012, 23:40    Odpowiedz z cytatem

Tomasz napisał/a:

Siedziałem koło 3 lasek, jedna brunetka patrzyła się na mnie dwuznacznie, ja taki uśmieszek, a ona tak nieufnie się patrzy Very Happy A jak się odwróciłem do okna to ona zerka na mnie Very Happy. A na przeciwko mnie taka brunetka w ciuchach H&M ze słuchawkami a z nich jakaś monotonna muzyka której prawie w ogóle nie słychać i taka pani blondi w niebieskiej bluzeczce z Galerii Krakowskiej która sobie coś na smartfonie robiła Very Happy. No a najlepsze było jak ten skład się rozpędził przed Krakowem Łobzowem. Kiwał się strasznie na boki i wydawał ciekawe dźwięki, bowiem ja z tymi paniami siedziałem w silnikowym Very Happy Miny pań bezcenne, w przedziale jechał jakiś student z blond afro wciąż coś gadając do swojej koleżanki i 3 ludzi około 30-tki ze słuchawkami w uszach niczym nie wyróżniający

PS: 30118 dziś na EN57-1074 załadowany na maksa.

1.Klasyka stary-czyta się lepiej niż Emanuelle
2.Jechałem 30118 dziś na EN57-1074 i faktycznie ludzi było masakra
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 09-11-2012, 19:33    Odpowiedz z cytatem

09.11.2012
30114 EN57-694 rewizorzy + wszystkie miejsca zajęte, małe luzy na tyłach.
315 EN71-037+EN71-016 20 luda dojechało do Krakowa Głównego, 2 osoby do Krakowa Płaszowa bez obsługi.
W Płaszowie widziany 10:30-11:00 EN71-001 Pawie Pióro.
Widziany w Płaszowie ED72-010 z napisem: "Tarnów" który został później połączony z ED72-008
W Płaszowie widziana EP09-002 manewrująca która została podłączona później do TLK Warmia.

Dziś Warmia pojechała tak:
EP09-002+2+2+2(zielona dwójka)+1+bar+1+2+2 rowerowa +SM42-283 na popychu.
Skład widziany dziś na tor 6 peronie 2 w Krakowie Płaszowie(czasem go dają na peron pierwszy, toru nie pamiętam).

Skład zestawiony przez Kraków Intercity.

EU07-516 ciągnął dziś Ex Tatry(szybko mi uciekł, nie wiem jakie miał wagony).
Do Tarnowa dziś pojechał EN57-2051 SPOT. Dużo ludzi, wszystkie miejsca siedzące zajęte, ale nie było sardynek.

W okolicach stacji Kraków Prokocim - Kraków Bieżanów widziałem na bocznych torach skład towarowy z napisem: "Zakłady Azotowe Puławy" ciągnięty przez ET22-1147.

Dobrze mówię że ET22 to są byki?

REGIO 215 dziś EN57-942, ludzi z 10, jedna gapowiczka z którą gadałem. Dostała mandat od kierpocia za to że nie poszła do 1 przedziału po bilet bo myślała że kondi sam przyjdzie(nie broniłem jej bo słusznie dostała mandat). Konduktor bardzo uprzejmy, solidny i kulturalny załatwił wszystko elegancko bez emocji.

30116 dziś EN71-001.
30220 EN71-005.
123 dziś jechał EN57-2039 SPOT+EN57-2042 SPOT (zwykle EN71).

Za Krakowem Główny w stronę Krakowa Zabłocia jest ograniczenie do 80km/h, ale potem pociąg zwalnia.
Za Krakowem Głównym w stronę KGZ jest takie ciekawe graffiti na skrzynkach elektrycznych - różowe króliki, pół roku temu tego nie było : ).

TLK63100 BIESZCZADY dziś jechały wrocławskie wagony, skład ciągnięty przez EU07-072 nie wiem jakie wagony jechały, skład mijał się z 30118 i z niego widziałem Bieszczady jak jechały.

Dużo w 30118 i 30116 jeździ kolejarzy po służbie, głównie z PKP IC.

W Krakowie Głównym wsiadły do mnie do przedziału(30118)dużo ludzi, 2 studentki siedziały koło mnie niczym nie wyróżniające się, trochę emerytów, w tym jedna emerytka z koszulką z logiem Alior Banku, i troszkę studentów.

Jedna studentka jak jej pomogłem z bagażami to podziękowała mi mówiąc jak to cieszy się że po studiach wraca sobie na odpoczynek do rodzinki : ).

W Krakowie Łobzowie dziś pani kasjerka która jest też rewizorem - obsługiwała mnie laptopem z Windows 7, ciekawe czy oryginalny czy pirat xD Nowość w Przewozach Regionalnych, przeważnie mają system MS - DOS.

Natomiast w PKP IC w Krakowie Płaszowie mają Windows Xp, raz była wpadka i zamiast reklam w jednym ekraniku koło kasy poleciał wygaszacz ekranu z Windows XP standardowy Very Happy.

W Płaszowie jeden gość kupował bilet na TLK Warmia i kasjerka się go pytała czy ma zniżkę, to on że bardzo by chciał ją mieć Very Happy I pytał się z którego peronu on odjeżdża, to mu powiedziałem że z 2 i że odjeżdża o 11:26 to mi podziękował i powiedział że jeszcze skoczy do sklepu po gazetkę, a ja mu powiedziałem że zdąży jeszcze na kebapa Very Happy To on powiedział że nie lubi kebapów ale chętnie sobie coś kupi i wyraźnie okazał dobry humor : ). A wcześniej jakieś kobiety lat 30 całkiem niezłe kupowały bilet do Warszawy Centralnej też na ten sam pociąg i pytały się o peron w Warszawie, a bidna kasjerka coś tam opowiadała, w końcu poszły kobity na TLK Warmia. Jedna z nich tak łypała okiem bo siadłem w poczekalni na krześle koło jej bagażu w ogóle go nie pilnując, można było go wziąć, ukraść i spieprzyć. Ludzie są bardzo nieostrożni w pociągach i bardzo łatwowierni, wcale im nie współczuję jeśli przez własną głupotę coś im zginie w pociągu.

Dziś znalazłem bilet na pociąg 4321 z Mysłowic do Krakowa Głównego i co ciekawe obsługa na tym pociągu to Nowy Sącz : ) Zaraz sprawdzę dokładnie...hmm...przepraszam, 4326 to jest ten pociąg.

PS: w tv leci reklama Liona taki baton - tam jest pokazane jak gość po zjedzeniu batona zapowiada pociągi a jakimś dworcu, idealna antyreklama PKP.
PS2: Dziś w Ukrytej Prawdzie na TVN pokazali przez przypadek EN57 Kolei Mazowieckich, niestety oglądałem powtórkę i nie pamiętam numeru, podobno gdzieś w Rembertowie widziany ostatnio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 09-11-2012, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, Ty powinienes jakie książki pisać,jesteś niemożliwy,oczywiście na plus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 09-11-2012, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Tomasz po raz kolejny szacun-jesteś absolutnym liderem-jeszcze trochę a studentki podróżujące pociągami będą same szukać Tomasza abyś je "przepytał"Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 09-11-2012, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Bardi przeczytaj sobie co Ci napisałem na PW. : ) Czemu nie odpisujesz? : ) Kobieta Twoja Ci zabroniła... Very Happy A może my się znamy, a Ty jesteś kanarem w Regio? Very Happy A może wpadniesz z jakimiś dziewczynami na tyły Regio 315 za Krakowem Łobzowem? Very Happy Tak pół żartem pół serio. Póki go w korekcie grudniowej nie zlikwidują Very Happy Ale się temat rozjechał... Very Happy

PS: W Regio 315 cała jednostka z tyłu jest wolna : ). Takie klimatyczne spotkanko, potem przesiadka na R215 i powrót 30118, chyba że jesteś z Oświęcimia i nie masz jak dojechać z przesiadkami do Krzeszowic, bo nie wiem co powie kanar jak zobaczy bilet od Oświęcimia w R315 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl